Na Alcazar ook sluiting Koolstraat- braderij wegens lawaaihinder Zomerkarnaval Koolstraat OJckazip^agens VIDEOFILMS Wordt Parkwijk roetwijk Ewmbodegemse firma De Bolster daagt buren en leefmilieuverenigingen uit niGUCOG. 1e jaargang nr 14 17 september 1982 20 fr. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een tiitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Burgemeester meent het lIlHIlllllHBIIIIEHIIlllllllIUIIimillSIIIIIIII - AUTORIJSCHOOL AALST Verkoop 100 Glasramen n.v. RING MOTORS - AALST Albrechtlaan 50, 9300 Aalst s 053,-21 16 79 - 70 23 15 1 i-sf/ m 70 23 16 met Haar waarborg en 1 jaar gratis omniumverzekering laagste hüur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 700 films elk systeem Beta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE zet ven qcil>t niet dat volksanimatie toch ook zijn rech ten heeft !.Of de politie zelf zondag, op en na haar jaarlijks defilee, voor lawaai zal zorgen, blijft vooralsnog een open vraag. (PD) De zomerkarnavalfeesten van de Dekenij Koolstraat zijn geëindigd met een (niet voorzien) politie-optreden. In de volkse café 't Parksken speelde een achtjarig meisje maandagavond akkordeon. Hoewel hierbij geen geluidsversterker gebruikt werd, kwam om kwart voor elf toch een politieagent vragen dat het stiller moest met de muziek. Toen zat het spel op de wagen... Kafébaas Frans De Poorter vroeg de agent naar bewijzen, dat één akkordeon inderdaad lawaaierig is. De agent verliet het kafé, het akkordeonspel ging verder, maar plots reden enkele politiecombi's de Koolstraat in en tien agenten stapten de herberg binnen. Na een felle diskussie, waarbij Frans De Poorter uiteindelijk zelfs de rijkswacht laat aanrukken om de decibelsterkte te laten vaststellen, en waarbij ook een van de politiezijde versterking kwam, werd bevel gegeven het kafé te ontruimen en te sluiten. Zelfs de herbergierster werd op straat gezet... Uiteraard vormt dit politie-optreden drukke gesprekken in de Koolstraat Duidelijk is alvast dat de anti-lawaai- kampagne van de burgemeester ook tot daadwerkelijk optreden kan zorgen. Enige tijd geleden werd trouwens ook kafé Alcazar in de Kerkstraat gesloten. Eén en ander zou toe te juichen zijn, ware het niet dat het onderscheid tussen echte en vermeende lawaaihinder blijk baar niet gemaakt wordt. Ware het ook Miss Voil Janet, een trio dat de volgende coalitie presenteert. Van links naar rechts Louisa Blaadseleer, Janine De Neve-De Turk en Marcella Gallestien (O.J.) De dekenij van de Koolstraat lijdt aan een chronisch slepende ziekte, de zomer karnaval. Eik jaar pakken ze er fier mee uit tijdens hun braderij. Kommerciee! is dat misschien een schot in de roos. Veel ambiance en veel volk, doet de kassa rinkelen. Als karnaval «manifestatie» kan je jammer genoeg alleen spreken van een opgewarmd zootje. De meeste groepen blijven dan ook weg. Echt karnaval is koud met de neuzen rood en de konfetie die warm-vochtig onder de oksels plakt. Dat zag je ook zondag aan de onwennigheid waar mee een honderdtal karnavalisten, knipperend met de oogjes het felle zonlicht instapten. Aan een ijltempo werden enkele straten doorlopen om na veertig minuten terug het donker in te kruipen. Wachten maar op betere en frissere tijden. Frans Wauters, voorzitter van het feestcomité en hef tig tegenstander van zulke manifesta ties, die het echte karnaval devalue ren, kon het zich nu, vlak vóór de ver kiezingen, toch niet laten naar wat stemmen te komen hengelen. Jammer Frans. flage. Van de bla-bla-bla-blakes zon den ze Louisa Blaadseleer. Marcella Gallestien beloofde ons «schoein Oil- sters» te leren en «ons honnen teigen de poliesje te bescheirmen». Janinne- ken De Neve-De Turk was kwaad op haar vriendin Janinneken Caudron. r Toch heeft het zomerkarnaval in al zijn poverheid een belangrijke rol. Het is voor de groepen het startschot om aan een nieuw werkjaar te beginnen. Maandag waren de Lodderoeigen in de hallen al op post om met een drink hun toekomstige eerste prijs te vieren en dan aan-de slag te gaan. Beter dan de ministoet was de «Voil Janet»-verkiezing op zaterdagavond. De tien kandidaten, de ene al vuiler dan de andere vochten er om de «Miss»-titel. Over de uitslag kon geen discussie bestaan. Miss Coaliesje een trio «Kweet ni wie-ers» stak boven alle andere uit met hun politieke persi- Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST *21 21 90 Toch wel een leuke avond die Voil Janet-verkiezing, vooral dankzij de goeie presentatie van ex-prins Antoine. (V.D.M.) lees blz. 5 li Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst s 053/21 43 35 Open 9 u.-1 2 u. en 14 u.-1 7 u. zaterdag 9 u.-12 u. am«)3 Omdat de elektriciteitscentrale van Intercom (aan de Aalsterse Erembo- degemstraat) geregeld vieze roetbrokken over de Parkwijk spuit, trok ken enkele buurtbewoners vorige week naar het stadhuis. Een petitie- lijst, met een twintigtal handtekeningen van boze gezinshoofden werd overhandigd. Reeds geruime tijd worden woningen dat er een dossier aangelegd is. (aan de Eugène Bosteelsstraat, Desiré Dat men in de elektriciteitscentrale De Wolfstraat en Erembodegemstraat), schuld bekent, blijkt uit het feit dat tuinen en wegdek regelmatig onder het iemand meteen mand gevlekt wasgoed, roet bedekt. Wasgoed wordt beschadigd de schade terugbetaald krijgt. Het euvel bloemen worden aangevreten, wagens zou te maken hebben met een gebrek- moeten opnieuw gelakt worden, enz.. kige schoonmaak van de filters van de Aan schepen De Maght werden vroeger centrale. De buurtbewoners vragen een reeds meerdere brieven (zelfs een pakje snel einde aan de vervuiling alsmede roetoverhandigd. Resultaat is enkel schadevergoeding. (H.u.) Maandag was er paniek in Erembodegemse St.-Amandsstraat toen er aan houdend vrachtwagens voorgeperste pulp aanbrachten naar het veevoederbe drijf De Bolster. Dit bedrijf kwam in de maand juni jongstleden uitvoerig in de aktualiteit naar aanleiding van een persmededeling van de Werkgroep Leefmilieu Aalst, waarin uitgebreid ingegaan werd op de milieuhinder welke grotendeels onwettig opgericht bedrijf veroorzaakte. Sinds de maand juni is er administratief reeds heel wat gebeurd. Op 23 juli '82 besliste de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen de tijdelijke vergunning van het Aalsterse stadsbestuur tot uitbreiding van het veebedrijf van 75 tot 150 runderen te bevestigen. Tegen de Aalsterse vergunning was door talrijke geburen beroep aangetekend maar dit beroep werd niet aanvaard. Op 20 augustus '82 werd dan een totaal andere beslissing getroffen door de provinciale overheid. Hierbij werd aan de eigenaars De Bolster een in beroep aangevraagde vergunning voor het exploiteren van een opslagplaats voor 300.000 kg. plantaardige produkten in 2 sleufsilo's geweigerd. Ondanks deze weigering die pas vorige week dinsdag bekend gemaakt werd hebben de uitbaters van de veekwekerij het toch aangedurfd om hele bergen pulp op terreinen te laten opstapelen, alle tussenkomsten van de stadsadminis tratie en van de Aalsterse politie ten spijt. Volgende week hopen wij uitvoeriger op deze zaak te kunnen terugkomen. (MP) Mister en Miss Koolstraat, winnaars van het kinderdefllé van de zondagnamid-

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1