Saneringslening hoofdbrok laatste gemeenteraad VAN MOL Gazet aan £)al>t ANNY DIERICK burgerlijke stand VRAAG en AANBOD Natuurlijk wil ik een abonnement op de Kies ^Verstand mor en met Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. met Hart e 2 Nieuwe Gazet van Aalst 17 september 1982 Alhoewel slechts één maand voor de gemeenteraadsverkiezingen, bleef de jongste gemeenteraad van Aalst opvallend kalm. Er was zelfs geen enkele interpellatie ingediend door één of ander raadslid dat zich nog eens extra in de kijker wilde stellen. Zoals gebruikelijk de jongste maanden, waren ook dit maal de financiën de hoofdbrok van de agendapunten. Enerzijds diende men immers de eerste begro tingswijziging van de buitengewone dienst te bespreken, terwijl men anderzijds besloot de eerste voorschotten te vragen op de reeds bekende saneringslening van de Vlaamse regering. Wat de ontvangsten van vorige jaren betreft werd er een verhoging van de kredieten met 26.430.000 fr. inge schreven, ingevolge verhoogde toela gen voor het nieuwe zwembad, de lift- installatie van het kultureel centrum en de nieuwe Zwarte Hoekbrug. Voor de ontvangsten van het eigen dienst jaar kwam men tot ongeveer 12,5 mil joen verhogingen en 32,2 miljoen ver minderen, wat een negatief bedrag uitmaakte van 19,8 miljoen. Rekening houdend met de vorige jaren kwam men aldus nog een cijfer van 6,6 mil joen meerontvangsten. Op de uitga ven werd ongeveer 7 miljoen meer ingeschreven voor de vorige jaren en 36,6 miljoen meer voor dit dienstjaar. Het totaal van de verminderingen voor 1982 beloopt echter 38,5 miljoen zodat men 1,8 miljoen totale krediet vermindering bekomt. Het saldo bedraagt aldus in totaal 5,1 miljoen meer dan de vorige jaren. Tot ieders verbazing bleek de CVP- oppositie akkoord met deze begro tingswijziging. Woordvoerder Etienne Bogaert leverde wel kritiek op de zorg wekkende toestand van de stadskas, die begin september 2,1 miljard schuld kende en 316,5 miljoen voor 1981 alleen reeds. ROLLUIKEN RAMEN - SCHUIFRAMEN DEUREN POORTEN - BALUSTRADES ZONNETENTEN VERANDA'S Metaal- en aluminiumconstructie 43, Leuvenstraat 9440 EREMBODEGEM Tel. 053/21 39 99 - 77 98 03 Verantwoordelijke uitgever v z w Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Relnaertdreef 4, Aalst Redaktie Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat. tot 16 uur, Tel. 053/77 62 94 Publiciteit Armand Van Hauwermeiren Wltgërstraat 10 9390 Herdersem-AalSt Tel. 053/70 42 13 Abonnementendienst G*eraardSberg£e.Straat 44/3 9300 Aalst y 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 fr 450 fr 250 fr 20 fr 1000 fr Saneringslening Naar aanleiding van een perskonfe- rentie van Minister Mare Galle hebben wij reeds voldoende informatie gege ven over de inhoud van de zoge naamde saneringslening, die door de Vlaamse Executieve werd uitgewerkt. Om het deficit van 32 Vlaamse steden weg te werken, werd door de Vlaamse regering een lening aangegaan met het Gemeentekrediet van België. Deze lening wordt gefinancierd met een deel van het gemeentelijk Hulpfonds. Zoals schepen Van den Eede op de gemeenteraad nogmaals benadrukte zijn aan deze saneringslening drie voorwaarden verbonden met name een saneringsplan teneinde binnen de 5 jaar tot een evenwichtige begroting te komen. Ten tweede moet de stad een mini male fiskaliteit vaststellen en ten derde moet elke gemeente de mede werking van een begeleidingsgroep aanvaarden. Voor het Vlaamse Gewest bedraagt het globale tekort 7,4 miljard, waarvan 4,7 miljard alleen reeds voor de stad Antwerpen en 1,1 miljard voor 4 gemeenten die weldra met Antwerpen fusioneren. Volgens de schepen van financiën valt dan ook niet te betwijfelen dat de voor gestelde saneringslening door de defi- citaire gemeenten gretig zullen aan vaard worden. Ook Aalst kan daar vol gens hem niet aan ontkomen, gezien het struktureel tekort de oorzaak is van grote thesauriemoeilijkheden. De oorzaken lagen volgens hem buiten de wil van het stadsbestuur, zoals de stij gende tekorten van het OCMW en van de ziekenhuisrekening, de stijging van de energieprijzen en van de kredieten die nodig zijn voor het dagelijks beheer. Zoals in 1976 met de consoli- datielening was het volgens Van den Eede ook nu noodzakelijk dat Aalst het voorstel van de Hogere Overheid niet weigerde. Hierbij zijn wel inspannin gen noodzakelijk zoals reorganisatie van de administratie en van de techni sche diensten, kontrole op het rende ment van het personeel. Ook de schul denlast moet verminderen, door alleen nog prioritair te investeren. De voorschotten die nu gevraagd wer den zouden dienen om alleen de wed den, lonen en toelagen aan het OCMW te betalen. Hierdoor zouden de intres ten op de kredietopeningen bij het Gemeentekrediet verminderen. Namens de oppositie deelde raadslid Etienne Bogaert mede dat ook de CVP zich met het vragen van voorschotten op de saneringslening akkoord ver klaarde, er wel op wijzende dat ook de leveranciers moeten betaald worden. Volgens zijn mening wordt er echter uiteindelijk niets opgelost vermits de saneringslening het Hulpfonds zou kunnen doen verdwijnen. Tevens informeerde CVP-woordvoer- der naar de inhoud van het sanerings plan. Zijn partijgenoot Lambert Van de Sijpe zorgde voor enige humoristische noot door de schepen van financiën te wijzen op een fantastische lapsus lin guae. Van den Eede had immers ver klaard de «nering naar de tering» te zetten. Deze uitspraak is kenschet send voor de gang van dit schepenkol lege de afgelopen zes jaar, aldus Van de Sijpe, vermits men eerst uitgeeft en dan voor geld zorgt. In het vervolg zal men de tering naar de nering moeten zetten en niet andersom, zo besloot het Meiderts oppositielid. Kanonschutters De afhandeling van een ganse reeks administratieve punten verliep alle omstandigheden in acht genomen zeer rustig. Enkel bij punt 28 van de openbare agenda over het vaststellen van de voorwaarden voor verhuring van de kelder van het huis De Bolle aan de feitelijke vereniging De Kanon- schutters werd het verbale geschut van de oppositie in stelling gezet. Na een zeer heftige diskussie tussen CVP-tenoren en leden van het sche penkollege werd tenslotte besloten het agendapunt te verdagen en later opnieuw te bespreken. Op het einde van de vergadering was nog even de verkiezingssfeer merk baar toen de burgemeester allereerst de tekst van een politieverordening voorlas betreffende de verkiezings propaganda naar aanleiding van de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Hierbij werd vooral kritiek gele verd over het feit dat de partijen een lijst dienen over te maken van de privé-plaatsen waar zij publiciteitsbor- den aanbrachten. Na wat heen en weer gepraat werd overeengekomen dat enkel de plaats aan de burge meester diende medegedeeld te wor den en niet de naam en het adres van de eigenaar van de grond. CVP-raadslid Chris Lievens-Borms wenste daarna te weten of het sche penkollege akkoord was met een brief van Schepen Jan De Neve, waarin publiciteit gemaakt werd voor zijn per soon en tevens allerlei diensten aan geboden werden voor 10 oktober eerstkomende. Nadat Schepen De Neve zelf opge merkt had dat hij uitsluitend melding gemaakt had van zijn kabinet, werd de vergadering maar meteen abrupt afge sloten door burgemeester D'Haese- leer zonder dat mevr. Borms enig ant woord kreeg op haar vraag. (M.P.) Geboorten te Aalst van 30/8 tnt en met 4/9/1982 Benoni Vermoesen, Aalst, Sint-Annalaan 77; Steve De Wolf, Aalst, Diepestraat 26; Davy De Wolf, Aalst; Pieter Coeckestraat 46; Deborah Ghysens, Erembodegem, Van de Vijverstraat 24; Evelien De Rijck, Erembodegem, Ronse- vaalbaan 32; Amy Van Vaerenbergh, Nieuwer- kerken, Damstraat 19; Mevlut 0Z, Aalst, Osbroekstraat 36: Sven Van Brempt, Erembo degem, Brusselbaan 60; Jessie Vietti, Aalst, Lange Zoutstraat 9; Glenn Vinck, Aalst, Boter- melkstraat 171; Els De Schryder, Aalst, Immerzeeldreef 18; Caroline Ophalvens, Aalst, Moorselbaan 64; Evelien Van Dyck, Nieuwer- kerken, Maaldreef 32; Filip Haentjens, Aalst, Vooruitzichtstraat 37. Huwelijksafkondigingen te Aalst op zondag 5 september 1982 Dirk Armand Verdoodt, Aalst- Erembodegem en Noella De Ville, Ninove; Ivan Triest, Aalst en Chris- tiane Bacq, Tervuren; Paul Smekens, Aalst, Hof Somergem 6 en Anne Terryn, Moorslede, Breulstraat 45; Georges Van den Neste, Hofstade, Noenstraat 8 en Simonne Lievens, Lede, Bosstraat 84; Dirk Petit, Aalst, Boomgaardstraat 27 en Liliane De Wael, Dilbeek-Sint-Martens-Bode- gem, Sint-Martinusstraat 30; Peter Cool, Aalst, Heilig Hartlaan 32 en Oda Van Gysegem, Destelbergen, Lede beekstraat 31Patrick Hanselaer, Aalst-Herdersem, Broekstraat 6 en Christa Van Rossem, Aalst-Meldert, Kokerijstraat 16 (22/9), Aalst, Pater nosterstraat 16; Lieven De Craëcker, Erpe-Mere, Erpe, Oudenaardsesteen- weg 19 en Marleen Van de Putte, Aalst, Gentsesteenweg 472 (27/10), Aalst, Welvaartstraat 78; Dany Cop- pens, Affligem, Mollenhoekstraat 49 en Hilde Van Langenhoven, Aalst- Herdersem, Grote Baan 178 (29/10), Aalst-Herdersem, Grote Baan 182; Michel Van Laethem, Schaarbeek, Blauwregenslaan 7 en Marie Rose Walraevens, Aalst, Vooruitzichtstraat 206 (24/9), Haaltert, Burgemeester de Saedeleerstraat; Marco Veeckman, Aalst, Geraardsbergsestraat 194 en TE KOOP ol TE HUUR: 82"4'08 zitmaaiers, grasmaaiers, bosmaaiers, maatbalken, gazonverluchters, bor- duursnijders, accuscharen, hegge- scharen, gazonkeermach., kompost- haskelmach., ploegen, freezen, moto culturen, sproeiers, stroomgroepen, waterpompen, tuinslangrollers, snoei- scharen, strooiwagens, gazonrollers, tuinmeubels, kruiwagens, boomza- gen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slijpen van kettingen, ket tingolie, 2-tactolie, bijlen, klein mate riaal. Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u. Ook op zaterdag. Tuincenter Et. Van Gucht, P. Corneliskaai 13. Aalst Te. 053/77 32 94 (tussen St. Annabrug en Zwarte Hoekbrug). Hebt U iets interessants te verkopen Of zoek je iets op de kop te tikken Via een kleine advertentie in deze rubriek, en voor slechts 100 fr. kom je zeker in kontakt met de geïnteresseerde persoon Teksten ten laatste op dinsdagmiddag bij ARMAND VAN HAUWERMEIREN, tel. 70 42 13. Kristien Bouvé, Aalst, Vooruitzicht straat 42 (9/10), Aalst, Koolstraat 74; Marino Roelandt, Aalst-Nieuwerker- ken, Restertsfraat 13C en Christel Michiels, Aalst-Nieuwerkerken Schoolstraat 18E (6/10), Aalst- Erembodegem, Termurenlaan 19; Luc Moyersoons, Aalst, Statiestraat 14 en Monique Demot, Gooik, Professor Frans Heymansstraat. Voltrokken huwelijken te Aalst van 31/8 tot en met 4/9/1982 Mare De Roo, Aalst-Erembodegem, Ninovestraat 4 en Nadine Bombeeck, Aalst-Erembodegem, Beukenlaan 6; Hedwig Van den Broeck, Aalst- Nieuwerkerken, Bremtstraat 34 en Mireille Beeckman, Affligem-Essene, Lombeekstraat 112; TE KOOP; 82/14/09 VOLKSWAGEN K 70, nog te gebrui ken voor wisselstukken. Z.w.: Pont- weg 57. Herdersem. Tel. 77 51 34. TE HUUR: 82/14/10 Te Erembodegem huis met of zonder atelier (200 m2). Ruime woning (4 sl. k.), tuin, garage, c.v. Tel. 21 40 66. TE HUUR: 02/14/11 Chalet voor weekends, week of maand, gelegen in de prachtige streek bij Durbuy; gasverwarming en lopend water. Z.w. Leo de Bethunelaan 85, Aalst (na 17 uur). nim iri-xrr Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar, 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001 -1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. 82/14/07

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2