Nieuwerkerken KWB Erembodegem 35 jaar aktief PEDILUX iijiliiSiSil LF>- Boonze9el afgestempeld Gezocht: speelgoed DE GEELKUIF ANDRE-EMIEL BOGAERT,,,, 10 ^\comfortsch oenen -\voetverzorging ~\steunzolen ~\ohhopedisch maatwerk \spafaderkousen Vogelhandel Bloemenhandel VI 1^, .ijy Diverse kooien voor vogels Alle soorten zaden voor vogels - kippen enz... Bloemen - plantgoed - planten Ruime keuze van verse snijbloemen Éa Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 september 1982 7 jn 1947 werd door Kamiel Walgraef en Wim Verleysen een nieuwe KWB- afdeling gesticht. Nu, 35 jaar later, bloeit de afdeling nog en wordt het jubileum jaar ingezet met een feestweekend. We nemen een kijkje in het verleden. werd gepleit voor de «persoonsrech- terlijke onderneming», een vorm van medebeheer in het bedrijfsleven. Dat werd in die tijd door het ACV zelfs te utopisch bevonden. Tot vandaag zijn de maandelijkse bestuursvergaderin gen bron van godsdienstige en maat schappelijke vorming en bewustma king. Sfeerscheppende en ontspannende aktiviteiten waren ook al van bij het begin verweven in de werkingde kabaret- en toneelgroep die in de jaren '50 furore maakte, belotwedstrijden, wandeltochten, volleybal... De toneel groep is trouwens sinds een vijftal jaren weer aktief. KWB Erembodegem organiseerde als een der eersten in Het pionierswerk van Kamiel Walgraef en Wim Verleysen werd in de na-oor- logse jaren beloond met de uitbouw van een stevige bestuurskern, met Prosper Van Der Spiegel als eerste voorzitter. Andere werkers van het eerste uur herkent men op de archief foto. De werking van de Katholieke Werkliedenbond was, en is nog steeds, van vormende en ontspan nende aard. Oudere leden herinneren zich nog o.m. de lessenreeks die pater De Witte s.j. in Erembodegem kwam geven over de waardigheid van de mens in de arbeidssituatie, de ontle ding van de kapitalistische onderne ming, enz. In de Manifest-Aktie die daar in de vroege jaren '60 op volgde pedilux kerkstraat 18,9300 aalst tel. 053/21.59.23 Steenweg op Aalst 386 WELLE Tel. 053-66.38.91 Alle soorten vogels - EXOTEN - KANARIES - PAPEGAAIEN - ARAS - KAKETOES - BEOS - AMAZONES en andere toebehoren Open alle dagen van 9 u. tot 20 u. - Woensdag gesloten Op zondag open tot 17 u. 82/14/21 het Vlaamse land een reeks kookles sen voor mannen en haalde daarmee de beeldbuis in een aflevering van «Echo», de voorloper van het huidige «Terloops». Tenslotte heeft men zich steeds intens bezig gehouden met plaatselijke wel zijnsproblemen. Zo zorgde de KWB- impuls mee voor de realisatie van de brug over de spoorweg, de sociale woonwijk Fonteinbos, verkeerslichten op het kruispunt Hogeweg-Brussel- baan, zebrapaden bij scholen, missen op zaterdagavond... Feestweekeinde tijdens Dorp-kermis KWB Erembodegem komt binnen Archieffoto uit 1966: kopstukken van KWD-Erembodegem uit de beginperiode, met (zittend, van I. naar r.)Gustaaf De Schepper, Kamiel Walgraef (V. Wim Ver leysen, Karei Van Geert VStaande (van I. naar r.)Florent Baeyens (V. Paul Pereboom, Jef Langelet, Fons Van Droogenbroeck, Pierre Remy f), Florent Kin dermans. twee weken voor de pinnen met een eivol jubileumprogramma, «om de KWB, zonder pretentie maar met volle overtuiging, in de kijker te plaatsen». Het weekend v^n 24-27 september wordt gevuld met een belotwedstrijd, plechtige Eucharistieviering, receptie, volleybal-tornooi, eetgelegenheid. De hobby- en vrijetijdstentoonstelling zal ook meer gegevens bevatten over de historiek van de werking van de 35 voorbije jaren. Meer details over deze aktiviteiten komen later in de Erembo- degemse Hopbelletjes. Wachtdienst dokters Aalst Dr. W. De Cock, Geraardsbergsestraat 45, Aalst. Tel. 70 55 30: vrijdag 1 7 septem ber vanaf 20 uur; zaterdag 18 septem ber vanaf 8 uur 's morgens; zondag 19 september de hele dag tot maan dag 8 uur 's morgens; maandag 20 en dinsdag 21 september vanaf 20 uur; woensdag 22 september vanaf 12 uur; donderdag 23 september vanaf 20 uur tot en met vrijdag 24 septem ber om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Kindermans, Hogeweg 128, Erembodegem, tel. 78 88 22zaterdag 18 en zondag 19 september 1982. Hofstade, Gijzegem Dr. G. Gravez, Steenweg naar Aalst 1, Hof- stade, tel. 21 75 28zaterdag 18 en zon dag 19 september 1982. Baardegem, Herdersem, Meldert en Moorsel Dr. Mattheys, Nieuwstraat 28, Wieze, tel. 70 07 05zaterdag 18 en zondag 19 september 1982. Nieuwerkerken Dr. Van Laethem, Gentsesteenweg 44, Erpe, tel. 77 18 77zaterdag 18 en zondag 19 september 1982. Wachtdienst apothekers Land van Aalst van zaterdag 18 september om 9 uur tot zaterdag 25 september om 9 uur: Haeck, Meuleschettestraat 91Aalst. De Fre, Edestraat 55, Haaltert. Andries, Grote Baan 178, Herdersem. De Jonge, Kerkevijverstraat 3, Lede. Van Lint, Regentiestraat 14, Welle. Wachtdienst tandartsen Land van Aalst C. Van Cromphaut, Nieuwstraat 6, Lede, tel. 21 75 76zaterdag 18 september van 14 tot 18 uur en zondag 19 september van 9 tot 12 uur. Jeugdateljee 't Vlammeken zoekt afgedankt, maar nog bruikbaar speel goed. Liefst geen oorlogstuig, maar veilig en verantwoorde dingen. In het najaar wordt immers een speelgoed- aktie gehouden naar zieke en gehospi taliseerde kinderen toe. Afgeven kan in de Mikisklub, Nieuw- beekstraat 35, Aalst (overdag) of bij Patrick De Pauw, Bredestraat 159, Aalst Cs avonds). Eventueel komt men het speelgoed ook ten huize afhalen. (PD) Als Dirk Martens van zijn sokkel tuimelt, dan schrijft dit blad het wel bijzonder tijdig. Hoogdagen voor de postzegelklub te Erembodegem. De L.P. Boon zegels gingen goed van de hand. (OJ) Vrijdag 17 september Om 20 u. geeft Luk Verdick, voorzitter van de vzw Totaalgeneeskunde een voordracht over «Ziels-ziekten». Zaal Omego, Kapelleveld 3, Erembodegem. Zaterdag 18 september Vanaf 19u.30 in sporthal Denderdalbasketwedstrijd tussen BBC Leonidas Aalst en BOB Nederland. Vanaf 21 u. in zaal Gerstenhof Nachtbal Freddie Pijck. Toegang 80 fr. Zondag 19 september Postzegelkring «Dendria» vergadert om 10 u. in het gildenhuis. Davidsfonds Erembo'degem organiseert een gezins wandeling met zoektocht en volksspelen langs 8 km. goed begaanbare wegen. Inschrijvingen in het parochie huis tussen 14 en 15 u.; ingevulde deelnemingsformulieren binnenbrengen voor 18 u. Uitslag en prijsuitreiking om 19 u., daarna voorstelling jaarprogramma en gezellig samenzijn. Maandag 20 september Om 20 u. in de Crypte kookdemonstratie «Gerechten uit de vlugge keuken». Inr. Jong-KAV. Donderdag 23 september Om 13u.35 vertrekt aan de Denderbrug een fietstocht langs Teralfene, St. Katharine-Lombeek, Essene, Hekelgem. Terug in Erembodegem rond 15u.45. Inr. KAV. Ekskuus aan de Dekenij Hogeweg van hun braderij. kinder- en pron- delmarkt kwam vorige week geen verslag in deze krant. Het was nochtans wel de bedoeling. Maar de dienstdoende fotograaf breidde in dat week-einde zijn gezin uit... geen foto's dus. Hoe zou je zelf zijn Het weze dan nu gezegdheel wat mensen maakten op 3, 4 en 5 september hun wandelin getje langs de feestvierende Hogeweg, de kinderen genoten van het spring kasteel, diverse fanfares musiceerden er op los, en Jozef Pollet won de loop- koers voor politiebedienden. De politieke partijen worden stilaan wak ker: CVP-Erembodegem stuurde in het dorp haar eerste reklame-auto's de baan op. Tijdens een pauze' lieten de militanten hun propagandavoertuig achter aan een bekend café aan de Denderbrug Het werd door onbekenden gezwind overplakt met Volksunie-affiches.. Toch hoopt de CVP op 10 oktober in de prijzen te vallen. Zo wordt verteld dat kandidaat Gustaaf De Greve tijdens de Jaarbeurs in Aalst nogal onhandig van het podium stapte en pardoes in de lagergelegen wijnstand zou beland zijn. Naar verluidt moesten ongeveer 80 flessen wijn het met hun leven bekopen. Hoeveel lepels zout er in het gerucht zitten is onbekend. Aan politiek doen kan wél mooi zijn, wanneer het spel eerlijk wordt gespeeld. Geef hem een kans dit te bewijzen Tl/C Stem op uw kandidaat Kandidaat rr 1 6

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7