Half succes op Pallieterpop 4 f2 ma Wïm a*»* Rinc moTORS n.u. fllKfe" Albrechtlaan 50 9300 Aalst Nieuwe tijden, oude spelen 0.0°° Reeds vanaf 1 10.000,-F. ESCORT IstationwagenJ g Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 september 1982 De groep "Blanc de blanc". (OJ) bang van de show bespeelde de for matie niet alleen de instrumenten maar ook het publiek. Rusteloos en opzwepend gaf Lavvi Ebbel zich totaal maar het agressieve van vorig jaar bleef uit evenals de overrompeling van het podium. T.C. Matic trad als laatste aan als top groep van eigen bodem. Een geluid zonder ritme en weinig melodie maar live toch zeer goed. Hun harde afge meten drums, muurvaste baslijnen en fris klavierspel tilde het festival een laatste maal op niveau waarna een weldadige en tegelijk absurde stilte viel in de wijde omtrek. De organisatie van Pallieterpop 4 was degelijk, maar toch wordt het moeilijk om zichzelf jaar na jaar te herbevesti gen en zelfs te overtreffen. Het experi ment met de tweedaagse voldeed niet. Alleen op zondag waren er flink meer dan duizend koppen. Maar als men in de toekomst de krachten niet bundelt op één grote dag met groep(en) van formaat, dan is de grens van wat betreft publieke opkomst waarschijn lijk bereikt. (A.D.B.) 't Is een zeer oud gezegde dat de geschiedenis herhaald wordt. En zo zien we ook de laatste tijden dat er steeds meer teruggegrepen wordt naar dingen uit het verleden. De rage van antieke meubels is nu min of meer geluwd, maar daar zal de eko- nomische toestand en steeds meer en meer onbetaalbare prijzen wel voor een flink stuk tussen zitten. Er wordt weer meer gewandeld, er wordt weer meer gefietst, de benzine is nog niet op weg om goedkoper te worden. Er worden weer oude spelen opge diept. Er worden wedstrijden gehou den met die oude spelen. En men zou er werkelijk versteld van staan, hoe veel van die spelen bestaan. Op hoe veel verschillende manieren onze ouders en grootouders zich konden vermaken, de tijd konden doden, op 'n andere manier dan kastje-kijken of belotten... Zo hebben we ergens op een zekere plaats een heel bijzondere «bak» gezien, je weet wel wat bakschieten is Maar in een gewone bak, om op te schieten, met stuivers lijk ze dat noe men, zit er maar één gat, In die andere, die buitengewone bak, zitten er veel meer. En het komt er op aan natuurlijk, ook de stuivers in die ver schillende gaten te kunnen laten glij den. Gaten waarvan het ene al meer puntenwaarde heeft als het andere. Kortom, weeral eens een oud, prak tisch vergeten spel. Nu hebben we ook vernomen dat een zekere heer Willy Swalens, die zich tot kampioen in dat spel heeft weten op te werken, iedereen de handschoen werpt om hem te komen verslaan. Wie durft het aan De uitdaging gaat door op vrijdag 1 oktober eerstkomend, in café Pros, Kwalestraat 83 te Nieuwer kerken, aan de brug over de auto strade. Belangstellenden kunnen gerust eens gaan kijken naar een van de weer opgedolven oude spelen. satoren als bij de festivalgangers. Hun live-optreden met wat genoemd werd «heavy-metal pop» werd inderdaad een botte dreun zodat men zich in Hof- stade de vraag stelde of men daarvoor helemaal uit Engeland moest komen als de betere formaties uit het Aal- sterse zelf dat niveau ruimschoots halen. Zondagom door de overdaad niet ge schaad te worden werd Kamfer Bloes Bent, Blanc de Blanc en The Crome ter zijde gelaten. Van eerstgenoemde groep uit het Aalsterse wordt gezegd dat ze zeer spontaan zijn, eenvoudige maar krachtige muziek brengen. Blanc de blanc, een rockrallyfinalist, wordt omschreven als pretentieloos en sterk in het combineren van prima dansmuziek en grimmig realisme. The Crome tenslotte is jong en kijkt ner gens naar. Hun songs drijven op schitterende gitaar en van solide onderbouw waarmee ze stilaan het publiek zouden veroveren. Om het wachten tussen twee groepen wat minder lang te laten schijnen werden twee videoschermen opgesteld, bedoeld om (andere) grote groepen op te vertonen, maar op die schermen is uiteindelijk weinig of niets te zien geweest. Jo Lemaire en Flouze is bekend van een vorige Pallieterpop. Nu was ze terug van de partij omdat haar muziek veranderd is in twee jaar tijd. De laatste hit, «Je suis venue te dire» bewees inderdaad dat de groep nog meer genietbare nummers brengt samen met een zeer geroutineerd live optreden. Lavvi Ebbel, nog een bekende, nam de plaats in van de afwezig gebleven Luna Twist. Met elf muzikanten nam Lavvi Ebbel bezit van het podium en bracht spektakel dat aan de verwachtingen voldeed. Niet Van ver tot zeer ver verzamelden de pop- en rockliefhebbers zich op zaterdag 11 en vooral op zondag 12 september te Hofstade om er Pallieterpop 4 te horen en te voelen. Aangemoedigd door het betrekkelijk succes van de opwarmings- ronde daags voor de derde uitgave, hebben de organisatoren er dit jaar een vol waardige tweedaagse willen van maken, een opzet dat slechts half is geslaagd. Subject, een plaatselijke groep, en kale rocktandem een stevige reputatie Duck Soup mochten deze keer de in stallaties opwarmen met klanken zoals die al werden gehoord op Pallieterpop 12 en 3. Publiek was er op dat moment nauwelijks. Wat de opkomst betreft, bleef gans de eerste dag een stuk onder de verwachtingen. Boven dien waren de optredens zelf niet direkt van die aard om van achterover te vallen. Oorverdovend was het wel. Tot kilometers ver in de omtrek wer den mensen uit hun slaap gehouden en naar verluid zouden er klachten geweest zijn bij de politie. Polizei, een funk-rockgroep, was best te smaken maar het enige echte hoog tepunt werd op zaterdag bereikt met 2 Belgen. Op korte tijd heeft deze muzi- opgebouwd in de Belgische rockwe- reld en zij bewezen dat een uitge breide bezetting niet absoluut noodza kelijk is om, naast een stukje show, een spektakel te brengen dat ver boven de middelmaat uitkomt. Deze 2 Belgen blijven dan ook de beste herin nering aan de eerste helft van Pallie terpop 4. Daarna ging het eerst licht jes naar beneden en vervolgens steil bergaf. De Engelse The Fixx bracht degelijk werk en ze konden al gauw kontakt leggen met het publiek, maar ook al werd deze groep aangekondigd als «het van het», ze konden de twee voorgangers niet doen vergeten. The Au Pairs uit Birmingham tenslotte vie len zwaar tegen, zowel bij de organi- Minder belangstelling dan voorgaande jaren ondanks een goede organisatie. (OJ) RENAULT 18 Reugeot 604 Ja, GOED nieuws als U een okkaziewagen zoekt. Want wij bieden U een boeiende keuze kontrolevrije wagens. Voor festival-prijzen Kom snel en oordeel zelf. Laat deze kans om voordeliger auto te rijden zeker niet voorbijgaan En natuurlijk steeds een selektie A-1 okkaziewagens met 12 maanden waarborg (of 20.000 km). Ook ruime keuze in "do-it-yourself" wagens. ALFA ROMEO TAUNUS ISTATIONWAGEN 1 escort Een omwegje waard.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 8