LÜL FRANS JANSEGERS 13 vu PATRICK DE SMEDT SP 1 ft» Herdersem Meldert Baardegem Moorsel Weer vissen op Meldert-Vijver en eerlang ook wandelen Gust De Boeck-Herdenking te Baardegem Binnen rooilijn Moorselse Avouéstraat komt garage EDDY Spel zonder grenzen Samen voor hun toekomst Kwaliteitsramen en Buitendeuren aan Fabrieksprijzen 053/21 08 88 9 V. r xj TAXI DAG EN NACHT Baardegem Herdersem Merderi Moorsel eerlijk, bekwaam, werkzaam Voorlaatste kandidaat Uw keuze voor een sociaal, ekologische en ekonomisch verantwoorde politiek 38ste kandidaat (4e lijstduwer) mm CEREMONIE- WAGENS Herman CHEVALIER Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 september 1982 9 x .-< X X J i.'v Voor Marcel Rottiers was 17 juli een zwarte dag. Van de 2.000 kg. voorn, 3.000 kg. brasem en 200 kg. paling die hij bij de opening in maart op de 2 hectare grote vijver liet bijzetten dreven er op 17 juli 2.080 kg. boven. Dood. De aanhoudende hitte zat er alvast voor iets tussen, doch over de juiste oorzaak is men nog niet totaal in kennis. Don der Bliksem Kenmerkend was wel dat over de hele lengte van deze vijver de dood bij de vissen toesloeg over een brede, welafgebakende strook Vanzelf sprekend verspreide de wind de dode vissen, eens aan de oppervlakte geko men, over zowat de hele oppervlakte. De hele nacht haalde Rottiers dode vis van de vijver doch de taak was hem te zwaar en de volgende morgen moest hij de hulp inroepen van stad en politie waar hij naar de burgerlijke bescherming van Liedekerke werd verwezen. Een volle dag hadden deze mannen nodig op de zaak te klaren en ook een hulpgroep van Erembodegem zette zijn beste beentje voor. Momenteel is echter al deze narigheid achter de rug en kan men er weer suk- sesvol hengelen. Juist vóór het verlof werd er inderdaad nog 500 kg. brasem en 300 kg. paling bijgezet en verder was de kweek dit jaar zeer belovend. Ge schat wordt dat nog minstens 7.000 kg. vis er te vangen is. Na de ramp. voor de uitbater kan men het zo wel noemen, heeft hij na de eer ste perikelen, niet stilgezeten Een groot gedeelte van de vijver werd één tot 2,5 meter verdiept en dagenlang werkten er pompen om het zuurstofgehalte weer op peil te brengen wat ondertussen volledig is geslaagd. Ook aan versterking van de dijken werd heel wat verbeterd Bovendien kan U er niet alleen komen vissen. U kan er eerlang ook wandelen door een natuurpark van zowat 11 hec tare waar de stedelijke dienst Leefmilieu nu druk doende is om doorheen de pito- reske plaatsjes rond de oude molenvij ver, in de geschiedenis van Affligem reeds vermeld in de 12e eeuw. een slingerend wandelpad aan te leggen. De Molenvijver van Meldert krijgt er dus tou- ristisch alvast een dimensie bij. (Hm) 0p zaterdag 18 september organiseert de Baardegemse "Vlaamse Klub", opgericht een viertal jaar terug en de Fanfare "Tot Heil des Volks" reeds daterend uit 1897 een herdenking van Gust De Boeck. Niet dé naamgenoot-komponist uit Merchtem doch de authentieke Baarde- gemnaar. Hoofdtreinwachter van beroep, verstokt sigarettenkettingroker, volksvriend be gaan met het wel en wee van Baarde gem, dorpspolitieker tot en met die het tot schepen van openbare werken bracht, verdienstelijke figuur reeds van bij de stichting van de VVV. "De Faluin- tjesstreek" maar vooral overtuigd en kombattief Vlaming in hart en nieren "Tot Heil des Volks", maatschappij waarvan Gust De Boeck de eerste voor zitter was na de wederoprichting, ver trekt aan de aloude herberg "Maxens" die verleden jaar haar tweede eeuwfeest vierde in optocht naar de Baardegemse St.-Margaretakerk waar een Eucharistie viering wordt opqedraqen door pastoor J. De Rouck. Te 19 u. volgt bij gunstig weder een Volkskonsert op het Dorpsplein in de schaduw van de gerestaureerde kerk waar daags voordien nog het "Festival van Vlaanderen" te gast is en te 20.15 u. volgt in de Parochiezaal een herden kingstoespraak. Vanaf 20 30 u. kan U er ook terecht voor smakelijke Zeeuwse mosselen. Zulks eveneens in de Parochiezaal tegen de demokratische prijs van 170 fr. (Hm) De Aalsterse gemeenteraad krijgt soms de meest bizarre punten te bespreken. Zo stond er op de jongste agenda een voorstel om in toepassing van artikel 50 van de stedebouwwet af te wijken van de bij Koninklijk Besluit van 27-11-1975 goedgekeurde rooilijn voor de Avouéstraat te Moorsel. Uit de diskussie over dit agendapunt, welke ingezet werd door raadslid Uytter- sprot, bleek dat de bevoegde kommissie van openbare werken in feite ongunstig geadviseerd had voor deze afwijking, wat ontkend werd door Schepen van Openbare Werken Jan De Neve. Hij stelde immers voor gunstig te adviseren, gezien de brede rooilijn, die vroeger voorzien was toch niet zal kunnen gereali seerd worden. Naar Raymond Uyttersprot echter verklaarde betrof het een bouwvallig gebouw, dat enkel dienst deed als garage. Naast het eigenlijke woon huis, dat volledig gerestaureerd werd, was echter nog voldoende plaats over voor het bouwen van een nieuwe garage. Hij vond de houding van het stads bestuur dan ook onlogisch, en het getuigde volgens hem van weinig fair-play Initiatief, kreativiteit, inzet en volharding zijn te Baardegem op de dynamische wijk "Den Berg" grenzeloos. Onder impuls van erevoorzitter oud-schepen Alfons De Gols, voorzitter Albert De Waegeneer, penningmeester Ludo De Bondt, sekretaris Jean- Pierre Vercauteren en bestuursleden Suzanne Pots-Van den Eede, Wil- fried Cassaer en mw, Alfons De Baerdemaecker, Louis Van Cauter, Victor Laurent, Jozef Bruyninckx en Karei en Erik Vekemans organiseren ze dan ook dit weekend hun tweede spel zonder grenzen. Nog maar pas zijn de tribulaties van de Faubourgjaarmarktstoet uit de voeten, stoet waarin ze met de Oliesjeik en diens harem andermaal schitterden, of men is reeds weken druk doende bij de voorbereidingen van deze tweede editie. Het eerste "spel zonder grenzen" had plaats in 1980 en lokte ruim 750 kijkers die meeleefden bij de spannende proe ven. De buurt van "Den Berg" is echter ook op andere vlakken toonaangevend. Geen leeftijdskategorie wordt vergeten. Voor de jeugd is er het eigen St.-Maar- tenfeest waarop de kinderen met speel- en snoepgoed worden bedacht. Volwas senen komen er aan bod bij koffietafel en eetfestijn en bij markante feiten in het leven van een "bergbewoner" - ik schreef bijna "bergerhart" denkend aan de operette die die andere Baardegem- naars Benoit Putteman in samenwerking met C. Muylaert (voor de muziek) schreef - aan bod. Bij geboorten, huwe lijken, eventuele hospitalisaties of jubi lea, steeds volgt er vanwege de buurt gemeenschap een attentie. Het tweedaags feest dit weekend gaat door in de Torenstraat, "Boterhammen- straat" werd wel eens spottend gezegd Het spel zonder grenzen heeft dan plaats op het terrein in dezelfde straat vanaf 14 u met als deelnemende ploe gen 't Kliekske. Molenvrienden. Ge meentevrienden, Winchesters, Storm vogels. de Pië-Amers. Waesmeer en een team uit de O.L.V.-Kliniek van Mijl beek. Andermaal een spektakel zonder inkomgeld. Liefst in zeven proeven gaat dit spel door met tandemrijden, doelpun- tenspel kepernagelslaan. blokkenspel, waterspel, palingspel en zaklopen met twee. Komt U ook (Hm) Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorseibaan 328 AALST On 7aterdaa 18 seDtember brenaen tegenover de betrokken kommissie. Schepen De Neve bleef echter bij zijn standpunt en stelde dat er geen uitstel mogelijk was, omdat anders de bouwaanvraag nog twee maanden zou moeten blijven wachten hebben. Ondanks de goedkeuring van zijn fraktie, besloot CVP'er Uyttersprot echter zich over het punt te onthouden. Tot ieders verbazing bleek nadien ook de SP'er Vereecken niet akkoord met Schepen De Neve, vermi's hij luidop tegenstemde. (M P.) Bouwfeesten scouts Op 12 en 3 oktober ten voordele van de afwerking van 't Kastrolleken" in de Winningstraat met kabaret "Urbi et Orbi", scoutsbal, eetfes tijn. poppenkast, praatcafé. gezellig samenzijn en kampvuur Tien jaar Boskantvink op zaterdag 13 september. Uitreiking van trofeeën en op treden van de "Apostelen" uit Mijlbeek te 20 u. in 't lokaal, Boskant. Week van de Landbouwwandelen op zondag 19 september langs het A De Cockwandelpad, de varkenskwekerij Antoine Lambrecht en de hoeven Jozef Lambrecht en Hubert Van Lierde. Boerenkost ter plekke verkrijgbaar PW-Ledenfeest op zaterdag 18 septemberte 17 u. in 't lokaal. Hoogstraat Jins-Genesis is aan het zesde levensjaar toe. Nievelkermis op zaterdag 25 september georganiseerd door de Vlaams klub Mel dert Moorsel. Groot dansfeest met "De Gensters" vanaf 21 u. Gratis tombola op de toegangskaarten met als hoofdprijs een diepvriesapparaat Op zondag 26 van 12 tot 20 u. mosselfestijn. Muziekfeest van de Kon Harmonie St.-Cecilia op zondag 19 september. Konsert op het Dorpsplein te 10.45 u. en verbroederingsfeest met Baardegem, Hekelgem en Erembodegem te 17 u. Groot Jeugd T.D. in zaal Kath. Kring op zaterdag 25 september met Ludwigs disco-bar. Inkom gratis. Konsumpties 10 fr. sociaal en federaal Bouwers Allemaal uitgelezen HOUTSOORTEN aan BETAALBARE PRIJZEN GELEVERD en GEPLAATST gratis opmeting en bestek I FRANCIS SMEt Immerzeeldreef 31 - Aalst - tel. 21.66.79 Verbouwers Steenweg op Aalst 85 9308 HOFSTADE Tel. na 18 uur 053-77 77 34

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9