Touwtrekkerij rood Gijzegemse tennisvelden •^13 ANDRE-EMIEL BOGAERT 0. C. M. W. -schoonmaakdienst werkt opnieuw K.T.A. Aalst innoveert nogmaals Jebron kiest nieuwe aksenten Zorg dat je d'er bij bent Grote verkoop. DE MEESTER mzr 995 Traiteur Provence Reinigingsdienst 100 glasramen aan de helft van de prijs 2êW 1250 St. Jorisstraat 14 Aalst of in het atelier Majoor Ch. Claeserstraat 8 Aalst kandidaat nr 16 op lijst 10 HU SPREEKT VAN MENS TOT MENS. Nieuwe Gazet van Aaist - 24 september 1982 - 13 Zo is er vooreerst het probleem met de cantine, uitgebaat door Marcel Steen hout die tot voor kort de reservaties inschreef. Deze uitbater had een con tract met de v.z.w. Patershof in het welk de reservering geregeld werd. Beide contractanten beschuldigen elkaar over en weer van contract breuk. Begin maart, aldus M. Steen hout, kwamen twee afgevaardigden van de v.z.w. bij mij, de hr. Troupin F. «en nog iemand» en ze boden mij 3.000 fr., later 5.000 fr. per maand om de inschrijvingen te doen, gelden te ontvangen, terreinen te openen en te sluiten enz. Op een maand komt dat neer op 14 fr. per uur, rekent M. Steenhout uit. «Wilt ge toch tekenen» zo zou men aan de uitbater gevraagd hebben, «anders moet onze V.Z.W. ontbonden worden want de stad Aalst verplicht ons de reserveringen hier te doen.» Dit laatste wordt door de V.Z.W. ontkend. Het contract werd dan ondertekend voor de periode van 3 april tot 31 december '82. Alles ver liep een korte tijd naar wens tot de uit bater op 2 juni een aangetekende brief ontving waarin de overeenkomst werd opgezegd. De datum van de brief is vervalst, aldus M. Steenhout, om mij nog een maand minder te moeten WACHTDIENST DOKTERS AALST Dr. J. P. Bogaerts, Veldstraat 14 Aalst. Tel. 70.54.22vrijdag 24 september vanaf 20 uur; zaterdag 25 september vanaf 8 uur 's morgens; zondag 26 sep tember de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 27 en dinsdag 28 september vanaf 20 u.; woensdag 29 september vanaf 12 uur; donderdag 30 september vanaf 20 uur tot en met vrij dag 1 oktober om 8 uur 's morgens. EREMB0DEGEM EN EREMB0DEGEM-TERJ0DEN Dr. Lievens, Terlicht 22 Kerksken. Tel. 21.89.18 zaterdag 25 en zondag 26 september 1982. H0FSTADE, GIJZEGEM Dr. A. De Backer, Stwg. naar Dendermonde 1 Hofstade. Tel. 21.67.79 zaterdag 25 en zondag 26 september 1982. BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, MOORSELor, van den Berghe, Stwg. naar Aalst 26 Moorsel. Tel. 21.67.79 zaterdag 25 en zondag 26 september 1982. NIEUWERKERKEN Dr.Robijns, Kwalestraat 25 Nieuwerkerken. Tel. 21.47.47 zaterdag 25 en zondag 26 september 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 25 september om 9 uur tot zaterdag 2 oktober om 9 uur Govaerts Denderstraat 12 Aalst Van Cauwenbergh Nieuwstraat 25 Mere Boel Keppestraat 1 Erembodegem Trouvé Hoogstraat 56 Hofstade Clapdorp Dorpsstraat 23 Baardegem De Vulder Stationsstraat 26 Liedekerke WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST B. Vandeputte, Nieuwstraat 81 Lede. Tel. 78.94.24 zaterdag 25 september van 14 tot 18 uur en zondag 26 sept- tember van 9 tot 12 uur. VAKANTIE HUISARTSEN KLEIN-AALST Dr. Haentjes, Sint-Annalaan 106 Aalst: zo. 3 oktober t/m 15 okt. betalen. De reden is dat de openings uren niet werden nagekomen, iets wat M. Steenhout ten stelligste ontkent. Recnizaax De v.z.w. roept de exeptio non adim- pleti contractus in (Het is wel gemak kelijk om met dergelijke termen indruk te maken op iemand die niet thuis is in de juridische taal. Het betekent gewoon gij niet, dan ik ook niet). Vol gens de uitbater heeft de v.z.w. nog nalatigheden begaande tweede maand werd de overeengekomen voorafbetaling vergeten en de beloofde telefoon werd niet aangeslo ten. De uitbater zegt dan ook zinnens te zijn er een rechtszaak van te maken. In ondergeschikte orde vraagt de cantinehouder zich af wat de v.z.w. doet met wat hij noemdeal dat geld. Zijn schatting op basis van het reser- vatieboek, het aantal leden en de prijs per uur beloopt 250.000 fr. en dat is aan de lage kant, zo voegt hij er nog aan toe. Waar gaat dat geld allemaal naar toe, is de vraag van M. Steen hout, wanthet onderhoud van de ter reinen kost hen niets want dat doe ik zelf. Als de spelers willen deelnemen «aan een tornooi, dan moeten zij daar mog eens afzonderlijk voor betalen, als er al eens een prijsje wordt gegeven dan is het een onozel doosje met vier ballen, en een nieuw terrein wordt niet aangelegd. Al mijn moeilijkheden, gaat de uitbater verder, zijn begonnen toen ik mij niet akkoord kon verklaren met de houding van Mr. Troupin en zijn clan, want die speelde veel meer dan volgens de reglementen mogelijk was, 10 uren op 14 dagen. Maar wat kon ik daar aan doen Als Troupin moest spelen, dan zou hij spelen. Daarom is Troupin F. mij beginnen zoeken en hij heeft er mij tenslotte uitgewerkt. (Een speelster bevestigde ons dat zij inderdaad door F. Troupin-een keer van het terrein werd gestuurd). Vergetelheid De voorzitter van de v.z.w. Patershof, Andre Van Der Eist, laat natuurlijk een gans andere klok luiden wanneer de Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 kwestie van de cantine ter sprake wordt gebracht: «Het was niet moge lijk om tijdens de voorziene uren te reserveren. Dat hebben wij persoon lijk vastgesteld en er waren ook klach ten van de spelers. Uiteindelijk kon dat niet blijven duren en we hebben een andere oplossing moeten zoeken. Voor onze V.Z.W. was er geen ver plichting de telefoon zelf te doen aan sluiten. De niet-voorafbetaling van de maand mei was een vergetelheid, maar dat de datum op de brief van 2 juni zou vervalst zijn, is belachelijk». Over de winsten zegt de V.Z.W.-voor zitter: «Wat weet Marcel Steenhout daarover Hij is er amper drie maan den geweest. Als we willen foefelen, dan richten we toch zeker geen V.Z.W. op De huur van de terreinen alleen al kost per jaar 120.000 frank. De prijzen van de terreinen betalen we zelf. M. Steenhout mag gerust onze rekening maken. Niemand heeft hier persoonlijk profijt. Zelfs als we verga derden dan betaalden we ons glas bier uit eigen zak. Mr. Troupin speelde weliswaar veel, maar dat was volko men conform de reglementen. Als er op het terrein moeilijkheden waren, dan was dat het gevolg van dubbele inschrijvingen door M. Steenhout (maar waarom was het dan de andere die de duimen moest leggen en niet Troupin F. Zowel bij de V.Z.W. Patershof als in de schoot van de wijksportraad, begrijpt men niet wat de bedoeling is van de cantinehouder. Met wat inzet en goede wil kan er van die cantine een zeer goed draaiende zaak worden gemaakt, maar, aldus een woordvoer der van de wijksportraad, «M. Steen hout geeft de voorkeur aan een sfeer van sex en drugs en rock and' roll.»6 «Een serieuze mens wil daar niets gaan verbruiken» volgens een zegs man van de V.Z.W. Tevens zou M. Steenhout zich te een zijdig op een bepaald soort publiek richten, hetgeen in Gijzegem slechts met lede ogen wordt gezien. «Noch tans», aldus opnieuw de V.Z.W.-man, «alleen al met de 250 leden van de tennisklub zou het daar iets met stijl kunnen worden.» «Maar ge kent de uitbater, heeft die enige stijl Die vraag werd gesteld zonder dat een antwoord werd verwacht. (A.D.B.) Tijdens de maanden juli en augustus is de schoonmaakdienst van het O.C.M.W. gestopt met zijn werking. Reden Het B.T.K.-kontrakt van de betrokken werk nemers liep ten einde. Momenteel is er echter - in afwachting van een omscha keling naar het Derde Arbeidscircuit - een verlenging van dat B.T.K.-projekt. De ongeveer 200 gezinnen, die op deze dienst een beroep deden kunnen weer terecht. Tijdens de vakantieperiode kon men de meest dringende oproepen beantwoor den langs de dienst Bejaardenhulp. Te vens werd een beroep gedaan op Tele- dienst in een beperkt aantal gevallen. Leuk is dat het privé-initiatief in pechsi- tuaties het openbaar initiatief kan en wil bijspringen, maar minder fraai is de ad ministratieve traagheid, die de oorzaak was van de tijdelijke onderbreking van deze noodzakelijke dienst(P.D.) In het sport- en recreatiecentrum te Gijzegem liggen twee tennisvelden beheerd door de v.z.w. Patershof. Op en rond die terreinen gebeurt er heel wat touw trekkerij. Partijen proberen elkaar stokken in de wielen te steken en het laken naar zich toe te trekken. Talloze tegenstrijdige verklaringen werden afgelegd en zonder twijfel worden er ook flagrante leugens verteld. INFORMATICA en TECHNISCH ONDERWIJS Het Koninklijk Technisch Atheneum Afdeling Haartooi en Schoonheidsverzorging, Ledebaan, pakt weer uit met een primeur. Nadat amper een jaar geleden een aanvang werd gemaakt met een totaal nieuwe onderwijsmethode, de amerikaan- se PUNT en LIJN TECHNIEK (Pivot-Point Chicago) introduceert deze school thans de informatica rechtstreeks in haar afdeling Haartooi en Schoonheidsver zorging. De definitieve stap in die richting werd gegeven door Inspecteur-generaal van het Secundair Onderwijs R. Smet die op 16 september een belangrijke peda gogische vergadering voorzat van inspectieleden, schooldirecties en verant woordelijken uit de industrie die bij het nieuwe projekt betrokken zijn. Dit project betekent een grondige ingreep, zowel in het onderwijzen van als in het uitoefenen van de beroepen «Haartooi en Schoonheidsverzorging». De informatica, onder vorm van een micro-computer, zal in de nabije toekomst niet alleen de klassieke administratieve taken waarnemen (boekhouding, fac turatie,...) maar zal nu mee beheren en mee onderwijzen. Voor dhr. Ghysels G., Prefect van het K.T.A.die deze bijeenkomst, bekroning van veel voorbereidend werk, kon afsluiten is het duidelijk «Voor onderwijs en informatica - de spitstechnologie per uitstek - is thans een nieuw tijdperk aangebroken. De computer wordt nu niet meer bestudeerd om zichzelf, in de afdeling Haartooi en Schoonheidsverzorging kan hij volledig geïntegreerd wor den in het leerplan. *3 Selektieve ophalingen. Papier in deelgemeenten 6 oktober Papier in Klein-Aalst13 oktober. Glas in deelgemeenten 20 oktober. Glas in Klein-Aalst27 oktober. Terwijl de politieke partijen hun programma's van de drukpersen laten rollen komt in september traditioneel ook het verenigingsleven met zijn plannen voor de dag. Jebron, het Aalsters centrum voor jongerenpas toraal aan het Begijnhof, voorziet alvast enkele nieuwigheden. Op het liturgische vlak zet Jebron de wekelijkse zaterdagavondvieringen ver der. om 18.30 u. in de Begijnhofkerk. Ze worden vanaf dit jaar voorbereid door een werkgroep «Bijbel - liturgie - leven», die veertiendaags op maandagavond zal vergaderen. De open ontmoetings avonden na zaterdagvieringen blijven behouden. Zowel jongeren als volwas senen zijn er welkom. Guido Debree zegt hierover«Eén zaak is zekerJe bron moet je zowat ontdekken. Lukt het. niet bij de eerste keer, dan wel bij. een tweede poging. Het is wel belang rijk uit je kot te komen, in een luisterende en mee-engagerende houding. Dan kan er enorm veel Vernieuwing voor dit werkjaar werd ook bedacht rond de «Woensdagavond», met het gebedsmoment, van kwart voor tot kwart na acht, als centraal gebeuren. Vijf woensdagavonden per maand ver gaderen in een beurtsysteem vijf groe pen de redaktieraad van Info-Jebron, de 15-plussers (met gesprekt- en doe- avonden, vanaf november), de werk groep dooppastoraat en de (nieuwe) werking voor 12-14 jarigen. Met dit laat ste raakt Jebron stilaan in net vaarwater van de bestaande kristelijke jeugdbe wegingen, of niet De beheerraad sluit de rij en krijgt telkens de vijfde woens dagavond. De trekkersgroep van Jebron de naam spreekt voor zich verga dert op zondagmorgen, veertiendaags. Vermelden we nog dat, na de luister avonden over St.-Franciscus in septem ber, in oktober vier vormingsavonden zullen doorgaan rond luisterbereidheid. Nieuwe aksenten dus voor dit werkjaar, dat wel, maar nog geen antwoord op de vraag of Jebron, als dekanaal jongeren centrum, niet meer naar de parochies (en de deelgemeenten toe moet. De keuze tussen het vormen van een eigen, jonge, kritische (mini-)parochie of het uitbouwen van een pastoraal dienstcen- trum voor groot-Aalst zorgt in Jebron nog geregeld voor diskussie. Formaat 32,5 x 38,5 Tijl Nele, Doedelzakspeler, Drie vrouwen, Veld, Breughel, Kermis, Lange Wapper, Tijl Lamme, de Bokkerijders, De Rijstpapdragers, Knudde, De Vier Heemskinderen, Reinaert, De Vlaamse Leeuw en andere. Formaat 29 x 25,5 De Wagemaker, De Timmerman, De Loodgieter, De Glazemaker, De Mande- maker, en andere. Herinnert U zich nog de beloften van zes jaar terug Neen Hij ook niet. Deze kandidaat is tegen het systeem van «Een kiezershand is gauw gevuld». Hij staat voor wat hij zegt Doe er wat aan en stem'ook, zoals zovelen, op

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13