zet van cjafet Kings en Midway verboden voor vreemdelingen Jan Caudron wil personeelspolitiek van Aalst depolitiseren mcucoG. Wat wil de stad Aalst met Gerstjens aanvangen C0MAR groot - VIDEOFILMS 1e jaargang - nr. 15 - 24 september 1982 - 20 fr. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aaisterse informatie oe>€>©©0 Vn€)é) Di AUTORIJSCHOOL AALST Verkoop 100 Glasramen laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS (T\ 1 De bordjes «défendu aux étrangers» zijn dan al verdwenen in Aalst, maar dit betekent nog geen vrije toegang van vreemdelingen in alle uitgaansgelegenhe den. Met de Marokaanse Aalstenaar H.J. hadden we een gesprek hieromtrent. «De portier doet nu het werk van de bordjes», zegt H.J., die reeds een paar jaar zijn beklag doet bij de politie (twee proces-verbalen, die echter zonder gevolg bleven) en de burgemeester. Hoewel men ook elders nog wel eens de identi teitskaart durft inkijken, zijn de Kings (Hopmarkt) en de Midway (Gentsesteen weg) volgens zijn ervaringen de enige gelegenheden in Aalst waar vreemdelin gen aan de deur blijven staan. Markant detail is dat het telkens om dezelfde eigenaar gaat. H.J. woont al twaalf jaar in Aalst. Hij neemt het niet, dat de toegang tot openbare gelegenheden geweigerd wordt op basis van de nationaliteit. De wet van 30 juli 1981 tot «bestraffing van bepaalde door racisme of xenofobie in gegeven daden» geeft hem daar gelijk in. Toch heeft hij reeds ettelijke malen vastgesteld dat hijzelf en andere vreem delingen (niet enkel gastarbeiders, ook toeristen, studenten, zelfs als ze met een Belgische gehuwd zijn...) geen toe gang krijgen Daar zorgt de portier voor. die als bijkomend argument kan verwij zen naar het bordje «club privé» (aan de Kings) en «de direktie heeft het recht iemand de toegang te weigeren» (aan de Midway). Met klem wordt erop gewezen dat hij beslist geen herrieschopper is. Wel wil hij dat de wet gerespekteerd wordt. Sinds 1980 is de burgemeester op de hoogte. Op 6 september en 12 de cember '81 werd een PV opgesteld; de ze zijn wel overgemaakt aan de Proku- reur maar zijn wellicht zonder gevolg ge klasseerd. De proef werd reeds gedaan door sa men met Belgische vrienden eens uit te gaan. Telkens werd hij eruitgepikt, en als aan de portier duidelijk gemaakt werd dat ze één groep vormden, mocht niemand binnen. (NvdR ook via een andere bron wordt ons bevestigd dat de portiers van de pa troon in die zin opdracht gekregen heb ben) De moeilijkheid is evenwel te bewijzen, dat de weigering tot toegang inderdaad door racistische motieven ingegeven is. Politiekommissaris Van den Broeck wees er ons op dat uitbaters steeds per sonen kunnen weigeren naar eigen goeddunken. Omwille van de leeftijds grens (minimum 16 jaar) mag men ook de identiteitskaarten kontroleren Luc Peersman (van de Werkgroep Gastar beiders, en buur van J.H.) meent dat meer vreemdelingen met hun ervarin gen bij de politie (of rechtstreeks bij de Prokureur) zouden moeten aankloppen. Eventueel is dan. als er nog steeds geen gevolg aan gegeven wordt (ondanks het duidelijker geworden racistisch motief) een dagvaarding te overwegen, al dan niet in samenwerking met de Liga van de Rechten van de Mens. Deze vereni ging is momenteel trouwens aktief bij het napluizen van de (niet-)toepassing van de reeds vermelde wet H.J. wijst er nog op dat im migranten óók belastingen betalen, en dat zij méér dan vele anderen aange wezen zijn op nachtelijk ontspannings leven, gezien zij overwegend 's nachts werken tijdens de week en zij moeilijk dit ritme kunnen breken elk weekend. Tenslotte weze niet onvermeld dat de si tuatie in Vlaanderen slechter is dan in Wailonië, en dat er in buurlanden (Ha- san noemt Parijs, Nederland, Groot-Brit- tanië) op dit vlak vrijwel geen problemen zijn. (P.D.) Zie ook «redaktioneel». Advieskomitee voor voldongen feiten Op 11 juli 1976 kocht het toenmalige gemeentebestuur van Erembo- degem, voor een prijs van 10 miljoen frank, waarvan een deel gesub sidieerd werd door het Groenplan van het Ministerie van Openbare Werken, een domein aan dat toebehoorde aan wijlen Louis Camu. Dit 12 ha 53 a 30 ca grote domein is algemeen bekend als De Gerst jens. Deze Gerstjens vormen met een totale oppervlakte van 52 ha één van de grootste groene longen op de rechteroever van de Dender. De per celen rondom de kastelen Ronsevaal en Overhamme zijn gedeeltelijk parklandschap, gedeeltelijk privébos, die botanisch en estetisch inte ressanter zijn dan de stadseigendom zelf. Nochtans heeft deze eigen dom, die sinds de fusie in het bezit kwam van Groot-Aalst haar eigen charme. Hiervoor zorgt een 1000 m2 grote vijver, die in 1935 kunst matig gegraven werd en ondertussen grotendeels verzandde, samen met een oude boomgaard en een hektaren groot kanadapopulierenbos. Of deze charme ook in de toekomst zal behouden blijven, is op dit ogenblik nog een grote vraag. Beheersplan In het aankoopkontrakt werd duidelijk gesteld dat de Gerstjens de bestemming kregen van openbare groene ruimte voor passieve rekreatie. Om oveF de be stemming en het onderhoud toezicht te houden diende tevens een konsultatieve kommissie opgericht te worden, waarin naast een vertegenwoordiger van de vroegere eigenaars, tevens een aantal vertegenwoordigers van de gemeente raad (zoals de schepenen De Maght. De Neve. Monsieur, en de raadsleden Pijck en Van Vaerenbergh) en van de staats- en stadsadministratie (zoals de heren Van Geem. Van Bellingen, enz zitting hebben. Veel heeft deze advies raad niet kunnen verwezenlijken, mede wegens het feit dat men sinds de fusie slechts tweemaal vergaderde, dan nog op aanvraag van een aantal leden zelf. Meer effekt werd in feite bereikt door een interpellatie van SP-raadslid Freddy Pijck in de gemeenteraad van 22 februa- Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST *21 21 90 ri 1978. Op dat ogenblik was men bezig met de opkuis van de Gerstjens in het kader van het plan Spitaels, zodat de Gerstjens tegen de lente van 1979 voor het publiek kon opengesteld worden. In december 1981 kregen de leden van de bovenvermelde advieskommissie een dokument in handen, dat niet alleen een overzicht gaf van de beheerwerken die sinds 1978 uitgevoerd werden en van de opties van het stadsbestuur in verband met het natuurgebied De Gerstjens. Dit dokument werd anderzijds geïllus treerd door drie mooigekleurde kaarten, waarin de bodemgesteldheid van De Gerstjens, de beleidsopties en de uitge voerde werken belicht werden. Uit deze brochure, die aan de leden overgemaakt werd. kan men afleiden dat het deel van het natuurgebied, dat eigendom is van de stad Aalst voorna melijk bestaat uit zandleem en klei, wel ke vooral geschikt schijnen te zijn als weiland of voor het planten van boom gaarden. elzen en populieren. Lees door op blz. 4 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 ÏS' ".Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Freds Videoclub Molendries 21Aalst sr 053/78 77 35 Het is niet de eerste maal dat Volksuniefraktieleider Jan Caudron pleit voor het depolitiseren van de benoemingen van het Aalsters stadspersoneel, en dat hij kritiek uit op de manier waarop examens georganiseerd worden en personeel aangeworven wordt. Zijn partij heeft trouwens reeds iang voorgesteld dat de examens zouden ingericht worden via een vast wervingssekretariaat. Van een dergelijk vast wervingssekretariaat is echter weinig in huis gekomen, en de Volksunie heeft tot op heden steeds het spelletje van de politieke aanwervingen en benoemingen meegespeeld. Om hieraan een einde te stellen heeft Jan Caudron nu op eigen initiatief een voorstel uitgewerkt voor een meerpar- tijenkontrakt. Dat voorstel werd op 20 september gestuurd naar alle lijsttrek kers van de komende gemeenteraads verkiezingen. Op 10 dagen tijd zouden deze het voorgestelde meerpartijen- kontrakt aan het bestuur van de partij moeten voorleggen, en de beslissing van hun partij aan de initiatiefnemer moeten mededelen. In de voorgelegde tekst verklaren de ondertekenaars zich akkoord met vier punten inzake personeelsPeleid, die prioritair zouden moeten opgenomen worden in een nieuw bestuursakkoord en dit «in zoverre alle partijen, die aan de gemeenteraadsverkiezingen deel nemen, dit pakt onderschrijven». Lees door op blz. 2 lees blz. 13 Eremboaegem. Kasteel Ronsevaal Deze oude foto van het kasteel Ronsevaal dateert nog uit de periode dat de gevel dwdelijk merkbaar was vanop de Brusselsesteenweg

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1