Hofstade DE LUYCK Gustaaf Gijzegem Touwtrekkerij rond Gijzegemse tennisvelden OPEN BRIEF AAN DE HEER BURGEMEESTtK ojaoooGOoaooaoooc Kandidaten uit Hofstade Namens het VLAAMS BLOK Aalst, zijn vlaaien, zijn minister, zijn hoge werkloosheid, zijn nieuwe Gazet van Aalst. 11e kandidaat 25e kandidaat Oud Daensist Gekende Hallebedevaarder Sportlaureaat wandelen «De leste zen de beste» Nieuwe Gazet van Aalst 8 oktober 1982 13 Om te weten hoe het Gijzegemse Sport- en Recreatiecentrum moet worden uitgebouwd volgens de zienswijze van de Wijksportraad, praat- ten we met de secretaris ervan, de heer Ronald Buyl, tijdens zijn Ie- gerdienst KRO en trotse eigenaar van een wolfshond. De heer Buyl wil, werkend met key-persons en opinion-leaders (sleutel figuren en opinieleiders) in Gijzegem een zo goed mogelijke leefwereld maken zodanig dat iedereen «bien dans sa peau» is. De wijksportraad ziet wel iets in het SCR maar dan op voorwarde dat het polyva lent is en niet alleen voor tennis wordt gebruikt. De heer Buyl formuleert het als volgthet centrum moet interdisciplinair, multifunctioneel en socio-cultureel ver antwoord zijn. Zo zou een kiosk voor fanfareconcerten er ook een plaats moeten kunnen in vinden. De secretaris van de wijksportraad zou dan ook niet graag zien dat het centrum werd gemo nopoliseerd door chique geklede heren die, daar waar nu de kinderen spelen, op gesofistikeerde terreinen een balletje komen slaan. Vermits het centrum er gekomen is met geld van de gemeen schap moet het, aldus R. Buyl. voor die ganse gemeenschap acceuillant (d.w.z. aantrekkelijk) zijn, zonder alleen voor partikulier voordeel te dienen. Belangrijk daarbij is ook dat het centrum een pluralistisch bestuur moet krijgen. Het kan toeval zijn zegt mijnheer Buyl, maar diegenen die de oprichtingsakte van de v.z.w. Patershof hebben onder tekend schijnen mij in hoofdzaak C.V.P. te zijn. ledereen heeft ongetwijfeld het beste voor met het centrum maar in zijn élogee(sie), m.a.w. zijn uiteenzetting, wijst R. Buyl erop dat er een discre pantie tussen de concepties kan zijn waarmee hij bedoelt dat de meningen kunnen verschillen. Waarom liggen de bijkomende terreinen er thans niet Als een idee concreet wordt, aldus onze zegsman, dan komt er paniek bij de mensen die denken dat gans het sport centrum ging ingepalmd worden. "Die mensen zijn dan bij mij gekomen als man van de wijksportraad en die raad is dan tot het besluit gekomen dat de vzw Patershof ons in die zaak van de tennis velden minstens had kunnen betrekken. In elk geval had de wijksportraad begrip voor de bezwaren die werden geuit en zodoende zijn er persoonlijke contacten geweest - rechtstreeks of onrecht streeks - met bijna het voltallige college van Burgemeester en Schepenen. Op dat bestuursniveau is men dan gaan in zien dat alle aspekten van de zaak nog niet besproken waren." Verkiezingen Mijnheer Buyl zegt niet de bedoeling te hebben iemand te offen- seren (beledigen) maar in het feit dat de plannen voor de tennisterreinen voorlo pig zijn opgeborgen vermoedt hij een zeker politiek profitariaatde gemeente raadsverkiezingen staan voor de deur en aangezien een deel van de bevolking tegen de plannen van de v.z.w. Paters hof gekant is, willen de politiekers dit deel van de bevolking welgevallig zijn hetgeen in deze periode normaal is. Voor de wijksportraad moet het SRC het hart van Gijzegem worden. Als men niet volledig kan instemmen met de oor spronkelijke plannen, dan betekent zulks niet dat er afgebroken wordt zon der alternatief. Dat alternatief is dan een centrum met de reeds genoemde socio- culturele- en andere functies, waarin alle clubs, verenigingen en inwoners van Gijzegem zouden zorgen voor animatie, promotie en verdere ontwikkeling. In dat alles houdt de Heer Buyl rekening met de past, present en future, maar il faut Ie faire In de maand mei is er dan een vergadering geweest met alle betrokken partijen waarin tot overeenstemming werd gekomen, voornamelijk in die zin dat een v.z.w. Sport- en recreatiecen trum zou worden opgericht die kan samenwerken met de v.z.w. Patershof en die financieel zelfstandig moet zijn. Die besluiten werden samengebracht in een nota voor het college van Burge meester en Schepenen dat zou instem men met deze gang van zaken. In de toekomst zou dan een centrum kunnen uitgebouwd worden dat aan ieders wen sen voldoet en dat een plaats wordt voor veelzijdige ontspanning. De dag van vandaag (in de huidige maatschappe lijke constellatie zou mijnheer Buyl zeg gen) is dit zeker een aantrekkelijk voor uitzicht. (A.D.B.) 13 Hofstadenaars staan op de lijsten. Bij de S.P.Eddy Dierickx ('46, onder wijzer, Hof te Wachenenstr. 2) en Willy Merckx ('38, postbediende, G. Gezellestr. 48). Bij de C.V.P.Raoul Eemans ('32, amb tenaar, H. Consciencestr. 19) en Bart Guns ('59, ingenieur, Lindeveldstr. 10). Bij de V.U.: Herwig De Bruyn ('44, bankbediende, Anjersstr. 30), William Vandcauter ('45, meestergast, Molen- kouterstr. 48) en Rita Van Der Uw woorden waren strelend, bij de opening van het Daensmuseum, waar U het vol gende verklaarde «Daens, een man van alle tijden, ook heden nog» Brandend aktueel, ook los van de sociale achtergrond en de tijd van toen. De verper soonlijking van idealen en menselijke eigenschappen die vandaag meer dan ooit zoek zijn Verdrukking van volkeren, onmenselijke barbarij, lichtvoetigheid waarmee levens grote problemen worden behandeld en politieke zedenverwildering vormen een zwart-wit kontrast met Daens' idealen. Heer Burgemeester, Bij deze bovenstaande woorden wil ik even blijven stilstaan en nauwer omschrijven 1 VERDRUKKINGis er een volk dat harder is verdrukt geweest dan door het Inita- risme (Liberaal) dan de Vlamingen Deze wonde van vroeger is nog niet geheeld en het lied van dezen mag nog steeds bij geen enkel feest aangeheven worden ONMENSt- LIJKE BARBARIJ Qn Zij worden heden met veel leden uit uw mutualiteit gesloten en hun rechten worden hen ontnomen, levensgrote problemen met het afschaffen aangifte belastingen van 16.000 fr. Levensgrote problemen eveneens, dat er onder uw leidersschap, er personen zijn die het ten jare 1982 het nog steeds aandurven strijdende en Vlaamse plakbrieven te over schilderen met zwarte verf en dat ze hiervoor van het kerkhof van Nieuwerkerken moes ten komen om die zedenverwildering door te voeren. 2. U zeqt verder: «Daens blijft een lichtend en bezielend voorbeeld»; maar zouden wij het niet aandurven te verklaren dat, dat voorbeeld in het donker wordt gehouden en om welke reden Omdat uw partij gebogen heeft schulden te maken en schulden te verhogen Men stelde een schuld vast van 2.300 miljard II! Men kocht kastelen, zonder centen, maar deed anderzijds de kleine man inleveren met aanzienlijke procenten, die tot 3 jaar teruggingen Neen, Heer Burgemeester, uw houding heeft een diepe kloof geslagen in een mooie stad met een mooie bevolking. HET WORDT DE HOOGSTE TUD DAT MEN DE HANDEN VRU MAAKT EN AAN DE ARBEID SLAAT Dit tot welstand en grootheid van ons Vlaamse volk Daarom stemt men VLAAMS BLOK - PETERS POTS - V kandidaat ijst 28. FranS JANSEGERS kan het en doet het... een degelijk beleid voeren. Indien je hem de gelegenheid geeft, zal hij het bewijzen. Stem VU. (82/17/63) Vincken-Van Esbroeck ('50, zonder beroep, St.-Annastr. 8). Bij de P.V.V.: Marcel Lorie ('28, hoofd klerk, Blektestr. 86), Remy Van Hau- denhove ('25, bediende, Zijpstr. 18) en Lucien Van den Nest ('26, hout handelaar, Stw. op Aalst 16A). Bij de K.P.B.: Jozef De Pauw ('25, on derhoudswerkman, Molenkouter 23). Bij P.E.E.L.82: Helga Bammens ('61, bediende, Stw. op Aalst 70) en Ilse Weber ('60, bediende, Stw. op Aalst 70). sociaal en federaal B2/17/1 Door toedoen van Socialistische mandatarissen, die op de kiezerslijst staan met naam Boschaarden - Lijst nr. 1 te Pamel Roosdaal, alsook met medewer king van namen, die wonen in de streek van Groot Aalst, Socialisten, nationaal socialisten zoals ze werden genoemd door Hitler en Mussolini, hebben een huis doen branden te Baardegem 9391een rus tige gemeente in de Faluintjesstreek. Een kindje van acht jaar werd uit het huis gesleurd en in zorgwekken de toestand naar Pamel Roosdaal gebracht, dit door toedoen van Moeder Overste en aangestelden. De schoonmoeder waar het kind verbleef werd de tanden uit de mond geslagen en in even zorgwekken de toestand ter verzorging bij de buren onderge bracht. Deze misselijke feiten gebeuren heden ten dage namelijk op woensdag 22 september 1982. Ik denk dat het dan ook onze plicht is, deze korruptie aan te klagen en de houding van de genoemden af te keuren. Wij doen dan ook een ouderlijke oproep dit indachtig te zijn, wanneer U Uw stem uitbrengt op 10 oktober II! Pieter Pots LIJSTDUWER VU

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13