Pas nu komt de A VIDEOFILMS COMAR groot oaaoaaaaaoaaaaocx yoaoaaoaaaoaaaooa (Traag) parket wordt aangepord niGUCOCL Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. ftaisterse informatie laagste huur: 99 fr, elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE Nieuwe Aalsterse Partij wil algemeen kartel AUTORIJSCHOOL AALST 1e jaargang - nr 17 8 oktober 1982 - 20 fr. Freds Videoclub Molendries 21Aalst S053/78 77 35 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst ■S 053/21 25 56 Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open9 u -12 u. en 14 u.-17 u. zaterdag 9 U.-12 u. 02/17/72 Zondag is 't zover: we gaan ter stembus. Negen partijen lachen de kiezer toe, en wij, slapende en wakkere burgers, hebben de keuze. We strompelen straks naar het stemhokje en «doen» voor de partij onzer dromen. Edoch, talloos zijn de Aalstenaars die dan denkenSteek ze allemaal in ene zak, schud ermee, en 't zijn allemaal dezelfde». Voor deze ontgoochelde kiezers is er goed nieuws en slecht nieuws. Goed: we ontdekten na lang speur werk een klein, maar splinternieuwe partijde Aalsterse Algemene Partij, met een ongemeen boeiend, én origi neel programma. Slecht nieuws: de A.A.P. komt niet op. Toch vonden we de heer Jan Mettepet (45 j.cirkusdirekteur), die er normaal lijsttrekker van zou geweest zijn, bereid tot een gesprek. Een eksklusief interview over een hoogst interessant programma. Maar u kan er zondag niet voor kiezen. Jammer. NGVA: Meneer Mettepet, de politieke werk groep van onze krant bestudeerde tijdens de voorbije weken alls programma's van de par tijen die in Aalst opkomen. We kregen, voor zichtig gezegd, soms de indruk dat die pro gramma's goed op elkaar leken... J.M.inderdaad. Dat is zo. Mijn partij echter, de Aalsterse Algemene Partij zeg maar A.A.P. staat daar lijn recht tegenover. Diametraal. Ons pro gramma is nagelnieuw, onze ideeën zijn fabuleus. Bij ons geen slogans, geen cliché's, geen goedkope belof ten. Niets van dat alles. Neem nu ons uitgangspunt, dat is werkelijk uniek: wij stellen let op mijn woorden wij stellen de mens centraal Daar is onze politieke visie op gegrondvest. Nie mand heeft dat vóór ons al bedacht. De A.A.P. wel. En gij nu De vermoede fraude in het klinisch labo van het OCMW-hospitaal, de schorsing van diensthoofd dr. Matthieu en OCMW-hospitaaldirekteur Humbert Barrez... die «zaak» is goed op weg om een pikant karnavalthema te worden. Zowel de Oilsterse avond op de Jaarbeurs als de kartoenist op de recente Wakkere-Bur- geravond schonken er immers aandacht aan. Niettemin blijft het een ernstige aangelegenheid met steeds nieuwe ontwikkelingen. Zo wordt door twee OCMW-raadsIe- den openlijk gepleit voor «bedanking» van het huidig diensthoofd apotheker- bioloog De Bie en terugkeer van dhr. Barrez en dr. Matthieu, ook wordt de N.V. Nagels (St.-Niklaas) hardnekkig vernoemd als geïnteresseerd koper van het privé-labo van dr. Matthieu en niet onbelangrijk verloopt het onderzoek van het parket langzamer dan zou kunnen en moeten. Geviseerd Hoewel het om méér gaat dan een per- sonenkwestie zowel het rationalisa tieplan van het huidig waarnemend diensthoofd, als tal van gesprekken met betrokkenen die we de voorbije maanden konden voeren wijzen in die richting blijkt niettemin markant dat dhr. Erik De Bie geviseerd wordt door bepaalde raadsleden. Deze doet er zijn beklag over dat het werken hem vrij moeilijk gemaakt wordt. Zo had op 15 september ten huize van raadslid Robert De Pauw een onderhoud plaats waarop behalve Erik De Bie ook waarnemend direkteur van het Bijzon der Comité (i.v.m. het labo) P. Cop- pens en sekretaris Saeys aanwezig waren. Door dhr. De Pauw werden vier vragen gesteld aan dhr. De Bie, zonder dat daartoe enige grond was zoals naderhand uit de uitgebreide antwoorden bleek. Uit de vraagstelling bleek dat dhr. De Pauw over informa ties beschikte, die hij volgens de heer De Bie, die wij hierover onder vroegen enkel van dr. F. Matthieu bekomen kon hebben. lees blz. 2 Ondanks de bouwwoede die de jongste jaren in bepaalde Aalsterse scholen heerste, zijn er toch nog heel wat schoolinstellingen, die dui delijk in lokaalnood verkeren. Een typisch voorbeeld hiervan is het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs (HRIT0) gelegen tussen de Welvaartstraat en de Boudewijnlaan. De lokalennood van deze tech nische school, waar het leerlingenaantal ieder jaar stijgt, wordt met de dag akuter. Her en der, zoals in de Posthoornstraat, dienen zelfs pri vate huizen gehuurd te worden om de leerlingen te kunnen les geven. Ook de overheid was zich van de loka lennood bewust en om deze reden werd enkele jaren geleden aan de jonge Aal sterse architekt André De Ceuninck de opdracht gegeven de plannen uit te te kenen voor een nieuwe vleugel, die dwars op de bestaande klaslokalen zou opgericht worden. Over de ligging van de nieuwe gebou wen was weinig diskussie, vermits men reeds 15 jaar geleden op de betrokken plaats palen in de grond sloeg. In die periode werd er trouwens reeds een voorontwerp voor nieuwe klaslokalen uitgewerkt door wijlen de Aalsterse ar- chitekten Singelijn en Van Malderen. Met het nieuwe ontwerp waren er heel wat problemen vooral van stedebouw- kundige aard. Zo was men op het stad huis van oordeel dat de nieuwe vleugel van het HRITO door zijn omvang in strijd was met de stedebouwkundige normen. Met zijn hoogte van bijna 21 meter is het nieuwe gebouw inderdaad nog één ver dieping hoger dan de bestaande klaslo kalen, die duidelijk vanop de Boudewijn laan zichtbaar zijn. Anderzijds werd ge steld dat de nieuwe schoolmastodont te dicht zou staan bij de omringende wo ningen. Na heel wat perikelen werd het nieuwe ontwerp tenslotte goedgekeurd door de bevoegde instanties en werd de bouwvergunning afgeleverd. Achterhaald In het nieuwe bakstenengebouw, waar van de kostprijs op 92 miljoen geschat wordt, komen niet alleen een zevental gewone klassen, maar worden ook lo kalen voorzien voor laboratoria (boven aan), een projektiezaal, een mediatheek en lokalen voor bouwkundig tekenen. lees blz. 2 Het eten viel in het begin ook met mee. «Thuis eten we 4 maal per dag, maar het zijn dan ook telkens zeer lichte maaltijden: Hier kreeg ik echter zulke zware diners voorgeschoteld dat ik er in het begin echt niet goed van was lees blz. 2 Suwahachote Chanarong; een onmogelijke naam om uit te sprekenZeg dus maar gerust Tito. Een 28-jarige Thailandees die sinds vele jaren in Aalst woont en er werkzaam is. De NGVA ging bij hem peilen hoe de oosterse filosofie tegenover Aalst staat. Zijn bijnaam, Tito, kreeg hij in zijn moederland en betekent zoveel als kleine, schuwe jongen. Ondertussen is echter al het een en ander gebeurd en het bedeesde kind ontpopte zich in een keihard werkende jonge zaken man. Veel van de échte oosterse men taliteit vindt men bij hem niet meer terug. «Ik voel me bijna als een toerist als ik nu naar Bangkok terugreis», ver telde hij ons. Zijn opleiding kreeg hij hier in Aalst, waar hij gedurende 6 jaar in het HRITO publiciteit studeerde. Al vlug paste hij zich aan zijn nieuwe omgeving aan en manifesteerde zich als een kreatief student. «De vriende lijkheid van de Aalstenaars heeft mij enorm geholpen». Nu ja, ze zij niet all- maal zo vriendelijk. Dat ondervond Tito al te vlug toen hij op een bepaald ogenblik van de vreemdelingenpolitie het bevel kreeg het land binnen de 14 dagen te verlaten. «Ik voelde mij als een echte misdadiger Gelukkig voor hem hielp het stadsbestuur, en vooral schepen Hooghuys, hem door deze moeilijke periode zodat hij defini tief mocht blijven. Hoe goed hij zich hier wel voelt blijkt uit het feit dat hij in 1980 tot karnaval- prins van Azië in Aalst werd verkozen. «Karnaval is iets heel goed voor de mensen. Het is voor hen, na de stille periode na nieuwjaar, de eerste moge lijkheid om zich eens goed te amuse ren. Gedurende 3 dagen kunnen ze dan hun zorgen, die we allemaal toch wel hebben, van zich afzetten». Over karnaval is Tito duidelijk opgetogen. Dit is wel verwonderlijk aangezien men in Thailand deze traditie niet kent. Wat Tito bijna onmiddellijk opmerkte toen hij zich te Aalst kwam vestigen, was het respekt voor oude gebouwen vanwege de Aalstenaars. «In Bangkok kan men bijna geen enkel gebouw ouder dan 50 jaar vinden. Alles wordt afgebroken en in de plaats komen er hoge buildings. Bangkok wordt een grijze betonnen stad die haar eigen-' heid verliest. In Aalst echter, vindt men nog tal van mooie oude gebou wen van verschillende stijlen waarbij vooral het kleurrijke aspekt in het oog springt. Het geeft aan de stad een eigen gezicht en de hier alomtegen- woordiger kleinschaligheid geeft een gevoel van rust en geborgenheid». Maar niet alleen de gebouwen ver schillen ook de levensgewoonten zijn hier helemaal anders dan in Thailand. Ginder heeft alles zijn tijd. Wat we vandaag niet doen zal morgen wel gebeuren. Het gejaagde levensritme speelde Tito dan aanvankelijk ook par ten. Doch, nood breekt wet en daar hij wilde meedraaien in het zakenleven, was hij wel verplicht zichzelf hogere normen op te leggen. Dit is trouwens een van de redenen waarom hij enigs zins van zijn landgenoten vervreemd de. Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93. AALST *2.1 21 90

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1