Volkshuis tussen hoop en vrees Eén zetel verwacht Jr. Klanken niet verkozen SP-ers FRANS JANSEGERS De «Faluintjesrefleks» CEREMONIE WAGENS Herman CHEVALIER GEERINCKX VERZEKERINGEN PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST tel. 053/77.51.34 Nieuwe Gazet van Aalst 15 oktober 1982 11 mot rlo \/n Zondagavond: het Volkshuis loopt vol. De vooruitzichten zijn positief. De TV- uitslagen van elders geven hoop. Dan komt Gracienne Van Nieuwenborgh toe, lachend, en ze maakt met de vingers het V-teken. Viktorie betekent het, of ooktwee zetels bij. met de voorkeurstemmen. Allez Geor gette, schenk de glazen nog eens vol De grijze eminentie Bert van Hoorick komt de kameraden groeten. Boven wordt een lijstje van SP-verkozenen opgesteld, door anderen overgesch reven, en in het café voortverteld. De jongeren maken een goede beurt: Dolores Baïta en Patrick De Smedt wipten van de eerste keer over de kaap van 1000 stemmen. En over de rug van de oudere partijgenoten gaan ze de gemeenteraad in. Gracienne Van Nieuwenborgh is het uitbundigst: de klapzoenen en geluk wensen zijn niet te tellen. De spanning stijgtkomen we de koalitie in of niet De kopstukken zijn rond half- tien teruggekeerd een slecht teken. De zenuwen hebben minister Galle ook te pakken. Er wordt boven weer vergaderd, er ontbreekt iemand en de lijsttrekker roept «dat hij beschikbaar moet zijn maar men weet niet goed wie bedoeld wordt. Een deur wordt dicht gesmakt. Geruchten doen de ronde«Zou Annie De Maght niet willen overstappen Of Jan De Neve Het duurt nog wat voor bekend raakt dat de deur voor de koalitievorming voor 6 jaar dicht is... ontgoocheling, gesakker op het pre-elektoraal akkoord. Men ligt eruit. «De verliezers hebben verdomme gewonnen», zegt men aan de toog. De doffe berusting sluipt binnen. Met rodebolletjeszak- doeken wordt het zweet afgewist. De oppositiezetels staan klaar en daar gaat men door met de strijd. De rode roos is een wintervaste plant. (PH, KN) Steenweg op Aalst 85 9308 HOFSTADE Tel. na 18 uur 053-77 77 34 82(. Zitten we met in de koalitie. we hebben dan toch gewonnen (O.J.) Rond halfacht komt de bevestiging: Roger D Hondt meldt de eerste offi cieuze uitslagen. Zetelwinst voor de SP: twee, misschien nog een derde. Applaus rond alle tafeltjes. Zetelver lies voor CVP en PVVgejuich en nog méér applaus. Galle glundert. Even later verdwijnen de kopstukken stille tjes naar een onbekende bestemming. Met de Volksunie Er wordt gefluisterd dat ondanks de zetelwinst het risiko er in zit dat de verliezers zul len samengaan. De PVV zou er zich over beraden, of zal op het Groen Kruis zitten. Men weet het (nog) niet. Toch overweegt het eerste uur de blijdschap: de SP wordt de tweede partij, Galle heeft D Haeseleer geklopt Voor de nieuwe koalitie bekend raakte, midden druk geroezemoes en heen-en- weer-geloop stond de lijsttrekker van de SP ons te woord. Wat zijn eerste indrukken waren Mare Galle: «Het is een onverhoopt sukses geworden. We hebben twee zetels bijgewonnen, waar we eigenlijk maar één verwacht had den. We zijn uit de bus gekomen als de sterkste partij van de huidige meerder heidspartijen. De PVV werd door ons van de tweede plaats verdrongen». anders. Dat is wettelijk mogelijk. Er zijn trouwens nog ministers die dat doen». Ook de vraag welke SP-programma- punten voor hem voorop zouden staan bij koalitieonderhandelingen is nu niet meer van tel. Twee punten zouden «Welke koalitie houdt U nu voor moge lijk «Alles is mogelijk, eigenlijkde SP met de CVP, een voortzetting van de hui dige ploeg, of een CVP-PVV-koalitie». Dat laatste stond toen nog niet (offi cieel) vast, maar uit de toon van de minister kon men afleiden dat men daarvoor vreesde. Over zijn persoonlijk sukses: «Mijn voorkeurstemmen liggen zeer hoog. Het is meer dan wat Bert Van Hoorick vorige keer behaalde (4.377). Voor een stuk heeft dat te maken met het feit dat onze kiezers nu meer naam- stemmen uitbrengen dan vroeger; we hebben er inspanningen voor gedaan opdat er minder lijststemmen zouden worden uitgebracht. U moet weten dat wij een ander publiek hebben, voor wie het systeem van voorkeurstem men soms ingewikkeld overkomt». «Hebt- U gepoogd D'Haeseleer te overtroeven «Daar is geen sprake van. Ik heb met hem nooit een persoonlijke vete gehad. Het lag helemaal niet in mijn bedoeling hem met de voorkeurstem men te verslaan». De vraag of hij als eventuele burge meester zijn ministerschap zou laten is nu wat achterhaald. Ter informatie geven we het antwoord nog weer: «Ik «De nijd van de overwonnene heeft er v den». (O.J.) ben tegenstander van kumulatie, dat is bekend. In het geval dat ik burge meester zou worden zou ik mijn bevoegdheid delegeren aan iemand gezorgd dat we in de oppositie belan- voor Mare Galle van gewicht zijn geweesthet personeelsbeleid en de sanering van het financieel tekort bin nen de drie jaar. (PH, KN) «Het is neg te vrceg cm er nu al iets ever te zeggen. Het moet nog wat bezin ken» Frans Wauters, 8ste SP-kandidaat, is er niet bij. «Persoonlijk ben ik wel min of meer ontgoocheld, ik zal een stukske over de 500 stemmen hebben of zo. Ik heb er beperkt in geïnvesteerd Wat mij wel opvalt is dat de mensen die het straatbeeld beïnvloed hebben er wel bij gevaren zijn. Die barnumre- klame doet het blijkbaar nog». Andere niet-verkozenen delen zijn mening. Jackie D'Herde, nr 31 op de SP-lijst, zegt er hetzelfde over: «Dat slaat nog in, zo te zien. Maar het belangrijkste is dat alle kandidaten zich eendrachtig achter de partij geschaard hebben. Men heeft zich samen ingezet voor de strijd. En het is een overwinning geworden met twee zetels. Dat is het voornaamste». Roland Dua was Kandidaat voor Erem- bodegem, als 28ste. We vroegen zijn bedenkingen «'t Was de eerste keer dat ik opkwam, niet voor mezelf eigen lijk, maar om te proberen stemmen bij te winnen voor de partij. Wat dat betreft werden mijn verwachtingen ingelost, ik haal er wat meer dan 300. Als ik dat getal niet zou gehaald heb ben ware het mijn laatste keer geweest. Nu ga ik verder doen. Buiten de affiches die de partij ter beschik king stelde heb ik geen persoonlijke reklame gevoerd. Toch had ik ver wacht dat we tegenover de CVP en PVV nog meer zouden vooruitgeko men zijn». (PH, KN) verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 f Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst 82/18/21 Ekoncmisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen Andermaal speelde de Faluintjesrefleks, blijk van samenhorigheid van de streek, een belang rijke rol in de resultaten van deze verkiezingen. Met zowat 1/7 van de Groot-Aalsterse bevolking, even meer dan die van Erembodegem, slaagt de Faluintjesstreek erin beslag te leggen op heel wat mandaten. De oppergaai wordt afgeschoten door de toekomstige Aalsterse burgemees ter Raymond Uyttersprot die op zijn gebied wellicht nog een kollega-bur- gemeester in het waterkasteel krijgt. Naar de verdeling van de schepen ambten hebben we uiteraard het raden doch in de lijn van de verwach tingen ligt dat zowel CVP- als PVV- zijde ook hier de Faluintjesstreek flink aan bod komt. En verder hebben we als raadsleden voor Moorsel Isidora Van der Borght-Carlê (CVP) Willy Bosteels (CVP) Oscar Redant (CVP) Louis Saerens (SP) - Meldert Annie De Maght (PVV) Annie Dierick (VU) Lambert Van de Sijpe (CVP) Baardegem Robert De Pauw (CVP) Herdersem Paul Stockman (CVP) Eddy Couckuyt (CVP) Frans De Meersman (PVV) In de CVP-fraktie js het Faluintjesef- fekt nóg sterker want 7 van de 14, de helft, van de verkozenen komen uit de Faluintjesgemeenten. (Hm) Marc Oalle met een van zijn vertrouwelingen Eddy Dierickx Herdersem Dankfeest voor alle medewerkers aan de Pikkeling op vrijdag 22 oktober met landelijk avondmaal en optreden van het Moorsels zangkoor «De Jonge Wacht» o.l.v. M. Cherreté Diavoordracht door VTB in zaal «Ons Huis» op vrijdag 22 oktober over Israël, Egypte en Soedan. Kookles van KVL in het parochiaal centrum op dinsdag 19 oktober te 19 uur. Meldert «Opnieuw thuis weg» belot weer in het parochiecentrum op zaterdag 16 oktober te 20 uur. Kaas- en Wijnavond in de meisjesschool op zaterdag 23 oktober vanaf 17 u. met doorlopende video-tentoonstelling over de schoolfeesten 81 - 82. Solidariteitde aktie voor de geamputeerde vrachtwagenbestuurder Frans De Baerdemaecker kende sukses alhoewel de geplande match tussen Meldertse veteranen van Eendracht en Thor niet kon doorgaan. Ze viel letterlijk en figuur lijk in 't water zodat de Anderlechtenaren Van Himst, Jurion, en niet in het minst Eddy Merckx hier niet konden aan bod komen. De Nacht der Vrije radio s lokte veel volk, de vrachtwagenchauffeurs betoonden aktief hun medevoelen en er werden om ruim 300.000 fr. tombolaloten aan de man gebracht Scoutsetentje Het middagmaal door «De Hopduveltjes» georganiseerd in de turnzaal van de jongensschool werd een voltreffer. In zowat drie uur tijd werden 450 volledige middagmalen verorberd. Moorsel CVP De Moorselse CVP-afdeling vierde het voorbije weekend feest wegens het verkozen zijn van hun drie kandidaten en het burgemeesterschap van lijsttrekker Raymond Uyttersprot. Sérénades en koffietafel worden in het vooruitzicht ge steld.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11