Kiescomputer beperkt politiek nagelbijten tot minimum Laureaten van de Arbeid gelauwerd MOET ER Cl ZAAI OP? Inspraak DECORATIE 't Es gepasseird, de moeite waard het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort De ruimste break in zijn kategorie. GARAGE SINT-MAARTEN Hoek Geraardsbergsestraat en Kerkhoflaan AALST EEN '1000" MET HET KOMFORT VAN EEN 1500 WARTBURG Nieuwe Gazet van Aalst 15 oktober 1982 3 Waar voorheen politici en partijfanaten tot 's avonds laat dienden te wachten om enig inzicht te krijgen in de kiesresultaten, konden we zondag jl., dank zij de spontane medewerking van de dienst Informatica van de stad Aalst, vrij vlug uitmaken ot ze dit keer al dan niet in de gemeentekoek zouden meedelen. Voor de verwerking van de boekhou- den de aangesloten gemeenten al vrij ding en andere administratieve romp- vlug prognoses kunnen maken- slomp is Aalst, samen met de meeste andere gemeenten van Oost- en West- Vlaanderen, aangesloten op de com puter van het Regionaal Centrum voor Informatica (CEVI). Naar aanleiding van de gemeenteraadsverkiezingen werd de computer van deze intercom munale, gevestigd te Gent, speciaal geprogrammeerd. Naast de resultaten van de vorige verkiezingen wist de computer precies te vertellen wie zich allemaal kandiaat stelde voor de jong ste gemeenteraadsverkiezingen. Op basis van deze gegevens, mits toevoe ging van de nieuwe resultaten, zou- VlUy pi uyi ivov/u gebeurde ook te Aalst, waar perso neelsleden van de dienst Informatica hun computerkunde en -kennis volle dig ten dienste stelden van politiek Aalst. Op die manier hoopten ze voor de politici als richtingsaanwijzer te kunnen fungeren, zodat niet tot s avonds laat op de officiële resultaten, die immers manueel worden bere kend, dient gewacht te worden, en aldus het nagelbijten tot een minimum te beperken. Van zodra op het Vrede gerecht, van waaruit de verkiezingen werden geleid, de resultaten van de telbureau's binnenliepen, werden deze gegevens doorgespeeld aan de dienst Informatica. Via terminals, die met telefoonlijnen verbonden zijn aan de Gentse computer, werden deze ge gevens vliegensvlug geponst. A ratio kon men dan in een minimum van tijd tussenstanden, procenten per partij, zetelverdelingen opvragen en ver schillen nagaan met de resultaten van '76. Naarmate meer telbureau's afge sloten waren, kreeg men een meer precies beeld van het kiesgebeuren. Naar het einde toe werden nog de naamstemmen geponst, zodat al vrij vlug de verkozenen per partij bekend raakten. Zo hoefden onze politici dus niet te wachten op de BRT. die de resultaten berekend door de computer van Bin nenlandse Zaken, via radio en televi sie bekendmaakte, om de fel bespro ken koalities te bezegelen. (Y.V.) In aanwezigheid van eredekens en politici overhandigde burgemeester D'haeseleer verleden donderdag in de trouwzaal van het stadhuis de brevetten recht gevend op gouden, zilveren of bronzen eretekens aan laureaten en kadetten van de arbeid, waarna aan de gelauwerden een drink werd aangeboden. In zijn gelegenheidstoespraak noemde spreker de verdiensten van de gevier- den lovenswaardig wegens hun totale inzet als volwaardig lid van de gemeen schap. Gebeurde deze viering bij het begin van de bestuursperiode zonder enige reser ve, met het toenemen van de ekono- mische recessie kwam er de schaduw van de werkloosheid bij zodat mensen terecht werden gevierd om hun werk periode waar anderen gewoon naar werk hunkerden. Het brevet aanziet de burgemeester als een blijk van persoon lijke inspanningen en maatschappelijk engagement. Hij meent momenteel een nieuw geluid te horen op het èkonomisch vlak waarbij - Aalst Muur en vloerbekleding Gordijnen en Draperien Zitmeubelen Herstofferen zetels stoelen de inlevering vlugger resultaten afwerpt dan mocht worden vermoed. De rader tjes van de ekonomische machine schij nen weer beter in mekaar te passen en de toekomst wordt wellicht ietwat klaar der. Vervolgens werd overgegaan tot de uit reiking van de brevetten. Gouden ereteken Constant Arts. One- gem 96, Aalst Jean Baeyens. Snoekstraat 18, Aalst Albert D'Hondt, Affligemdreef 158, Aalst Gustaaf Meert. Leuvestraat 131, Erem- bodegem. Zilveren eretekens Philogeen Jacobs, P. Coeckestraat 30, Aalst Remi Nuelant, Kerkstaat 61Baardegem Gaston Van den Eynde, Vrijheidstraat »16, Aalst Bronzen eretekens Jozef Braeckmans K. Van de Woestijnestraat 7, Aalst Robert Declerck. Obtoekstraat 7. Aalst Roger Everaert, Hoveniersstraat 68, Aalst Etienne Fleuriock, Schoolstraat 1, Nieuwerkerken Georges Loudier. Hugo Lefèvrestraat 10 Aalst Karei Matckx. Klaarhaagstraat 29/b. Meldert Gilbert Otty. Maanstraal 7, Aalst Frederik Van de Meerssche, Boudewijn- laan 215, Aalst Leo Van de Velde, Achterstraat 19, Meldert wajjer zen der weiral ne kier ver 'n toyken vanaf. Van alle daogen ons brievebis gon leig t'holen van aal da papier dat er deir fakteurs die der op 't leste reide- lèk moei begosten ooit te zing. Allei, 'k leisden dor van deis weik in de gazet dat er in Brissel ienen op 't gedacht gekommen es van ne kier aal da papier ba-ien t'haven per pèrtie en da ten allemol ne kier af te weigen. 't Es pekanst ni te gelieven mor 't er was dor 'n zeikere pèrtie boy die ver mier as twie kilo 'n half in de bissen loten daven hooi Woor hole ze toch allemol die knaten Zol de kontroleur van de belastingen door ne kier ni zennen 'neis gon insteiken Ten zolle me wajjer 'n betje minder moeten inleiveren, allicht. En 't 'n es tèn nog gi papier allien zee, mor aal die ander kodden die z'a kommen kadao doeng. Stillos, almanakskes, sleiterhangers, stikke zjiep, stekskes, allemol ooit piere vrindjschap... Want as ek verleide zondag azoei. teige meh gedacht, nor da kieslokool trok, hem 't ek nog gepeisd 't es na toch wonder hein, hoeveil vrinjen dagge naa in iene kier hedjRond de kieslokolen stoon ze door in troskes ver de kiezers nog ver de léste kier af te vangen, hanjekes te geiven, te vraogen peisd op moy hein Ik was èsprès 'n betje loter thoois oongegoon. omda'k ni te lank zol moeten opschooiven, want 'k kaan dor ni goed teigen en 'k hooi thoois beloefd van ni lank weg te zen. Mor die kandidoten de die stonten dor al van as de bu- raos oepeginken en 't er woren der boy die nimmer 'n koste lachen. Ghielzeikes al kramp in heer kaoken... En de miestendiel kosten naa allemol mennen naom. En ze riepe va veiren goeiendag en zwierden ne kier meh 'n hanjeken. 't Er was zelfs ienen die ba moy kwamp gedaven ver agaa nog ne kier 'n babbelken te sloon. En 't was ten nog ni ver hem dat 'n dor stond, mor ver zenne zoeng die dor oeik iveranst op den ienen of den andere loyst stond. En hé was in iene kier gralèk krejeis ver te weiten hoe da 't na meh moy nog was, en thoois meh de vraa en meh de kinjeren... En vanoyges kwamp het er op 't enje ooitpeis ne kier op menne zoeng hein 'k Hooi sjans, 'k Most ni lank opschooiven. Paspoor afgeiven, stembrief kroygen, kotjen binnen, die groeite affisj oepevaven en nog ne kier meh de kop schidde- ren hemmen aal die mensjen na toch op dad allemaan ver heer goot doeng Brief weir toe, booite kommen, brief lote zing on de veirzitter en in de bis daven. 't Gink ni gëmakkelèk want de bis was al pekanst broebelevol. Paspoor verom gekreigen van ien van de boyzitters en 'k was 't er vanaf. Booite stonten der al ienegte kandidoten minder, die stonten ghiel zeikes al iveranst on den toeig. Want den dag was ver die mensjen nog lank. En ten dad afwachten tot 's aoves. as d'ieste ooitsloagen bekost wirden. En ver d'ien zal 't lachen geweist hemmen, ver d'ander schrieven. Op den teivei ni anders as verkiezingsooitslaogen. Verdomme, wa kaan moy da schillen Knopken toe. En 'n kom na teige moy ni zegge zee, dat die kiezingen noeideg zen. 'k Weit er alles van. Want 'k hem oeik nog zu onnoeizel geweist van meh dad in men jonge joren allemol oon te trekken. En 'k hem dor oeik nog azoei iveranst op die loysten gestoon. Mor ja. meh aver te werren, wer ne mensj oeik slimmer hein. En kejje da spel va veiren ne kier afzing... Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Ook op zon- en feestdag Hugo Verhas. Welvaartstraat 96, Aalst. Kadetten van de arbeid Frangois Van Holsbeeck, Bredestraat 44b, Erembode- gem Danny Van Impe, Gentsesteenweg 38, Aalst Van Nieuwenborgh Roger, Volksplaats 9, Aalst Eretekens René De Ridder. Stwg. op Dendermonde 80, Hofstade Paul De Waen. Kattestraat 15, Aalst Frans Nuel, Geldhofstraat 84, Aalst Rudolf Uyttersprot, Kluizenstraat 15, Erembodegem Leon Van den Broeck, Zonnestraat 59, Aalst Frans Van Langenhove, Kerkstraat 80. Baardegem. Niet onthullend Elke week lees ik graag uw blad. In het nummer van 1 oktober is er toch iets waar ik niet mee akkoord ga in verband met het artikel op de voorpagina «Aal- sterse stadsgeschiedenis op stelten». Sinds tien jaar ben ik stadsgids en als dusdanig heb ik reeds meer dan hon derd groepen rondgeleid. Telkens wanneer ik aan het Oud-Hospitaal kom vertel ik«Hier was de eerste stads kern». Ik meen ook te mogen stellen dat de mensen die min of meer op de hoog te zijn van de Aalsterse geschiedenis goed weten dat de eerste kern van Aalst was aan het Oud-Hospitaal. Dus het nieuws dat uw reporter brengt is niet onthullend en zet de stadsgeschie denis niet op stelten. Ik bewonder echter het werk van mijn vriend en oud-leerling Dirk Callebaut en ik ben nieuwsgierig naar de resultaten van zijn opgravingen. Met mijn vriendelijke groeten en ik zou U dankbaar zijn indien U deze rechtzetting wilde publiceren. A. Triest, gids voor de stad Aalst r ÖS7TRANSPORTMASCHINEN EXPORT-IMPORT I BERLIN-D.D.R. PRAKTISCH 5 of 7 gemakkelijke plaatsen of 450 kg nutlast - Laadvlak van 1,30 x 1,95 m ZUINIG nooit olie verversen, smeren om de 50.000 km, gewone benzine, rijtaks: 6 pk DUURZAAM een echt onvervormbaar chassis, carrosserie van staalplaat 9/10e mm, korrosiewerende behandeling, eenvoudige mekaniek en vandaar langere levensduur UW WARTBURG DEALER 101.750 F 25% BTW 8 MODELLEN, BREAK OF BERLINS 4 OF 5 DEURS. 5 OF 7 PLAATSEN

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3