CARDON EDDY D'HAESELEER ONBEGRIJPELIJKE ONDANKBAARHEID Mogelijk wordt voor U een droom ook werkelijkheid Kerkstraat 13 - 9300 AALST TAXI 053/21 08 88 Waarom nog langer slecht horen direkte levering batterijtjes voor alle hoorapparaten alle herstellingen Uw garantie voor kwaliteit Tel. 053/21.53.29 Geen bijhuizen Dinsdag gaf burgemeester D'haeseleer, tussen de onderhandelingen met de C.V.Pen binnen zijn partij, een opmerkelijk interview weg. De man die zes jaar lang al zijn krachten gaf om Aalst te besturen werd de grote verliezer van de verkiezingen. Zijn negenduizend voorkeurstemmen vielen terug op drieduizend acht honderd. Terleurstelling, maar vooral onbegrip. Zijn grootste spijtdat hij te oud is om dit verlies nog ongedaan te maken bij een volgende verkiezing. Burgemeester, wat is Uw reaktie op de uitslagen van de P.V.V. Die zijn ongelooflijk. Het is de eerste maal dat ik met zo'n gerust gemoed naar de verkiezingen gegaan ben. Ik heb nooit gepronostikeerd, omdat ik altijd ze ker was van een redelijke uitslag, maar deze uitslag heb ik nooit durven veron derstellen. Voor de P.V.V.maar zeker voor mij. Ik heb net een brief gekregen waarin staat«De onbegrijpelijke ondankbaar heid van de mensen ligt me zwaar op de maag». Ik zou dat tot mijn verklaring willen maken. Ik heb zes jaar lang het beste van mezelf gegeven, niet zozeer voor de P.V.V. maar voor het algemeen belang, voor de nijverheid, de middenstand en de K.M.O.'s. De fusieproblemen waren voor mij van buitengewoon belang. Ik meen dat ik één van de eersten was om die op te lossen. Reeds op 3 januari 1977. Ik herhaal het, ik begrijp de on dankbaarheid niet van de mensen en ik zal er mijn konklusies uit trekken. Bedoelt U dat U zich zal terugtrekken uit de politiek Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Ik dacht dat mijn tijd gekomen was vóór 10 oktober. Na veel aarzeling en dat is ook nadelig geweest heb ik op aandringen van Brussel en de plaatselijke vrienden, in het belang van de P.V.V., dan toch besloten op te ko men. Is de burgemeester de zondebok gewor den die het gelag betaalde voor al wat fout gegaan is Ja. Rekening houdend met de driede lige samenstelling en de houding van de S P. in het bijzonder op meneer Galle Omdat meneer Galle en meneer Van Den Bossche alle principiële afspraken tussen de coalitiepartners omver ge gooid hebben. Na drie jaar heeft Galle alles in het honderd doen lopen, omdat hij kost wat kost burgemeester wou wor den. Dat is de reden waarom ik het te gen hem opgenomen heb. Hij heeft ons verplicht, tegen onze inzichten en wen sen in, om op 10 oktober een meerder heid aan te gaan met de C.V.P. De verstandhouding en de kollegialiteit van het huidig bestuur zijn daardoor zoek geraakt. Waarom moest minister Galle, op eigen initiatief, drie jaar na de samenstelling al onderhandelaars aan duiden voor de komende coalitie De Volksunie is gevolgd en de P.V.V. heeft dan schoorvoetend moeten volgen. Waarom heeft men twee jaar nadien de samenstelling van de onderhandelaars gewijzigd, zodat meneer Galle en me neer Van Den Bossche vervangen wer den Als burgemeester houd ik van kollegiali teit en eensgezindheid. Als er zaken mis Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorselbaan 328 AALST 82/18/12 DAG EN NACHT Nieuwe Gazet van Aalst 1 öoktober 1982 7 liepen werd alles op de rug van de bur gemeester geschoven. Alles wat goed ging was dank zij de schepenen. De burgers zijn vergeten dat men in een grote stad als Aalst niet alles zelf in han den heeft, zoals op de kleine gemeen ten. Ik zou tot het besluit moeten komen dat ik als politicus een verkeerde interpreta tie heb van hoe men de bevolking moet dienen. Uit de uitslag zou ik moeten be sluiten dat de kiezers geen rekening houden met het werk van een verant woordelijke maar wel, zoals een-welbe- paalde politicus bewees, met handjes drukken, veel beloven en aan demago gie doen. Ik ben zo niet. Maar ik had be ter, in plaats van hier 's morgens vroeg tot 's avonds laat op mijn kabinet te zijn om de stad te besturen, de cafeetjes be zocht en op de buitengemeenten hand jes drukken, veel beloven en aan dema gogie doen. Ik ben zo niet. Maar ik had beter, in plaats van hier van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op mijn kabinet te zijn om de stad te besturen, de ca feetjes bezocht en op de buitengemeen ten handjes gaan drukken en pintjes gaan trakteren. Wat gebeurt er nu tijdens de drie vol gende maanden met het bestuur Al de politieke akkoorden binnen het college van burgemeester en schepe nen zullen verder uitgevoerd worden. Ik ben daar voorstander van en de ande re twee partijen hebben dat aanvaard. Bestaat het gevaar niet dat de toekom stige oppositie nu een wilde postjes-poli tiek begint om nog zoveel mogelijk mensen binnen te krijgen Als ze dat doen verbreken ze de ak koorden. Als men misbruik wil maken van de meerderheid, voel ik me niet meer gebonden door de verbintenis die ik voor de P.V.V. aangegaan heb. Dat moet duidelijk zijn. Twee zetels meerderheid is zeer krap. Verwacht U geen moeilijkheden Dat is juist, maar liever een krappe meerderheid met twee partijen dan, zo als de ondervinding mij geleerd heeft, met drié. Daarbij, er zijn nu klare afspra- Burgemeester L. D Haeseleer ging stemmen met de oudste inwoner van Aalst Mevrouw Saeys. Ze werd pas 99 jaar. ken in de maak tussen C.V.P. en P.V.V. zodat de onenigheid, die een stad onbe stuurbaar maakt, een eiae neemt. De P.V.V.-jongeren hebben het erg goed Ja. en daar ben ik zeer gelukkig mee. Ik hoop dat tenminste één van de twaalf jonge kandidaten, vóór het einde van de zes jaar. in de gemeenteraad zal kunnen zetelen. Er is in elk geval een ongeloof lijke sfeer bij de jongeren. Het is een echt cementblok. Wij laten ze niet los Zij de schepenen reeds verdeeld Over de funkties zijn we aan het on derhandelen met de C.V.P. Voor de ver deling van de ambten binnen de partij raadplegen de onderhandelaars alle verkozenen. Aalst was een voorbeeld van open bestuur en wij doen dat ook binnen de P V V. Dat gebeurt in geen enkele partij. Wat zou er gebeurd zijn indien de C.V.P. en de P.V.V. hun 23 zetels niet zouden ge haald hebben Daar kan en wil ik niet op antwoorden. Wij zijn altijd fair tegenover onze moge lijke partner. Dat is nooit besproken ge worden. In elk geval, rekening gehouden met de rol die de S.P. gespeeld heeft en die ik schandalig vind. kan gesteld wor den dat zij aan de'grondslag liggen van de nieuwe meerderheid. Dat ze dat niet ontkennen, want dan wil ik een tegen- sprekelijke meeting houden. (V.D.M.) De PVV had voor deze verkiezingen duidelijk de ..begoede» burgers op het ooq. Kegelpennen, slotenontdooiiers en andere blauwe propaganda-attributen wer den massaal verstrooid in de brievenbussen van de Parklaan de Leo de Bet- hunelaan, de Capucienenlaan en andere «rijke» lanen. De aanpalende straten en de rest van groot-Aalst worden blijkbaar, volgens PVV-normen, bewoond door het «plebs». Deze laatsten kunnen uiteraard deze propaganda-attributen tegen betaling en in de diverse kleuren verkrijgen in winkels en warenhuizen We raden deze verkoopcentra dan ook ten stelligste aan niet te veel attributen van de blauwe kleur in te slaan, daar de «begoeden» nog gerust voor 6 iaar verder kunnen. (Y) 1 In veel gevallen is het mogelijk weer goed te horen. De nieuwste hoortoestellen bieden aanzienlijk meer mogelijkhe den en vallen nauwelijks meer op bij het dragen. «Achter het oor» model «In het oor» model Brilmodel Informeert U eens bij uw oogarts en/ of audicien hoe de huidige technologie ook u kan helpen. Zij zullen u graag van advies dienen en u met uw persoonlijke hoorproblemen helpen. Tot uw dienst 9.00-12.00 12.30-19.00 u. Zaterdagnamiddag gesloten. Erkend door alle ziekenfondsen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7