onbetwistbare Geveld door strafschop Elckerlyc Willocx video club Honda laat punt aan VVTTA Kamillekes weer op zijn best Hoke wint derby Patro Herdersem Dressel verrast aangenaam K.B.L.V.B. - 2e afdeling videofilms 100 fr. voor 2 dagen Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 Moorselbaan 86 Aalst DE BESTE FILMS DE BESTE KWALITEIT 12 Nieuwe Gazet van Aalst 22 oktober 1982^ RedaktieJef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. Voetbal. Tweede klasse Te Harelbeke is het geen wat men noemt formidabele wedstrijd geworden. Twee van de meest positieve teams uit de tweede klasse konden de match nauwelijks boven de middelmaat tillen. Voor de kijkers dus zeker niet om van te snoepen. Kwam daarbij dat scheidsrechter Buts een paar keer voor deining zorgde, toen hij de thuisploeg een strafschop cadeau deed voor een zeker licht vergrijp van Desanghere. Komt Yangara aan de start varj de derby E. Aalst - St. -Niklaas Bedrijfsvoetbal VVTTA zorgde voor de verrassing door Honda een punt afhandig te maken. Honda kwam aan het kwartier nochtans aan de leiding langs De Vriendt. Net na de rust kon Jan De Greve zijn ploeg uit strafschop op gelijke hoogte brengen. Doelman Horvath En daarna haalde hij de banbliksems van de Racingaanhang over zich toen hij Moermans zomaar van het terrein stuurde Kompensatie zegde men ook in het Aalsterse kamp Maar zelfs tegen tien kon Eendracht nauwelijks een vuist maken. Het dreigde wel een paar keer maar de gelijkmaker zat er nooit werkelijk in Misschien toen Groenendijk eens in de strafschop zone was gedrongen maar werrd neergelegd. Een fout die zwaarder was dan deze door Desanghere begaan, maar voor deze op Hans had de ref slechts een onrechtstreekse vrijschop over. Hier kwam de thuis ploeg dan toch goed weg. Men kon dus de gramschap van een paar Aal sterse spelers wel begrijpen. Maar en Sergeant en Steyaert die zich tegen zijn vroegere klub wou overtreffen, hielden er een boeking aan over. Een dracht zorgde dus zeker met voor het spektakel te Harelbeke. «Het bleef veelal bij persoonlijke nummertjes. Er waren te weinig spontane akties om te slagen. Het liep dus niet gesmeerd. En zondag moet uiteraard op een andere manier worden gespeeld willen we de derby met St. Niklaas met een positief resultaat afsluiten. Het is natuurlijk nog veel te vroeg om in paniék te slaan. We hadden tot nog toe een moeilijk programma en er wer den acht punten verzameld. Er is dus werkelijk geen reden om aan de klaag muur te gaan postvatten. Wat de ver vangingen van zondag betrof dient aangestipt dat Glaser de konditie nog niet te pakken heeft. Net als Ferrera die toch zijn achterstand aan het goedmaken is. Het kan niet worden geloochend dat we klasse in huis heb ben. En eens moet men tot het gewen ste rendement komen», aldus voorzit ter Daeleman. Voor zondag wordt ech ter een wijziging in uitzicht gesteld. Men verwacht een aanvalstrio met Groenendijk-Van Roy en Yangara. (J.V.H.) Van Den Borre, Van Hoefs en Verley- sen zeten hun ploeg op rozen. De wedstrijd leek gespeeld, maar toen Van Haver net voor rust milderde bleek alles opnieuw mogelijk. Na de rust werd Hoke verraden door de zenuwen en Patro kwam terug. Van Holsbeeck en Simoen met een keihard schot brachten Patro langszij. Het kwam zowaar bijna op voorsprong, maar doelman Van Nieuwenborgh was bij de zaak. Enkele minuten voor tijd kon Erembodegem toch nog de overwinning uit de brand slepen langs De Greve. Spijtig voor de jongens uit Herdersem, die aanspraak mochten maken op een gelijkspel. Het B-elftal van Patro Herdersem had andermaal met pech af te rekenen. De scheidsrechter kwam niet opdagen. Dit had als gevolg dat de bezoekers het voorrecht haden een scheidsrech ter aan te duiden. Met alle gevolgen van dien. Toen Herdersem met 2-1 op winst stond, dit na doelpunten van De Witte en De Cock kreeg Wanzele een ingebeelde strafschop. Enkele minu ten vóór tijd mochten de bezoekers dan nog scoren uit buitenspelpositie, zodat men kon stellen dat Wanzele eigenlijk de twee punten gestolen had. (J.V.L.) Deze penalty werd door de Honda- spelers fel betwist. De Hauwere kreeg geel en nadien rood voor langdurig protesteren. Na zijn uitsluiting heeft de Hondaspeler de scheidsrechter een vuistslag toegediend wat hem uiteraard duur zal komen te staan. Somati bracht de moeilijke uitmatch bij Amylum tot een goed einde. De lei- dersploeg had het nochtans zeer moeilijk. De Groeve was de ongeluk kigste speler, nadat hij de doelman had omspeeld schoot hij nog tegen het kruishout. Amylum bleef de betere partij maar kwam niet tot scoren. Bae- tens liet de hem geboden kansen niet liggen en zo kon Somati een gevleide zege verwerven. Post klopte Callebaut A. Callebaut en Linthout scoorden voor de Erembode- gemnaars. Desatex had het niet breed tegen rode lantaarndrager Intercom. Van Den Abbeele en Leunis waren de doelpuntenmakers voor een niet over tuigend Desatex. Saf verloor opnieuw Nu diende het de duimen te leggen bij Bouw. De Jonge voor de rust en De Schrijver na de rust legden de 2-0 eindcijfers vast. (J.V.L.) Uitslagen Post - Callebaut A 2-0 Intercom - Desatex 0-2 Amylum - Somati 0-2 Bouw - Saf 2-0 Honda-VVTTA 1-1 Programma voor 23/10 Callebaut A - Callebaut B Saf - Post VVTTA - Bouw Somati - Honda Desatex - Amylum Intercom vrij. Vrouwenvoetbal tweede klasse In de loop van deze kompetitie sprong Kamillekes op hoge en lage koord en. Vorige zaterdag was er weer een hoogtepunt want bij Yvetoise (Yves Gome- zee) werd een puntje geoogst. Iets wat tot dan toe geen andere ploeg gegeven was. Op een vrijwel onbespeelbaar terrein hebben de beide ploegen er toch nog iets goeds van gebrouwd. Een technisch voortreffelijke wed strijd waarin zeker niet aan ingraven werd gedacht. Maar de beide ploegen resoluut en met open vizier ten aanval trokken. Vandaar meerdere benau wende standjes voor de beide doel- monden. Zodat Brenda Van den Eeck- hout zich opnieuw van haar beste zijde kon tonen. De handicap die Aalst moest torsen, was niet klein. Men mistse de zussen Ghiséle en Danielle Ghesuiére. Eerstgenoemde stapte in het bootje onze hartelijke geluk wensen en werd door Ann Van der Eecken vervangen, terwijl Marina Van Belle in de plaats kwam van Danielle. Al met al een gelukkige keuze. Ander deels werd de afwezigheid van Greta Van Hauwermeiren goed opgevangen door eens Trees Van Geert en eens Christine Van Hende. De beste kans verwierf Kamillekes maar de bal bleef net voor de doellijn in de brei steken. En ook werd het doelhout eens getroffen. Maar ook de thuis ploeg kende pech. Tweemaal werd een schot door het Aalsterse doelhout gestopt. De verdediging bleef voor de rest pal. Dat is momenteel trouwens de sterkste sektor van de ploeg. Want in vier wedstrijden werd slechts een doelpunt toegestaan. En dan nog van- op de witte stip. Nu zaterdag speelt Kamillekes in eigen huis tegen Eke- ren. Men hoopt dat de lijn nu toch zal worden doorgetrokken. De Aalsterse meisjes zijn hun trouwe supporters nog een revanche schuldig. (J.V.H.) Katholieke sportfederatie De topper in de hoogste afdeling tussen Hoke Erembodegem en Patro Herder sem werd een buitengewoon boeiende wedstrijd. Hoke startte schitterend, het leek wel of Patro een afstraffing tegemoet ging. Aan het halfuur leidde Erembo degem reeds met 3-0. 82/19/1 Setokvoetbalverbond Voor het opmerkelijke resultaat van het afgelopen weekeinde zorgde ongetwij feld Dressel. Het beter gekwoteerde Leeuwerik verloor er twee gouden puntjes. De Braeckeleer en De Bolle scoorden voor de Moorselaars. Peynsaert kon de eer redden voor Leeuwerik. Tijl Snas kwam niet verder dan een gelijkspel bij hekksluiter Molenboys Opwijk. Opwijk was in de eerste helft op voorsprong gekomen langs Van Der Straeten. Snas, sterk gehandicapt door het ontbreken van hun sterspe lers Eelbode en Demets, vond de gepaste tegenzet niet. Nadat De Sterck uitgesloten was wegens onbe tamelijk gedrag zag het er helemaal niet rooskleurig uit voor de leiders. Vier minuten voor tijd kwam Tijl dan toch op gelijke hoogte. Dit uit straf schop omgezet door Coppens. O.C. Aalst won overtuigend van Moor- selbaan, dat de buitenspelval han teerde en stand hield tot het halfuur. Van Lysebeth en De Ligne scoorden nog voor de rust. De ingekomen Cor nells trapte de spanning uit de match met twee prachtdoelpunten. Van Den Brempt en Van Lysebeth (2) maakte de zware cijfers rond. Moorselbaan, dat enkele basisspelers diende te ver vangen viel op door zijn aanvallend en sportief voetbal. Blauw Wit won voor de derde opeenvolgende maal met 3-1 cijfers. Nu moest De Pluim eraan gelo ven. Daeleman, Van De Kasteele, Wauters Luc (2) en Moyersoen scoor den voor Blauw Wit. Boscour redde de eer voor De Pluim.AZ'77-Apostelken eindigde op een logisch gelijkspel. Dooremont en Meert scoorden voor de thuisploeg. De Backer en Erauw waren de doelpuntenmakers voor Apostelken. Wembley verloor nipt van Groen Wit. Stadtveld bracht zijn ploeg nochtans op voorsprong. Van Der Biest en De Greve zorgden voor een gevleide uitzege voor de Erembode- gemnaars. (J.V.L.) Uitslagen Dressel - Leeuwerik Blauw Wit - De Pluim Wembley - Groen Wit AZ'77 - Apostelken O.C. Aalst - Moorselbaan Opwijk - Snas Programma voor 23/10 Dressel - Wembley Groen Wit - O.C. Aalst Apostelken - Opwijk Snas - Blauw Wit De Pluim - Leeuwerik Moorselbaan - AZ'77 2-1 5-1 1-2 2-2 7-0 1-1 Sparta Aalst kon het ook deze maal niet waar maken. In een sportief treffen tegen Ressegem werd het met overdreven cijfers geklopt. Ressegem had een licht toegekende strafschop nodig om op voorsprong te komen. Het derde doel punt werd in een geharrewar met de hand binnengetikt. Maar een minder goed volgende scheidsrechter had die fout niet bemerkt.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12