Moby Dick Gehandikapt Okapi Home-In haalt eerste zege binnen Zwakke prestatie van Aalsterse provincialers Eerste nederlaag voor The Tower Aalst 74-73 Volleybal KWB-ploegen Opnieuw kompleet Borghmans met veel zelfvertrouwen B.C. Alloo steeds ongeslagen Dendermondse Steenweg 3 Tel. 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels 82/1 Si-AhlJOW 14 Nieuwe Gazet van Aalst 22 oktober 1982 Eerste Nationale BBC. Okapi Home-In - BBC. Verviers 82-79 Donderdag vóór de wedstrijd tegen Verviers, keek men nogal sip in de Okapizaal. Herman Van den Broeck zat geplaagd met erge rugklachten en zou meer dan waarschijnlijk niet optreden. Men ging nochtans tuk op een eerste overwinning. Zaterdagavond was Herman er echter wel, doch werd veiligheidshalve op de bank gelaten. Drive van Bias (9) rond Bodson (E.L.) BBC. WEZENVRIENDEN - BBC. THE TOWER AALST 74 - 73 «Het moest er van komen geeft voorzitter Roger Leemans open hartig toe. Het was al verrassend te noemen, dat The Tower na zes weken provinciaal basketbal nog ongeslagen leider was in de hoogste reeks. Links en rechts werd al eens gefluisterd over de zwakke broer tjes die deze reeks dit seizoen vormen, en anderzijds kon men na de nederlaag van oponent Scheldejeugd al horen dat The Tower een onbe dreigde titel tegemoet ging. Wezenvrienden heeft vorige zaterdag een einde gesteld aan al deze vooruit zichten. Als voorlaatste uit de rangschik king bewees het dat met hen ook zal moeten rekening gehouden worden. Dat alle ploegen sterk aan elkaar gewaagd zijn en dat elke wedstrijd eerst moet ge speeld worden. Meteen staan de Toren spelers ook terug met beide voeten op de grond. Het zal wellicht geen walk over worden zoals al eens beweerd werd. The Tower zal moeten vechten wil het de beoogde ereplaats bereiken. We zenvrienden leidde praktisch gans de wedstrijd. De spanning bleef er wel in. Aan de rust 40-36. Na de herneming kon alleen Dirk De Schaepdrijver nog een vuist maken. De rest deemsterde volle dig weg Werk aan de winkel voor trainer Van Miegroet, die zijn ploeg nu moet klaarstomen voor een ogenschijnlijk nieuwe gemakkelijke opdrachtde thuiswedstrijd van zondagavond tegen hekkensluiter Silaba Zelzate Hopelijk heeft The Tower zijn les getrokken en het feit dat Siliba vorig weekeinde zijn eerste punten haalde tegen Sint Niklase houdt zeker een waarschuwing in. BBC. Melle - BBC. Erembodegem 69-60 Ook onze tweede provinciale vertegen woordiger BBC. Erembodegem heeft het deksel op de neus gekregen. Het speelde wel een goede wedstrijd en kwam aanvallend aan zijn trekken met De Wolf (18), Van den Hautte (18) en Sterck (12). Het ontbreken van Van der Burght (oude kwetsuur) en De Mange- leer maakte echter het verschil in het voordeel van BBC. Melle, dat na met 36-29 aan de rust te leiden, deze voor sprong zorgvuldig konden verdedigen tot bij het eindsignaal. De mannen van Remi Van Vaerenbergh krijgen echter ruimschoots de kans zich het herzetten, volgende zondag in de topper tegen de leider van de reeks, het Dendermondse Hemaco, dat vorige week bij Lede, zijn eerste nederlaag slikte (AVH) Deze kompetitie wordt door de KWB-volleybalploegen zuiver als ontspanning aanzien. Niet het kompetitieve telt, maar het sportieve en de ontspannen sfeer waarin men speelt. Een bewijs hoe het eraan toe gaat werd afgelopen weekend te St. Jan aangetoond. De bezoekers uit Appelterre hadden een speler te kgrt en St. Jan stond spontaan speler "Jozef Deboelpaep af. Appelterre speelde sterk en won dan ook vlot met 1-3 cijfers. Bij St. Jan acteerde enkel Podevijn op enig niveau en verkeerde Anné in een off day. Erembodegem won gemakkelijk van Overbqelare Overboelaere was wel goed in de opvang en het samenspel, maar Erembodegem was te sterk aan het net. De setstanden: 15-11, 15-5 en 15-13 tonen het overwicht van Erembodegem duidelijk aan H. Hart diende de duimen te legen bij Dender- houtem. Men speelde aanvankelijk goed mee, maar de inbreng van drie nieuwelingen was er te veel aan. Een bijkomende handicap was dat de Aalsterse Amerikaan Danny Davis erg geplaagd zat met diarree. En daarbij was er de wetenschap dat Okapi hard zou moeten werken wou het de eerste punten binninhalen. Verdedigend in zone en aanvallend tegen een man-per- mandefensie, kon men in de aanvangs- faze naar hartelust de ingestudeerde nummertjes van de laatste oefenstond uitproberen. De zaak lukte wondergoed en in geen tijd verwierf Okapi een 9-2 voorsprong. Voornamelijk het werk van een opgejutte Marc Minnebo, die duide lijk geconcentreerder speelde dan in de voorbije weken. Met de steun van Mare Elias, weer voortreffelijk en Danny 'Da- vis, .ondanks zijn handicap nog doeltref fend in die aanvangsfaze, kon men ge durende ruim 6' die voorsprong op het bord houden. Toen ook Danny Schor- reel zijn duit nog in het zakje deed, ont plofte als het ware de half bezette Oka pizaal. Men voelde de eerste overwin ning in -het bereik. Stollenberg en de Amerikaan Rhone voerden de Ajuinen echter opnieuw van hoop naar vrees toen zij na 12' voor 25-27 zorgden. Een heropstanding van Famaey. die na vijf missers toch tweemaal raak trof zorgde er voor dat Okapi aan de rust opnieuw met 41 -33 leidde. Langs Davis werd de kloof nog wat uitgediept in de tweede helft, doch toen Famaey naar de bank ging met 4 fouten en Herman Van den Broeck zijn opwachting maakte, slikte men toch even op de Aalsterse bank. Vooral daar Rhone ondertussen aan een non-stop-shot-festival begonnen was, dat Verviers terug op gelijke hoogte gebracht had. Doch Mare Minnebo was in een grote dag en hield zijn ploeg recht. Alsof Okapi nog niet genoeg te genslag kende werd Mare Elias aan de 9' nog onderuit gelopen door Leemans. Een zeer zware overtreding, waarop de logische uitsluiting uitbleef. «Sterke» Mare kwam echter terug en zette Okapi 60-54 voor. Het verder verloop ging met getrokken messen. De fouten stapelden zich op. Rhone bleef maar raak treffen. Met zijn 25 punten in de tweede periode deed hij Okapi ei zo na de das om En dan kwam Van den Broeck. En plots scheen alle pijn verdwenen. In zijn typi sche stijl scoorde hij de vijf laatste Oka- pipunten en nam hij de verdedigende re bound die Okapi zijn eerste verdiende zege bezorgde. Bij het eindsignaal be wezen de soms kritische Aalsterse sup porters dat zij ondanks alles toch nog hun hart op de goede plaats droegen. Spelers werden omhelsd als in de beste jaren. Aan coach Jef en trainer Frans nu om hun spelers voldoende te motiveren voor een nieuwe ovèrwinning zaterdag avond tegen Kortrijk in de Okapizaal. de punten Famaey 6 Van den Broeck 7 Davis 16 Elias 18 Schorreel 12 en Minnebo 23. De Okapi Home-ln-uitslagen Benjamins - Falco 53/30 Pupillen - Falco 90/93 Sgloba Aalter - Miniemen 98/49 Sgolba Aalter - Kadetten 82/40 Haantjes - Juniors 62/85 Beloften - Verviers 65/66 (zeshoek) Aalst SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH s 053-77 1 8 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St.-Antoon Kikkerbilletjes Open van 11 30 tot 14 30 en van 18 Gesloten dins-, woens- en zondagavond Ondanks de dakgoot Van Leemans (13) kan Minnebo de stand van Okapi met 2 punten verhogen. (E.L.) Liefhebbersbasketbal Een weekprogramma zonder al te veel hoogtepunten, daarom de keuze van Borghmans-Cockpit Zorba. Twee ploegen, die in het verleden al te duchten waren. En nu door de omstandigheden wat weggezakt zijn uit de top. Borghmans,, dat sinds het begin van deze kompetitie nog niet zijn komplete ploeg op de vloer kreeg, bezorgde nu Cockpit Zorba een warme ontvangst door met Verhulst, Van der Borght, het duo Van Gijseghem, Sterck, Teerlinck, De Meyer, enz... aan te treden Cockpit Zorba daarentegen mist nog steeds heel wat spelers zoals Jacques Rasschaert, Paul De Neve, Paul Van den Borre, Freddy Van Pottelbergh en nu ook Hendrik Biebaut. Een ongelijke strijd dus. En toch zou Cockpit Zorba verras send de ganse eerste helft leiden. Langs de gebroeders Van den Hauwe, flink ge steund door Wim Possé slaagden zij er Bowling B.C. Alloo Aalst - B.C. Gentladies 4-0 Nadat B.C. Alloo reeds vorige week de maat ging nemen van de kandidaat kampioenen, hebben de Aalstenaars nu zonder veel tegenstand Gentladies ingeblikt. Het werd een zeer goede wedstrijd met een zeer hoge score van 2.647 of een gemiddelde van 176. Willy De Ridder werd de uitblinker van de avond met een serie van 579 en een hoogste score van 226. Heden vrijdag gaat in bowling «De Kat» de Aalsterse derby door tussen B.C. Alloo en B.C. Aalst. Alleszins het neusje van de zalm voor elke bowlingliefhebber. A. V. H in om Borghmans op een 22-31 achter stand te plaatsen. Een paar domme bal verliezen lieten de thuisploeg toe aan de rust terug te komen tot 26-31. Frans Verhulst en Benny Sterck lagen aan de basis van de come back van Borghmans in de tweede helft. Reeds na 5' kon de thuisploeg voorsprong nemen. Een voorsprong, die zij nooit meer zou prijs geven. Nochtans vocht Cockpit verbeten terug tot de 11' 45-43. Dan ging het defi nitief door de knieën. Het opzet om Frans Verhulst te stoppen, lukte, doch Benny Sterck was onhoudbaar. BBC. BORGHMANS Verhulst 12 Van der Borght 6 De Meyer 2 Gust Van Gijseghem 14 Teerlinck 8 en Sterck 23. BBC. COCKPIT ZORBAF. Van den Hauwe 17 De Wuffel 2 D. De Boit- selier 2 G. Van den Hauwe 18 Cort- hals 2 Posse 18. Den Beiaard Diversy-Sint Antoon werd een éénrichtingswedstrijd ten voordele van Sint Antoon Langs Bieseman. Rub- brecht en Kiekepoos was de wedstrijd bij een 19-52 ruststand reeds lang ge speeld. In hun drang om de centurysco- re op het bord te krijgen, kon Den Bei aard gebruik maken om naar het einde toe de score aanschouwelijker te ma ken. BBC. DEN BEIAARD DIVERSY J. De Vleeschauwer 2 Van den Eeckhaut 9 Troch 13 Stassijns 4 Muylaert 4 De Paepe 13 P. De Vleeschauwer 6. SINT ANTOON De Smet 6 Steure- baut 4 Renders 6 Bieseman 41 Kiekepoos 14 Rubbrecht 18 Blan- ckaert 10. Ook De Hoorn had weinig problemen met nieuwkomer 't Snoepertje. Het leid de aan de rust reeds met 52-22. In de tweede helft bereikte het gemakkelijk de 100 punten, ten gevolge van een op zienbare 51 op91shotprestatie. 't Snoe pertje speelde de wedstrijd goed mee, gooide ook 91 maal, doch trof slechts 26 maal raak. De punten voor Den Hoorn Huylebroe 19 Van Keer 28 Van der Speeten 16 Roosen 2 Van Stichel 15 Veil- lefon 18 Kerkvliet 12 Gilbos 11 De Ruck 2. Uitslagen De Nachtwacht - Torenhof 45/73 Den Beiaard - Sint Antoon 51 /99 Hughs Villa - De Klok 104/76 Terlinden - Olfit 51/76 Borghmans - Cockpit Zorba 65/59 De Hoorn - 't Snoepertje 108/59 Stand na vier speeldagen 1 De Hoorn Olfit 8/3. Sint Antoon. De Nachtwacht, Hughs 6/6, Torenhof, Cockpit Borghmans 4/9. Den Beiaard 2/10. De Klok, Terlinden 't Snoepertje 0. A.V.H.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14