BSB&'i M =f«T3~ C0MAR SPORT Nederlandse Studenten verbroederen in Aalst groot - kleinhan Wat met de muts van Vonc' niGUCJOG1C jaargang nr 19 22 oktober 1982 20 fr. O.C.W.M. naar Diane D'Haeseieer Blijft Mare Salie twee jaar lang afwezig op gemeenteraad kring laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aaist Een uit92ve van v.z.w. Aalsferse informatie AUTORIJSCHOOL AALST ZAAL Freds Videoclub Molendries 21, Aalst s 053/78 77 35 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open 9 u.-12 u. en 14 u.-1 7 u. zaterdag 9 u.-12 u. 82/19/02 zet van 7nu/ol huiHin ir»ji - Zowel huidig burgemeester Louis D'Haeseieer als schepen Gaston Van den Eede zouden - naar we konden vernemen - op 1 januari 1983 ontslag nemen als gemeenteraadslid. Gezien hun gevorderde leeftijd zou het Nationaal PVV- bestuur hen dit gebieden. Een en ander zal stellig ook wel in verband staan met het geslonken voorkeurstemmenaantal bij de jongste gemeenteraadsverkiezin gen. ter van het O.C.M.W. worden, met oovolging na twee jaar door zijn doch- Intussen doen allerlei geruchten de ronde. Louis D'Haeseieer zal voorzit ter, oud-volksvertegenwoordiger, Diane D'Haeseieer. Vooral dit laatste wordt waarschijnlijk, nu vaststaat dat de huidige leefmilieuschepen Mw. Anny De Maght-Aelbrecht schepen blijft, en niet zoals aanvankelijk verondersteld O.C.M.W.-voorzitter Volgens een betrouwbare bron zou Louis D'Haeseieer zelf geen O.C.M.W.-ambities meer koesteren. Lees door blz. 2 Zaterdagmorgen om 5 uur waren ze in Aalst aangekomen. Acht Nederlandse «schachten» van studentenklub Energia, die hier zowat hun «doop» gingen krij gen. Samen met een handvol, inderhaast opgetrommelde, Aalsterse studenten werd er in 't Belfort een (sobere) verbroedering gehouden. Bij hun aankomst konden de studen ten niemand beter tegen 't lijf lopen dan (uittredend) schepen De Bis schop, en nadat ze de situatie hadden uitgelegd kregen de Nederlanders de volle medewerking van Aalst' feest nummer één: De eerstejaarsstuden ten hadden verschillende opdrachten meegekregen die nu niet precies van de gemakkelijkste waren. Zo moesten zij erin slagen in een plaatselijke krant te figureren. Lees door blz. 4 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Voor de eerste maal dat Mare Galle deelnam aan de gemeenteraads verkiezingen werd hij meteen rekordhouder van het aantal voorkeur stemmen. Nochtans werd het eigenlijke objektief dat de SP-minister zich vooropgezet had, met name het burgemeesterschap van de stad Aalst, met bereikt. Erger zelfs de SP belandde de komende zes jaar op de oppositiebanken. M Dit heeft wel verstrekkende politieke ge volgen, en zet Mare Galle in een moeilij ke positie Enerzijds is hij op dit ogen blik, en dit nog voor minimum twee jaar, lid van de Vlaamse Executieve. Als Minister van Binnenlandse Aangelegen heden oefent hij er het voogdijschap uit over de Vlaamse steden en gemeenten (waaronder Aalst) De belangrijkste be slissingen van het nieuwe stadsbestuur dienen aldus zijn Goedkeuring te beko men. Lees door blz. 6 Van oudsher beschikt de katholieke gemeenschap van Vlaanderen over een sterk parochiaal uitgebouwd verenigingsleven. Ook Aalst is hierop geen uitzondering. Teneinde dit verenigingsleven maksimaal te kunnen uitbouwen heeft de katholieke kerk ervoor gezorgd dat iedere parochie meteen over een "katholieke kring" beschikte, waarin de plaatselijke verenigingen een onderdak vonden. Typische voorbeelden van dergelijke parochiale huizen zijn het Apostelken de St Martinuskring, de St. Annakring en Sociaal Centrum aan de Immerzeel- dreef. enz. Daar waar de meeste van deze gebouwen nieuw opgericht of on- rangs vernieuwd werden, was men op de parochie van het Heilig Hart nog steeds gekonfronteerd met een zeer oud gebouw, gelegen aan de Dr. De Moor straat. Dit gebouw was indertijd nog een privé cinemazaal Op dit ogenblik vindt men er naast een, vooral door biljarters druk beklante café, eveneens een grote zaal waar toneel- en cinemavoorstellin gen gegeven worden. De toneelkring Hoger Op geeft er o.a. jaarlijks een aan tal druk bijgewoonde toneelvoorstellin gen. Ook het Nationaal Werk voor Kin derwelzijn beschikt in het oude gebouw over een plaatselijk konsultatiebureau terwijl achteraan een aantal parochiale jeugdverenigingen, zoals de Chiro, over speel- en lokaalruimte beschikken. Het feit dat men aan de zijde van de Dr. De Moorstraat over ruime parkeermogelijk- heid beschikt is een supplementaire troef voor de parochiale kring Lees door blz 9 Na een vraag van deputee De Cuyper bestaat de mogelijkheid dat de muts van de Baardegemse vrijheidsstrijder uit de Brabantse Omwentelinq Jan Frans Vonck, uiteindelijk te Overmere-Berlare belandt in het Boerenkrijgmuseum. De Brabantse Omwenteling (1789) kan immers gezien worden als een aanloop tot de Boerenkrijg (1798). Jan hrans voncK, wiens naam te Baardegem nog voortleeft niet enkel in de desbetreffende straatnaam maar tevens bij de wipschuttersmaatschap- pij «De Vonckisten», het Vonckis- tenzangkoor ging reeds ter ziele en in het gekende «Gasthof Vonck», tevens in de ietwat triviale zegswijze «zo rot als Vonck», werd er geboren in 1 743 en stierf na het land te hebben Lees door blz 11 verlaten te Rijsel in 1792. Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleidinq alle kategoneen (A, B, D, F), ook met automatische" leswagen.' Inlichtingen en inscbrijvinoen H. TALLOEN, Parklaan 93. AALST - 2T2? 90,

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1