nsofQQk lil— BLANGQUAERT t» tegen optreden overheid Buren beletten vrachtwagens toegang tot COPAL-bedrijf Overzicht voornaamste grieven TeSedsenst kaasavond Gazak \*cin ZELFSTANDIG REKLAME-WERVER Het Denderke Ji 3 J Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Tel. 053/21.40.82 GEERINCKX VERZEKERINGEN Nieuwe Gazet van Aalst 22 oktober 1982 5 Wettelijk obstakel afgebroken onder rijkswachtogen Sensatie en verontwaardiging alom maandag jl. in de Erembodegemse Ninovestraat, waar zich de opslagtanks bevinden van het bedrijf COPAL. Dit bedrijf kwam de jongte jaren regelmatig in de aktualiteit wegens het onwettig oprichten van enorme opslagtanks voor mazout en verwerkte olie en wegens het verzegelen ervan door de Arbeidsinspektie. Ook de insijpeling van olieprodukten in aanpalende tuinen haalde regelmatig grote krantenkoppen, terwijl het ganse dossier leidde tot een heuse schriftelijke rel tussen burgemeester D'Haeseleer en Minister Galle. De jongste tijd was het eerder stil rond een aanpalende eigenaar Deze eige- naar wenste niet langer zijn eigendom te zien gebruiken door vreemden en vroeg dan ook een bouwvergunning aan om zijn terrein af te palen, wat hem toege staan werd. Het is op basis van deze toelating dat de buurman tenslotte over ging tot de effektieve afpaling van zijn domein. Rijkswacht Men kan zich dan ook gemakkelijk de verbazing inbeelden van de heer Cop- pens. toen deze maandagmorgen jl. vaststelde dat enkele zware vrachtwa gens niet langer in de mogelijkheid ver keerden om hun goederen op- of af te laden in zijn bedrijf Nadat hij eerst zelf geprobeerd had de betonnen paal met een vrachtwagen te verwijderen, riep de bedrijfsleider om ongekende redenen de hulp in van de rijkswacht. Deze ver scheen ter plaatse, en heeft niet ge- Copal, mede ingevolge het feit dat het buurtkomitee een beslissing afwachtte van Staatssekretaris Akkermans over een beroep dat ingesteld werd tegen een weigering van de bouwvergunning voor reusachtige reservoirs Zoals nu blijkt gold het hier echter een stilte voor de storm. Zaterdag jl. hebben een aantal buurtbewoners immers, zon der hieraan enige ruchtbaarheid te ge ven, een betonnen paal opgericht op een terrein toebehorende aan een direk- te buur van het bedrijf Copal. Deze paal had tot gevolg dat de zware vrachtwa gens die de opslagplaats van de eige naar Albert Cuppens wilden bereiken, niet langer in de mogelijkheid waren om de bedrijfsterreinen van Copal in te rij den. Tot op heden en dit sinds jaren maakt het bedrijf Copal immers gebruik van een oprit die deels toebehoort aan rexageerd toen de eigenaar, ditmaal met behulp van een takelwagen, erin slaag de zijn oprit opnieuw vrij te maken. «Het is ongelooflijk dat de Rijkswachi derge lijke eigendomsschending toelaat» aldus een woordvoerder van het plaatselijk buurtkomitee, dat er meteen aan denkt klacht in te dienen tegen de houding van de opgeroepen vertegenwoordigers van recht en orde. Men aanvaardt aldus moeilijk dat de rijkswacht zomaar toelaat dat een vergunde omheining afgebroken werd. Dat de reaktie van de buurtbewoners zo hevig is, valt te begrijpen als men weet dat men nu reeds jaren aktie voert tegen een grotendeels onwettig opgericht be drijf. Ondanks de officiële verzegeling zijn trouwens heel wat buren van me ning dat de uitbater van Copal gewoon verder gaat met het onwettig exploite ren van illegale tanks. Nu men eindelijk het wettelijk middel gevonden had om aan deze praktijken een einde te stellen blijKt de heer Albert Coppens met mede weten en instemming van de rijkswacht in de mogelijkheid te zijn om zijn akti- viteiten verder te zetten. Het spreekt voor zichzelf dat de jongste gebeurtenissen de aktie tegen Copal een nieuwe impuls gegeven hebben. In de mate van het mogelijke zullen wij de lezers van dit weekblad van het verder verloop van het dossier op de hoogte houden. (M P.) Zaak Copal te Erembodegem-Terjoden Alhoewel uitbater Albert Coppens over geen üitbatingsvergunning be schikt heeft Burgemeester D'Haeseleer steeds geweigerd het opslaan van de olieprodukten en het leegpompen van de illegale tanks te be velen. Bij toepassing van artikel 22 - f ste lid van het Algemeen Reglement op de Arbeidsbescherming (A.R.A.B.) was hij hiertoe nochtans gehouden. Om zijn verantwoordelijkheid als Burgemeester van zich af te schuiven heeft hij zich sinds twee jaar beperkt tot een soort pingpongspel tussen hem en Minister Galle. Na de zoveelste klacht begaf de heer D'Haeseleer zich op vrijdag 20 maart jl. naar het bedrijf van Copal en bracht meteen een bezoek aan de naastlig gende tuin van Mevr. Tas Alhoewel hij moest toegeven dat deze toestand met toelaatbaar was beperkte hij er zich toe deze klachten te beamen doch weiqerde eniq initiatief tot sanerinq te nemen. Om 12u.15 is hij dan in allerijl samen met Albert Coppens, de uitbater van Copal, gaan dineren in het restaurant «Borse van Amsterdam», ledereen kan vermoeden dat de burge meester bij deze gelegenheid geen im peratieven zal uitgesproken hebben te gen de heer Coppens. Wanneer wij momenteel de kiesbeloften van M. D'Haeseleer in ogenschouw ne men komen zij over als demagogische beloften, die diametraal in tegenspraak zijn met zijn optreden in de zaak Copal. Op gebied van milieuvriendelijkheid is hij steeds negatief overgekomen. Mevr De Maght werd als schepen van leefmilieu steeds betutteld door de Burgemeester met alle nadelige gevolgen vandien. Het dossier dat betrekking heeft op de laattijdige regularisatieaanvraag door Albert Coppens berust sinds de maand mei op het kabinet van staatssekretaris Akkermans. Waarop wacht de heer Akkermans om terzake een beslissing te treffen Zou den de beweringen van Albert Coppens inzake zijn familiebanden met de heer Akkermans toch het enig kriterium zijn bij een gebeurlijke regularisatie Wil hij gebeurlijk de gewestplannen wijzigen door ter plaatse een ambachtelijke en- klave te kreëren Wacht men het gunstig moment af om een onregelmatige en onwettelijke ver gunning er door te drukken Gelet op het feit dat de ligging binnen het woon- en het woonuitbreidingsge- bied geen enkele regularisatie toelaat, zouden wij het als een groot schandaal aan de kaak stellen en beroep aante kenen bij de Raad van State. Wij vragen dat er klare wijn zou ge schonken worden. De zaak op de lange baan schuiven om zo een voldongen feit te bestendigen nemen wij al evenmin. Onze oplettendheid en wantrouwen du ren onverminderd voort. Plaatselijk Aktiekomitee Copal Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Op 15 oktober jl. had de tweede kaasavond van Teledienst plaats. Een tweede uitgave met een verdubbelde opkomst - nl. 200 mensen. sterkte en moed duidelijk bewezen Teledienst heeft reeds anderhalf werkjaar achter de rug. In die tijds panne hebben 80 vrijwilligers hun meucocL. zoekt Wij denken aan iemand met kommerciële feeling en werkkracht gevoel voor kunst (gevoel voor publiciteit) goede faam en geïntroduceerd in het Aalsters leven. U kunt schrijven met levensloop naar Roel Van de Plas Afgevaardigde-beheerder Geraardsbergsestraat44/3 9300 AALST. door dagelijks mensen-in-moeilijkhe- den als vriend bij te staan. Dit enthou siasme wil men behouden. Het doet daarom goed te weten dat Teledienst daarvoor op de morele en financiële steun van zovelen mag rekenen. Het maakt de dienst ook attent op de enorme verantwoordelijkheid tegen over de gemeenschap. Teledienst is niet langer een vrij initiatief van enkele sociaal gerichte enkelingen, maar een opdracht die de gemeenplaats hen vraagt. Je kan bij Teledienst alle dagen terecht (behalve zondag) van 9 u. tot 12u.30 en woensdag van 14 u. tot 18 ANTI ROOK PASTILLEN Ill De nieuwe burgemeester is dus gekend, hij laat al van zich horen In Moorsel is men echt content de vraag is kan hij d'Aalstenaars bekoren Klein-Aalstenaars immers kijken wat sip; ze horen van alles vertellen, het laatste was de volgende tip de Falluintjes mogen alle schepenen bestellen Rasechte Aalstenaars zien de stad al ont-aarden, de grootste schrik hebben de carnavalisten. Stel je voor't stadhuis bestuurd door paarden da's goed voor Dendermondenaars en andere rare tisten Maar alle gekheid nu ter zijde, 't Wordt voor Raymond een hele toer, zo kersvers uit de Moorselse weide midden op d'Aalsterse stadhuiskoer. Er wordt gezegd door erotische geesten; dat 't stadhuis nu een sexhuis worden zal Raymond wil immers uitgebreide PIK-feesten en op z'n Koot en Bie's, is dat een raar geval. perversje Vakhandel Kasregisters - Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines Olympia International verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst O krinklende stinkende watering, Met zwarte rioolkens eraan Wat zien ik toch met verontwaardiging Uw schoonheid naar de vaantjes gaan Gij lijkt zo ziek, en gij lijdt zo zeer Ik zie U noch adem noch zucht Gij weent en gij weet Uwen weg niet meer En verspreidt maar een aardige lucht. Wat waart ge toch schoon, wat schraal zij gij nu Wat scheelt u, ach watering mijn Wat smeet me nin u, wat deed men aan u, Om zo donker en droevig te zijn Gij leeft niet meer, noch roert noch vloeit, Gij zijt gedurig in de rouw Geen riet meer ritselt, geen lelie meer bloeit Of schittert in de morgendauw. Geen larf je meer zweeft, geen krekel meer zingt, Of 't zij alleen zijn zwanezang Geen visje meer zwemt, geen puitje meer springt, Of 't vindt er alras de ondergang. Uw oevers, die treuren, bijna verstikt 'k Zie de distels welig tieren 'k Zie schichtig ondier, opgeschrikt, Zijn walglijk feestmaal vieren. Geen piepend, kwietlend vogelke vliegt, Danst of kweelt er zijn liedekijn Geen nestje wordt door de wind gewiegd Niemand wil bij u meer zijn. Uw spiegelend water, dat spiegelt wéér Ik zie er vele kleuren Maar 't water 'n is geen water meer Dat valt wel te betreuren. O vuilig viezig Denderke klein Wie heeft u 't onrecht aangedaan Ge waart zo helder, ge waart zo rein Hoe zijt ge zo om zeep gegaan Geen krinklend winklend waterding Met een zwart kapoteken aan Schrijft, ach lieflijke watering Op uw somber water nog een naam Met dank aan dhr. Bauwens uit Erembodegem. APOTHEEK FABRIEK.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5