HH Politiekers Oscars voor Nieuwe gezichten in gemeenteraad 1983... en hopelijk durven ze hun mond opendoen Herdersemnaar Eddie Couckuyt, benjamin CVP-fraktie A. Adriaenssens: menselijk kontakt komt eerst FRANS JANSEGERS PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST "Cf |HH| u—mi—nmmmiiigB»» Wan met t>E Nieuwe Gazet van Aalst 22oktober 1982 7 tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen 82/19/23 Mevr. Gisèle Van Holder uit de Eikstraat te Aalst won de wedstrijd ingericht door raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh. Zij raadde 1586 voorkeurstem men. Juister was 1582. Haar echtgenoot dhr. Albert Verhulst schildert zelf, zodat het kunstwerk van Etienne Lecompte zeker welkom was. (E.L.) In het satirische donderdagavondpro gramma van Aalsters vrije radio «Katanga» (100,6 Mhz) werden een aantal «oscars» toegekend aan politie kers voor hun rol in gekende films. Zo kreeg Eddy Monsieur een vermel ding voor de song «Good bye, Eddy, good bye» uit «Phantom of the Paradise», die op 1 januari in première gaat. Pieter Pots speelt voor zijn VlaamsCHEe Vrienden meesterlijk in «Bij het jodelen jeuken de leren broeken». Agalev komt aan zijn trekken in de documentaire oer abortus, waarin alle verkozenen op het einde eensgezind besluitenalleen onbespoten vruchten mogen afgedreven worden. De senioren D'Haeseleer en Van den Eede debuteren in de Franse komedie «Préparez vos mouchoirs». De ganse KP-ploeg kreeg een oscar voor de film «Moskou gelooft niet in tranen» en (weldra exOschepen Hooghuys gaat de magisch-realistische mist in, terug naar zijn station, in «De trein der traagheid» van zes jaar. R. Uyttersprot veroverder net voor M. Galle de copyrights van de song «Ik wil de grootste zijn» van een andere Ray mond (van het Groenewoud). Voor eenzame thuiszitters als (dra ex-) burgemeester D'Haeseleer en idem schepen Van den Eede draaide Katanga «Gedenk dat niemand mij morgen mist», om te besluiten met de vermel ding dat Jan De Neve een oscar ver overde en wel in «Macadam Lombery». Vorige dinsdag had Katanga het over het groen- beleid in het stadspark, in het informatief pro gramma «Mijn ienig Oilsjt». We houden de lezers op de hoogte, want wie kan zeggen wat dit buitenbeentje in de ether nog allemaal in het schild voert J.L. (Voor te lezen met omfloerste radiostem) De verkiezingen zijn voorbij. De stembusuitslag is achter de rug. Over het hele land werden gemeenteraadsleden, schepenen en burgemeesters-verkozen. Opgelet We zeggen niet «scheipenen», maar spreken een lange, heldere ee-klank uit. Zoals bijvoorbeeld in het letterwoordje Peeveevee. Ik werd geen burgemeester. De klemtoon ligt hier niet op de eerste lettergreep (of syllabe), wel op de derde. Zeg dusburge'meester. Zeg ook niet 'berremiester', maar spreek alweer een heerlijke- heldere ee-klank uit. Zoals in het lekkere letterwoordje Ceeveepee. Ik herhaal nog eens Peeveevee en Ceeveepee. Mooi zo. Misschien heb al ooit al horen spreken van een pre-elektoraal akkoord. Of niet Dan lees je deze krant niet goed, hoor We bedoelen met die term een akkoord tussen twee (of meer nou ja) partijen om na de verkiezingen een koalitie te vor men. De keurige kiezers en wakkere burgers vinden het een nogal onkies gebruik. Ik ook. Soms. Maar in de stad waar ik woon, in een nederig stulpje, is het nogal gewoon. Spreek niet uit «gewoein», maar gebruik een leuke, lange o-klank. Zoals in ontgoocheld, bedrogen, vorige akkoorden verbroken, de rode roos is niet ontlo ken. We nemen er eventjes de korte o-klank b.ij. Die hoor je in woordjes als bedot, gewonnen en toch geklopt, oppositie, ochgottekes en tommetoch. Iets anders nu. We zijn in de herfst. Het regent veel en soms zie je dus de regen boog. Ik hou daar niet van. Van regenbogen. Sommigen vinden ze mooi*, mij bezorgen ze koude rillingen. De naam van de herfst, dit naargeestig seizoen, wordt ook figuurlijk gebruikt. Zo zeggen we van iemand hij is in de herfst van zijn leven. Al een hele tijd zelfs. We bedoelen dan dat hij oud is. Bij zo'n man vallen niet de bladeren af hoor. O nee. Want dat kan enkel bij struiken en bomen bij de hazelaar bijvoorbeeld. Van die boomsoort hoor je in onze gewesten steeds min der. Werd hij misschien niet genoeg beschermd door de Minister van Groen Wie zal het zeggen We zijn eventjes afgedwaald. Een persoon in de herfst van zijn leven verliest soms zijn haren. Nooit zijn streken. Als het een politikus is verliest hij bijwijlen zijn voorkeurstemmen. Haha. Dat was een grapje. En straks wordt het winter. Vanaf één januari eten we thuis sprot met spruitjes. En jullie Een toemaatje: er zijn winnaars en verliezers uit de stembus gekomen. Of anders om als je begrijpt wat ik bedoel. Sommigen juichen en jubelen, anderen zeuren en treuren. Een goede raad voor de pechvogelslaat er je goed humeur niet door vergallen. Met de klemtoon op galle. Tot binnen zes jaar. Daag. (Dr. Chap) 'T IS GEDARD J AUtOOTTE V) J'T STAD TE ISTHPiPEH1»] Vandaar dat het stemmenverlies voor D'Haeseleer en andere P.V.V.-kandi daten onbegrijpelijk is voor deze P.V.V.-man. Terloops wees A. Adriaenssens er nog op dat alle andere partijen zich aan óe Liberale Sociale Werken gespiegeld hebben. Wat betreft zijn belangstellingssferen buiten de politiek, daar houdt de pas verkozene vooral van het menselijk kontakt. Zo heeft hij een tijdlang zijn medewerking verleend in het jeugdbe- schermingswerk en bij vele gelegen heden kon worden vastgesteld dat er nog veel verborgen noden zijn. Blijft er nog vrije tijd over, dan neemt A. Adriaenssens graag een ontspannend boek ter hand, een detektieve bijvoor beeld. Bijzondere goede herinnerin gen werden bewaard aan het werk van A.M. De Jong «Merijntje Gijzens Jeugd». Naar zijn eigen zeggen las A. Adriaenssens dit boek zelfs verschei dene malen, steeds met even veel ple zier. Geef uw lezers de raad dit boek ook eens tè lezen, aldus onze gast heer, want iedereen, elke generatie kan er iets van zichzelf in terugvinden. (A.D.B.) Paul Stockman krijgt te Herdersem een jonge kollega in de CVP- fraktie van de gemeenteraad. Zoals hij ook komend uit de jeugdbe weging, natuurvriend tot en met, geëngageerd, rijdend met een R4 en graag «tipkes» drinkend. Alleen staat bij de benjamin van de Aalster- se CVP-raadsleden de wieg (nog) niet klaar. Eddie Couckuyt, een niet alledaagse naam, vader is Westvlaming is 26 jaar, gehuwd met de Nieuwkerkse Hilde Schoof, is Herdersemnaar in Hart en ziel. Na de dorpsschool te hebben door lopen belandde hij in het St.-Jozefkolle- ge en deed er A3 mechanika. Na 3 jaar te hebben gewerkt volgde hij de sociale school, dagonderwijs. Een jaar in Hever- lee en een jaar te Geel. Hij werd vracht wagenchauffeur en daarna propagan dist van de KAJ in het Verbond Aalst waarna hij te Dendermonde werkzaam was in de RVA. Na zijn legerdienst te hebben volbracht werd hij gewetensbe zwaarde wegens zijn ervaring bij de ge vechtseenheid van de luchtmacht te Gavere waar hij kandidaat reserve-on derofficier is geweest. Momenteel is hij bode bij de Christelijke Mutualiteit te Erembodegem, Aalst-Mijlbeek en St.- Jan. Met de reorganisatie wordt hij na nieuwjaar «uitbetaler» te Erembodegem. Maatschappelijke interesse kwam van bij de KAJ, door toedoen van moeder is hij CVP-lid sedert zijn 17e jaar, op 21- jarige leeftijd was hij lid van het CVP-be- stuur Herdersem en twee jaar later plaatselijk sekretaris. Zijn kandidatuur stellen was dan ook slechts een lo gisch gevolg van zijn aktiviteiten binnen de partij. Propaganda maakte hij echter weinig of niet. In tal van deelgemeenten hing geen enkele affiche van Couckuyt en voor tal van mensen was zijn verkie zing een verrassing. Hij zelf had wel een goede uitslag verwacht doch dat hij zou verkozen zijn had hij amper durven ver hopen. Zijn stemmen denkt hij voor een groot gedeelte gehaald te hebben te Herdersem, in KAJ-middens (al zijn die fel afgeslankt), van de mensen waar hij als CM-bode regelmatig komt en verder van mensen die hem kennen wegens zijn engagement. Couckuyt is nog op andere vlakken ak- tief. Stichtend lid van het zangkoor «Hot- sebotse» en extreem-rechts van Patro Herdersem. «Extreem-rechts» op het voetbalveld dan. Alleszins niet in de par tij. «Met de partij zitten we, tegenover de vorige parlementsverkiezingen, alles zins in de lift». Het woord «défusioneren» wil hij niet ge bruiken doch alleszins wil hij zich in de komende bestuursperiode inzetten om het bestuur en de dienstverlening dich ter bij de mens te brengen. De gemeen te stond te ver van de bevolking wat leidde tot politieke apathie. Uiteraard is de jeugd een van zijn hoofd bekommernissen. De jeugdraad moet terug een adviesraad worden i.p.v. en kele vzw's in handen van mensen die er zich dagelijks kunnen mee bezighou den. «Een jeugdraad mag geen winkel zijn». Couckuyt opteert verder voor plaatselij ke adviesraden waarbij de mensen zich betrokken voelen en waarbij ieder be langstellende zich kan aansluiten. Het bestaan van de «dorpsraad» te Herder sem vindt Couckuyt alleszins positief als is het dan ook slechts een eerste stap. Een dergelijke raad mag echter niet al leen samengesteld worden met politici. De preciese modaliteiten op dat stuk moeten vanzelfsprekend nog worden uitgekiend. De goede uitslag van de CVP in de Faluintjes stimuleert Couckuyt in zijn overtuiging dat in de Faluintjes een groot verlangen heerst naar een CVP-be- Eddie Couckuyt (CVP)Jeugdraad is geen winkel stuur. Vooral nu na de zes jaar dat de CVP in de oppositie moest doorbrenqen. (Hm) Op 10 oktober 1982 werd AloVs Adriaenssens met 1.141 stemmen tot gemeenteraadslid gekozen voor de P.V.V. Daarmee zetelt hij voor de eerste maal in de Aalsterse gemeenteraad. Een kennismaking met A. Adriaenssens is dan ook voor de lezer niet zonder nut, reden waarom we de nieuw verkozene in de Oude Gentbaan nr 63 gingen opzoeken. Alois Adriaenssens is afkomstig van Mere waar hij werd geboren op 9 okto ber 1932. Na zijn studies aan de nij verheidsschool te Gent, waar hij een diploma behaalde in de textiel, kwam hij naar Aalst. Op jeugdige leeftijd was A. Adriaenssens lid van de Liberale Jonge Wacht en dat lidmaatschap betekende een eerste stap in wat later een politieke loopbaan zou worden. Met de jaren kwam er dan nog inzet bij verschillende verenigingen, onder meer bij de Oude Garde en bij Taal en Vrijheid. Twaalf jaar geleden werd aan A. Adriaenssens voor het eerst de vraag gesteld om op de P.V.V.-lijst te staan en dat leverde een goede vijf honderd stemmen op in hetgeen toen og klein-Aalst was. Ondertussen was het nieuwe gemeenteraadslid ook diverse malen opgekomen bij de ver kiezingen voor de provincie en dat gaf hem meer bekendheid. Het voorzitter schap van de P.V.V.-Aalst-centrum en dezelfde functie in de Wijkclub Schaarbeek heeft bij het stemmenre- sultaat van 10 oktober ook in niet geringe mate bijgedragen. Alois AdriaenssensEkonomische zaken en middenstand aanzwenge len Ambitie Doorzijn zelfstandig beroep (in- en uit voer van hout) komt A. Adriaenssens regelmatig in het buitenland. Deze bui tenlandse ervaring heeft hem doen inzien dat men in Belgiè, de crisis ten spijt, toch nog in een rijk land leeft. Datzelfde beroep zal zijn belangstel ling in de gemeenteraad in de eerste plaatsen laten uitgaan naar economi sche zaken en middenstand. Wat deze materies betreft zou hij graag zien dat de klemtonen die door burge meester D'Haeseleer werden gelegd in de toekomst in dezelfde zin werden doorgetrokken. Wat burgemeester D'Haeseleer op dat gebied betekende, niet alleen voor Aalst, maar voor gans het arrondissement is niet te over schatten, aldus A. Adriaenssens.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7