E. Meldert 1 - St. Gillis Dendermonde 1 onbeslist topduel Verdiende overwinning voor Nieuwerkerken en grof geschut op W. Moorsel Vierde Provinciale BENOIT DE SMEDT SERGANT SPORT Blauw Wit wint topper van Tijl Snas Pallieter haalt punt bij Tijl f8nlli& Hoké Erembodegem verliest eerste punt 12 Nieuwe Gazet van Aalst 29 oktober 1982 Tweede provinciale B E. Meldert heeft in de kraker tegen Dendermonde zijn tanden stukgebeten op een versterkte afweergordel. De bezoekers waren slechts met één opdracht op het terrein gestopt. Vooral geen doelpunt toestaan en indien mogelijk, op een diefje, zelf de weg naar de netten vinden. Jacques Van Den Beghe, de eminente trainer van E. Meldert was dezelfde mening toegedaan. «Alle ploegen tegen welke we spelen zijn doordron gen van éénzelfde gedachte; geen bal in het net krijgen. Wanneer wij aan huis spelen posteren er gewillig vijf, zes verdedigers in eigen strafschop gebied. Dan moet je maar proberen om door dergelijk bos van benen een gaatje te vinden. Onzè recente uitsla gen wijzen trouwens in die richting. Een scoreloos gelijkspel tegen Wieze, een 1-1 op Olsene en een gelijklui dend resultaat tegen St. Gillis. Nog een geluk dat we langszij kwamen via Van Herreweghe; zoniet was al onze werkkracht tevergeefs geweest. Een uitstekende doelman De Bruyne ener zijds en een reeks van nipt naast getrapte of naast gekopte ballen anderzijds verhinderden een hogere score in ons voordeel. Ik beschik jammer genoeg slechts over twee specifieke aanvallers. Van Herreweghe en Crets moeten het ganse gewicht torsen. Vooral Crets is een gevoelig iemand. Die jongen zou minstens één maal per wedstrijd moe ten scoren om zich volledig «happy» te voelen. Dit kan jammer genoeg niet. Van Herreweghe was de laatste weken in mindere doen maar zijn vechtlust en de bereidheid om zich ten dienste te stellen van het geheel kom- penseren dit ruim. Gelukkig hebben we in Jan Van Mol een spelverdeler die ons over de dode momenten heen kan tillen. Op aanhef van het nieuwe seizoen is voor onswei zeer gunstig verlopen. In tegenstelling tot wat de oefenwedstrijden lieten veronderstellen Hopelijk blijft deze situatie verder duren» aldus Van Den Berghe. Momenteel deelt Eendracht de lei dersplaats met St. Denderleeuw en Petegem. Indien men zondag het duel met Winnik wint kan men alleen aan de leiding prijken daar laatstgenoemden een onderling duel moeten uitvechten. (R.G.) Het elftal van W. Gijzegem dat bij Doggen een verdienstelijk gelijkspel haalde. Het elftal van Doggen dat na twee opeenvolgende overwinningen nu een gelijk spel afdwong van Gijzegem. Derde provinciale E. Nieuwerkerken heeft de tGpper op Bambrugge in zijn voordeel kunnen be slechten. In een evenwichtige pattij waren het de bezoekers die iets meer maturiteit aan de dag legden. Op de 14' raakten deze op voorsprong langs de opportunist De Bosschere. Amper een tiental minuten later bracht De Groote via strafschop de thuisploeg langszij. Na de koffie was er een wisselend spelbeeld met kansen voor beide ploe gen. De leiders, deze naam waardig, minder nerveus dan Racing, konden langs Arijs de overwinningstreffer scoren. Terjoden kon het in een rechtstreeks degradatieduel met Ede niet waarma ken. Langs Drogmez en Van Den Brempt stonden de lokalen aan het halfuur reed met een 2-0 voorsprong. Terjoden van zijn kant poogde enkele aanvalsacties op te zetten doch deze smoorden in een georganiseerde Ede- afweer. Vijf minuten na de rust kon de thuisploeg de score verder uitbouwen langs Drogniez. Dit liet hen dan ook toe om rustig naar het einde te voet ballen. Een bezoekende strafschop kon hen zelfs niet meer verontrusten. In de D-reeks' haalde W. Moorsel het grofste geschut boven tegen de rode lantaarn Sombeke. Het duurde noch tans tot de 38' eer men een gaatje in het Sombeke-pantser kon vinden. Het was Van Hauwe die de openingstref fer voor zijn rekening nam Na de rust werden de bezoekers volledig in de verdrukking gespeeld en dit resul teerde nog in doelpunten langs Van Moerseke (strafschop), Van Hauwe en Van Wayenberghe. Zowel Herdersem als TK Meldert dien den hun meerdere te erkennen in res- pektievelijk Berlare en Grembergen Reeds na 10' moesten de geelblau- wen van trainer Preneel het met tien man rooien vermits Matthijs naar de kleedkamers werd gezonden. Dit vond Van Hauwe blijkbaar zo onrechtvaar dig dat hij ervoor zorgde dat óók hij vroegtijdig diende op te stappen. Ondertussen had Schreurs voor de lokalen de score geopend Herdersem vond blijkbaar nooit de gepaste tegen zet op het geestdriftige aanvalsspel van Berlare. Toen De Wilde een tweede doelpunt kon aantekenen was de wedstrijd meteen gespeeld. Grembergen had bij de rust de eind stand reeds op het bord. Een zuivere hattrick van Buydts was het resultaat van een duidelijk lokaal overwicht. Het ontbreken van de nodige routine tracht TK steeds te compenseren door een jeugdig entoesiasme en een enorme inzet. Dat kan echter niet beletten dat men nog steeds in een precaire situatie verkeert. Sk. Aalst hield op Schellebelle de score dubbelblank. In een zenuwach tige wedstrijd verloren de Sportkrin- gers De Kinder wegens uitsluiting. Voor beide doelen werd er gevaar ge creëerd. Doch de schutters waren niet op de afspraak. De losse flodders brachten noch de lokale doelman Dauwe noch D'Herde in verlegenheid. Deze puntendeling is voor de oranje- groenen misschien een verdere stap in de goede richting. Vooral door interne strubbelingen was men de laatste weken het goede spoor bijster. (R.G.) Schroevers Moorsel verkeert in een minder goede periode. Voor de competitiestart was men optimistisch gestemd maar naarmate het sei zoen vordert krijgen de jongens van trainer De Volder steeds meer kloppen. Doelman Ceupens blijkt zijn verdediging niet het nodige ver trouwen te kunnen schenken. Hij acteert onzeker en heeft invloed op de verrichting. Het eigenaardige bij die nederlagen is dat Schroevers nooit overrompeld wordt. Men schept ook de nodige kan sen maar door het feit dat men haast telkens een achterstand moet wegwer ken maakt de aanvallers te nerveus. Dit bleek eveneens in de wedstrijd op Welle waar men een 6-0 pandoering kreeg Sk Erembodegem van zijn kant haalde het met ruimer cijfers in de topper tegen Appels. Willy Bellon «We hebben een prachtige partij afgehaspeld. Mooie combinaties die voor het nodige doelge- vaar zorgden waren trouwens schereing en inslag. De goals van Martens. Daghuyt en Buggenhoudt (2x) waren echte pareltjes Na deze klinkende zege is de aansluiting bij de top gewaar borgd» aldus een gelukkige trainer. Ap pels kon de bezoekende doelman Par- mentier. onberispelijk, slechts éénmaal in gebreke vinden. Doggen Erembodegem en Gijzegem deelden na een 2-2 eindstand de pun ten De lokallen waren nochtans eerst op voorsprong gekomen toen Van Der Biest een vrijschop van De Greef kon AUTOBANDEN CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open: 8-12 u en 13- 18 u. zaterdag: 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 DENK AAN UW SNEEUWBANDEN Fietsen-Brommers Ze kénnen ni kapot Moeirselboon 107 - 111 -113 Oilsjt Setokvoetbalverbond Blauw Wit is de ploeg van het ogenblik. Nu klopte het «zonder pardon» Tijl Snas. De kampioenen van vorig jaar konden geen vuist maken tegen het sterk spelend Blauw Wit. Moyersoen tweemaal en De Petter uit een terecht gefloten strafschop, scoorden de doelpunten. counterde gepast langs De Grom. Hoe sterk O.C. na de rust ook drukte, de aanval bleef onmondig. Een own-doel- punt zorgde tenslotte voor gerechtig heid. (J.V.L.) AZ'77 kende geen problemen met Moorselbaan. Dooremont (3), Van Den Borre en Van Cauwenberghe maakten het verschil. Van De Plas redde de eer voor V.K. Leeuwerik had het moeilijk bij hekken sluiter De Pluim. Van Der Schuren bracht De Pluim zelfs 1-0 voor. Na de rust stelden Peynsaert (2) en Corte orde op zaken. Apostelken stuurde Opwijk met lege handen huiswaarts. De Backer (2), Lanckaert, Heireman en Erauw scoor den voor de thuisploeg. Verheirstraten en Van Der Straeten konden den pil enigszins verzachten. Wembley speelde bijzonder serk te Moorsel. Het liep uit tot 1-6 maar liet toen Dressel nog tot 3-6 terugkomen. Stadtveld was andermaal de grote figuur bij Wembley. Hij lukte drie doel punten. Nijs uit strafschop, Herman en Troch maakten de zaak rond. Groen Wit bewees tegen O.C. Aalst nu over een beter elftal te beschikken dan voordien. O.C. nam een daverende start maar kende geen geluk toen Van Kelekom op de paal knalde. Groen Wit Uitslagen Dressel - Wembley 3-6 Groen Wit - O.C. Aalst 1-1 Apostelken - Opwijk 5-2 Snas - Blauw Wit 0-3 De Pluim - Leeuwerik 1-3 Moorselbaan T AZ'77 1-5 Programma 30/10 De Pluim - Groen Wit Leeuwerik - Apostelken Dressel - O.C. Aalst Blauw Wit - Moorselbaan Wembley - Snas AZ'77 - Opwijk Stand IBlauw Wit 9 p., 2. AZ'77 9 p., 3. Leeuwerik 8 p., 4. Snas 8 p., 5. O.C. Aalst 8 p., 6. Apostelken 8 p., 7. Groen Wit 7 p., 8. Wembley 5 p., 9. Dressel 4 p., 10. Moorselbaan 3 p., IIOpwijk 2 p., 12. De Pluim 1 p. Jeugdvoetbal Nadat St. Joris vorige week Tuf Tuf een puntje afsnoepte, was het vorige zon dag de beurt aan Pallieter om de verrassing neer te zetten. Het klopte Tijl. Pal lieter, tiende van de ranglijst ving Tijl op met een goed gesloten verdediging en kon zo het puntje uit de brand slepen. ombuigen. Nog voor de rust kwamen de bezoekers langszij. Na de koffie leek Doggen op een overwinning af te gaan nadat Noël Callebaut de score had op gedreven. En 7' voor affluiten lukte Gij zegem toch de gelijkmaker De aanpas singsperiode voor Doggen lijkt achter de rug. De nieuwe spelers zijn in gepast in het concept en men is eindelijk blessure vrij. Vooral dit laatste feit gooide nogal wat roet in het Erembodegemse eten. Wichelen en Hofstade hielden met een Tijl zal volgende week uit een ander vaatjè moeten tappen. Dan staat immers de topper Tijl-Tuf Tuf op het programma. Terlinden dat amper twee punten min der telt dan de twee leidersploegen bracht de moeilijke uitmatch bij Nij- drop tot een goed einde. In de begin- faze van de wedstrijd scoorde Decleer voor Terlinden. Mare Roelandt zorgde net voor rust voor een veilige voor sprong. De Aalstenaars dienden ech ter in de tweede helft fel van zich af te bijten tegen een fel gemotiveerd Opwijks team. Een soloren van Chris Temmerman bracht Terlinden een toch verdiende zege. (J.V.L.) Uitslagen Tuf-Tuf - Eureka Nijdrop - Terlinden Twentiers - Bosveld 0-2 0-3 1-4 Tijl - Pallieter 0-0 St. Joris - Spokuon 2-2 Zenith - Ipsilon 9-3 Efsee - Igrek 5-0 Programma voor 31/10 Tijl - Tuf Tuf (Osbr. B) Spokuon - Terlindeh (Zandberg) St. Joris - Twentiers (Osbr. E) Pallieter - Igrek (Osbr. C) Zenith - Bosveld (Moerstr.) Efsse - Nijdrop (Nijversele) Eureka - Ipsilon (Osbr. A) Stand: 1Tijl 14 p. 2. Tuf Tuf 14 p., 3. Terlin den 12 p., 4. Bosveld 11 p.. 5. Nij drop 10 p., 6. Efssé 10 p., 7. Zenith 9 p., 8. St. Joris 7 p., 9. Spokuon 6 p., 10. Pallieter 6 p., 11Ipsilon 5 p., 12. Igrek 3 p., 13. Eureka 3 P., 14. Twentiers 2 p. 1-1 elkaar in evenwicht Een logische uitslag na een gelijkopgaande wedstrijd. Ook Baardegem en Edixvelde dienden de halve buit prijs te geven bij respectie velijk Schoonaarde en Massemen.'ln de beide partijen werd niet gescoord. (R.G.) Katholieke Sportfederatie Hoké Erembodegem liet een eerste puntje glippen. Het nam wel de eerste helft voor zijn rekening, maar moest Burst naderhand terugko men. Net voor rust scoorde Van Hoefs voor de Erembodegemnaars. Na de koffie verdedigde Hoké flink zijn krappe voorsprong. Het sloeg ook gepast toe. Maar miste onderdeels kansen langs De Greve, Steylemans en Van Hoefs. Enkele minu ten voor tijd kreeg Burst een geschenkje van de ref. deze floot een ingebeelde strafschop. Tot grote verwondering van alle aanwezigen. Eeckhoudt nam de kans te baat om Burst langszij te bren gen. Patro Herdersem kende geen verhaal tegen het sterkspelende Den Hert Welle. Welle liep vrij gemakkelijk tot 0 - 4 uit. Toen kon J. De Witte de eer redden voor de Patroboys. Het B-elftal van Patro Herdersem deed het niet beter. In een vrij ruwe partij, waarin een speler van Herdersem dien de afgevoerd te worden naar een zie kenhuis won Kruis Moorsel vrij vlot. Van Kerkhove kon wel nog tegenscoren, maar veel meer dan een troostprijs was dit niet. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12