Moby Dick Elckerlyc DOE MEE AAN ONZE TOMBO_ 'EEN WEEKEND LANG UIT IN AALST' De Hoorn alleen leider The Tower klaar voor duel met Scheldejeugd! Conny Van Den Bossche maakt het verschil Amerikaanse wissel dringt zich op Osiris-dames steeds ongeslagen Willy Ivens traint en coacht Osiris Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 Dendermondse Steenweg 3 Tel. 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels Provinciale Nieuwe Gazet van Aalst 29 oktober 1982 13 Liefhebbers De topper van de week bracht de twee ongeslagen leiders tegenover elkaar. Zou de snelheid van Schorreel het halen op de ondervinding van Van Keer Dat was de vraag die rees vóór de aanvang van deze top wedstrijd. De Hoorn startte het best langs Veillefon en Van Keer 6-12, doch Edwin Schorreel en Paul Steenhout zorgden voor prompt antwoord 15-17. Aan de 8' een spijtig ongeval. Ronny Veillefon, tot dan toe zeer nuttig met 8 punten, kwam verkeerd neer en werd af gevoerd naar het hospitaal, wegens en kelblessure. De wissel met Theybaert, viel echter mee. Hij verkeerde in een uit zonderlijke dag. Verdedigde zeer goed, bereikte gemakkelijk Van Keer en zorg de voor enkele mooie blocks, die Huyle- broeck toeliet een 5 op 6 binnen te mik ken. Toen de Hoorn ook nog een 4 op 4 van Van der Speeten liet optekenen, was de wedstrijd aan de rust gespeeld. (32-45). Olfit dat alles afstemde op ver dedigen op Van Keer," bracht er niets van terecht. Een 27 op 69 shotprestatie voor verliezers, ten/vijl De Hoorn afwerk te tegen 50 34 op 68. DE HOORN Van Keer 30; Huylebroeck 13; Thybaert 4; Veillefon 8; De Schaep- drijver 8; Van der Speeten 20. OLFIT Schorreel 20; Steenhout 16; D.e Wilde 8; De Saedeleer 2; Verbeke 7; Van der Ghijlen 8. Sint-Antoon slaagde erin Olfit op de rangladder bij te benen. Door een ruime zege tegen Cockpit Zorba. dat reeds na 9' definitief teruggeslagen was 6-23. Cockpit Zorba was onkennelijk in de af werking en concentreerde zich in de ver dediging te veel op Bieseman. Daarvan maakten Rubbrecht, De Smedt en Stue- rebaut gebruik om een afgetekende ze ge af te dwingen. COCKPIT ZORBA Biebaut 2; Possé 8; Ferre Van den Hauwe 16; De Wuffel 8; De Boitselier 2; Corthals 4; Guy Van den Hauwe 4. SINT-ANTOON De Smet 16; Stuerbaut 12; Bieseman 27; Rubbrecht 11; Ren ders 6; Blanckaert 10. Ook het liefhebbers-record, qua punten- aanbreng sneuvelde op deze speeldag. Cockpit en Olfit waren in vorige seizoe- oude glorieën van De Hoorn. Het werd een zeer aantrekkelijke avond waar basket op de tweede plaats kwam. De wedstrijd was aan de rust reeds ge speeld 26-9 voor de Verbondsploeg met spelers Rubbrecht (20) en Cami (23) als uitblinkers. Voorzitter Kennis, onder- SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH ■s 053-77 1 8 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes onmnmc 82/20/05 Open van 11 30 tot 14 30 en van 18 Gesloten dins-, woens- en zondagavond 82/20/06 BBC De Hoorn alleen leider in de liefhebbersbasketbalkompetitie. nen al tot 126 punten gekomen, telkens na een wedstrijd tegen Den Beiaard. Nu zorgde Torenhof voor het nieuwe re cord 128-62 tegen De Klok. Wel dient vernoemd dat De Klok gans de tweede helft met 3 man speelde door het uitval len van Tuur Praet na een aanslag op de scheidsrechter. Torenhof bereikte die recordscore langs Borms 36;Lefevre 25; Van den Bossche 23; Geerinckx 2; Stadfeld 14; Impens 9; Geerinckx 17. Scoorder voor De Klok Marc Van den Bulcke 2; Frank De Vuyst 20; Tuur Praet 11André Cami 6; Marc Van Nieuwen- borgh 24. In een vriendenwedstrijd nam het be stuur van het Verbond het op tegen de voorzitter 't Seyen en dagelijks be stuurslid De Waele namen elk 2 punten voor hun rekening. Verbondssecretaris Thijbaert speelde aan de andere zijde en werd de topscorer met 12 punten. Van der Linden en Roosen scoorden er 10; De Rouck 8 en Van Wambeke 4. Einduitslag 49-44. Uitslagen: Den Beiaard - Borghmans 27/45 Cockpit Zorba - Sint-Antoon 44/82 Hugh's Villa - De Nachtwacht 63/57 Terlinden - Snoepertje 42/53 Olfit - De Hoorn 59/83 Torenhof - De Klok 128/62 (zeshoek) Aalst 82/20/07 THE TOWER - SILABfl ZELZATE 92-61 Tot een verrassing is het niet gekomen. Zelzate had wel hoop na zijn zege tegen Sint Niklase, doch het is daarbij ook gebleven. Nadat Jean Paul Heyvaert is de aanvangsfaze voor 8-2 had gezorgd kon Siliba te rugkomen tot 9-8 en na 4' zelfs het initiatief nemen 9-10. Toen echter Dirk De Schaepdrijver op dreef kwam, en na voortreffelijk voorbe reidend werk van Pat De Smedt kon The Tower het verschil maken. Luc De Troy- er weer in goede doen maakte de kloof nog breder tot 37-24. Coach Van Mleg- roet gunde het publiek geen spektakel basket en liet zijn reserven aanrukken. Daarvan profiteerden Celie en Heirman om Siliba aan de rust tot 43-32 terug te brengen. Na een eerder rampzalig begin van de tweede helft, beide ploegen kwa men maar niet tot scoren, kon The To wer via Luc De Troyer en Danny D'Herdt met splijtende tegenaanvallen voor 72- 47 zorgen. Toen had iedereen blijkbaar begrepen. Coach Van Miegroet ging spoedig over tot applausvervangingen. De wedstrijd verwaterde. Ei zo na kreeg men zelfs nog heibel, want ondanks het feit dat er een dertig punten-kloof op het bord stond gingen beide ploegen wat pressen. Een onbegrijpelijke situatie, die het de scheidsrechters op de heupen gaf. In de slotfaze zorgden Ludwig Van der Borght en Yves Van Langenhove er voor dat de Aalsterse voorsprong intakt bleef. Zondag is het menens met Schel dejeugd - The Tower op het programma. THE TOWER AALST De Smedt 4; De Schaepdrijver 17; Heyvaert 6; Goossens 2; D'Herdt 17; Brijs 3; De Troyer 24; Van Langenhove 8; Van der Borght 11 BBC. EREMBODEGEM - HEMACO DENDER- MONDE 47 - 78 Gedurende 12' kon Erembodegem de leidersploeg uit Dendermonde het vuur aan de schenen leggen 21-16. Langs De Mangeleer en Marcoen was Erem bodegem er in geslaagd de bezoekende zone af te straffen. Toen viel alles als een kaartenhuisje in elkaar. Veel bal verlies lag aan de basis van een 0- 10, waarmee Hemaco definitief de kloof sloeg. Rust 25-38. Na de rust viel ook het plaatselijk shot stil en de leiders- ploeg stevende naar een ruime en ver diende overwinning. BBC. EREMBODEGEM De Mangeleer 4; Marcoen 9; De Wolf 10; Van der Burght 3; Van de Veken 3; Triest 4; Sterck 6; Van den Hautte 8. Eerste Nationale Dames Leonidas Aalst - Stars Gent 59 - 42 Slecht begin van beide ploegen. Aalst kon verzachtende omstandigheden inroepen. Door een lieskwetsuur bleef Mitsy Stockx op de bank. 4 - 4 na 6' was het pover resultaat. Langs De Groote en De Roo kon Gent voorsprong nemen 4 - 8. De shotprestatie was op dit ogenblik erbarmelijk 2 op 18 voor Leonidas en 4 op 11 voor Stars. Langs Van den Bossche kwam de thuisploeg dan eindelijk in de wedstrijd. Mede door een 2 op 2 van Van Dooren en een 3 op 3 in de slotfaze van die eerste helft langs De Wandeleer kon Aalst een definitieve kloof slaan 23-12. Rust 25 - 19 De Groote schonk Stars nog even hoop 27 - 23 doch Van den Bossche was overheersend in de rebound. Met een slot 6 op 6 zorgde zij nog voor een ruime Aalsterse zege. LEONIDAS AALST De Wandeleer 20; Van den Bossche 21Van Dooren 4; Maer- tens 2; Heireman 8; Van Gestel 4. Eerste Nationale OKAPI HOME-IN AALST - FRISA K0RTRIJK 71-82 Deze wedstrijd was zowat deze van de laatste kans. Na de overwinning tegen Verviers was men echter overtuigd dat Okapi aan zijn opmars zou beginnen. Helaas, het is een nieuwe nederlaag geworden. Na de wed strijd werd uit vele hoeken met de vinger gewezen naar Danny Davis. tjes en haalde zijn Amerikaan naar de bank. Een juiste beslissing, want nu ver gat Davis ook nog te verdedigen. Met 5 Belgen op het terrein werd Okapi heel wat agressiever. De fastbreak kwam zelfs even los, en Elias en Famaey Miniemen - Tissac Pupillen - Gentson Beloften - Kortrijk 54/50 50/62 74/70 Eerste Provinciale Osiris - Laarne 52 - 29 Laarne, staat in de hoogste provinciale reeks genoteerd als één van de betere ploegen. Het stond derde gerangschikt op twee punten van de leiders Osiris en De Pinte. De bezoeksters bewezen in de aanvangsfaze hun waarde. Na 10' leidde Laarne zelfs de dans met 12-14. Osiris schakelde over op press en slaag de er in om aan de rust reeds een geruststellende 22-14 voorsprong te ver werven. Topscoorster Temmerman van Laarne viel na de rust volledig stil. Wat Osiris toeliet naar een gemakkelijke en zware 52 - 29 zege te stevenen. Scoorder voor Osiris Janssens 25; Mortier 4; De Cremer 2; De Moor 8; Van de Velde 3; Naessens 10. (A.V.H.) Hij bereikte zelfs niet het peil van een doorsnee Belg met zijn 5 op 14 shot prestatie. Hijzelf wist reeds van in de loop van vorige week te vertellen, dat de wedstrijd tegen Kortrijk ook als zijn laat ste kans gold. Okapi zat dan ook niet stil en liet reeds maandagavond een nieuwe Amerikaan proefstomen. Voorlopig laten we het besluit over aan het Okapi-be stuur, doch de eerste indruk was zeker niet goed. Okapi begon goed tegen Kortrijk. Langs een 5 op 6 van Famaey werd het 14-8. Een paar dubieuze beslissingen van de scheidsrechter effende voor Kortrijk het pad om aansluiting te verwerven. En ondanks zijn slechte aanvallende pres tatie leverde Davis in die periode defen sief voortreffelijk werk op Mac Pipe, doch Verhaghe en Blancke, die Luc Fa maey beperkte, zorgden voor 14-21. Kapitein Danny Schorreel kende een bevlieging en zorgde op zijn eentje voor 20-21. Een paar minuten plaatselijke onmondigheid volstonden om Kortrijk definitief aan de leiding te brengen. 1 op 16 was het begin voor Okapi in de twee de periode. 5 op 5 gooide Kortrijk. Bij 35-52 vond coach Jef Troch het welle- Derde Nationale zorgden waarempel voor de Aalsterse terugkeer. Ook Davis, die terug op het veld kwam scheen wat meer gemoti veerd en zorgde bijna voor de aanslui ting 57-61Doch aan de overzijde liep Mac Pipe, een shotmachine die niet meer te stoppen was. OKAPI HOME - IN Famaey 22; Van den Broeck 5; Davis 12; Elias 12; Schorreel 10; Philips 2 en Minnebo 8. Home-In uitslagen Juniors - Tissac 112/70 Kadetten - Hoger Op 77/66 Quaregnon - Osiris 71-82 Het bestuur van Osiris heeft voor de inspanningen gedaan. Zodanig zelfs liteit genoeg bezitten om kampioen ter slechts twee overwinningen. De bom barstte uiteraard. Trainer-coach Roger De Koster werd ontslagen uit zijn funktie en werd vervangen door een andere oud bekende internationaal Willy Ivens. Kan Willy zijn geliefkoosde eigen spelwijze, van snelheid en inzet snel overbrengen op Osiris, dan is nog niets aanvang van het seizoen geweldige dat de groen-witten op papier kwa- te worden. Na vijf speeldagen ech- verloren. Willy Ivens was aanwezig te Quaregnon, doch coachte nog niet. Quaregnon, als hekkesluiter hoopte met de komst van het zwalpende Osiris zijn aktief met 2 punten aan te dikken. Zo ver is het ech ter niet gekomen. Langs Temmerman en De Geest nam Osiris een 2-8 start. Doch Quaregnon vocht terug 10-10. Ruim 10' bleef de wedstrijd zeer gelijk- opgaand. 26-26. Toen Ongenaet en Lagring echter de weg naar de netten vonden sloeg Osiris de definitieve kloof 26-34. En bij de rust 34-41Quaregnon liet zijn supporters nog hopen 38-43 maar Rijckbosch ingebracht na de rust en opnieuw Lagring en Temmerman de den de deur voorgoed dicht 38-50. Aan de 9' kregen we een maksimale 42-58 voorsprong. De thuisploeg ging verwoed pressen, doch een herboren Van Hulle hield Osiris overeind. Zaterdag wordt de opdracht moeilijker. Dan komt de derde gerangschikte Bavianen op bezoek. OSIRIS Matthijnssens 2; Rijckbosch 5; Lagring 16; Temmerman 24; Van Hulle 12; De Geest 11Ongenaet 12. (A.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13