nieucoe. zet 19 Politie kan niet meer patrouilleren wegens geldgebrek Eendracht Aalst hartversterkend VIDEOFILMS -10 kkazie wagens Halt aan Sinterklaas «Waar een wil is, is een weg» WIN «WEEK END LANG UIT EN THUIS IN EIGEN STAD» Gazet \>an £)al>t N.v. RING MOTORS - AALST Onafhankelijk weekblad voor Cïroot-Aaist Een uitgave va» v.i.w, Msterse informatie |sr Albrechtlaan 50, 9300 Aalst 053-21 16 79 - 70 23 15 70 23 16 met 1 jaar waarborg en 1 jaargratis omniumverzekering laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS Abonneer nu op de AUTORIJSCHOOL AALST 1e jaargang - nr 20 - 29 oktober 1982 - 20 fr. Anti-diefstalaktie zonder resultaat Enkele tijd geleden lanceerde burgemeester D'Haeseleer met de nodige publici teit een anti-diefstalkampagne in Groot-Aalst. Hierbij werd niet alleen volledige medewerking gevraagd van de bevolking, maar werd ook een grotere inspan ning beloofd vanwege de overheid, in het bijzonder de politie. Deze politie kreeg dan ook de resultaten afwerpt, opdracht het aantal nachtelijke patrouilles op te voeren, en een aantal agenten werd met hun politiewagen de baan opgestuurd. Het gevolg was dat vrijwel onmiddellijk het aantal aan gegeven diefstallen in Groot-Aalst zienderogen daalde. Waarbij meteen bewezen werd dat een preventieve aktie nog steeds heel wat gunstige Groot was dan ook de verrassing bij de politie toen men enkele tijd nadien vanwege het stadhuis de opdracht kreeg om met de patrouilles te stop pen. De financiële toestand van Aalst was immers zo slecht dat men niet meer de mogelijkheid had om de steeds hoger oplopende benzinereke ningen te betalen. Op de benzine voor de politiewagens diende dus in de eerste plaats bezuinigd te worden en men mocht enkel nog uitrukken wan neer de politie opgeroepen werd voor één of ander ongeval of misdrijf. Deze op zichzelf lovenswaardige bezuinigingsmaatregelen doen bij tal rijke Aalstenaars toch heel wat vragen rijzen, vooral als men weet hoe andere stedelijke diensten de benzine als het ware «door deuren en ramen gieten», en verder van de stedelijke dienstwa gens gebruik maken alsof er geen vuiltje aan de lucht is. (MP) Voetbal Tweede klasse Het derde Aalsterse doelpunt zit. Sergeant verder opgerukt na een nummertje met Yangara kopt Aalst op rozen. Eendracht heeft de recente nederlaag te Harelbeke opgelopen met een klin kende verrichting naar de vergeethoek verwezen. St.-Niklaas werd immers «zonder pardon» op zijn nummer gezet. En aan die zege kleefde geen smet. De Aalsterse formatie leverde nu een prestatie af waarop de aanhang gedurende reeds meerdere weken geduldig had gehoopt. En voor dit geduld nu toch werd beloond. Niet alleen gaf deze voetbal weg van een hoge kwaliteit maar was daarbij ook produktief. Het liet ander deels zijn tegenstander nauwelijks in de match komen. En zoals op een andere plaats-in het blad wordt aange stipt droeg iedereen zijn steentje bij om die onder alle opzichten riante zege voor mekaar te brengen. Het moet evenwel onderstreept dat de Klaasjes hun aandeel hadden in het spektakel. Want ondanks de niet geringe handikap heeft de tegenstan der op geen enkel ogenblik een loop gravenoorlog gevoerd. Maar het was ook zo dat Eendracht zijn opponent nooit toeliet zijn spel te ontwikkelen. Er was daarbij ook nog het niet te mis kennen psychologisch effekt van het eerste doelpunt. Waardoor het omzeg gens direkt gelanceerd was. Aalst heeft zijn supporters een aangename namiddag bezorgd. Die hebben met volle teugen genoten. En heeft daarbij alles aan klantenbinding gedaan. Aalst hield in het laatste halfuur de teugels niet-meer zo strak. Men moest enig gas terugnemen met een tegen stander die tot in de slotminuten bleef komen. Niettemin een hartverster kende verrichting die de hoop op deel name aan de eindronde opnieuw tot leven riep. (J.V.H.) Gert Dauwe, 14 jaar, Mel- dertse student, kan nu geluk kig de fiets op. De wonderen zijn dus toch de wereld niet uit Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 niGUCOG- Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van vzw. Aalsterse informatie en U hebt de uitzonderlijke kans op het spektakulaire «AALS TERSE UITJE», te winnen. Een week einde lanq UIT en THUIS IN EIGEN STAD. U slaat NU 2 vliegen in één klap U speelt automatisch mee, naar een gratis verzorgd AALSTERS WEEK-EINDE U krijgt bovendien volwaardige en autentieke-echte-AALSTERSE- informatie-VLAAIEN thuis bezorgd. (natuurlijk krijgt U uw stads-«gazet», één grote «vlaai» Aalsterse informatie... maar U krijgt ook dat lekkere glanzend-bruin-smeuïge zoetkruidige baksel waar men duim en vingers van aflikt). Een Aalstenaar mag terecht fier zijn, want hij alleen viert Karnaval als geen ander, en bij hem alleen komt op 11 november Sint Maarten op bezoek. Daar 11 november nu niet zover meer af is, stellen de meeste speelgoedzaken, wiens kassa's men de komende dagen van ver hoort rinkelen, alles in gereedheid om de brave Sint-Maarten, patroon van onze stad én van onze hoofdkerk, de Sint- Martinuskerk, op een passende wijze te verwelkomen. Wanneer nu de GB-INNO-BM, gelegen in de Nieuwstraat, diezelfde Aalstenaar deze week via publiciteitsborden laat verstaan dat hij zijn centen niet aan Sint Maarten, maar wel aan Sinterklaas want hij is het die er op bezoek komt mag spenderen, dan is het duidelijk dat hij zich op de grote teen getrapt voelt. Uit goed ingelichte bron vernamen we zopas dat de heer P. De Paepe. pro motor van een aantal plaatselijke folklore- en andere tradities, in een schrijven de direktie van bovenvernoemd warenhuis, op de hoogte heeft gesteld van het negatief gevoel dat dit feit bij de Aalstenaar oproept. Alleen een gunstig gevolg op dit schrijven zou het paard van Sint Maarten nog tijdig kunnen intomen Genezing, een volhardingsproces Na vijf jaar lang tasten en zoeken met inschakeling na de klassieke geneeskunde, van homeopathie, chiropractie en acupunctuur heeft de nu veertienjarige Meldertse student Gert Dauwe, gemotiveerde hoop eerlang na de rolstoelperiode die reeds voltooid verleden tijd is ook de krukken te kunnen missen. Thuis gaat zulks reeds maar buiten is een steuntje nog steeds welkom. Tegen 1983 wer hem alvast «normaal stappen» beloofd en Gert en beide ouders hebben daarbij een qeloof dat bergen verzet. Niet alleen een geloof maar tevens een totale inzet gesteund op door ervaring maar ook door kursussen en boeken allerhande verworven ken nis. Het begon allemaal vijf jaar terug. Tijd stip tot waarop Gert zich qua gezond heid niet van andere kinderen onder scheidde. Alleen de amandelen hadden hem eens last bezorgd. In het derde leerjaar in oktober 1977 viel hij bij het springen over een Zweedse bank in de turnzaal. Dat de pijn aan zijn linker klein teentje het begin zou zijn van een jarenlange lijdensweg vermoedde destijds uiteraard niemand. Gert hield zich echter kranig en een dokter werd er niet bij gehaald. Voetbaden met een ont smettingsmiddel zou wel volstaan om het ietwat gezwollen gewricht weer nor maal te krijgen. Toen vader Dauwe ech ter na een week ook merkte dat de knie gezwoflen was trok men 's anderen daags naar de dokter die een zeldzaam soort reuma als diagnose stelde. Ver zorgen en rusten deden goed doch bij de geringste aktiviteit herbegon de knie steeds te zwellen. Dan maar naar een orthopedist-reuma toloog die een kniepunktie deed en bloéd en water liet onderzoeken. Resul taat reuma-bezinksel en streptocokken in het bloed. Uiteraard werd gezocht naar de oorzaak van dit alles doch vruchteloos. Als de klassieke geneeskunde na een maand geen oplossing vond werd dan maar eens geprobeerd met natuurlijke ge neeskunde, homeopathie. Het werden lange maanden met artritis op de knie, het teentje, beide enkels, de rechterpols en later ook nog de linker heup. Ondanks de vaak hevige pijnen nam Gert nooit een aspirientje of wat dan ook. Zijn geneesmiddelen waren al leen homeopathische poeders en later ook nog biologische katalyse (goud, zil ver. koper) perlinguaal toegediend. Lees door blz. 2 Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voorliet bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, E, D, F), ook met automatische leswagen: Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLÖ^N, Parklaan 93, AALST *21 21 90

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1