BLANCQUAERT Copal daagt buur voor rechtbank «Waar een wil is, is een weg» Onder de Belfort toren VRAAG en AANBOD Traiteur Provence Vakhandel Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Olympia Je|_ 053/21.40.82 GEERINCKX VERZEKERINGEN Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus wil ik een abonnement op de NIEUWE GAZET VAN AALST 2 Nieuwe Gazet van Aalst 29 oktober 1982 vervolg van blz. 1 Helaas zonder veel resultaat. Na zes maanden platte rust trok Gert op dok tersadvies terug naar school, kwestie van het "moreel" goed te houden. Moe der Aline bracht hem dan met de wagen naar de jongensschool te Meldert en begeleide hem, ondersteunend, tot in de klas. Wegens de rechterpols die ook aangetast was kon hij immers slechts één kruk gebruiken. Door de vaak al te hevige pijn zakte het moreel echter da nig naar beneden in plaats van te verbe teren. Gert kreeg dan scoliose, veel rugpijnen en nu werd heil verwacht van de chiro practor, liefst twee maal per week. Een drukke bedoening school, massage en doktersbezoeken maar de toestand ver slechtte toch nog. Gert kon bijna niet meer gaan en toen foto's van de heup werden genomen was zijn lichaamskonditie ernstig te noe men ontkalking in de rug, subluxatie (quasi ontwrichting) van de linkerheup en een zware ontsteking van het ge wricht. Om van te wanhopen... Vader Kamiel wilde terug naar de klas sieke geneeskunde doch moeder hield het hardnekkig bij de natuurlijke genees wijzen. Op aanraden van "de kraker" belandden ze bij een akapunkturist ak- tief bezig met Oosterse geneeswijzen. Zijn diagnose loog er niet om overbe laste nieren, gebrek aan mineralen en een uiterst "jinne" (zwakke) toestand. Nu kwam ook de makrobiotiek er bij te pas. Een streng dieet waar moeder alle zorgen aan besteedde en dagelijks gemberkompressen afwisselend op knieën, pols, enkels, heup, nieren en darmen. Ook arbipleister. Eureka, nu was er resultaat. Na een paar weken verdwenen de blauwe krin gen rond de enkels en Gert knapte zien derogen op. Hij volgde daarbij rigoureus een zeer streng dieet en weigerde op school elk snoepje of frisdrank. Suiker was immers volledig taboe. Het was on menselijk hard doch Gert zette wils krachtig door, gemotiveerd als hij was door de reeds bereikte verbeteringen. Hij wilde inderdaad volledig genezen. In 1980 was hij zijn ziekte ver te boven doch er restte hem de subluxatie van de heup waardoor hij niet gaan kon en voor verre afstanden op de rolstoel was aan gewezen De homeopathische dokter sprak van een heelkundige bewerking doch daarvan wilden Gert noch zijn ou ders weten. Er bleef uiteindelijk slechts één alternatief. De akapunkturist sprak inderdaad van een groot man die voor redding zou zorgen, "Masahiro Oki", Zen-meester en expert in Oosterse Mar tiale kringen maar tevens doctor in Wes terse en Oosterse geneeskunde, filoso fie en vergelijkende godsdienstweten schappen, schepper van de "Oki-yoga". Uiteindelijk doel dat dit soort yogè dat zich volledig onderscheodt van traditi onele statische yoga, is het terug berei ken van een evenwichtige manier van leven. Evenwicht in het eigen lichaam doch ook harmonie met alles en ieder een in de omgeving. Balans dan niet te verstaan als een status-quo doch wel als een dinamisch spel tussen tegenge stelde tendensen. Gert en zijn ouders maakten nu kennis met Oki-Yoga. Gert stelde nu al zijn hoop op het zomer kamp van Oki-Yoga en meer in het bie- zonder op een konsultatie bij Oki Dat lukte en een wereld van goedheid en hoop ging voor Gert open. Veel akupunktuurbehandeling en aangepaste korrektieoefeningen. Oefenen was de boodschap, meermaals daags al dan niet met goesting. Moeder Aline toonde zich ook op dit punt zeer gewetensvol. Ze leidde de behandeling in goede ba nen, soms in een vrijblijvend informatief overleg met zijn behandelende kinesist die voor Gert zowel op moreel als op Verantwoordelijke uitgever v.z.w Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie, Publiciteit en Abonnementendienst Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94. 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer 1.000 fr. 550 fr. 300 fr. 25 fr. motorisch vlak een welgekomen steun betekende. Verlangend werd uitgekeken naar het Oki-kamp in Zuid-Frankrijk in 1981 OM aan Oki-sensei te tonen dat hij reeds veel beter kon stappen, en dat zijn "hara" erop vooruitgegaan was. Ook kreeg hij een konsultatie met nieuwe korrektie-oefeningen en een jaar lang op hetzelfde uur en op identiek dezelfde plaatsen magneetjes. Trouwens met sukses want verdere beterschap bleef niet uit. De rolwagen werd in 1981 omgeruild voor een fiets en door weer en wind rijdt Gert er nu dapper op los. In opdracht van Oki trok hij in 1982 met vreemde begeleiding naar het zomerkamp bij Carcassonne om zelfstandigheid en durf bij te winnen. Voor volgend jaar hoopt Gert Oki zonder behulp van krukken met beide handen te kunnen danken voor de weg naar gene zing die hij ons wees door makrobiotiek en Oki-Yoga. Uiteraard kan Oki niet iedereen gene zen. Wie een "dokter" of een "voorge schreven behandeling" zoekt is aan het verkeerde adres. Belangrijk is in te zien dat een ziekte vaak de spiegel is van een onevenwichtige levensstijl. Niet al leen de gezondheid van Gert behartigeb mocht hun doel zijn, ook het leed van anderen helpen verzachten blijft een must. (Hm) Gert Dauwe, ooit in de Antwerpse Zoo, maar toen in een wagentje. Ook de PVV-Jongeren willen meebeslissen en meedoen. Na de bestuursver gadering van 15 oktober werd meegedeeld dat ze, geruggesteund door de goede uitslag van de 6 kandidaat PVV-Jongeren, een "rechtmatig medebeslissings recht binnen de PVV opeisen". Ook binnen de CVP-PW-bestuursmeerderheid wil Jong Blauw zijn stem laten horen. Prioritair hierbij zijn de tewerkstelling, de gemeentelijke ombudsman, een zuinig beleid en maatregelen voor de KMO's. "Wij zullen ons met nog meer ijver dan tevoren inzetten om onze kiezers te vertegenwoordigen bij het beleid. Het minste wat we hierbij vragen is de gelegen heid dit te doen", aldus voorzitter Michel De Gols. Twee recht te zetten zetfouten slopen in ons vorig nummer. Bij het overzichtje van schepenambten krijgt André Doorns (PW) niet financiën en regies toegewezen (dit wordt de bevoegdheid van CVP-er Etienne Bogaert). En burgemeester D'haeseleer "zou" naar het OCMW-voorzittersschap gaan, i.p.v. "zal"; m.a.w. dit was enkel een gerucht. Onder de belforttoren stonden verleden zondag, in de magere oktober-zonne- stralen, twee auto's geparkeerd. Spijtig dat de voetballende kinderen er zo om zichtig ver vandaan bleven. Niet alleen de jeugd ook cafébazen en bazinnen van de Grote Markt profiteerden van het zonnetje om hun muffe etablissement te ontluchten. Een flinke zondagwandeling is wel verdiend. Maar als ze willen wan delen waarom moeten ze dan vóór hun deur in hun wagen kunnen stappen TE KOOP of TE HUUR82/20/29 zitmaaiers, grasmaaiers, bosmaaiers, maaibalken, gazonverluchters, bor- duursnijders, accuscharen, heggescharen, gazonkeermach., komposthas- kelmach., ploegen, freezen, motoculturen, sproeiers, stroomgroepen, water pompen, tuinslangrollers, snoeischaren, strooiwagens, gazonrollers, tuin meubels, kruiwagens, boomzagen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slijpen van kettingen, kettingolie, 2-tactolie, bijlen, klein materiaal. Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u. Ook op zaterdag. Tuincenter Et. Van Gucht. P. Corneliskaai 13, Aalst. Tel. 053/77 32 94 (tussen St. Anna- brug en Zwarte Hoekbrug). BLIJVENDE BIJVERDIENSTE: Geen deur-aan-deur. Verkoop van onderhoudsprodukten op adres Ruime verdienste. Voor inlichtingen bel. 053/70 42 13. 82/20/30 Sint Jansstraai 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 TE KOOP: fotokopieerapparaat volle dig automatisch, merk ESKOFOT op Din A4 papier. In zeer goede staat. Dubbel gebruik. Te bezichtigen bij krantenwinkel De Koek Nicole, Gent sestraat 49, Aalst 82/20/31 TE HUUR EN TE KOOP: chalet te huur in omgeving Durbuy voor week ends, week of maand, gasverw. en lopend water. Bosgronden te koop, in verschillende zeer mooie streken van de Ardennen. Te bevragen 053/ 70 42 1 3 82/20/33 Hebt U iets interessants te verkopen Of zoek je iets op de kop te tikken Via een kleine advertentie in deze rubriek, en voor slechts 100 fr. kom je zeker in kontakt met de geïnteresseerde persoon Teksten ten laatste op dinsdagmiddag bij ARMAND VAN HAUWERMEIREN, tel. 70 42 13. Verleden week hebben wij hier reeds uitgebreid aandacht geschonken aan de gebeurtenissen, die zich op zaterdag 16 en maandag 18 oktober in en om het bedrijf Copal, aan de Erembodegemse Ninovestraal afspeelden. Op een perskonferentie heeft het buurtkomitee meer details over het dossier prijsgegeven. Zo blijkt dat de ingang van de firma Copal zelf precies 5,30 m. breed is, en dat deze ingang door de firma nog versmald werd voor de plaatsing van twee benzine- en dieselpompen. Hierdoor worden de in- en uitrijdende vrachtwagens gehinderd., zodat men tot voor kort een deel van de eigendom van een aanpalende eigenaar, die ook handelaar is in kolen en stookolie be trad. Daar hierdoor het voetpad stuk gereden werd, en de buur zelf regel matig bedreigd werd door de zaak voerder van de firma Copal, de heer Albert Coppens, werd besloten de naastliggende eigendom af te palen. Op 27 mei jl. werd hiervoor een ver gunning afgeleverd door het stadsbe stuur van Aalst. Bovendien werd een vergunning verleend voor het aan brengen aan de straatzijde van een re- klamebord voor de firma van de buur man. Reeds vroeger had de heer Cop pens gedreigd dat hij een eventuele afsluiting zou stukrijden, maar nu wer den de dreigementen, zoals gemeld onder toezien van de rijkswacht ook uitgevoerd'. Voor alle zekerheid had' de buur op zaterdag 16 oktober de afsluiting zelfs één meter vóór de rooilijn geplaatst. Nadat de volgende maandag erop de eerste paal van de afsluiting onder de ogen van de rijkswacht door een takel wagen was uitgerukt, nam de heer Coppens deze paal zelfs mee op zijn terreinen. Dezelfde avond kreeg de buur geheel onverwachts een dagvaarding om in kortgeding voor de rechtbank te ver schijnen. Hierbij verweet de Copal- eigenaar dat zijn buurman hem geen erfdienstbaarheid meer toekende, die hij reeds 20 jaar zou bezitten. Geëist werd tevens dat per dag 100.000 fr. schade zou betaald worden, alsook het herstel in de oorspronkelijke staat en het wegnemen van het reclamepa neel van de konkurrerende firma. De buurman ontkent met klem dat er een erfdienstbaarheid zou bestaan voor de firma Copal. Twintig jaar gele den vormden de eigendommen van de heer Coppens en de buurman nog één geheel. Slechts 18 jaar geleden werd het stuk in twee verdeeld, en in de koopakte werd met geen woord gerept over enige erfdienstbaarheid. Ander zijds kreeg Copal zelf pas in 1970 zijn eerste vergunning'. Kortgeding Pas twee dagen later werd het kortge ding voor de rechtbank gebracht. De rechter besliste evenwel het geding voor onbepaalde tijd te verdagen. De -buur meent dat men met dit proces wel eens dezelfde weg zou kunnen opgaan van een ander kortgeding dat aangespannen werd door een andere buur van het bedrijf Copal, die vooral geteisterd werd door insijpelende stookolie in de tuin. Dit werd "niet alleen vastgesteld door de rijkswacht en de Aalsterse leefmilieupolitie, maar ook door Burgemeester D'Haeseleer himself. Op het kortgeding van deze andere buur werd een deskundige aange steld. Maar anderhalf jaar later is er nog steeds geen uitspraak, en pas nadat een advokaat aangesteld was door de eisende partij vroeg de des kundige de hulp in van twee andere experts. Bij dit alles komt nog dat het buurtko mitee, dat zeer intens samenwerkt met de werkgroep Leefmilieu Aalst nog steeds met enige spanning, de beslissing van Staatssekretaris Akker- mans afwacht omtrent het slopen van de reusachtige illegale opslagtanks, die verzegeld werden door de arbeids- inspektie. Ook hier vindt men het optreden (of' het uitblijven ervan) van de overheid «zeer verdacht». (MP) Kasregisters - Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines O Eigen Hersteldienst International verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 800 fr. voor één jaar, 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr.Voor 3-maanden (opgelet: vanaf 1 november: 1000 fr. voor één jaar, 550 fr. voor een half jaar en 300 fr. voor 3 maanden. Eén nummertje kost 25 fr. De inflatie, nietwaar...) Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres: Postnummer: Gemeente: Handtekening Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2