^KnVLOERBEKLEDING 20 jaar Verbond Dekenijen proficiat waard Aalsters "UITJE" DE PRIJZENKLOPPER Eigen plaatsingsdienst A? .s? Win uw eigen en u wordt een ganse week-einde lang toerist in eigen stad Als abonnee Als wekelijks koper Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen. Open van maandag tot en met donderdag van 9 tot 19 uur. Vrijdag van 9 tot 20 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. S 77.12.94 Zonnestraat 7, 9300 AALST pE PRIJZENKLOPPER 4 Nieuwe Gazet van Aalst 29 nktober 1982 Je leest «Verbond Dekenijen Aalst», je denkt «promotie van onze winkelstra ten», maar je zit fout. In de statuten staan niet enkel «handel en verkoopspro moties» ingegrift, maar evenzeer «toerisme, verbruikersbelangen, kuituur en milieubescherming». 20 jaar bestaat dat verbond. Op 17 oktober II. ging een banket door, als feestelijke geheugenopfrisser. Onder de 17u aanwezigen in Teesrzaal tenviering officieel, riep de Topdag in het leven, bracht de Braderijen tot bloei en kon de onderlinge verstand houding verbeteren. Evenwel: de uit breiding van grootwarenhuizen kon men niet beletten en naar de vele beloofde parkings voor het kliënteel kijkt men nog stééds uit... Voorzitter Pol De Paepe bracht in zijn gelegenheidstoespraak nog méér in herinnering. Aangezien het jongste «Impuls» (berichtenblad van het CBS, geredigeerd door de Dienst Informatie en Organisatie van de stad Aalst) Ter Mael was ook de toekomstige bur gemeester Raymond Uyttersprot met zijn echtgenote. Burgemeester D'Haeseleer had zich laten veront schuldigen. Op de menu-kaartjes stond (beknopt) ook het aktiviteitsmenu van het Ver bond, al die jaren. Da s niet weinig het heeft de premieverkoop kunnen afschaffen, kon de Wet op de Han delspraktijken doen goedkeuren, heeft de Stedelijke Middenstandsraad afgedwongen, maakte de Sint-Maar- 5^ A®" -N c> <§S 's vrijdags wordt u thuis op een bloemetje getrakteerd en tegen de avond aan gaat u zo maar een «cinema'ke» doen met daarna een pintje in een gezellig kaffee en een hapje in een nachtrestaurant. 's zaterdags wordt u thuis afgehaald met koets en paarden, voor een rustig rondritje in de stad. Later op de dag kunt u onze Aalsterse basketbalspelers aan de slag zien in een competitiewedstrijd of misschien ligt toneel u beter en wenst u onze ama teurtoneelspelers aan het werk te zien; het kan allemaal. 's zondags krijgt u bij de ochtend-koffie - u'zegt het zelf maar hoe laat - echte Aalsterse vlaaien in de echte Aalsterse vlaaienkom. Nadien kunt u naar "de kluizen" toe voor een spectaculaire luchtdoop en een vlucht boven de stad. Om van deze emotie later te bekomen onder de vleugels van de volgelingen van Brillat Savarin en zich aan kulinaire geneugten over te geven. Of u stelt dit uit tot later op de dag en u gaat 's namiddags met toeter en vlag onze Aalsters voetballers aanmoedigen 's maandags kunt u rustig - na een eerste werkdag - even naproeven bij een muzikaal slot akkoord. Als lezer van de "Nieuwe Gazet van Aalst" hebt u om de maand de reële kans dat dit unieke Aalsterse week-endje-uit u in de schoot valt. speelt u automatisch mee (u moet alleen inschrijven voor een jaarabonnement - als u er nog geen mocht hebben - en i bent maandelijks virtueel kanshebber.) bii uw krantwinkel bij - doet u mee als u onderstaande bon invult en aflevert bij uw krantenwinkelier (u kunt onbeperkt deelnemen - hoe meer deelnemingsbons, hoe meer kansen, dit geldt ook voor de abonnees) Kites 1etetoo"j Deze bon afleve'en uiterlijk de laatste maandag van elke maand, op het redaktie- adres of bij uw krantwinkel. De publieke trekking van de winnaar (voor 2 pers.) gebeurt op de 1e vrijdag van elke maand in lokaal "Landhuis", Grote Markt te 19 u. herhaaldelijk het nut van het Verbond in twijfel trok, werd 't een pleidooi pro domo. Herinnerd werd aan het feit, dat vanuit Aalst een nationale strijd ontketend werd tegen de elektriciteitsmaat schappijen, die op basis van het inge steld vermogen alle kleinhandelaars teveel aanrekenen per kilowatt. Die strijd werd gewpnnen. Ook kon men kleine verbeteringen afdwingen inzake de onrechtvaardig genoemde midden standspensioenen. Via de Verbondsaktie kon nog een einde gesteld worden aan de verkoop van koffie en waspoeder, pralines en 'zeep, peperkoek en vis in Aalsterse banken, belastingskantoren en het politiekommissariaat. «Wij hebben het gevecht gewonnen tegen het lawaai van de firma De Wolf- Cosyns aan de Dender, en wij hebben met sukses aan het stadsbestuur voorgesteld om te zorgen voor de recyclage van oud papier». Ook in het Stedelijk Feestkomitee heeft men een rol kunnen spelen, o.m. door een einde te doen maken aan financiële onregelmatigheden ten belope van 600.000 fr. op één jaar. Ondervoorzitter van het Verbond Paul Vinck werd tijdens het banket gehul digd, om zijn twintig jaar onaflatende aktiviteiten. Hij kreeg zijn eerste ge schenken. Ookcijn eigen Dekenij van Molendries en Hovenierstraat deed hierbij haar duit in het zakje. Aan de direkteur van de firma Valois werd... een kom Aalsterse vla over handigd Intussen is het Verbond de volgende twintig jaar ingestapt J.P. CMUBt J.P. CUVEUER J.P CUVEUER

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4