Starten Hl V.V.V. Faluintjes dankte... Bedrijven hebben nood aan innovatie en management EDDY 053/21 08 88 FRANS JANSEGERS TAXI —'Muur- en vloerbekleding - Gordijnen en draperiën -Zitmeubelen p" Herstofferen van zetels en stoelen PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST HMW HON ,QL*eN KW J STEMPEL 6 Nieuwe Gazet van Aalst 29 oktober 198? Voor de machtige realisatie die de 14e Pikkeling in juli II. te Herdersem toch mag worden genoemd dankte de V.V.V. «De Faluintjesstreek» de vele belangloze medewerksters uit Baardegem, Meldert en Moorsel en in dit geval uiteraard vooral uit Herdersem. Herdersem dat andermaal blijk gaf over heel wat organisatietalent te beschikken geschraagd door een totale inzet. Zulks onder leiding van raadslid, landschaps- architekt maar verleden vrijdag tevens meester-kok Paul Stockman. Hij lan ceerde er inderdaad een primeur Naast de boerenwormkruidkoeken waarmede Herdersem reeds de keuken recepten en de kookboeken haalde was het nu het «stoofvlees op zijn Herdersems», wat staat voor stoofvlees bereid in... Faluin- tjesgenever Een delikatesse die smelt op de tong en die dan ook, begeleid door bergen friet, de weg vond naar een 250- tal magen. Onder de aanwezigen, naast het wat po litici van de verschillende kleuren van de regenboog ook het 50-koppig zangkoor «De Jonge Garde». Ruim een eeuw oud doch sinds een paar jaar, onder leiding van voorzitter Jozef Van den Steen en dirigent Cherreté, terug springlevend. Aktief buitenmate. Zongen ze verleden woensdag in de kerk bij de begrafenis van een afgestorven lid, vrijdag waren ze te Herdersem en zaterdag te Meldert bij de opening van Kokerij-Kermis. Ze brachten trouwens heel répertoire uit de tijd van toen waarvan jong en oud alles zins genoot. Blikvangers werden uiter aard hun solisten als Carline Potters en het alomgekende duo met «Lippen» in vedette. Een prestatie die men zelf «kunst met de kleine k» noemt maar die alleszins goed was voor enterainment van de bovenste plank. Juist zoals het stoofvlees smaakte hun optreden im mers naar nog. De dans werd geopend door het oudste aanwezig Faluinenpaar van samen zo wat 170 jaar en ook de Herdersemse deelnemers aan de danskursus toonden hun kunnen. Een geslaagd feest als voorbereiding van volgende Pikkeling, de 15e in de reeks reeds. Nu, einde juli 1983 te Baar degem op «Hof ter Linden». (Hm) Bij de opening van het akademisch jaar van de Industriële Hogeschool van het Rijk C.T.L., staande voor Chemie, Tekstiel en Landbouw te Aalst had burgemeester D'haeseleer het voor een uitgelezen schare politici, vertegenwoordigers van excellenties, prominenten uit de on derwijswereld, professoren en studenten over zich opdringende musts als innovatie en management. Stonden de krisissignalen vorig jaar nog konstant op rood, momenteel ziet spre ker reeds oranje flonkeren en wellicht beleven we eerlang het overslaan op groen Dat men een golf van investerin gen en kreativiteit als start voor vele 1Zoveel is zekerSint-Maarten is een kindervriend. Akkoord, wat hij meebrengt is misschien niet altijd volledig «pedagogisch verantwoord», en zijn snoepgoed kan tandartsen een hartkrisis bezorgen. Feit is kinderen zien hem rond deze tijd graag komen. Leuk is nog dat, waar Sinterklaas de rest van 't land voor zijn rekening neemt, deze streek (zoals nog een paar andere) Sint-Maarten op bezoek krijgt. Drie weken eerder nog wel. 2. Grootschalige supermarkten trekken zich daar niks van aan Tradities, volksge woonten, kinderdromen het maakt allemaal niks uit. De Sint die in de «Inno-GB- BM» te bezichtigen en te spreken is, is volgens serie-gedrukte uithangbordjes aan de ingang doodgewoon «Sinterklaas». Het omzetcijfer van de firma zou negatief beïnvloed kunnen worden door ontdubbeld drukwerk, tengevolge van een folklo ristische variante in haar marktgebied... Zelden werd de vervreemding van zo'n supermarkets met het «volk» zo treffend geïllustreerd. (G) Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening grates Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT nieuwe werkplaatsen. In de T-zones ziet spreker een stimulans waarbij innove rende bedrijven een plaats op de markt kunnen veroveren mits een steuntje in de rug van de micro-mechanica. Doemdenkers ten spijt ziet D'haeseleer vol ontzag op naar bedrijven waar krea tiviteit en brains aan de orde komen. Hoopgevend vindt hij alleszins dat een Aalsters bedrijf reeds een investerings plan 1983 opzette en dat een ander dingt naar de «Oscar van de export». Verder werken zoals tijdens de golven sixties, wars van reklame en design, kan alleen naar over de kop gaan leiden Bedrijven dienen zich klaar te stomen om paraat te staan als het straks weer beter wordt en te kunnen opboksen te gen de moordende invoer van lage- loon-landen. «Managerial thinking» dient aan de ba sis van de bedrijven te liggen en des kundigheid dient in huis te worden ge haald alvorens het pad van de innovatie te betreden. Nieuwe stappen dienen te worden voorafgegaan door marketing en risiko berekening en tevens door een gewetensonderzoek, een «manage ment audit» en een bedrijfsvoorlichting. Planning, organisatie, geven van leiding, koördinatie en kontrole zijn facetten van de taak waarmede technici dagelijks worden gekonfronteerd. Meepikken door ingenieurs van een kursus organi satie en management biedt alles betere kansen. Tot slot hoopt de burgemeester dat de Hogeschool de jonge ingenieurs zal vormen die innoverend kunnen denken en het innovatieproces in goede banen leiden. (Hm) Vrijdag 29 oktober 19 u. in 't Kapelleken (Meuleschetestr.)tentoonstelling wedstrijd foto's VTB- VAB afdeling Aalst. Om 20 y. worden de beste diareeksen vertoond. Daarna uitreiking der prijzen, ter waarde van 30.000 fr. 20-22 u. in Keizershallen vooropening 16de Klefnveetentoonstelling "Het Neer hof". (org. Stedel. Comité voor Vrijetijdsbesteding en stadsbestuur). Zaterdag 30 oktober 21 u Homo- en Lesbiennefuif in het G.O.C.; Hoogstr. 64. 20 u. fuif van De Weide in St.-Annazaal (Roklijf). WK 50 fr., kassa 60 fr. 20.30 u. in zaal Madeion (Grote Markt) popkoncert met twee Aalsterse groepen Fire ep Duck Soup, als benefiet voor een P.L.O.-projekt dat de reïntegratie van ongeveer 600.000 Palestijnse vluchtelingen (remember Beiroet) moet mogelijk maken. Org. 't Klubken. Toegang 50 fr. 14 tot 17 u. jeugdatelier Klakson (Driesleutelstr. 53) leert kinderen lampekapjes vervaardigen. 15 u. poppentheater Madelief brengt in Netwerk "Ben jij gek (org.De Weide) Toegang 50 fr. (40 fr. voor groepen van meer dan tien). 10-22 u.16de Kleinveetentoonstelling (zie vrijdag 29/10) 20 u. in café Industrievrienden (Ninovesteenweg 237, Erembodegem) houdt R.A.L. - Aalst een info-avond rond "Leven en Werken in Cuba" met Willy Goval, die er zowat 2 jaar verbleef. Zondag 31 oktober 10 u. aan atletiekpiste, ingang stadspark (Parklaan)gimnastiek en jogging. Aan sluiting (inkl. verzekering) 300 fr. bij sekretaris Emiel De Schrijver, Welvaartstr. 56. (rek. 293-0187205-50). Org. Club 25-100 ACEA, rekreatie-atletiek. Maandag 1 november 10 u. Kunstmis in Kapucijnenkerk (Kap'ucijnenlaan) met gemengd koor en orkest o.l.v. R. Van de Wiele. Nog dit - De VTB-VAB richt een vierdaagse uitstap in naar de Vogezen met verblijf in het Elzasser stadje Ribeauvillé. Reissom 5.500 fr. voor leden, 6.000 fr. voor ande ren. (per autobus) Inlichtingen en inschrijvingen bij reisleider Herman Talloen, Parklaan 93. (053/21.21.90). Van donderdag 4 november (9 u. op Houtmarkt) tot zondag 7 november (19.30 u.). - Het Vrouwenhuis heeft vanaf 1 november nieuwe openingsuren. Open voortaan op maandag van 20 tot 22 u., dinsdag van 14 tot 16 u. en woensdag van 20.30 u. Niet op feestdagen, maar men kan altijd terecht op nrs. 053/78.88.94 (Nicole), 053/78.69.43 (Bea); 053/77.62.59 (Josée) en 053/78.62.78 (Annemie). Adres ongewijzigd De Ridderstr. 34. - Op 8 november begint de kursus "huurwetgeving" ingericht door de Wetswin- kel. Inlichtingen en inschrijvingen bij Mark Verschooris in HAK, St.-Martensplein 2. (053/70.38.88). - Op 31 oktober houdt de Wakkere Burger een nationale "Tussengas"-dag rond gemeentelijke informatie en inspraak, in de UFSAL (Vrijheidslaan 17, Koekel- berg). Ook het Aalsterse Wakkere Burger-komitee neemt hieraan deel. Inlichtin gen op sekretariaat Aalst 2000, Korte Nieuwstr. 12, 9300 Aalst. (78.89.84). - Denk nu reeds aan 11.11.11 en de Fakkeltocht voor Vrede rond dezelfde 11- novembertijd. Twee keer "vrede om te ontwikkelen"... - De NCMV-Jongeren richten een vormingscyclus in voor wie zelfstandig wil worden, 't Staat open voor zelfstandige helpers, voor wie in loondienst werkt, werklozen, studenten, enz. 't Gaat door op dinsdagen 2/11, 23/11, 30/11 en 14/12 alsook op donderdag 18/11 in het Netwerkcentrum, telkens om 20 u. Inlichtingen NCMV-Jongeren (091/25.14.40) en NCMV (053/21.57.78). - De Boekenbeurs in Antwerpen is er weer, maar dichterbij, in Wieze (muziek zaal, Wiezeplein) gaat voor de 13de keer een Boekenbeurs door, op initiatief van de Vlaamse Klub - Wieze. Zat. 30/10 (18.30 u. tot 22 u.). zondag 31/10 (10 - 12.30 u. en 17 - 22 u) en maandag 1/11 (10 - 12.30 u. en 17 - 21 u). 82/20/21 tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen 82/20/22 >£R 6 EEN SCHRIK flÜSTett £Rvi'r f *WEL P mêt t>e

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6