100.000 per dag Luisterrijke start "jubeljaar 200" te Herdersem Ze zeggen dat Sint-Maarten niet bestaat Ëi&Lucien VanNieuwenberg «Werkers» voor één dag «feestvarkens» Meldertse gemeenschap op bres FRANS JANSEGERS PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST SPEELGOED - HOBBY Specialist elektronisch speelgoed ATARI-spelcomputer nu met 2 gratis spelcassettes. Tijdelijk aanbod 10 Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 De koninklijke Harmonie "Concordia et Docilitas", een der oudste van het Vlaamse land, start haar jubeljaar op een indrukwekkende wijze. In zaal "De Kletser", Grote Baan, worden tal van prominenten uit de politieke burgerlijke, gerechtelijke en muziekwereld te 18 u. opgewacht door het voltallig korps te 18 u. Onder hen ook vice-premier van de Vlaamse Exekutieve en Minister voor Nederlandse Kuituur Karei Poma, steeds in de aktualiteit met vrije radio's, monopolie van de BRT en niet in het minst "de Brakke Grond". nie o I v Remi Van den Abbeele die de jubileummars komponeerde. Na de zitting en de receptie konserteert het Eupener dubbelmannenkwartet o.l.v. prof. Schoonbroodt. professor orgel aan het Luiks konservatorium en hobo-solist bij het Nationaal Orkest van België Op zondag 21 november, Ceiliazondag, Bij de akademische zitting spreken ach tereenvolgens ex-burgemeester Antoine Muylaert namens het "huldekomitee 200", Maurice Torrekens namens het Muziekverbond van België, kuituurminis ter Karei Poma en Gustaaf Lambrecht, voorzitter van de jubilerende vereniging. Het geheel wordt Omlijst door de Harmo- gaat dan in de parochiekerk de plechtige heilige dankmis door met als voorgan gers Abt Joannes Goetghebeur pastoor Mussche en superior Van Spaendonck en opgeluisterd door Harmonie en Ge mengd Parochiaal Zangkoor o.l.v. Jef Coppens. Abt Goetghebeur. Oostende- naar, zoon van een volksvertegenwoor diger licentiaat kerkelijk recht Rome en abt sinds 1962, onlangs nog bevestigd, wijdt er de nieuwe vlag aan een ontwerp van all-round-muzikant Pol Sonck en met als meter Hedwig Muylaert-Bour- geois en peter Erevoorzitter Achjgl Cayet De man die tijdens het feestban ket voor de gelegenheidsrede zorgt en eretekens uitreikt aan verdienstelijke le den van de Harmonie. En zo zijn er vele. Hij zelf niet in het minst (Hm) tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen 82/21/38 Suggestieve zinsnede die voorbijgangers op het Meiderts dorpsplein van op een bord dat tot vóór een paar weken «getooid» was met foto's van kandidaten al lerhande voor een probleem wil stellen. Dat van de Derde Wereld waar inder daad elke dag 100.000 mensen van honger sterven. Onder het motto één- maal-minder veel maal-meer wil men er via de 11.11.11-aktie iets aan doen. Samen met Groot-Aalst richt men zich dan ook naar twee projekten Rwanda en Nicaragua. Rwanda bevindt zich in een bijzonder trieste toestand wegens overbevol king, tekort aan landbouwgrond en erosie. Het projekt Itara wil plaatse lijke initiatieven steunen via financiën, studiewerk en technische hulp bij de uitvoering. Zonder Westerse bemoei zucht. Rwandezen bepalen zelf het beleid. Nicaragua, een van de verscheurde lan den uit Midden-Amerika waar de bevolking al te vaak het slachtoffer is van de «grote politiek». Wat stellen Roger Callebaut en Luc D'Hooghe voor? Een gewoon zon dagsmenu vervangen door rijst met spiegeleieren. Voor een gezin van vier personen geeft dat een verschil van 205 fr. Zondagmenu soep (20 fr.). groenten (15 fr.), vlees (150 fr.), nagerecht (39 fr.), bier (13 fr.) of samen 257 fr. Zeer sober reeds maar rijst met eieren kost slechts 32 fr. Voor Meldert zou dat, als ieder mee doet, kunnen geven 205 fr. x 750 153.750 fr. De Meldertse kandidaten bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen willen in Volkomen onthutst komt je kind van de school met de mededeling «Ze zeg gen dat Sint-Maarten niet bestaat, ze zeggen dat het iemand is die zich ver kleed met mijter, baard en mantel en dat de geschenken niet van hemzelf komen». Je bent dan zelf even ontredderd als het kind zelf en tracht zo snel mogelijk een antwoord te bedenken. Intussen is bij je kind een wereld vol fantasie en spanning in elkaar gestort. De oude, vriendelijk en zeer royale kindervriend blijkt een sprookje te zijn De Zwarte Pieten waarover kort geleden nog veel vragen gesteld werden bestaan al evenmin. Je had je kind misschien toch niaar best wat vroeger ingelicht. Het tijdstip van de ontdekking van het Sint-Maar tengeheim door het kind is echter zeer verschillend. Van zodra nu echter je kind zijn ontdekking heeft gedaan hoef je het niet proberen terug om de hals te leiden door het schoolbericht te ontkennen. Het is beter een aanne.- melijke uitleg te geven. Je kunt vertel len dat het Sint-Maartenfeest al een heel oud feest is dat al eeuwen gevierd wordt. Dat Sint-Maarten een heilige man is die wel degelijk heeft bestaan, dat hij toen hij leefde een grote kinder vriend was en zijn voorbeeld aan de ouders het idee gaf om op zijn verjaar dag aan hun kinderen mooie geschen ken te geven. Belangrijk is dat het kind die zijn grote ontdekking deed de opdracht krijgt om het geheim van Sint-Maarten niet verder te vertellen. Het zal hem ener zijds moeite kosten dat te doen, anderzijds behoort hij daardoor tot de wereld van degenen die het weten wat ongetwijfeld een genoegdoening is. Zo zal het eeuwenoude spel met het grootste genoegen verder kunnen gespeeld worden. mciuons Com pin blok meewerken en het in hen ge stelde vertrouwen niet beschamen. Ze willen via verkoop van prentkaarten bijkomende fondsen bezorgen voor beide projekten. Kies dan ook nu voor hen Pia Callebaut-Hanssens Anny De Maght-Aelbrecht Anny Heymans-Dierick Piet De Coninck Willy De Valck Frans Lievens Mathieu Saeys Lambert Van de Sijpe Gilbert Van Ransbeeck Leo Wille Bovendien zorgen een aantal bereidwilligen voor het U bezorgen van een omslag dat ze dan met het St.-Maartenweekend komen ophalen waarin U uw gift kan deponeren. Het zijn Linda en Herman Bruyninckx (Groten dries en Doment), Monique en Pierre Walrae- vens (Eeckhoutstraat), Staf Fiers en Willy De Greef (Putstraat), Pieter Van der Cruyce en Alfons De Koninck (Dorp), Alfons Maesschalck (Stevensveld en Mutsereel), Ingrid en Fred Van den Branden (nieuwe wijk), Hubert Baert en Louis Jacobs (Huizekens), Jean Van den Cruyce (Parijsstraat), Roger Plets en Luc De Vis (Hoogstraat en Kapellenberg), Mw Jozef Van den Steen en Louis Beeckman (Kokerij en Kerkweg), Pierre Amandt en Piet Bernaert (Klaarhaan, Kamme- en Achterstraat), André Beke en Luc D'Hooghe (Molenstraat, Nievel- driesweg, Molenkouterstraat), Walter Van Brempt (Horingstraat en Aalstersedreef) en Jos Mattens en Jos Maesschalck (Kleindries, Abdij en Huizeveldstraat). (Hm) F0URREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST Tel. 053/21 84 87 Het Meiderts Parochiecentrum dankte verleden vrijdag zijn «openhou ders». Gezinnen die. elk om beurt op zaterdagavond en de hele zondag als gastheer optreden in deze gezellige ontmoetingsplaats aan de Ste- vensveldstraat, momenteel aan een merkwaardige heropbloei toe. Wel licht mede door het feit dat een aantal cafés verdwenen en het Parochiecentrum zelf steeds zorgt voor aanpassing en verfraaiing. Voorzitter van de v.z.w. Parochiecen trum Alfons Roggeman, steeds begaan met grote en kleine problemen wat be treft de uitbating en de infrastruktuur, mocht bij het traditioneel dankfeest, ge koppeld aan een smakelijke maaltijd, een 70-tal medewerkers verwelkomen en hen dank zeggen voor de behaalde resultaten. Er komt veel volk op de weekends en de ontvangsten zijn dan ook navenant. Wat dan de mogelijkheid bood tot heel wat restauratiewerk aan ramen en dak en innerlijke akkomoda- tieverbeteringen. Speciaal lonend, ook financieel, was alleszins de akties van de VVKS «De Hopduveltjes» die met hun «taartenslag» hoge ogen gooiden en op verkiezingszondag een 400-tal eters in de turnzaal van de jongens school mochten bedienen. Er is echter nog steeds werk op de win kel. Het houdt niet op. Er is nog nood aan inwendige verfraaiing en een bijge voegde keuken achter de toiletten wordt een must. Keuken dan speciaal gericht naar de vele kampeergroepen toe die de paviljoenen in de boomgaard gebruiken en zich na de realisatie van deze keuken zelf zouden kunnen bedruipen zelf zouden kunnen bedruipen. Zonder de centrumlokalen zelf te moeten betre den. Sekretaris Jan De Geyselaer bracht het financieel verslag, hoopvol alleszins, en zette een paar van de allerver- dienstelijksten met hun echtgenote Iet- lijk en figuurlijk in de bloemen. Voorzitter Alfons Roggeman en Francine Moens voor zijn volgehouden inspanningen qua infra-struktuur en uitbating en penning meester en duivel-doet-al Roger Plets en Delphine Peerlinck, dagelijks gekon- fronteerd met allerlei problemen waar aan ze dan steeds naar beste vermogen een valabele oplossing trachten te ge ven. Een oergezellige avond waarbij de «werkers» nu eens «de feestvarkens» waren, «'t Kan verkeren», zei Bredero. (Hm) Werkgever en initiatiefnemer van een benefietaktie te voordele van zijn chauffeur Frans De Baerdemaeker, Paul De Gols overhandigde verleden zondagnamiddag een chack van liefst 301.000 fr. aan het slachtoffer van een dramatisch verkeersongeval. Baardegem "Noch bloemen noch kransen" door Toneelkring "Hoop in de Toekomst" in "Ons Huis", Hoogstraat op zaterdag 6 nov. te 20 u. en verder op 13,19 en 20 nov. te 20 u. en op 14 nov. te 15 u. Naar Scherpenheuvei voor de "Kaarskensprocessie" op zondag 7 nov. Start te 8.30 u Prijs 2.000 fr. P. Kiekens, Molenstraat 40 Wapenstilstandsherdenking op donderdag 11 november met optocht van aan "De Faubourg" te 9.40 u„ plechtige dienst te 10 u. en op het kerkhof bloemenhulde en uitreiken van eretekens. Herdersem Nieuwe vlag de harmonie krijgt een nieuwe vlag naar een ontwerp van Pol Sonck. Ze heeft tevens een nieuwe mars, een jubileummars gekomponeerd door haar dirigent Remi Van den Abbeele Wandelen met VTB o.l.v. Leon De Saeger te 14.15 u. aan café St.-Antonius, rechts van de weg Grembergen-Zele. St.-Maarten komt in het Parochiecentrum op woensdag 10 november. Wapenstilstandsherdenking op 11 -11 met bloemenhulde bij de ingang van de kerk te 9.55 u., H. Mis met Te Deum, bloemenhulde en optocht. Meldert Visvijveropenbare storting van honderden kg forel in de Molenvijver op woens dag 10 november te 17 u. en opening van het visseizoen op donderdag 11 november vanaf 5 u Moorsel Herfst T.D. in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat. op zaterdag 6 november vanaf 19.30 u georganiseerd door Aëro-klub Aalst Inkom 49,90 fr. Vóórverkoop 39,90 fr. Schoolhoofd de benoeming van een schoolhoofd aan de jongensschool Centrum staat op de dagorde van de gemeenteraadszitting van 9 november. Wapenstilstandsherdenking op donderdag 11-11 met optocht van aan het dienst- centrum te 9.50 u H. Mis en Te Deum, bloemenhulde aan monument en op kerkhof en receptie in het dienstcentrum Sérénades aan de CVP-verkozenen op zondag 7 nov. vanaf 16.30 u. waarna gezellig samenzijn in de katholieke kring. St.-Maartenfeest in de Tinnenhoekschool. Poppenkast van eigen makelij, bedeling van snoep en speelgoed. Lichtstoet met verlichte, uitgesneden bieten vanaf 18 u langs Tinnenhoek. Hou tenkruis, Hollestraat, Ravenakker- Kok- en Herbergstraat. Een initiatief van de leerlingen van de Tinnenhoekschool zelf. Veldloop de leerlingen van bovenvermelde school nemen ook deel aan de inter- scholenveldloop in het Osbroekstadion op donderdag 11 november waar ze elk jaar trouwens flinke resultaten boeken rans De Baerdemaeker verloor immers na een ongeval met een vrachtwagen van de firma Paul De Gols, intrnationaal vleestransport, beide benen na het ram men van vijf bomen op de beruchte "nationale sept" tussen Avignon en Aix- en-Provence. meer bepaald bij Malie- mort in de onmiddellijke omgeving van Cavaillon, bekend wgens de typische meloensoort. Met zijn zware vrachtwagen botste hij im mers tegen bomen van de eerder smalle weg op die plaats, misschien ten gevolge van een lichte verstrooidheid. Een gealarmeerd kollega die er voorbijreed bracht baas De Gols telefonisch op de hoogte en via telex werden meer détails bekend.- Beide benen moesten worden geampu teerd doch momenteel beweegt Frans zich in een rolstoel of gewoon met kunst benen. Geen sinekuur met daarbij de be perking dat zijn gewicht volledig konstant moeten blijven. Een schommeling van een paar kg. is reeds voldoende opdat de kunstbenen niet meer zouden fungeren. De toch niet te versmaden som, - alhoe wel dergelijk leed uiteraard met geen geld te kompenseren valt - is het resul taat van een aktie waaraan zowat heel Meldert deelnam via een reusachtige tombola waarbij niet minder dan 10.000 loten van 25 fr. aan de man werden ge bracht en festiviteiten in een feesttent aan de Stevensveldstraat op het domein van de firma met een nacht van de vrije radio's en een vedettenparade. Een aangekondigde attraktie viel letterlijk en figuurlijk in 't water Een geplande voetbalmatch tussen veteranen van Eendracht Meldert en Thor Kokerij ener zijds tegen oude gloriën als Jef Jurion. Pol Van Himst, Plaskie, Banon en Eddy Merckx himself. Paul De Gols kijkt mo menteel uit naar een geschikte gelegen heid om ook dit te realiseren Wellicht volgt dan nog een tweede check.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10