i Eendracht ronde verder WEMBLEY Eendracht Aalstindividueel BENOIT DE SMEDT S.K. Aalst houdt stand met tien Kamillekes sneuvelt te Borgloon Jeugdzonde afgestraft (dn/liër! Café Zaal VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Nieuwe Gazet van Aalst 7- 5 november 1982 11 Redaktie: Jet Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. Beker van België Bij Stade Leuven slaagde Eendracht er in dnor te stoten naar de achtste finales in de bekerkompetitie. Voor die kwalificatie was een doelpunt van de Zaïrees Yangara voldoende. Het lag al dadelijk voor de hand dat voor de beide ploegen alleen bet verdere bekeren van belang was. Want een hoogstaande partij voet bal werd het alleszins niet. Niettemin pakten de Witzwarten de speciale premie mee die hen werd toegekend bij een overwinning. Stade, ainoewel het ook op geen in spanning keek, slaagde er op geen enkel ogenblik in Eendracht in de ver drukking te spelen. Het geraakte veel al net tot voor de gevaarlijke zone en daar werd dan door een eens te meer attente verdediging de weg naar het doel van Horvath versperd. Daarbij bleek Leuven ook wel onmondig in de afwerking. Bij Eendracht was er net als bij de thuisploeg een enorme inzet te onderkennen. En het had in de eer ste speelperiode reeds voor zekerheid kunnen zorgen. Maar Groenendijk, praktisch oog in oog met de doelman liet «de» kans van de match onbenut. En dan halfweg de tweede speelhelft gebeurde het toch. Geert Van Roy pikte de bal op, liet een paar tegen standers ongemoeid en bracht de bal toen onberispelijk in de loop van de snel spurtende Yangara die de roos maakte met een dertigmeterknc! do thuisploeg probeerde dan nog wel langszij te komen maar verstikte tel kens voor de strafschopzone. «Ik ben tevreden dat we een ronde verder kunnen. En daar ging het hem in hoofdzaak om. Dat heb ik trouwens ook de spelers voor de wedstrijd op het hart gedrukt. En hen ook opge pept met een speciale vergoeding. Het Horvath kreeg niet zoveel werk op te knappen doch liet een zekere indruk bij hoekschoppen en vrije trappen. Direct na het Aalsterse doelpunt, door een sublieme refleks, duwde hij een knal uit zijn doelvlak, en voorkwam aldus verlengingen. Van Kemseke was zeer efficiënt in de afweer enorme inzet. Desanghere kwam vaak gepast tussen met gevatte slidings - opnieuw zeer nuttig. SteyaertVerdedigend opnieuw de beste. Als het kon ging hij mee in het offensief, hij deelde ook meerdere voorzetten naar maat uit. Dierickx pakte terug uit met enkele offensieve rushes. Na de rust diende hij echter meer aan verdedigen te denken. Limpens was eens te meer de beste Eendrachter. Onberispelijk in de interceptie. Aanvallend kwam hij eveneens goed aan zijn trekken. Sergeantwas minder opvallend dan vorige week. Hij had denkelijk een meer defensieve opdracht meegekregen. De Bolle legde de basis aan het doelpunt dat volle winst betekende. Na de rust deemsterde Eddy wel even weg. Groenendijck keek ook nu op geen inspanning, doch was niet zo gelukkig in zijn akties. Hij miste bovendien een reuzekans. Yangara scoorde het doelpunt en was bijzonder bedrijvig Het zelfvertrouwen groeit met de dag. Kort na zijn doelpunt was hij op weg naar een tweede roos maar doelman Desamory werkte onsportief tegen de grasmat. Van Roy werd bijzonder goed in de gaten gehouden. Hij lag samen met De Bolle aan de basis van het doelpunt en legde Groenendijck een kans op de voet. Ferrera kwam in tijdens het laatste kwartier. Kon in die korte periode niet veel bewijzen. Toch een paar goede nummertjes met Yangara. AUTOBANDEN CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open8-12 u en 13- 18 u. zaterdag 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 DENK AAN UW SNEEUWBANDEN 82/21 (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 doelpunt liet ons toe de tegenstander op te wachten en dan terug te slaan. Het is zo dat de wedstrijd op een lager pitje brandde dan deze met St. Ni klaas. De belangen waren echter te groot. Onze kwalificatie is nooit in gevaar geweest al hebben we toch vrij lang op de definitieve ontknoping moe ten wachten. Onze ploeg was globaal zeer verdienstelijk en zeker uitstekend in de afweer. Zonder oogstrelend voetbal te prezenteren mag ik stellen dat we sterk speelden», aldus voorzit ter Daeleman. Zaterdag staat Eendracht opnieuw een uiterst moeilijke opdracht te wachten. Achter de Mechelse kazerne wordt het inderdaad geen zachtge- kookt eitje. Gelukkig kan Eendracht rekenen op Steyaert en Desanghere. Want de schorsing voor strafpunten is slechts voor de thuiswedstrijd met Diest. Eendracht heeft, om dat de kompetitie door de «Beker» werd onderbroken deze kwestie aan de K.B.V.B. voorgelegd. En uit het ant woord bleek inderdaad dat in tegen strijd met wat vroeger was vooropge zet Steyaert en Desanghere er wel bij zullen lopen op K.V. Mechelen. Men verwacht dus logisch dezelfde ploeg. (J.V.H.) S.K. Aalst slaagde er, ondanks men op geen inspanning keek, niet in de indruk wekkende reeks van wedstrijden zonder nederlaag van Heikant te stoppen. Of schoon het er toch geruime tijd naar uitzag dat dit wel zou gebeuren. Vooral het feit dat S.K. gedurende meer dan een uur met tien tegen de leider moest optor nen stond dit exploot in de weg. Want uiteindelijk begaf de Aalsterse afweer. Maar verder dan het gelijkstellende doelpunt kwam de huidige leider toch niet. Dank zij vooral een attente doel man D'Herde die alleen van dichtbij door Van Driessche werd gefusilleerd toen de verdediging een enorme dek- kingsfout maakte door de maker van het bezoekende doelpunt vrijwel ongemoeid te laten. Dit bezoekende doelpunt hing trouwens al enkele minuten in de lucht doch viel pas uit in de 73e minuut. Men kan bezwaarlijk beweren dat S.K. een minder goede prestatie weg gaf. Niet alleen slaagde het er in op voorsprong te komen toen Spanoghe reeds de weg naar de kleedkamers had ingeslagen, maar bovendien was het vlak na de rust tweemaal aartsgevaarlijk Maar Vin- cente, in een nochtans uitstekende scorepositie gemaneuvreerd stuurde de bal boven het dwarshout. Daarna kon ook Verbestel zich nog eens in een goede stelling hijsen, maar slaagde al evenmin. Dan kreeg Hei kant uiteraard meer greep op de match. En kon dan ook de nederlaag afwentelen. Met elf had de thuisploeg nochtans de zege kunnen verwerven. Spanoghe werd voortijdig uitgesloten en deze met uitsluiting bedreigd, wat zeker niet verantwoord was terwijl hij naderhand de Aalsterse spits Spa noghe wegstuurde. Wat een te zware sanktie betekende. De Kinder was dan naderhand de auteur van het S.K.- doelpunt na een fraaie dieptepas van S.K. Aalst - Heikant. Garry De Kinder, een der beste Aalstenaars, tracht een doorbraak te forceren. (EL) na een woordenwisseling met scheidsrechter Eeckman die trou wens net als De Kinder en Spanoghe een Dendermondenaar is. De lokaal houder van KAVD had het voordien al eens aan de stok gehad met De Kinder Van Royen. De thuisploeg hield dus de leider met tien in bedwang. En dat was al een prestatie op zichzelf. Alhoewel er dan toch een paar hiaten in de ploeg te bespeuren waren. (J.V.H.) Vrouwenvoetbal. Tijdens tiet jongste weekeinde werden 1/16de finales afgewerkt. Kamillekes zorgen. Het werd daartegen met nogal indruk wekkende 4-0 cijfers bij de eersteklas ser Borgloon in de nederlaag gedrukt. Uit die afgetekende cijferverhouding zou men kunnen afleiden dat Aalst een gewellig prooi was voor de thuisploeg, die steeds tot de hoogste afdeling heeft behoord, en dus heel wat meer ervaring in huis had. De thuisploeg om zekerheid te krijgen nopens die over winning heeft echter tot in het slot- kwartier moeten wachten want in de eerste speelhelft speelde Kamillekes zeker mee. En Ann Eeckhout slaagde er zelfs in de verdediging van Borg loon op stelten te zetten. Het was pas op slag van rust dat de2e aan de lei ding kwam. Nadat Aalst ook al eens dicht bij de openingstreffer was geko men. In de tweede speelperiode bleef Kamillekes voor de aanval kiezen. Er was geen sprake van ingraven, om de verliescijfers te beperken. Naar het einde toe bleek de thuisploeg echter frisser en begon het klasseverschil zijn woordje mee te spreken. En met in bet kader van de bekerkompetitie de heeft niet voor een bekerstunt kunnen alle gevolgen vandien. Al kon men zeker de geldigheid van minstens een Borgloon doelpunt betwisten. Daarbij kwam ook dat de thuisploeg op geen duwtje zag. Om uiteindelijk het ver schil te kunnen maken. En tweemaal Brenda Van den Eeckhout met bal en al over de fatale lijn zwierde. De eerste keer zag de scheidsrechter daar wel graten in. Maar de tweede maal was het doelpunt. Het bekeravontuur is voor Kamillekes ten einde. Zondag wordt te Asse een oefenwedstrijd ge speeld waarin men denkelijk zal expe rimenteren. (J.V.H.) De Aalsterse U.E.F.A.'s zijn er, na de verdiende zege bij Club Brugge behaald, niet ingeslaagd in de thuiswedstrijd met A.A. Gent de positieve lijn door te trek ken. Het werd immers een nederlaag met het kleinste verschil. de verdediging speelde het zichzelf als het ware in het verlies. Nadat het gedurende het ganse wedstrijdver loop ruim zijn deel van de aanvalsak- ties opeiste. Maar geen enkele ervan kon verzilveren. Er waren zeker posi tieve punten uit deze wedstrijd te lich ten. Men heeft inderdaad niet alleen op enkele vloeiende akties kunnen kij ken, maar ook op knappe balspelers. Men hoeft dus om die kleine nederlaag zeker niet te blozen. (J.V.H.) Nochtans mocht men toch met opge heven hoofd het terrein verlaten. Men kon de Witzwarten inderdaad be zwaarlijk met een minder goede wed strijd krediteren. Maar vaak wordt winst of verlies in de hand gewerkt door een toeval. Eendracht liet zich op een jeugdzonde betrappen en werd meteen in de nederlaag gedrukt. Waar het gelet op de spelontwikkeling toch zeker een gelijkspel had kunnen verantwoorden. Door een slippertje in Eddy De Bolle (E. Aalst) een der beste Witzwarten totnoqtoe. (voetbal). (EL) jpjÉgS - -

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11