Van Herreweghe sloopt bezoekende verdediging c# .JflRIQ Staartploeg klopt leider Eerste zege voor Schroevers Moorsel V.K. Moorselbaan haalt puntendeling bij Blauw Wit Tijl wint topper met zware cijfers Moorselbaan 78 Aalst IJsboerke klopt Real Familial Strafcomité MTSA Eerste nederlaag voor Hoké in topper tegen Mater Wapens Munitie 12 Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 Tweede provinciale E. Meldert 1 - Winnik 0 Een koDbaldoelnunt van Van Hprrpwpnhn hpciicip 111 Een kopbaldoelpunt van Van Herreweghe besliste een matige wedstrijd. Winnik was met de vaste bedoeling gekomen om één puntje bij de leiders wen te kapen. 3 Volgens secretaris De Troch kwam Eendracht kollektief niet zo goed uit de verf als bij vorige gelegenheden. Dit was voor eengroot deel te wijten aan het stugge verdedigingssysteem dat de bezoekers aankleefden. Aan de overwinning vanMeldert viel wel niets af te dwingen maar het spel- patroon waarborgde geen hogere winstcijfers. Ondanks het feit dat Crets nog eens de paal trof. De overgang van verdediging naar aanval liep niet gesmeerd. Het cen trale duo Verveecken-De Neef kwam er combinerend gepast uit maar hal verwege stokte het ergens. Dat de aanvallers dan moeilijk tot scoren kunnen komen geldt als vanzelfspre kend. Het compartiment waarvoor het meest gevreesd werd bij de aanvang van het seizoen de afweer blijkt nu een rots in de branding. Men heeft amper vier doelpunten geïncasseerd. Een eventuele competitieonderbre king incluis de winterstop wordt dan ook niet gevreesd. Jacques Van Den Berghe zorgt er immers voor dat de oefenstonden op zeer ontspannen wijze verlopen. De intensiteit is er wel aangepast. Fysisch staat Meldert dus paraat om zijn koppositie te handha ven. Enkel een golf van blessures wordt gevreesd daar een beperkte kern deze tegenslagen waarschijnlijk niet zal kunnen ondervangen. Maar heeft een kampioenenploeq niet altijd geluk. [R.GJ Derde Provinciale De lijstaanvoerder uit de C reeks, E. Nieuwerkerken, heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen opgelopen. Een verrassend verlies in het duel met de staartploeg, Terjoden. De lokalen begonnen nochtans hoopge vend. In de eerste minuut reeds wist De Petter de weg naar de netten te vinden. Dat vestigde de hoop op een doeltjeskermis. aanvangsfase was dit in dergelijke bleef Terjoden overeind. De zege kan niet in vraag gesteld worden. Een werkelijke off-day voor de jongens van trainer Spitael die voor de tweede maal aan huis bakzeil haalden. In de D reeks kon Herdersem het niet bolwerken tegen de gasten uit Sombeke. Ook hier kwam de thuisploeg het eerst op voorsprong via Matthijs. Tijdens de eerste helft kon Herdersem de wedstrijd reeds beslist hebben maar de afwerking faalde. Toen de Waaslanders na de rust in een tijdsspanne van amper tien minu ten drie keer scoorden was de kous af voor de lokalen. Anné kon wel nog mil deren doch de gelijkmaker werd opval- - 'gv.uuu '<uj >_iii ui ycnjrxc omstandigheden ook gewettigd. Vlot combinerend zorgde de thuisploeg voor enkele nieuwe kansen. Tot de motor plots begon te putteren. Terjoden kwam meer en meer in de wedstrijd en een lo gische gelijkmaker vloeide daaruit voort. Raes bracht de score in evenwicht. Na de koffie was Eendracht een echte «lijders- ploeg». In de eerste minuut van de twee de speelhelft waren de bezoekers al naar voorsprong geklommen. Opnieuw via Raes. Een onmachtige Nieuwerkerken kon nooit meer de gepaste tegenzet vin den op het collectievisme van de hekken sluiters. Zonder zich echt in te graven 'er,d gemist. W Moorsel moest het onderspit delven bij Baasrode. De thuisploeg die haar status van kopploeg nooit kon waarmaken be haalde op een eerder gelukkige wijze de overwinning. Twee flaters in de bezoe kende verdediging betekenden evenveel doelpunten. Wilskracht bouwde enkele acties op die niet van gevaar ontbloot waren. Hier bleek de afwerking echter in gebreke. TK. Meldert tenslotte bood een uitste kend weerwerk op Bazel. Jammer ge noeg moest men met een nipt 3-2 verlies genoegen nemen. De geestdrift waar mee gekookt werd om de gelijkmaker te scoren laat wel het beste verhopen voor de toekomst. Deze jonge ploeg behoeft een bevrijden de zege om meer ontspannen te kunnen spelen. (R.G.) Vierde Provinciale Na de zware nederlaag van vorige week heeft Schroevers ditmaal weer wraak genomen. In het staartduel tegen Opdorp kon de thuisploeg met het kleinste verschil de zege binninrijven. Het werd een matige wedstrijd door Luc Van Impe beslist. Het waren de bezoekers die nog de beste kansen kregen maar een falende voor hoede kon niets aan het resultaat wijzi gen. Deze overwinning betekent alvast een mentale opkikker voor trainer De Volder en zijn discipelen. Een verrassing van formaat was wel het tweede thuisverlies van SK-Erembode- gem. In een op traag tempo gespeelde partij kon Baardegem op een gelukkige wijze de beide puntjes inpikken. Met nog enkele minuten voor de boeg zou Van Cauter, via een afschamper op het been van een plaatselijke verdediger, de zege vastleggen. De lokalen creëerden spo radisch een kans maar Baardegems' oefenmeester Lissens had zijn pionnen op een doeltreffende wijze neergezet. Bij de thuisploeg ontbrak het aan de nodige inspiratie en tempowisselingen om de verdedigingsgordel van Baardegem open te breken. Een gelijkspel was wel licht een juistere weergave van de verto ning geweest. In de partij Gijzègem-Opstal namen de beide elftallen elk één speelhelft voor hun rekening. In de eerste periode waren het de bezoekers die, vooral op het midden veld, de lakens uitdeelden. Er werd ook vlotter gecombineerd. Doch de plaatse lijke achterhoede bleek op haar taak be rekend. Na de rust was het de thuisploeg, onder impuls van De Winne en Ver- eecken, die het meest aan bod kwam. Een logisch gevolg hiervan was de treffer die Marcel Van Huffel kon lukken. Een speciale vermelding verdiende Luc De Wolf (16 jaar) die de bezoekende spits volledig uit de wedstrijd hield. Doggen en Iddergem deelden broederlijk de punten. In een evenwichtige partij wa ren het de verdedigingen die veelal de bovenhand haalden. Zowel Doggen als de bezoekers schiepen wel mogelijkhe den doch men kon nooit het orgelpunt plaatsen Bij de thuisploeg liepen vooral Veldeman en De Greve in de kijker. Voor wat be treft de spelconceptie was deze wed strijd voor de lokalen alvast een uitste kende test voor het grote derby van aan staande zondag met S.K. Voor de match tegen Erondegem had Edixvelde's trainer Schollaert een geluk kige ingreep gedaan. Van Caeckenbeke verscheen voor de eerste maal van bij de aftrap in de basisopstelling. En hij be wees meteen zijn waarde door tweemaal te scoren. De thuisploeg kwam nochtans vroeg op achterstand maar via een kwik zilveren Hakim en een opportunistische Van Caeckenbeke kwam Edixvelde te rug. Het waren vooral voornoemden die aan de basis lagen van een toch wel ver diende thuisoverwinning. (R.G.) Setokvoetbalverbond n 11 nnnn nnl/nln innrlnlMÜ#! n..An.l Dal geen enkele wedstrijd op voorhand gewonnen is ondervond Blauw Wit aan de lijve tegen Moorselbaan. Blauw Wit was net voor rust eerder op een geluk kige wijze op voorsprong gekomen. Bij een trap van Hedant, meer als voorzet bedoeld, viel de bal verrassend in de verste boek. den tegen en O.C. Aalst mocht zich gelukkig achten toen een vrije trap van De Bolle tegen de deklat te pletter Na de koffie trachtte een gemotiveerd Moorselbaan terug te komen. Het lukte hierin op een kwartier vóór tijd. Van Osselaere trok mooi voor en Van De Plas was er als de kippen bij om af te ronden. Blauw Wit drukte nog fel in het slotkwartier, maar een sterk kee pende Annéé was bij de zaak. Hij had wel even geluk toen De Wolf een schot van de lijn weghaalde. Blauw Wit ver loor ook nog Sterckx die met een knie blessure naar het ziekenhuis afge voerd werd. In deze sportieve partij behoorde scheidsrechter Bossaer tot de uitblinkers. Arendzonen kreeg het niet te breed tegen het niet afgevende Molenboys Opwijk. Nadat Tony Redant en Danny Meert (2) AZ'77 op een ruime voor sprong trapten lukte Esselinck een prachtige lob (3-1). AZ won tenslotte verdiend, maar Opwijk had een enorme verdienste op het sportieve vlak en het kampte met open vizier Dressel maakte het O.C Aalst zeer moeilijk Walter De Vuyst bracht de Moorselaars op voorsprong met een schitterende lob. Van Kelekom en Van Lysebeth driemaal zetten O.C /rozen. De wedstrijd leek gespeeld, mets was echter minder waar De Waegeneer en Van Der Biest scoor- sloeg..(J.V.L.) Uitslagen De Pluim - Groen Wit 1-4 Leeuwerik - Apostelken Dressel - O.C. Aalst Blauw Wit - Moorselbaan Wembley - Snas AZ'77 - Molenboys Opwijk Programma voor 6/11 Groen Wit - Blauw Wit Apostelken - Dressel Moorselbaan - Wembley Snas - De Pluim Opwijk - Leeuwerik O.C. Aalst - AZ'77 1-2 3-4 1-1 1-4 3-1 Jeugdvoetbal Tuf Tuf kon bet niet waarmaken tegen leider Tijl. Tijl was immers in alle lijnen de betere ploeg. Voor rust liepen de leiders reeds op een 2-0 voorsprong zodat deze tijdens de tweede helft wat gas konden terugnemen. Geert Heireman en Gunter Buyl waren de bewerkers van deze belangrijke zege. op Tuf trachtte nóg de eer te redden maar haar aanvalslijn was te onmon dig. Terlinden dat uit won bij Spokuon komt nu naast Tuf Tuf in de klasse ring. Pallieter-lgrek werd een onsportieve match die ontaardde in een schoppar- tij. Scheidsrechter Boterbergh was dan ook verplicht twee spelers de blauwe kaart te tonen Trainer Roe- landt van Pallieter ging met deze be slissing niet akkoord en trok prompt de scheidsrechter de kaarten uit de hand. Hierop werd de match vanzelf sprekend geschorst en zal deze een vervolg krijgen voor de groene tafel. Twentiers behaalde zijn eerste zege van hetseizoen. Hierdoor delen Eureka en Igrek nu de laatste plaats. Uitslagen Tijl-TufTuf 4-0 Spokuon - Terlinden 1-4 St. Joris - Twentiers 3-5 MTSA-KOM PETITIE Lada Boys liet een punt aan het laag gekwoteerde Heizijde en Endoka verloor bij Camu. De overige koplopers wonnen hun wedstrijd zodat Tinneboys steeds aan de leiding prijkt. Camu won verdiend van Endoka. De bezoekers kwamen met een vertimmerd elftal in het veld maar dit deed geen afbreuk aan de ver dienste van Camu. Voor de rust kopte Wilfried Riemkes keihard binnen op voorzet van Guy Callebaut. Wilfried Riemkes werd de figuur van de match, hij bracht het tweede doelpunt aan, dat door Her man Eeckhout werd gescoord en bovendien lukte hij nog knap een derde treffer. In de zaterdagreeks kwam Excelsior terug. Na een zwakke start schijnt deze ploeg zich flink te herpakken. Tij dens de eerste helft tegen Giwo profi teerde De Brucker optimaal van een misverstand in de Giwo-verdediging, Na de koffie drong Giwo meerdere minuten sterk aan, maar het was Excelsior dat uit tegenaanval scoorde langs De Cock. Marc De Bruyn schonk met een prachtige kopbal zijn ploeg terug hoop, maar even voor tijd schoot De Brucker de spanning uit de match. In de zondagsreeks deed Real Familial een slechte zaak door aan huis te ver liezen tegen IJsboerke. Real kreeg twee strafschoppen maar kon ze niet benutten. Een sterk gemotiveerd IJs boerke won uiteindelijk met afgete kende 0-3 cijfers. De wedstrijd Sportief 81 -Sunset werd reeds aan de achtste minuut stilge legd. Sunset leidde toen met 0-1 Nieuwe Wijk deed de beste zaak door Inno met nipte cijfers te kloppen. (J.V.L.) Straffen vanaf 6/11 Uitsluiting voldoende: Dany Thienpondt. Voor vier speeldagen Alfons Melkenbeeck (Melckenbeeckvrienden), Emiel Gallee (Lada Boys en Rode Roos). Voor zeven speeldagen Marnix Schellekens (Heizijde). Voor elf speeldagen Johny Verhofstadt (Lada Boys en IJsboerke). De wedstrijd Sportkring-Sportief 81 uitslag 4-3 wordt 0-5, forfaitscore, wegens het opstellen van spelers zonder aansluitingskaart. De wedstrijd Leeuwerik - Parking uitslag 3-0 blijft behouden. Leeuwerik krijgt opnieuw een blaam, indien het nog een blaam krijgt wordt deze ploeg uitgesloten. Uitslagen Zaterdagreeksen 1e afdeling BI. Vlam - Rayo Espanol 0-3 Camu - Endoka 3-0 Tinne Boys - Rode Duivels 2-0 Cobila's - Simca Boys 6-1 Lada Boys - Heizijde 0-0 Heipias - Melckenbeeckvr. 0-3 2e afdeling 't Kloksken - Royal Sportief 5-0 Excelsior - Giwo 3-1 Parking - J. Timarcha 2-5 Breughels - Leeuwerik 0-2 Boterhoek - G.M.I.C. 6-0 O.D. Toren - Muscica 3-2 Apostelken - Bartan 1 -1 Zondagsreeks N. Wijk-Inno 2-1 Real Familial - IJsboerke 0-3 Rode Roos - Amapola 1 -1 Star Boys - Pano 4-1 Sportkring - Corner 6-0 Timarcha - 't Duifken 2-1 Koszen - Adelaars 1 -0 Sportief 81 - Sunset 0-1 stopg. Programma voor 6/11 en 7/11 Zaterdagreeksen e afdeling Rayo Espanol - Camu Endoka - Tinneboys Melckenb. - BI. Vlam Kruis - Heipias Heizijde - Cobila's uaiuia R. Duivels - Lada Boys V.D. Eeckhout 2e afdeling Royal Sportief - Excelsior Giwo - Parking 't Kloksken - Breughels Musica - Boterhoek Leeuwerik - G.M.I.C. Bartan O.D. Toren J. Timarcha - Apostelken Zondagsreeks Inno - Real Familial Van Belle Meert V.D. Veken Floris Garcia De Sutter Dalschaert D'Herde Matthijs Roels Van Impe De Meyst D'Herde uiiMiiai nClUt IJsboerke - Rode Roos V Schuylenb. Amapola - Star Boys Nieuwe Wijk - Sportkring Corner - 't Duifken Adelaars - Timarcha Sunset - Koszen Pano - Sportief 81 De Sutter Van Belle De Meyst Garcia Uvin V.D. Veken (J.V.L.) Katholieke Sportfederatie Het pas gepromoveerde Hoké Erembodegem leed afgelopen weekend zijn eerste nederlaag van het seizoen. In de topper tegen Mater speelde het niet onverdienstelijk maar tot reële doelkansen kwan het niet. «Toen Mater langs Lannau op voor sprong kwam na een misser in de plaat selijke verdediging was de kous af voor de Erembodegemnaars. Enkele minuten voor tijd kwam de thuisploeg goed weg toen Mater nog een open doelkans miste. Al bij al een sportieve wedstrijd onder Pallieter - Igrek 2-1 stopg. Zenith - Bosveld 1.3 Efsee - Nijdrop 3-2 Eureka - Ipsilon 0-2 Programma voor 7/11 Tuf Tuf - Nijdrop (Zandberg) Terlmden - Bosveld (Osbr. A) Twentiers - Tijl (Osbr. B) Spokuon - Pallieter (Osbr. C) ruime belangstelling en verdiend door Mater gewonnen werd. Patro Herdersem verloor met nipte cijfers van Burst Dat vrij gemakkelijk uitliep tot 2-0. Maar Herdersem kwam terug langs Frans Deprez. Toen Burst verder uitliep leek de match gespeeld. Jan Van Haever bracht er terug de spanning in en Herder sem kon naar het einde toe nog aan spraak maken op een puntendeling. Het B-elftal van Patro won met zware cijfers van Lebbeke. Reeds in de eerste minuut lukte Luc Aelbrecht werd de figuur van de match Hij scoorde nog een derde doelpunt en dwong bovenop een straf schop af. Jan Van Kerckhove benutte deze. In de slotminuten konden de be zoekers de eer redden. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12