Moby Dick i Elckerlyc Nieuw verlies, ondanks schitterend afscheid van Danny Davis mosv DICK Torenhof legt Dlfit het vuur aan de schenen. The Tower weer met beide voeten op de grond Desatex alleen leider EDDY 053/21 08 88 Dendermondse Steenweg 3 Tel. 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels StAMTüüK <mm>m Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 Meer kollektiviteit en voor Osiris winst Als de paus naar Aalst kwam, dan wist je dat met dit blad al lang. TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 13 Eerste nationale De meningen over het terugsturen van Danny Davis liepen nogal uiteen. Het staat vast dat hij opnieuw de plas oversteekt en voor velen is dat moeilijk aan te nemen. Voor zijn afscheidswedstrijd bewees hij immers vriend en tegenstander dat hij heel wat in zijn mars heeft. En indien hij te Merksem meer aan gespeeld was, dan had men onvermijdelijk met een zege afscheid genomen van Davis. (zeshoek) Aalst Reeds vorige week maandag werd langs dhr. Torrain een nieuwe Ameri kaan aangetrokken. Een 2m.08 cen terspeler, die onder de ring bewees een kei te zijn, doch evenwel het Aal- sters tempo niet aankon. Deze Basely werd dan maar uit het boekje ge schrapt. De volgende kwam vorige dinsdag naar Aalst. Een 2mT07 blanke Amerikaan, die als center goede scou- tings kan voorleggen, doch waarvan de waarde ons heden nog niet bekend is, bij het ter perse gaan. Graziano zou wel eens de nieuwe blikvanger kun nen zijn tegen leider Oostende, die zaterdag te gast is in de Okapi-zaal. Toch heeft Okapi nog wat achter de hand, een 2m.08 metende Terry, die bij eventueel falen van Graziano, direkt naar Aalst zou overvliegen. Op Merksem, dat in hetzelfde sukkel straatje is beland, had Okapi de over winning voor het grijpen. Het uitvallen van Danny Davis op een ogenblik dat hij 12 op 14 scoorde en 4 van zijn 5 vrijworpen omzette, zat er voor heel veel tussen. Al had de wedstrijd reeds voordien beslist moeten zijn. Home-In liep tot 23-29 uit. Davis had dan een 8 op 9 achter zijn naam. Zijn scouting aan de rust was nog steeds 8 op 9. Onbegrijpelijk, maar waar Daarvan profiteerde Merksem om aan de rust 41-39 te leiden. Ondanks het uitval len van Davis kon Okapi nog tot 58-58 komen en later zelfs opnieuw de bovenhand nemen 69-70. Een paar gedurfde scheidsrechterlijke beslis singen, die Enzlin zomaar fouten liet maken en scoren, verlegden de uit slag in het nadeel van de Aalstenaars. OKAPI HOME-IN Famaey 4, Van den Broeck 10, Davis 28, Elias 4, Schor- reel 12, Minnebo 12. (A.V.H.) Liefhebbers SPIJSHUIS - RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH sr 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes 82/21/2U Open van 11 30 tot 14.30 en van lö Gesloten dins-, woens- en zondagavond komer 't Snoepertje blijkbaar wat te ge makkelijk aangepakt. Want nadat bij de rust reeds een 14 punten verschil op dhet bord stond, slaagde Snoepertje er in om vooral langs Gilbos en Gary Cooman tot Torenhof begon gehandikapt aan deze topper, daar men P. Stadfeld en 3. Geerinckx moest missen. Met slechts vijf effektieve spelers werd het dan ook zeer moeilijk om Olfit, dat steeds verse krachten kon inzetten, een voetje te lichten. Ei zo na slaagde de thuisploeg toch in dat opzet. Het werd een zeer gelijkopgaande wedstrijd, waarin beide ploegen om beuren voorsprong namen, doch elkaar echt nooit konden ontlopen. Tijdens de eerste helft kon Torenhof zeven punten boni verwerven 22-15 na 8', doch groter werd het verschil nooit. Olfit kwam terug en onder impuls van Edwin Schorreel en Paul Steenhout leid de het aan de rust met 41 -46. Tot de 10' kon Olfit zijn voorsprong vrijwaren, dan kwam Torenhof terug langs Luc Lefevre en Bernie Borms, die maar bleef scoren. 59-58. Johan Tembuyser, tot dan toe ook produktief kreeg zijn vierde fout aange smeerd; zodat Torenhof het wat rustiger aan moest doen. Daarvan profiteerde Olfit om weer haasje-over te spelen. Een dispuut van Edwin Schorreel met de scheidsrechter bezorgde hem bijna de uitsluiting. Dit schonk Torenhof nieuwe moed en 2' vóór het einde leidde het met 76-72. Een koelbloedige Schorreel zette dan al de vrijworpen om, zodat met nog enkele seconden te spelen de score weer in evenwicht stond. Met tweemaal balbezit kreeg de thuisploeg de kans op het laken naar zich toe te trekkendoch te nerveus, schonk deze aan Pol Steenhout de kans om de punten aan Olfit te laten. TORENHOF L. Lefevre 27/B. Borms 21 /J. Tembuyser 20/R. Van den Bossche 8/lmpens 2. OLIFIT: Schorreel 27/Steenhout 18/ Van Callenberghe 10/Van der Ghijlen 10/E. Verbeken 10/De Saedeleer 5. Leider De Hoorn kende geen problemen met zijn uit-wedstrijd bij Den Beiaard. De Vleeschouwer scoorde wel 2-0, doch daarmee was de kous af. De Schaep- drijver en Van Keer zorgden voor 6-18 na 10'. De Hoorn, dat naast Veilleffon. nu ook Van der Speeten (werk) moest missen vond in De Schaepdrijver een goede aflossing en bij de rust was alles gekend 12-40. In de tweede periode ver loor Den Beiaerd Muylaert en Troch voor fouten, en kon De Hoorn de teugels wat losser laten. DEN BEIAARDTroch 20/De Vlee schouwer P. 8/Stassijns 2/De Vlee schouwer F. 8/Van den Eeckhoudt 6. DE HOORN Van Keer 36/Huylebroeck D. 10/Van Stichel 11/Thijbaert 6/De Saedeleer 2/Huylebroeck 1 /De Schaep drijver 20. Aan de rust 16-44 was de wedstrijd De Nachtwacht-Borghmans reeds lang ge speeld. Toch slaagde De Nachtwacht er in om langs Koen Goubert en Pol De Lil nog terug te komen tot 63-73 aan het eindsignaal. DE NACHTWACHT Koen Goubert 18/ De Lil 17/Vermoesen 20/Claessens 6/ Lescrauwaet 1 BORGHMANS: Verhulst 18/Van der Borght 4/De Meyer 4/Gust Van Ghijse- gem 18/Teerlinck 10/Sterck 19. Terlinden kwam tegen Cockpit Zorba 6-4 voor. Langs Ferre Van den Hauwe en Possé nam Cockpit Zorba het initiatief over, doch Terlinden bleef in de nabij heid. langs De Ridder tot de rust 22-29. Na de appelsientjes bleef het een zij- aan-zij tot de 9' 37-40. Dan viel de kloof. Mare De Wuffel. met de steun van Guy Van den Hauwe zorgden in amper 4' voor 37-52 en Terlinden liet de armen zakken. In een eindoffensief zorgde Mare De Wuffel en Ferre Van den Hauwe nog voor een ruime 48-75 Cockpit-winst TERLINDEN Van Geert 17/De Ridder 20/Gossé 4/Heyvaert 4/De Cleer 1 /Nuel 2. COCKPIT ZORBA F. Van den Hauwe 22/De Wuffel 22/G. Van den Hauwe 16/ Possé 15. Hugh's Villa had de karwei tegen nieuw- twee puntjes terug te komen. In de slot- faze nam echter de routine van Mare Cornelis en Bert Troch alle twijfels weg. UITSLAGEN Nachtwacht-Borghmans 62/73; Beiaard -De Hoorn 44/86; Hughs-Snoepertje 78/ 65; Terlinden-Cockpit 48/75; De Klok- Sint-Antoon 49/109; Torenhof-Olfit 78/ 80. Stand na 6 speeldagen 82/21/21 Derde Provinciale Liefhebbersbasket BBC Olfit was niet in haar beste doen in het topnummer met De Hoorn. De zenuwen speelden de co-leider parten. (EL) 1. DE HOORN 12-2. Sint-Antoon, Ol fit en Hughs 10/5. Borghmans, Torenhof 8/7. Nachtwacht Cockpit 6/9. Beiaard Snoepertje 2/11Terlinden De Klok O. (A.V.H.) Duidelijk beterschap bij Osiris, dat onder Willy Ivens meer als ploeg speelt, dara voordien. Men mag echter nog geen viktorie kraaien. Toch was merkbaar dat iedereen het weer naar zijn zin had bij de groen-witten. Langs een goede Jo Van Hulle kon Osiris van meet af de wedstrijd in handen nemen 8-5. Ook Pol De Geest was uitstekend zowel in afwerking als in de rebound en hij zorgde voor een maksimale 28-21 voorsprong aan de 14'. Delporte, waarin Bavianen een één- mansploeg heeft zorgde echter aan de rust 34-37 voor de ommekeer. Doch Van Huile De Geest en nu ook Temmerman maakten van het negatieve bezoekend begin (2 op 22) gebruik om Osiris weer naar 64-50 te loodsen De plaatselijke foutenlast begon echter te wegen, en ook op het fysische vlak had Osiris moeilijk heden. Vanop de vrijworplijn kwam Bavianen langs Delporte, Pigeon en Broeck- hoven terug in de wedstrijd 70-69. Bijna "hing" Osiris, toen Delporte voor 70-71 zorgde met nog één minuut te spelen. Dirk Temmerman toonde zich echter de redder in nood. Scoorde eerst 73-71 en dribbelde dan de wedstrijd uit. OSIRIS-punten Matthijssens 2/ Rijckbosch 3/ Lagring 8/ Temmerman 16/ Van Hulle 18/ De Geest 20/ Ongenaet 5. (A.V.H.) Eerste provinciale Tegenslag voor de Aalsterse leidersploeg voor die heel moeilijke verplaatsing naar Scheldejeugd Temse. Coach Georges Van Miegroet liet verstek wegens een reeds lang geplande schoolreis. Spelers Goosens en Lenoir bleven afwezig en Brijs heeft opnieuw last van een vroegere kwetsuur. Nu de coach afwezig bleef, zou ver vanger Rudy Caudron geen risico's lopen, en zou de basis-vijf de ganse wedstrijd laten sp"èlen. Zo was het gepland. In een uitverkochte Schelde- jeugd-sporthal zag men een eerste helft, derde klasse waardig. De beide ploegen gaven elkaar niets toe. Langs Aalsterse zijde was De Schaepdrijver, zowel op afstand als in de fastbreak niet te pakken. Zijn 21 punten in die periode zijn er een duidelijk bewijs van. Daartegenover stelden de lokalen een meer kollektieve prestatie waarbij Kris De Pauw uitstak met 18 punten. The Tower maakte daarbij één fout. Het wilde persé Scheldejeugd nadoen, door steeds die «gemakkelij ke» borden te viseren. Het resultaat was dat het Aalsterse shot gekraakt werd. 45 seconden waren er nog te spelen in de eerste helft toen het verdikt viel. Een lokale time-out bracht alle ballen bij Kris De Pauw en de Temse gooche laar zorgde voor 49-44 rustcijfers. In de beginfaze van de tweede helft ging men dan definitief door de knieën. Van Wou we nam de schut- tersrol van De Pauw over en Temse leidde met 75-56, ondanks een 3 op 3 van Luc De Troyer, die de «zachte» borden nu wel trotseerde. Het uitval len van Ivo De Pauw en Gosselin zorg den nog even voor sensatie 79-65, doch toen ook topschutter Dirk De Schaepdrijver naar de bank moest door foutenlast, mocht men het verge ten aan Aalsterse zijde. Met Dherdt, die amper 3 op 12 bereikte, Van der Borght 1 op 8, Heyvaert, die geen poging ondernam, konden Van Lan- genhove 3 op 9 en De Troyer 10 op 23 het ook niet aan. Meteen is The Tower tot de werkelijkheid teruggeroepen. Zondag a.s. staat een nieuwe topper op het programma. Tegen leider Vovka Oudenaarde. Opworp te 20 u. in de Okapizaal. Winst voor The Tower zou voor een algehele hergroepering zorgen. Topscorers De Schaèpdrijver 26, De Troyer 23. Bedrijfsvoetbal Nieuwkomer Desatex won nu ook de topper bij Somati. Met deze overwinning prijkt het alleen aan de leiding. De eindstand was reeds aan de rust bereikt. Zodat de nieuwe leidersploeg na de rust rustig aan verdedigen kon denken. De gevaarlijke spits Van de Put zorgde voor deze riante uitgangspositie. Somati probeerde nog terug te slaan, maar een rustig spelend Desatex kwam niet meer in gevaar. De achtervolgens Honda, Post en Cal- lebaut wonnen allen hun wedstrijd. Honda kende niet al te veel problemen met Bouw. Lambrecht scoorde voor rust en Van Der Vurst, De Vriendt en Bosman zorgden voor de eindstand Post had het niet te breed tegen een sterk aanklampend VVTTA-team. Aan de rust was de stand nog steeds 0-0. Eric De Smedt schoot na de rust ech ter uit zijn krammen en meteen was VVTTA er aan voor zijn moeite. Calle- baut A maakte er een doelpuntjesker- mis van bij Intercom. De overdreven score kwam tot stand mede door twee strafschoppen telkens omgezet door Janssens en door een own-doelpunt van Van der Steen. Van Biesen (2), Mannaert en De Smedt waren de andere doelpuntenmakers voor Calle- baut A. Terwijl Coppens in de slotmi nuten de ere kon redden voor hekke- sluiter Intercom. Saf behaalde zijn eerste overwinning van het seizoen. Het versloeg Callebaut (b) in eigen huis. Patrick Van Damme was de bewerker van deze welgekomen zege. (J.V.L.) Uitslagen Post - VVTTA Callebaut B - Saf Intercom - Callebaut A Somati - Desatex Honda - Bouw Amylum vrij. Programma voor 6/11 Callebaut A - Amylum Saf - Intercom VVTTA - Callebaut B Bouw - Post Honda - Desatex Somati vrij. 2-0 0-1 1-7 0-2 4-0 Een unieke >vitte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening gratis

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13