'Speelplein' te Terjoden opgedoekt nieuwe. C0MAR SPORT groot - k Een Aalstenaar in New York (Marathon '82) Karnavalkwis lachen was de boodschap VIDEOFILMS Kwik diepvriescentrale dynamische aanpak "Aktie Kravaal" Schot met boemerangeffekt D LANG UIT EN THUIS IN Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aai$tet$e informatie - Sk laagste huur99 fr. elk genre grootste keusmeer dan films elk systeem Beta, 2000, VHS Lees binnenin - Radio Katanga - Politieke interviews met nieuwkomers - Paard valt van dak in Zoutstraat - Hoe win ik 'Week-eind lang uit en thuis in eigen stad - Heel wat streeknieuw sportreportages die^Vriesprodukten IWIfë AALSTERfiMEPVRIESCENTRALi AUTORIJSCHOOL AALST 1e jaargang - nr 21 - 5 november 1982 - 25 fr. Op 21 oktober meldden verschillende kranten dat er in de Nieuwe Wijk te Terjoden een speelpleintje annex vergaderlokaal ingepalmd werd door de stadsdiensten. Uw dienaar begaf zich ter plaatse om de zaak te onder zoeken en stak zijn licht op bij de buurtbewoners, de voorzitter van de wijkklub en de betrokken dienst. Ze noemen het een speelplein... Aan de buitenkant van de bocht in de Beykenlaan ligt verscholen tussen spar ren en struiken een grasveldje met een zandbak. Tot het decor behoort ook een gebouwtje met een paar lokaaltjes en sanitair. Het hebouwtje werd indertijd neergezet voor de buurtbewoners, de zandbak was er voor de kinderen. In den beginne haalden de kinderen uit de wijk er inderdaad hun hart op. Sedert een jaar of zes wordt het terreintje gebruikt voor jaarlijkse wijkkermis en maandelijks ver gadert het bestuur van de plaatselijke klub in het lokaal. maar het werd een ontmoetingsplaats. Het duurde niet te lang of een meute tieners uit de omstreken ontdekte het pleintje. vervolg blz. 2 Welen hebben bewonderend opgekeken toen de B.R.T. op T.V. de beelden toonde van de start van de New York Marathon '82. Op één van de talrijke bruggen van New York stond een gigantische massa klaar voor de 42 km. af te leggen. Van de 60.000 ingeschrevenen kwamen er nog slechts 16.000 aan het vertrek. Onder die massa bevond zich een Aalstenaar. Eén van onze weekbladverKopers was één van de ingeschrevenen in deze ma rathon. Jean-Paul Fransaert was tot 1976 lid van Vlierzele Sportief. Zijn voor keur ging eruit naar veldlopen. Toen hij in 1978 in de Binnenstraat de'krantenwin- kel begon, geraakte de atletiek uiteraard wat op de achtergrond. Na anderhalf jaar begon hij te joggen en kreeg de microbe "Vah de atletiek opnieuw te pakken. Hij zette alles op de halve marathon. Zonder echt een hoogvlieger te zijn op de lange afstand, ging hij zich meer en meer trai nen, liep af en toe een 42 km. en werkte zich stilaan op tot de goede middenmaat. Tot in maart van dit jaar hij deelnemer was aan een jogging in Wet-Vlaanderen. Daar kwam die Amerikaanse marathon ter sprake en Jean Paul aarzelde niet om zich in te schrijven. Van dan af ging ook al zijn aandacht naar deze wedstrijd. Ging dagelijks 25 a 30 km. trainen. Van spon soring was natuurlijk geen sprake en de opgespaarde centen dienden voor de reis, het verblijf en de inschrijvingskos- ten. Vooraf dient men een tijd op te ge ven. Jean Paul zijn beste tijd dateerde van een paar jaar geleden 2 uur 42 min. Recent liep hij geregeld om en bij de 2 uur 49. Hij schreef in bij de kategorie 2 uur 40 en stak daarmee bij de start in het grote pak. "In de start verloor ik zeker een drie tal minuten", bekent Jean Paul. "Meteen mag mijn tijd van 2.45 als voortreffelijk bschouwd worden. Het parcours was zeer lastig. Niet minder dan vier bruggen werden aangedaan, en op het heuvelend parcours vond ik moeilijk het gepaste tempo. Daarbij wilde ik in de beginne het "gat" te vlug dichten wat de laatste 5 km. ernorm inspanningen gekost heeftom de "klap" te boven te komen. Een fantas tische belevenis alleszins. Een onbe schrijflijke ambiance als men door Haar lem loopt, waar de negers iedere deel nemer ten volle aanmoedigen. In Brook lyn, stonden fanfares, orkesten en ma- joretten ons op te wachten. In den Bronx kreeg men echt kippevel van de aan- moedingen. In het Jodenkwartier daar entegen was alles stil. Veel gebaarde en kale Joden, die echter geen kik gaven. vervolg blz. 2 sïms Jean-Paul Fransaert 545 op 1.600. Elke karnavalgroep die zichzelf respekteert heeft minstens een paar oude ratten in «het vak» die niet alleen weten hoe ja vasteloavend viert, maar ook op de hoogte zijn van al wat maar een beetje naar Aalst karnaval ruikt. Vorige vrijdag en zaterdag was er een spannende konfrontatie tussen die karnavalkrakken. De dekenij van de Koolstraat samen met de groep Schiefrechtoever organiseerde in de zaal van het HRIT0 haar zevende uitgave van de karnavalkwis. De kwisformule werd in een nieuw kleed- ge gestoken. Waar vroeger een panel met kandidaten werd samengesteld mocht nu de hele groep samenwerken om de vragen op te lossen. Een nieuwe formule waar iedereen enthoesiast over is. De hele zaal kwist mee. Zelfs de sup porters staken vlijtig een handje toe als het antwoord wisten En dat was dan wel het probleem het antwoord weten De jury had haar beste beentje voorgezet en vooral de vragen in de laatste en moei- Het trio trompettisten van de avond. (ÜJ) lijkste rondes waren geen makkies. Wat wil je als grijze karnaval-eminenties zo als Frans Wauters (feestcomité). Her man Lowies (Drankenier), Simon D'Hondt (Prinsencaemere) Albert Ver- bestel (ajuinboer) en mevrouw Septem- ber-De Wolf (stichtster van de kwis) hun karnavalwetenschap bij elkaar gooien om vragen të vinden. De kilo's informatie die de groepen hadden meegebracht schoten soms te kort om het juiste ant woord te vinden. Frans Wauters was echter opgetogen over de diepgaande kennis van onze Aalsterse karnavalisten. De Aalsterse humor kwam dikwijls bo ven, vooral als men het juiste^antwoord niet wist. Daar werd direkt een spirituele mouw aan gepast. Op de vraag waarom de ruiters in 1969 te voet in de stoet gin gen het had toen geijzeld kwamen volgende spitsvondigheden opgebor reld «Ze kreigen gien bierbongs, zen oën gien peeren, hëir peeren woren doed. zen oën gien manen ver de stront op te roapen». Veel hilariteit dus in de zaal aangemoe digd door de plezante presentatie van Antoine. Gemoedelijk, met af en toe een pauze om van de nodige verfrissingen te genie ten. kwiste men voort tot na de laatste ronde de drie finalisten bekend waren De Mattotten (688). De Kornissesloipers (666) en De Lodderoeigen (656) moch ten hun nek-aan-nek-race doorzetten tot de eindmeet De drie groepsvragen brachten geen afscheiding zodat het uit eindelijk de praktische proef was die zou bepalen wie met de eer zou gaan lopen Opdracht was de uitbeelding van Dolfken den Trommeleer. In afwachting kregen we het optreden van de Mis Voil Janet 82 van de Koolstraat; drie Kweit ni Wie-ers die sinds hun verkiezing furore maakten in karnavalmiddens. Ze hadden een nieuw liedjesrepertoire samengesteld, maar hun.zomerhit «Voil Janet» oogstte toch het meeste bijval. vervolg blz. 4 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst 2T 053/21 25 56 "ëTTsportzaak met ERVARING. Freds Videoclub Molendries 21Aalst 053/78 053/78 77 35 Vorige week had in de Aalsterse diepvriescentrale Kwik een knappe demonstra tiedag plaats. Frima, Volys Star, Beckers, Paaskebrod en Vamix hadden hun beste demonstrateurs naar Aalst gestuurd om de Aalstenaars met de nieuwste produkten te laten kennis maken. Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open 9 u.-12 u. en 14 u.-l 7 u, zaterdag 9 u.-12 u. De nogal pompeus aangekondigde oprichting van "Aktie Kravaal" deinde tijdens het voorbije weekend uit tot een flop. Bij ideaal weer, vooral 's zondags, kwamen er amper een 15-tal opdagen op zaterdag, kinderen en leiding inkluis en een 50-tal op zondag. De 'deelnemers aan de herfstwandelmg Kravaalbos (OJ). Men nam het te Meldert en omgeving blijkbaar niet dat deze wandeltocht als de eersten Kravaalwandeling" werd aan geprezen daar waar dagelijks wande laars door het bos trekken en er elke week minstens één georganiseerde trip door het bos wordt gerealiseerd onder deskundige leiding. Groene jongens als Lambert Van de Sijpe en minister Mare Galle deden immers reeds jaren een duit in het zakje van de groene long van Aalst. Lees door blz. 2 Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen, Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST *21 21 90

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1