OPTIEK DELENS «Open brief» aan verkozenen De Maght, Dierick, De Pauw, Van de Sijpe Kleine partijen zullen gemeenteraad op voet volgen VRAAG en AANBOD Een Aalstenaar in New-York Onder de Belforttoren Gazet \?an £|abt 'Speelplein' te Terjoden opgedoekt 'Aktie Kravaal" Schot met boemerangeffekt NIEUWSTRAAT 60 AALST |Ja Ik wil alles over alles van I [groot-Aalst weten... |Dus wil ik een abonnement op de j 2 Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 (vervolg van blz. 1 Ze maakten er hun ontmoetings plaats van, want daar was het uiterst ge schikt voor. Verscholen tussen het groen konden ze ongestoord flirten, pintjes drinken, rondcrossen en hun duivel draaien zoals de volksmond zo pittig zegt. Het onaangename gevolg van deze toestand was dat de kinderen verdreven werden en dat er een heleboel vrij ernsti ge vernielingen toegebracht werden aan het gebouwtje. Verlichting foetsie, ste nen uit de muur, toiletten kapot, ruiten ingeslagen, deuren verkracht, beplanting beschadigd, zandbak gerecycleerd tot vuilnisbak Mede door de last die ze er zelfvan ondervonden konden enkele bu ren het niet meer aanzien en legden klacht neer bij het stadsbestuur. Bezetting door de gemeentelijke over heid. De beleidsmensen vonden snel een op lossing. Er werd een hek geplaatst en het gebouw werd toegewezen aan de stede lijke groendienst, die tevoren eng en on- konfortabel gehuisvest was Het betrok ken stadspersoneel is uiteraard zeer te vreden met het cadeautje dat ze kregen Sommige buren zijn ook niet rouwig met deze evolutiede kans dat ze er een maagzweer of een zenuinzinking opra pen is fel verminderd nu de tieners er niet meer stoeien Anders is het gesteld met het wijkkomitee. Die mensen zijn terecht ontevreden over het gebrek aan informa tie en inspraak dat de verantwoordelijke stadsdienst (Leefmilieu) hen toebedacht. Alles werd zomaar boven hun hoofd be disseld. Ze vrezen dat het terrein niet meer gebruikt zal ogen worden voor de jaarlijkse kermis. Dit gebrek aan demo- kratie- en de plaatselijke verkiezings- kampagne van de CVP- gaf natuurlijk voedsel aan allerlei kwakkels. Het gras plein zou omgetoverd worden tot een ge- betonneerde parking, de wijkklub zou verjaagd worden... Daar schijnt echter niets van aan te zijn. Beton komt er niet en de wijkklub zou verder het pleintje kunnen gebruiken voor de kermis. Wel zou het huisje met meer opengesteld worden voor de maandelijkse vergaderingen. En daarmee zijn de problemen opgelost? Verre vandaar De kinderen uit de wijk blijven in de kou staan. Hoewel de term speelplein voor het betrokken terreintje nogal geflatteerd was, konden ze er toch wat aan doen. Nu hebben ze niets meertenzij twee braakliggende stuk ken land binnen een straal van 100 m van het ex-speelpleintje. Maar deze zijn ei gendom van een Antwerpse bouwfirma en worden niet onderhouden. Het zou met gek zijn indien de stad Aalst stappen zou ondernemen naar die firma om haar te verplichten die terreinen nuttig te ge bruiken. Uit het hele verhaal blijkt even eens dat de aankomende jeugd behoefte heeft aan een ruimte waar ze elkaar kun nen ontmoeten en waar ze zichzelf kun nen zijn. Met verwaarlozing en onbegrip vanwege omwonenden en stadsbestuur komen ze ook geen stap verder. (J.G) De V.V.V. De Faluintjesstreek ijvert reeds 13 jaar in die richting en ook VTB- VAB liet zich op dat vlak niet onbetuigd. "Eerste" was dus enkel te verstaan als "eerste van de nieuw opgerichte groep". Wat blijkbaar ook negatief voor de orga nisatie o.l.v. Eugeen Pessemier uitdraai de was het feit dat het financieel facet uitdrukkelijk werd beklemtoond. Men kon inschrijven voor de wandeling via beta ling van 150 fr., die dan wel in mindering werd gebracht bij het etentje en recht gaf op deelname aan de trekking van een tombola, - en een postrekeningnummer werd opgegeven waarop "spontane gif ten" konden worden gestort. Ook het feit van de inschakeling, vóór en na de wan deling van een restaurant, in casu "Het Rozenhof", werd niet geapprecieerd. Voor wandelaars is wandelen in de na tuur het hoofddoel De rest kan er even tueel maar bijkomen doch zeker niet de "hoofdschotel" vormen. Wat bij velen echter de deur dicht deed was dat de naam van de Meldertse scholen werden misbruikt. Niet in persartikels. Wél door kolporteurs die op hun rondgang zegden dat "het ten voordele van de Meldertse scholen gebeurde" Als men weet dat de Jongensschool volgende week zelf een etentje organiseert kan U de verwonde ring van de schooldirektie wel gissen. Deze schreef dan ook naar de organisa tor "verrast en onthutst" te zijn over het gebeurde waarbij de naam van de school werd gebruikt zonder dat hij er niets van afwist. De organisator schreef wel terug "geschokt en verontwaardigd te zijn door deze reaktie" doch erkende dat de naam van de school was misbruikt en beloofde dat dit niet meer zou gebeuren. Het kwaad was echter geschied en de stemming eerder aan de negatieve kant. Ook met het vinden van een geschikt wandelleider had men nogal wat proble men. De eerst aangezochte liet verstek gaan een buur-natuurvriend distan- cieerde zich van de aktie toen hij nattig heid voelde en toen Pessemier op de weg naar Canossa bij Lambert Van de (vervolg van blz. 1) Sijpe belandde werd het zijn beste dag niet. Het terugbezorgen van de x maal 150 fr. aan de "kopers" was eert eerste voor waarde alvorens verder te spreken. Zo vér kwam het uiteraard nietDe waar heid heeft echter haar rechten en graag voeg ik erbij dat - op zaterdag biochemist Erik De Block uit Aalst de wandeling voortreffelijk leidde - hetzelfde het geval was op zondag met de heer Keymolen uit Essene. - de medewandelaars waarmede ik sprak tevreden waren en zich aan lokale tribulaties niet gelegen lieten - de restaurateur weinig belang stelde in het aantal etentjes daar hij zich vooral richt op bussen van party-clan. - het T.V.-toestel als hoofdprijs van de tombola gewonnen werd door de bezitter van het nummer 1494. Reservenummer 1950. (Hm) «Macht is Dienst» willen WKS St.-Margareta Baardegem, Hopduveltjes Meldert en Jins Genesis samen met «Jonge Kerk» en Chiromeisjes Baardegem beklemtonen aan de verkozenen van hun deelgemeenten. Een schrijven, genaamtekend door de leden, werd dan ook vanwege de diocesane kommissie «Rechtvaardigheid en Vrede» aan de vier verko zen raadsleden (schepenen) bezorgd. Met «macht» bedoelen ze de mogelijk heden kennen en bezitten en gamanda- teerd zijn om ze te realiseren. Met «dienst» het spreken, denken en hande len vanuit en in verleg met de bevolking. Dienst bepaalt aldus inhoud en richting en machtsuitoefening. Dienstbaar zijn impliceert dan ook naast motivatie en bekwaamheid het uittrek ken van de nodige tijd. Zoniet ondergaat het werk kwaliteitsverlies. Prestige, winstbejag en kumul van tijdrovende po litieke of privémandaten zijn dan ook uit den boze. Dienst mag echter niet ontaarden in «dienstbetoon» als kliënten-partijpolitie- ke bedoening. Beter via goed funktione- rende sociale of ombidscentra Bij het nemen van beleidsbeslissingen dient dan ook de stem van de achterban te worden gehoord en gerespekteerd via verenigingen, aktiegroepen, buurtker- nen, wijkraden e.d.m. Deze hebben recht op inspraak en participatie en ver kozenen dienen dit recht te bevorderen. (Hm) Zowel Agalev als de Aalsterse Kommunisten, die er niet in geslaagd zijn een vertegenwoordiger in de gemeenteraad te laten kiezen, beloven het toekomstig gemeenteraadslid via de gemeenteraad op de voet te volgen. Agalev-Aalst wil aldus elke maand rond een bepaald tema werken, zodat ze haar eigen standpunt met een konkreet voorstel kan duidelijk maken, dat niet alleen naar de gemeenteraadsleden zal toegebracht worden maar ook aan de pers zal bekend gemaakt worden. Tevens wil men zowel de politieke groepering als de beweging Anders Gaan Leven groter en bekender maken. Daarom wil men o.a. telkens in een andere deelgemeente regelmatig een Groene Avond inrichten. Ook de Kommunisten willen, eveneens buiten de gemeenteraad om, strijden voor een stad waarin het voor iedereen goed is te leven, waarin de gewone mens iets betekent, en die veilig, gezond en leefbaar is. "Wij weten zeer goed dat de komende periode er één zal zijn van keiharde politieke strijd,, aldus de KP, die belooft in de eerste rangen te staan bij deze strijd voor meer demokratie, meer openheid en voor onafhankelijkheid. (MP) Verantwoordelijke uitgever v.z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie, Publiciteit en Abonnementendienst Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94. TE K0OP of TE HUUR82/21/30 zitmaaiers, grasmaaiers, bosmaaiers, maaibalken, gazonverluchters, bor- duursnijders, accuscharen, heggescharen, gazonkeermach., komposthas- kelmach., ploegen, freezen, motoculturen, sproeiers, stroomgroepen, water pompen, tuinslangrollers, snoeischaren, strooiwagens, gazonrollers, tuin meubels, kruiwagens, boomzagen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slijpen van kettingen, kettingolie, 2-tactolie, bijlen, klein materiaal. Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u. Ook op zaterdag. Tuincenter Et. Van Gucht. P. Corneliskaai 13, Aalst. Tel. 053/77 32 94 (tussen St. Anna- brug en Zwarte Hoekbrug). TE KOOP: fotokopieerapparaat volle dig automatisch, merk ESKOFOT op Din A4 papier. In zeer goede staat Dubbel gebruik Te bezichtigen bij krantenwinkel De Koek Nicole, Gent sestraat 49, Aalst. 82/21/31 TE HUUR EN TE KOOP: chalet te huur in omgeving Durbuy voor week ends, week of maand, gasverw. en lopend water. Bosgronden te koop, in verschillende zeer mooie streken van de Ardennen. Te bevragen 053/ 70 42 13. 82/21/32 TE KOOP: 82/21/33 Prachtoccassie copieermachine, op gewoon papier. Tel. 052/21 63 55. 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer 1.000 fr. 550 fr. 300 fr. 25 fr. Hebt U iets interessants te verkopen Of zoek je iets op de kop te tikken Via een kleine advertentie in deze rubriek, en voor slechts 100 fr. kom je zeker in kontakt met de geïnteresseerde persoon Teksten ten laatste op dinsdagmiddag bij ARMAND VAN HAUWERMEI REN, tel. 70 42 13. CKD vervolg van blz. 1 Bij de aanvang ging alles door verkeers vrij gemaakte straten. Naar het einde toe liep men op boulevards met vier rijvak ken waarvan één rijvak kilometerslang geplaveid was met voltapijt en dan die aankomst in Central Park. Een ongejutte menigte, die iedere deelnemer geweldig verwelkomde. Nationaliteit had geen be lang. Zij, die de marathon uitliepen, wer den aanzien als helden. De beloning was een medaille en een uitrusting geschon ken door de organisatoren». Jean Paul Fransaert legde tenslotte be slag op de 545° plaats op 16.000 deel nemers en was hiermee de derde Belg. Doch de plaats heeft geen belang. Als echte atletiekliefhebber beoogt hij nu al leen zijn tijd te verbeteren. Zijn streeftijd voor de volgende marathon, die op 17 april 1983 in Londen doorgaat is 2.35. Het parkoers is er veel vlakker dan in Amerika en met eenzelfde entoesiast pu bliek zit die tijd er dik in. Iets minder snel vertrekken en de laatste kilometers wat beter de krachten doseren. Dan komt het voor mekaar. Hij zal nu de trainingen wat lichter opnemen. En weer meer intensief oefenen en zeker dieet volgen. Dagelijks voert zijn echtgenote hem naar de brug in Vilvoorde en loopt hij alleen over Wol- vertem. Merchtem. Opwijk terug naar Aalst. Volgend jaar trekt hij terug naar New York. Het was een prettige beleve nis in een magnifieke stad Drie marathons per jaar wordt nu het op zet van Jean Paul, daartussen in jogging en halve afstand om fit te blijven. (A.V.H.) De Vlaamse regering keurde onlangs het definitief aandeel 1982 aan de ge meenten van het Vlaamse Gewest goed. Van de totale gewestelijke dotatie van ongeveer 29,5 miljard werden reeds 21,5 miljard voorschotten toegekend. Het saldo vertegenwoordigde aldus ongeveer 8 miljard verdeeld over alle Vlaamse gemeenten. Aalst ontvangt dank zij Minister Galle aldus een bijLjmend bedrag van 118.261.165 fr. als saldo op haar aandeel 1982, en dit heel wat vlugger dan in vroegere jaren. Meteen werd opnieuw de mogelijkheid geboden aan de stadskas om even op adem te komen. jjiiiiiiiii min iiiiiiiiiHiiiiiiiii li ii ii inn illinium iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil'! nicucoG. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst 5 Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Ik neem een abonnement van I 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt I in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. I* Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. i Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. i Naam en voornaam Adres I Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, [Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. ïi hui iiiniii nu in iiiiiuiii nu tun nu mi iMiiiiiiiiii Hm mi in nul nu nul mi mi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2