BLANCQUAERT FM-Bruxel fmm Aalsterse Wfflfflc Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Karnavalkwislachen was de boodschap Radio Katanga 100.6 Mhz. St. Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-70.08.74 4 Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 r100.6 MHz Vakhandel Kasregisters Fotokopie Stencileer- reken- en schrijfmachines O Eigen Hersteldienst Olympia Tel. 053/21.40.82 International vervolg van blz. 1 Na een uur kwamen dan drie prachtige Dolfkens de zaal binnen gestapt, een pij niging voor de jury die 90, 60 en 30 pun ten moest toekennen en zo meteen be slissen wie winnaar zou worden. Na wat gefezel werd er gestemd. De Kornisse- sloipers 90, De Lodderoeigen 60 en De Matotten 30. Prins Jempi verloor er zo waar even de glimlach bij. want door zijn uitbeelding van Dolfken schoven de Ma totten van de eerste naar de tweede plaats. De eindrangschikking 1De Kornisse- sloipers. 2. De Matotten, 3. De Lodder oeigen. 4. De Gaa Lowies, 5. De Sjeepe- rekes, 6. De Schramoeillekrabbers, 7. Voesj. 8. De Koerskemels, 9. De Des- tereers. 10. De Toisers, 11. De Snotte bellen, 12. Kweit ni Wie en 13 De Pijpe- plekkers. (VDM) Sinds 1 september jl. kan men binnen de regio van Groot-Aaist de uitzendingen beluisteren van een nieuw radiostation. Katanga is de naam van deze nieuwko mer, die zich lokaliseert op de 100.6 Mhz van de FM-band. Volgens de zeer preciese gegevens van de Rijkswacht, die deze wildgroei nog allemaal kan bij houden, zou daarmee het totaal aantal niet-openbare radio's voor deze streek al opgelopen zijn tot 21. De beheerders van Katanga zien de oprichting van hun station zeker niet als overbodig daar het niet in hun bedoeling ligt om de reeds bestaande zenders te bekonkurreren. Net zoals FM-Bruxel in de hoofdstad hoopt Katanga, als onafhankelijke en niet- partijgebonden zender, een alternatief te kunnen bieden op de bestaande vrije-radio situatie, waar de program- matie te zeer gedomineerd wordt door al te kommercieel gerichte muziekjes, sluikrèklame en pseudo-informatie. Katanga echter wil voorrang geven aan de 'betere' muziek, echte stads- informatie met duiding en hoopt, net als FM-Bruxel, een progressief, laat staan intellektueel, publiek te kunnen Om dezelfde reden gaat men ook alle vormen van publiciteit uit de weg, inte- genstelling tot de andere stations waar winstbejag het ideaal van de lokale radio volledig verloedert; ondanks dit alles kan men toch het hoofd boven water houden en ziet men de toekomst rooskleurig tege moet. Een groot gedeelte van de appa ratuur is eigendom van de medewer kers, maar werd spontaan ter be schikking gesteld tot deze geleidelijk aan vervangen wordt door eigen mate rieel. Via een renteloze lening, aange gaan bij alle medewerkers van Katanga (3000 BF voor de werken den, 1000 BF voor studenten en werklozen en een grotere som voorde Radio Katanga, zeg niet zomaar een vrije radio. bespelen, dit in tegenstelling tot de doorsnee vrije-radio die zijn program- matie afstemt op de brede massa. Insiders zullen zich beslist nog herin neren hoe Katanga reeds een 5-tal maanden geleden zijn debuut maakte vanuit de «Gele Limonade» in de Rid derstraat. Omwille van organisatori sche redenen en technische proble men o.m. het storen van de Brand weer weer na een 4-tal weken proef besloten het projekt nog wat te laten rusten tot alles beter uitgewerkt was Intussen zorgt Katanga nu al meer dan 1 maand lang «alternatieve» pro gramma's vanuit de nieuwe studio, gelegen boven café «Kaktus» op de Grote Markt, na doorvoering van een strikte planning en reorganisatie en nadat, in samenwerking met de Brandweer, uitgemaakt werd op welke manier niet meer zou worden geïnter- fereerd. Door het vermogen van de 25-Watt zender met behulp van een booster tot 100 Watt op te trekken, hoopt men weldra de streek van Groot-Aalst te kunnen overspannen zodat ook de inwoners van de deelge meenten kunnen uitmaken wat deze vrije radio te bieden heeft Katanga, die om gelegaliseerd te wor den een vzw-stichting is, wordt in feite beheerd en gedirigeerd door een komité, bestaande uit Jacky De Pauw, Filip Buckens, Leen D'Hondt en Patrick Terryn, dat om de twee weken vergadert en de genomen beslissin gen aan de medewerkers doorspeelt. Voor de werkzaamheden in de studio staan deze laatsten onder toezicht van een dagverantwoordelijke, die zich op zijn beurt moet verantwoorden aan het komité. Bij Katanga, waar jongeren, studen ten en werklozen zich belangeloos inzetten om het vooropgesteld doel te bereiken, heeft men het financieel gezien niet zo breed. Daar men ten allen koste de onafhankelijkheid van het station wil vrijwaren tegen elke vorm van inmenging van buiten af, doet men bewust geen beroep op sponsors en andere geldschieters oprichters) is men erin geslaagd een beginkapitaal van 1.000.000 BF bij een te krijgen. Daar een zekere finan ciering toch onontbeerlijk is hoopt Katanga wat inkomsten te halen uit fuiven, tombola's, t.d.'s, maar vooral uit het systeem van de zgn. perma nente opdrachten, waardoor sympa thisanten maandelijks 50 a 100 BF storten op de rekening. Met dat geld zou men dan de SABAM-kosten kun nen betalen. 60 u. zendtijd per week acht men al meer dan voldoende, wil men het publiek nog echt kunnen boeien. Meer zendtijd zou alleen maar leiden tot herhaling en nivellering. Tevens wil Katanga een antwoord geven op de intussen allemaal identiek geworden programmaties van de andere zen ders, waar verzoekplaatjes, 'slechte' muziek, gepalaber, inside jokes en informatie op een laag pitje hoogtij vie ren. Op informatief vlak wil Katanga de primaire funktie van stadsradio nl. het, geven én uitdiepen van het lokaal nieuws op zich nemen. Op die manier hoopt men, voor wat de regio Aalst betreft, een aanvulling te vormen op de BRT-nieuwsdienst, die eerder ver antwoordelijk is voor nationale en internationale berichtgeving. Door het omroepen van kalenders hoopt men vooral het socio-kulturele leven te kunnen bevorderen. In de stijl van «Splinternieuws zal men verslag uitbrengen van gebeurtenissen en manifestaties, terwijl de socio-kulture le verenigingen de kans krijgen om zich onder de vorm van een «platform» aan de luisteraar voor te stellen. Men loopt ook met de plannen rond om dagelijks 1 kwartier lang, een bepaald onderwerp verder uit te diepen; in dit verband streeft men naar een nauwe samenwerking met de Nieuwe Gazet van Aalst, die volgens Katanga een gelijkaardig doel nastreeft, zij het dan op het vlak van de geschreven pers. Op muzikaal vlak wil men de luisteraar eveneens iets bijbrengen. Geen afge zaagde deuntjes, maar muziek die, naarmata de avond vordert, steeds moeilijker toegankelijk wordt. Van funk evolueert men gedeeltelijk aan naar soul, rithm en blues, nederlands- talige muziek, filmmuziek en kabaret om dan bv. met jazz af te ronden. Intussen blijven veel positieve reakties binnenstromen, zodat men vastbeslo ten is in deze richting door te gaan. Tevens denkt men er sterk aan om onder de vorm van een enquête na te gaan op welke manier de programma- tie nog kan worden bijgeschaafd. Of Katanga nu inderdaad slaagt in het bieden van een alternatief tegen de inmiddels verziekte geworden vrije radio-situatie, kan alleen maar geveri fieerd worden door zelf eens af te stemmen op de 100.6 Mhz en een keuze te maken uit het ruim geva rieerd programma-aanbod. (Y.V.) Kandidaat-medewerkers voor Katanga zijn nog steeds welkom. Geïnteresseerden, die achter het initiatief van Katanga staan worden dan ook vriendelijk verzocht schriftelijk kontakt op te nemen. KATANGA Postbus 100 9300 AALST 1 Maandag 18-19 19-20 20-22 22-24 non-stop viotte rock e.a. melodietjes Even ernstig nu gespierde pop met ironische tussenteksten. Union Minière Reggae, funk, jazz en Afro-Latin. Tristes Tropiques Vlot toegankelijke muziek.met tussenteksten van Rob De Robodt. Dinsdag 18-19 zie maanuag. 19-20.30 Wie niet swingt, die stinkt 20.30-22.30 Filature du Canal 22.30-24 Semi-direct Woensdag 18-19 19-20 20-22 swingende disco, funk en new wave. o.a. niet-commercieel nieuw werk van minder bekende artiesten, blues, rythm blues, rock roll. zie maandag. Katastrofe Mèn lenig Oilsjt funk en jazz-funk. kritisch-informatief programma over Groot-Aalsterse toestanden. 22-23 Marianne allerhande muziek geschreven of vertolkt door vrou wen. G'etj zwerte knienen jazz en Afrikaanse muziek. 23-24 Donderdag 18-19 19-20 20-21 21-22 22-24 zie maandag. De Vinyl-eter soul. blues, rock roll, funk, rythm blues. Op de rand van de wildernis nieuwe «zwaardere» muziek Programma d'Amore d'Anarchia cabaret, kleinkunst en chanson met satirisch gebabbel rustige muziek rond een bep. thema en discogra fieën en overzichten van bep. genres. Het derde oor De Lodderoeigen goed voor een derde plaats. (OJ) ABC: staal en stenen verwarmen lucht en water. ABC uit Denemarken of als een ketelsmid en een architekt mekaar goed verstaan. Geheel dubbelwandig, veilige sluiting, perfekte afwerking. Ook leverbaar met ingebouwde watertank om het C V circuit aan te sluiten; warmte in heel het huis en een gezellige open haard in de woonkamer. Analyse in samenwerking met uw Niet-openbare radio in Groot-Aalst (3) lokale radio's V Misses Koolstraat '82 in aktie. (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4