Voor groot esi klein brengt Sint Maarten Galerij DE SMET L. Garage Carrosserie VAN MELKEBEKE De verhuisaktie en Subaru wat fijns Paard van dak gevallen in de Zoutstraat tailleurs Van 8 tot 13 november Hoogstraat 11 AALST Eendrachtstraat 6 (nabij voetbalveld H. Hart) 9300 AALST Tel. 053/21 09 55 - 78 95 75 - 78 96 13. Verdeler van Subaru en specialist in V.W., Audi, Mercedes. mantels, rokken, chemisiers mode. Hoogstraat 2-4 9300 AA tel. 053/21 36 93 Gedekte tafels in de loop der tijden Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 9 vrije toegang alle dagen van 10 tot 20 u. Dinsdag en zondag op afspraak Tel. 053/21 05 60. De meubelzaak SAMEX, Hoogstraat 45, Aalst, wordt overgebracht naar Binnen- straat 31 (hoek Slotstraat) te L__ Aalst. m Hoe minder wij moeten ver huizen, hoe liever, daarom worden op alles wat in voor- mm raad is ongelooflijke kortin- hJ gen gegeven. Salons, livings, canapébed- den, afzonderlijke zetels, relaxen, vouwbedden, bad- ^m kamerkasten, schilderijen, kapstokken, spiegels, 7s schoenkasten, matrassen, mm ressorts, sierschouwen enz. Grijp deze kans. Q Kom zien en overtuig U. Valschermspringen doen de zwarte Pieten als echte akrobaten. En de brave Sint... die brengt per helikopter voor de kleintjes massa's geschenken en voor papa en mama een prachtige Subaru-show en eveneens grote keuze in Audi, V.W., Mercedes. Ook Subaru heeft voor elke koper van een model 83 bovenop de speciale voorwaarden nog een niet te versmaden kado: een stereo-radiocassette met boxen en quartz-horloge. Dus redenen genoeg om op 11 november om 11 u.30 bij Garage Carrosserie Van Melkebeke H. te Aalst langs te komen. over Napoleon uit mijne zak. en van die schone blauwe eekhoorntjes en dierlijke speelgoedbeestjes. Ik bel aan en subiet vlogen we buiten. Die zeiden dat ze niet meer in oude mannekes geloofden Ef fenaf affrontelijk, newaar. - Is Aalst dan geen Sintvriendelijk stad, Sint S.M. Toch toch. In de Wateringen, ter de blokkendozen van Etrimo. was 't ook geweeklaag en tandengeknars, edoch ik werd er uitermate vriendelijk in schoon Vlaams ontvangen. Ik heb een rode mantel aan. verstaat ge. Daar werd mij geen geweld aangedaan. Een echte Doorbraak, om zo te zeggen. Een komiek huis zulle, 'k heb wel een kwartier moeten zoeken voor ik de deur vond. Ik strooi daar wat niknakskes en lieverouwkes rond, en ze werden rood van kontente- ment; dat doet mij plezier. Ze hebben mij daar beloofd dat als ik nog eens werkloze Pieten heb. dat ik daar mat teruggaan om ze op een ministerie te laten werken. Warempel een schoon exempel van christelijke naastenliefde. En in Moorsel waren ze ook gentil. Ik werd daar verwelkomd door een van mijn gelovigen, met een lach op het gelaat gelijk Fernandel zaliger. Dat was in de in de... Z.P. In de Kaal bergstraat, Baas. Daar lag een reusachtige hoop wortelkes. ra pen en bieten gereed. Al van voor den tienden oktober, heb ik horen zeggen Precies alsof onze schimmel kan eten gelijk vier Brabantse trekpaarden. - En, Schattige Sint, Gij komt binnenkort op klaarlichte dag naar Aalst S.M.Wis en zeker. Twee keer nog wel. In het holst van de nacht van maandag 1 op dinsdag 2 november, rond halfdrie, gebeurde in de Zoutstraat een spektakulair ongeval. Een paarde donderde er van een dak, maar overleefde de val op wonder baarlijke wijze. Even merkwaardig was dat niemand uit de buurt door het gebeuren uit zijn slaap werd opgeschrikt. Toevallig er plaatse, slaagde onze reporter erin de berijder van het dier te interviewen. De man gaf zich uit voor Sint-Maarten. En hij was het ook. De buiteling had hen een tikje uit hun lood geslagen Zwarte Piet was er nog wit om de neus van, het paard had er de hik van gekregen, en de Sint was nerveus omdat de pers de hemelse buiteling had opge merkt. De Heilige Man zag er nog vrij goed uit voor zijn jaren (hij is er 1.662). en stond ons minzaam te woord. In den be ginne ietwat aarzelend, maar na enkele infantiele vragen liep het gesprek als gesmeerd. Een interview voor rijpere jeugd NGVA Beste Sint, wat is U hier in hemels naam overkomen S.M. Ja manneke, kijk. ik was hier bezig met mijn ritje over de daken. En 'k ben gevallen, newaar. ge hebt het zelf kun nen gadeslaan. Maar 'k heb niksken. Sjans, newaar. paardesjans. Gebeurt dat dikwijls, Monseigneur, dat gij slippertjes maakt op de daken S.M. Maar nee't Is geleden van in 1364. Ik kom al eeuwen in de Zoutstraat. vervolg van blz 8 Wist u dat het woord dejeuner komt van het latijn disjejunare, wat onge veer de betekenis heeft van zich af te zetten tegen het nuchter zijn. Ook het engels «breakfast» is in deze zin te interpreteren. Kortom, het tafelen blijft elke dag de weerspiegeling en het levend beeld van onze smaak, onze gedachten, van onze gevoelens. Treffend in dat opzicht zijn de heden daagse recepties, gala-diners en partys waarin staatslieden of politie kers hun gasten aan tafel vragen ten einde hun gedrag te beoordelen en bepaalde reakties te bestuderen alvo rens de besprekingen waarvoorr ze gekomen zijn te oriënteren. Ja, in menig ander opzicht blijft de tafel en het tafelgebeuren een cri iriaal punt in ons leven. We moeten daar voldoende belang aan hechten. (Infor matie Van Limbergen). Ik ken hier elke dakpan, elke midden stander. Maar hier zie, bij nummer 24, een winkeltje voor binnenhuisinrichting (n.v.d r. de zaak is genaamd naar ene De Neve), ik kleffer hier naar de schoor steen en ineens hoor ik binnen iemand danig snikken en snotteren. Ik peins, alle vooruit, we gaan dat kereltje eens gaan gelukkig maken zie. Dus kieper ik 't een en 't ander door de schouw een hoop speelgoedkamionnekes. een graaf- machientje, een betonmoleken en zo, ge kent dat newaar, dingen waar elk kinder hart sneller van begint te kloppen. En 't is nog niet goed beneden of in ene keer begint dat manneke uit alle maght te tie ren en te brullen, precies de Vlaamse leeuw. En van 't verschieten slibbert mijn schimmelke ocharme van de pannen, bij kans de grond op. Hoe ondankbaar dat de kinderen tegenwoordig toch zijn 't Gaat mijne mijter te boven. En we zijn het van de week nog tegen gekomen. In welke straat was dat nu weer, Piet Z.P. levers op de Gentsesteenweg. Baas, en een beetje verder, in de Wa teringen geloof ik. S.M. Juist. Op de Gentsesteenweg woont er een goeie vriend van mijn snoep- en speelgoedhandelaars, 't Is rechtover de KB, want Piet dacht dat hij naar Nieuwerkerken verhuisd was. Enfin, ik sta daar op dat dak te luisteren en wat hoor ik D'r zat daar warempel ook iemand te janken en zijn gal uit te spu wen. En ge weet, kinderverdriet daar krijg ik rap kompassie mee. Enfin, ik zeg tegen Piet«Hier gaan we eens een Impuls geven zieIk pak een leesboeksken up 6 november met de trein om 15 u. in 't station Ik word er verwelkomd door een kollega van mij. De Bisschop, en heel het feestkomiteit. Dan zal ik aan het belfort vanop mijn troon de kindjes ont vangen. Halleluja. En op 11 november ko ik naar de Sint-Maartensjaarmarkt, en zetel ik aan de watertoren zolang de par- keermeter het mij toestaat. Gij komt toch ook - Zeker, Snoezige Sint, en hebt gij al een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst S.M. Neen. verduiveld Ik wist dat ik iets miste. Welaan dan. ook als zijn 't zware tijden (ik heb al de helft van mijn mantel moeten inleveren), dit kan er nog van af Met een olijke lach galoppeerde het Hei lige Trio naar de Nieuwstraat. Hun ge schater verstomde ter hoogte van een grootwarenhuis aldaar, toen zijn de beel tenissen van Sint-Niklaas ontwaarden. «Konkurrentievervalsing hoorde ik nog roepen, en toen verdwenen zij zingend in de nacht, (chap)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9