zet vein Qalst ILMS nicucoe •K-END LANG UIT EN THUIS IN EIGEN STAD» Okkaziewagens T, wekelijkse markt op Kerstdag en Nieuwjaarsdag 1983 zullen Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst jujolais Primeur waard, rteng mij maandag 15 november laaf garage 1 w.v. FUNG MOTORS - AALST Een uitgave van v.z.w. Aalstetse informatie I Albrechtlaan 50, 9300 Aalst De 20 eerste binnengebrachte bons ontvangen zomaar een fles beaujolais Primeur gratis. I Anton Cogen en Roei Van de Plas reden voor jou met een spiksplinternieuwe FORD SIERRA naar Macon. Van het Maison Grandjean Lanery in het Chateau Grandmont ontvingen zij van de firma Renglet de overheerlijke Beaujolais Primeur. I TV-vedette Anton Cogen vertelt volgende week in |de Nieuwe Gazet van Aalst zijn wedervaren met de Ford Sierra en de Beaujolais Primeur. 053-21 16 79 - 70 23 15 70 23 16 met 1 jaar waarborg I en 1 jaar gratis omniumverzekering Voor nieuw O.C.M.W.-beleid SMlillSIS laagste huur99 fr. elk genre grootste-keus meer dan 1.400 films elk systeem Beta, 2000, VHS 82/22/02 AUTORIJSCHOOL AALST 1e jaargang - n* 22 - 12 november 1982 - 25 fr. üwiuuwniy iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHHimiiiniiiiiiilb pi»HUImillIminimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnminimum Oscar Redant doet boekje open L 114 i::: i: IT I4".- _7:n, Naar buitenuit scheen de verdeling van de schepenzetels binnen de nieuwe CVP-PW-bestuursmeerderheid- weinig moeilijkheden veroor zaakt te hebben. Enkel over de verdeling van de onderscheiden bevoegd heden was er enige spanning. In de CVP was het op voorhand geweten dat, zo deze partij mee aan de bestuurstafel zou zitten, Raymond Uyttersprot de nieuwe burgemeester zou worden. Diegenen achter hem die het grootste aantal stemmen behaalden werd meteen ook aangeduid als schepen. Aan deze afspraak heeft men zich binnen de partij dan ook korrekt gehouden. Naar wij zopas vernamenverliep ae ver deling van de schepenzetels binnen de andere koalitiepartner heel wat moeilij ker. Indien ook hier het principe van de hoogste stemmenskore toegepast werd. zouden niet alleen Anny De Maght-Ael- brecht. die 2.294 stemmen behaalde, en Gilbert Bourlon, die amper 20 stemmen minder achter zijn naam vergaarde, schepen geworden zijn, maar ook de Moorselse kandidaat Oscar Redant met 1.261 stemmen. Deze laatste diende echter het onderspit te delven voor de Aalstenaar André Doorns, die 976 stem men behaalde, wat de laagste skore was van alle negen PVV verkozenen. Hoe het zover kwam, werd door Oscar Redant zelf via een perskonferentie publiek gemaakt Zoals algemeen bekend waren er drie kandidaten voor de vakante plaats van de derde schepen, die de PVV mocht aanduiden. Het betrof hier de raadsleden Redant, Doorns en Adriaenssens. Daar de PVV-statuten voor dergelijk probleem niets voorzien, en niemand bereid scheen om zijn kandidatuur in te trekken voor een andere kandidaat, werd door de heer Redant zelf voorgesteld dat men een stemming zou houden tussen alle verkozenen van 10 oktober jl. Lees door blz. 2 SiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiuiiHu^i miniumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 4 Het gebeurt maar zelden, dat hulpverleningscentra zich in een Open Brief richten tot de gemeenteraad. Toch gebeurt dat dezer dagen. Ondermeer is het gekende Hulp-, Advies-, Kontakt- en Informatiecentrum ("HAK") en de ruim gestoffeerde brief gaat over het O.C.M.W. Zonder meer wordt gepleit voor sen grondige beleidsommekeer op meerdere vlakken. Merkwaardig is bovendien de wens voor een gedepolitiseerd beleid; konkreet stelt men voor aan de gemeenteraad één derde OCMW-raadsleden te benoemen uit niet-pclitici, die kunnen bogen op rijke ervaring in het welzijnswerk. Naïef of enige realistische mogelijkheid voor een noodzakelijke beleidsomme- keer Het voorstel is in elk geval verrassend, en de beleidswensen kunnen zeker niet zomaar aan de kant geschoven worden. H.A.K. - dat al tien jaar voor alternatieve Dit alsmede de nakende verkiezing van hulpverlening zorgt, en dit op volstrekt pluralistische wijze - heeft vanuit zijn werking dikwijls met het O.C.M.W te ma ken. "Er zijn weliswaar goeie kontakten met bv. de sociale dienst, maar wat het eigenlijke beleid betreft plaatsen we echt veel vraagtekens" aldus HAK. De Open Brief werd geschreven mede namens "steeds meer mensen voor wie (in deze krisistijd) het O.C.M.W. de laatste red plank is". Men vindt het vreemd dat de gemeente raadszitting van 13 oktober II. (enig agendapuntde OCMW-begroting) zon der enige diskussie afgehandeld werd. een nieuwe OCMW-raad vormde de aanleiding tot de Open Brief. Depolitisering of "de mens centraal" Opgemerkt wordt dat alle partijprogram ma's de mond vol hadden van depolitise ring. en dat de slogan "de mens centraal" vaak voorkwam. Hieruit wordt de konklu- sie getrokken dat ook in de politieke we reld de opvatting leeft dat welzijnsbeleid los dient te staan van enge partijbelan gen. Anderzijds stelt HAK vast dat - ook aï om bezuinigingsredenen dikwijls de wens uitgedrukt werd tot goede relaties met wat in de samenleving bestaat aan hulpverlenende initiatieven. Aldus kan overlaping vermeden worden en wordt een échte-adekwate hulpverlening mo gelijk Voorgesteld wordt het kumulatieverbod vast te legger, tussen 'gemeenteraads lid' en "OCMW-raadslid" Tevens zou den niet-politici, gesteund door elke frak- tie in de raad opgenomen dienen te wor den. Deze zouden voorgedragen worden vanuit het Aalsters Sociaal Overleg. Door hun volstrekte niet-partijgebondenheid zouden ze vlotter beleidswijzigingen kunnen voorstellen. HAK wijst erop dat er geen enkel wettelijk bezwaar is, en dat 'eventuele bezwaren niet enkel ingege ven zouden zijn door de vastgeroeste gewoonte om niet-verkozen partijvriend jes alsnog een goed-lonende bijverdien ste te bezorgen Openbaarheid HAK Geheimhouding is enkel verant woord waar het persoonlijke dossiers be reft." I UI O Lees door blz. 2 Freds Videoclub Molèndrïes 23Aalst s 053/78 77 35 De wekelijkse markt van Aalst behoort tot de grootste en de beste van het land. Het feit dat deze markt op zaterdagmorgen plaats heeft is nog een supplementaire troqf om potentiële kopers van heinde en verre naar het Aalsies stadscentrum te lokken. Traditioneel zijn de Kerst- en Nieuwjaarsmarkt dan nog de twee beste marktdagen van het jaar. Dit jaar vallen beide feestdagen echter op een zaterdag zelf. Daarom stelden de marktkramers zelf voor om de wekelijkse markt uitzonderlijk op een vrijdagmorgen te houden. Deze vraag werd door het Schepenkollege echtr niet weerhouden. Volgens wij ver- namen zou men zich bij deze weigering o a gebaseerd hebben op het feit dat de café's op een vrijdag moeten bevoorraad worden (sic) en op het feit dat er toch weinig marktkramers uit Aalst zelf op de markt staan (resic) Deze weigering van het Schepenkollege komt enigszins on begrijpelijk voor als men weet dat onge veer 350 zelfstandige marktkramers mede dank zij de Aalsterse markt hun brood verdienen. Anderzijds kan men nu al voorspellen dat de wekelijkse markt op Kerstdag of Nieuwjaar zeker niet het sukses zal ken nen, dat mag verhoopt worden. Wie zal bv op Nieuwjaarsdag zelf. na goed gegeten of misschien gedronken te heb ben het nog in zijn hoofd halen om s'mor- gens naar de markt te gaan In een persmededeling spreekt het nieuw VU-raadslid Willy Alloo de hoop uit dat het schepenkollege zo vlug mogelijk te rug zou komen op haar beslissing, zodat de marktkramers niet hun ongenoegen laten blijken door akties, die hij nog niet wenst bekend te maken. (M.P.) iiiMiiiiiitiiHiiHiiMiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimimiiiiiiiiimiiiimii IIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIII! miiitiiimimiiiimnmim De gemeenteraad van dinsdagavond jl. diende voor de derde maal dit jaar een begrotingswijziging in de gewone dienst te bespreken en goed te keuren. Daarbij bleek nogmaals dat, ondanks alle mogelijke hulp en subsidies van hogerhand, het deficit van de stad Aalst in 1982 het half miljard ruim zal overschrijden. Naar wij vernamen bleken sommige gemeenteraadsleden in de bevoegde kom missie van financiën niet zo zwaar te tillen aan het deficit Anderen daarentegen protesteerden openlijk tegen het steeds verder aftakelen van de stadsfinanciën Het ziet er immers naar uit dat de katastrofale financiële toestand van de stad zware gevolgen zal hebben voor de Aalsterse belastingsbetaler. Ingevolge het saneringsplan dat gekoppeld werd aan de gelijknamige lening van de Vlaamse regering zullen alle deficitaire gemeenten immers verplicht worden hun huidig deficit weg te werken binnen de vijf jaar. Hiervoor zal slechts één grote mogelijk heid overblijven, met name het verhogen van de financiën. Naar wij zopas uit welingelichte bron vernamen, denkt men er in Aalst daarom aan vanaf volgend jaar op de opcentiemen op de personenbelasting te verhogen van 6 naar 9 waar een zeer zware aderlating zal betekenen voor iedere belastingsbetaler. Deze opcentiemen werden immers door de nationale regering vrijgelaten, daar waar zij voorheen beperkt waren. Wat er uiteindelijk in de gemeenteraad over al deze geruchten zal verklaard worden, kunnen wij op dit ogenblik (maandag avond) nog niet mededelen, maar daarover zal de lezer beslist meer vernemen in ons volgend nummer. (MP) De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon is onstemd. Oorzaak van haar ongenoegen is een we! erg 'vreemde' zaak van handel in, of verkoop van, een deel van het kunstpatrimonium van de H. Geestkape! en andere OCMW-gebouwen in de Kattestraat. Even verduidelijken. Op 20 september IIvraagt de WAK aan werk werd met de opruiming van de ge- het OCMW een gedetailleerde lijst met vermelding van de bestemming van de waardevolle voorwerpen die zich in de reeds gesloopte gebouwen èn in de ver waarloosde kapel, bevonden Een aantal kunststukken werden namelijk verkocht (o.a. stoelen, altaar), andere werden toe gevoegd aan het kunstpatrimonium van de zusters van het hospitaal, nog andere geschonken aan het Stedelijk Museum (Oud-Hospitaal). Meer dan een bevesti ging van ontvangst van de brief kregen de mensen van de WAK tot vandaag echter met te horen vanwege het OCMW Meer dan 6 weken na het verzoek werd de gevraagde informatie nog steeds niet verstrekt, ondanks gedane beloftes. De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon vraagt zich af of het werkelijk zó moeilijk kan zijn om dit alles in de boekhouding van de betreffende diensten van het OCMW, na te gaan. Of, zijn er soms za ken gebeurd die het daglicht schuwen Het volgend verhaal stoffeert de eis naar duidelijkheid De WAK zendt op 2 oktober nogmaals een schrijven naar het OCMW met de vraag waar het schilderij van Lebrun (in 1879 bestuurder van de Aalsterse Aca demie) met een portret van deken De Hert. zich vandaag ergens bevindt. Dit Deken De Hert, geschilderd door Lebrun bouwen in de Kattestraat overgebracht naar de buraus van het OCMW Niets op aan te merken zou je zeggen, ware het niet dat ditzelfde doek door een hande laar enige tijd geleden ter expeditie werd aangeboden aan twee bestuursleden van de WAK Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks" wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST «21 21 90_

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1