BLANCQUAERT Atletiekclub Eendracht Aalst wil veldlooppositie verstevigen Valpartij kan opmars van Werner Van der Fraenen niet stoppen Louis Lockefeer-Vinck SWARTEBROECKX LOUIS MAKELAAR WTC Chambrol huldigde laureaten Turbo Cars wint topper van Palace VK Aalst en UFO 78 duidelijke overwinnaars Formule A te Meldert EINDEJAARSACTIE Tel. 053/70 42 10 Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Olympla Tel. 053/21.40.82 Wielertoerisme Volleybal 14 Nieuwe Gazet van Aalst 19 november 1982 Alhoewel Eendracht Aalst de laatste jaren vooral op de piste zeer sterk voor de dag kwam, hoopt men ook deze winter successen te behalen. Tijdens de oefen veldlopen te Nieuwerkerken en Herdersem gaven enkele wit-zwarten reeds blijk van een uitstekende conditie. Hopelijk zullen ze deze in de komende maan den kunnen bevestigen. Pierre Callebaut moet in staat worden geacht zich bij de Belgische Sub-top te handhaven, zoniet aansluiting te vinden bij de nationale elite. Vooral in de lastige, modderige wedstrijden mogen we hem op de voorgrond ver wachten. Geert Pas hoopt zich, na zijn succes sen in de jeugdreeksen, ook bij de senioren op het voorplan te kunnen hijsen. Marathon-specialist Herman Parmentier, zal samen met Eric De Saedeleer en Roland Baeyens voor belangrijke ereplaatsen kunnen zor gen. Geert Verdoodt en Geert Van Durpe zijn de belangrijkste juniores. Johan Van Den Bossche vormt met nog enkele andere de ruggegraat van de scholieren. Gunther Lanckman, die zal uitkomen in de pupillenwedstrijden, is een jon gere met talent. Ook hij wordt in staat geacht tot goede prestaties. Ook de damesafdeling heeft het nieuwe veldloopseizoen ernstig voor bereid. Sandra De Nijs en Veronique De Pierre zullen bij de miniemen zeker mooie resultaten boeken. Verder wordt ook veel verwacht van kadet Maria Vermassen en scholier Inge borg De Decker. Het juniorentrio Ann van Holsbeeck, Els van Holsbeeck en Veerle Pas zal De organisatoren «Klein maar dapper» hadden het getroffen. Ondanks het feit dat er geen startgeld te rapen viel kreeg men 5 4 deelne mers aan de inschrijvingstafel. De weersomstandigheden waren ideaal. Er was ook een ruime publieke belang stelling. Het werd bovendien een boei ende en erg spannende veldrit. Mis schien zou deze een minder attraktief verloop kennen indien plaatselijke favo riet Werner Van Der Fraenen in de eerste ronden niet ten val was gekomen. Na zijn valpartij reed Wemer immers in vijftiende stelling en diende een grote achterstand goed te maken. Onze Aalstenaar reed echter gewoonweg geweldig. In een mi nimum van tijd slaagde hij erin de Neder lander Nico Hermans te vervoegen. Die eveneens een sterke indruk liet. Op een bepaald moment kon hij van een lichte inzinking van Van Der Fraenen gebruik maken om terug alleen aan het komman- do te komen. Sterke Werner kwam ech ter zijn inzinking vlug te boven en kwam terug. Na ongeveer een uur koers slaagde Wer ner erin met een enkele forse demarrage de Nederlander achter zich te laten. Hij finishte tenslotte met een twintigtal se conden voorsprong. Meteen een tweede bloemtuil. We zijn ervan overtuigd dat er nog heel wat zullen volgen. Gelet op wat hij liet zien te Meldert. (J.V.L.) Vloeren Faience Marmer Tabletten Gevelsteen - Trappen Gedurende de maand dec. 1982 speciale kortingen op vloeren en faiencetegels van 10 tot 20 Grote Baan 194 9390 Herdersem-Aalst alle verzekeringen beleggingen persoonlijke leningen hypotheken 100 Tel. 053-78 67 65 Zavelbaan 68 9300 AALST Vakhandel Kasregisters Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines O Eigen Hersteldienst International zich voor de clubklassementen in laten gelden. Na het vertrek van internationale Annemarie Van Nuffel naar A.V. Toe komst, zullen Inge en Hildegarde Eemans het moeten waarmaken bij de seniores. Linda Troyekens, pas de 22- jarige leeftijd gestart met atletiek, kan voor de verrassing zorgen. Wie Euro pees veteranenkampioen Godelieve Roggeman zal kunnen verslaan blijft een open vraag. Vorig jaar kende zij inderdaad geen enkele nederlaag. De veteranen-heren beschikken even eens over een homogene ploeg. Iwein Backaert, Jozef Lauwerijs, Wilfried Chiau en Jan Marcelis zijn de voor naamste pionnen. Programma: Om de ploeggeest en het veldlopen in het algemeen te bevorderen, wordt een regelmatigheidscriterium georga niseerd. Hiervoor staan volgende wedstrijden op het programma heren 1 november te Denderleeuw 20 november te Haaltert 5 december te Denderhoutem 12 december te Hekelgem 16 januari te Melsen 30 januari te Uitbergen 6 maar te Lebbeke dames 7 november te Haasrode 21 november te Uitbergen 28 november te Sinaai. 12 december te Grembergen 9 januari te Zele 16 januari te Opwijk 5 maart te Lebbeke Vanzelfsprekend zal Aalst in februari sterk vertegenwoordigd zijn bij de regionale en nationale kampioen schappen. (P.V.B.) De wielertoeristenklub Chambrol Herdersem sloot het seizoen af. Een seizoen dat eens te meer suksesvol is geweest en waarin ook alle vorige rekords werden neergehaald. Wönt niet minder dan acht leden kregen het maksimum aantal kilometers onder de wielen. Zodat drie ervan de titel van Keizer mogen voeren. De laureaten wer den tijdens een gezellig avondje-uit uiter aard gehuldigd. En mochten een waar devol aandenken in ontvangst nemen. In 1982 werden liefst 1.829 km afgehaald. Vorig jaar bedroeg dit aantal 1.524 km WTC Chambrol is een wielerklub die momenteel wind in de zeilen heeft. Tijdens het feestmaal waarbij schepen van Sport Eddy Monsieur de trofeeen die ook door de Stad Aalst werden geschon ken uitreikte werden de hoogtepunten uit het voorbije seizoen op het witte doek gebracht. Volgende nieuwe klubkampioenen wer den het voorwerp van een spontane hul diging (in alfabetische orde) William De Grom, Luc Gits (keizer), Kamiel Janse- gers (keizer)André Van der Maelen (kei zer), Edmond Van der Poten, Etienne Van Roy. Stefaan Willems en Herman Wouters. (J.V.H.) Golfbiljartfederatie Aalst De meeste belangstelling ging op de tiende kompetitiedag ontegensprekelijk naar de konfrontatie. Turbo Cars-Palace die de nummers een en twee van de rangtabel tegenovermekaar bracht. Het werd een sukses over de ganse lijn voor Turbo Cars dat telkens zo in de erereeks als in de A-reeks met identieke 1- 5 cijfers won. Turbo Cars is drie punten los en Palace wordt nu bedreigd door Zand mannetjes en Moorsel. In de topper was het vlug bekeken. Met Baelde, De Cock en De Baere snelde Turbo Cars naar een 0-3 voorsprong. Van den Borre lukte toen het eerreddende punt. Verder kwam Palace niet. Het ging de boot in. Neirinck en Cours zorgden voor de eindcijfers. Het begon best voor Schoonaarde bij Kos- zen. De Bruyne liet immers het ope- ningspunt inschrijven. Maar daarna werden de gasten in het verlies ge speeld door Roggeman, Valckeborgh en De Pierre. De Meersman riep nog eens de spanning terug, doch De Kegel legde de zege vast voor de thuisploeg. Cosmos zette eens te meer een niet verwachte uitslag neer door bij Moorsel de halve inzet te rapen. Met Barrez en Van Haudt kende Moorsel een goede wedstrijd- aanhef. Doch Baeyens en Van Ros- sem brachten de score in evenwicht. De Meyst zette de thuisploeg opnieuw aan de leiding. De spanning was bij de 3-2 stand dan ook te snijden. Salens bezorgde Cosmos een onbeslist. In de A-reeks is de voorsprong van de lijsttrekker tot liefst vijf punten opgelo- Vierde nationaier VK Aalst heeft de gasten uit Ooigem geen schijn van kans gegeven. Het werd een eerder gemakkelijke overwinning in de hand gewerkt vooral door het feit dat men over de basisploeg kon beschik ken. In de eerste set was vooral trainer Paskiewicz de spelbepalende figuur. Via zijn keiharde opslag kon de thuisploeg naar 11-0 snellen. Ooigem ken even terugkomen omdat de Aalstenaars in defensief opzicht enige steekjes lieten vallen. Iemand zorgde echter voor de gunstige kentering zodat het nog 15 - 9 werd. De tweede set kende een gelijkopgaand verloop daar de bezoekers zich in lage verdediging uitstekend manisfesteerden. Een wederoptredende Guido De Schrij ver en Mark Philips lagen toch aan de basis van een 15-13 winst. In de derde set bood Oöigem nauwelijks enig verweer. Raf Sterck hamerde alle ballen voorbij het blok en verdedigend liet VK zich niet verrassen. Logische 15-6 cijfers kwamen dan ook op het bord. Het verwonderde ons toch wel dat, on danks het feit dat Aalst over alle titula rissen kon beschikken, trainer Paskie wicz opnieuw op het terrein stond. Se cretaris Ronny Lauwers had echter een pasklare uitleg «Als Paskiewicz mee speelt dan boezemt hij als leidinggeven de figuur vertrouwen in. Deze man kan zijn routine, spelinzicht en zuivere pas sing op het juiste moment aanwenden Bovendien zorgt hij ook voor een kar- revracht punten. Dat doet echter niets af aan de verdienste van onze jeugd. Inte gendeel. ik zie Wilfried Doorns als de man die Paskiewicz binnenkort zal op- volqen. Hopelijk blijven we nu gespaard van kwetsuren opdat de nakende, belangrij ke confrontaties in optimale omstandig heden kunnen aangepakt worden» Kangoeroes ging onderuit in zijn strijd tegen Ronse. Met 15-10,15-5 en 15-3 cijfers kreeg men een droge 3-0 voorge schoteld. Vorige week wisten de Aalste naars door te stoten naar de derde ronde voor de Beker van Oost-Vlaanderen. Een werkelijk schitterende kollectieve prestatie lag toen aan de basis van twee maal een 3-2 overwinning. Kuklos kon het evenmin waarmaken te gen de gasten uit Baasrode. (0 - 3) Het lijkt wel of er een vloek op deze klub rust. Er was een indrukwekkende ge- kwetstenlijst en in de loop van deze wed strijd kwamen er nog drie bij Het morele front van de Kuklosclan wordt wel erg op de proef gesteld. pen. Deze won immers «zonder par don» van zijn naaste rivaal Palace. Alleen Van Buggenhout kon zijn partij winnen. De zege van Turbo Cars werd vastgelegd door Van Aerde, Janse- gers, Van Liefferinge, Van Stijvendael en Van Impe. Cosmos (b) was een te zwakke tegenstander voor Moorsel (b) derde in de klassering. Salens kon nadat Saeys de bezoekers aan de lei ding had gezet Cosmos terugbrengen. Doch De Petter, Janssens, De Wolf en Vinck klopten hun opponent. Koszen Cb) kon dan pas terugslaan toen de stand reeds 4-0 luidde voor Faber. De Sutter, Van den Steen, Van de Wiele en Van Driessche zorgden voor een veilige voorsprong. Voor Koszen (b) scoorden De Vidts en Staels. (J.V.H.) Het programma Erereeks Leeuwkens A - Moorsel A Cosmos A - Welkom A Hand in Hand A - Koszen A Schoonaarde A - Zandman. A Scotsing A - Palace A Corso A - Turbo Cars A Reeks A Moorsel B - Leeuwkens B Welkom B - Cosmos B Koszen B - Johny Boys A Zandman. B - Faber A Palace B - Parksken A Turbo Cars B - Krijt op Tijd A Reeks B Hand in Hand C - Schoonaarde B Johny Boys B - Scotsing B Sportvr. B - Corso B Zandman. C - Hand in hand B Parksken B - Sportvr. A Faber B - King Boys A VrijKasseistampers A. Uitslagen van 13/11/82 Erereeks Palace A - Turbo Cars A 1-5 Zandman. A - Scotsing A 5-1 Koszen A - Schoonaarde A 4-2 Welkom A - Hand in Hand A 1-5 Moorsel A - Cosmos A 3-3 Leeuwkens A - Corso A 6-0 FF Reeks A Turbo Cars B - Palace B 5-1 Parksken A - Zandman. B 0-6 FF Faber A - Koszen B 4-2 Johny Boys A - Welkom B 4-2 Cosmos B - Moorsel B 1 -5 Krijt op Tijd A - Leeuwkens B 3-3 Reeks B Corso B - Johny Boys B 3-3 Hand in Hand B - Parksken B 6-0 FF Scotsing B - Hand in Hand C 4-2 King Boys A - Sportvr. B 6-0 Sportvr. A - Kasseist. 4-2 Schoonaarde B - Zandman. C 4-2 VrijFaber B.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14