zat \?cin £|abt Ellebooggevecht om plaatske in 't OCMW COMAR SPORT groot - andel VIDEOFILMS nicucoe, END LANG UIT EN THUIS IN EIGEN STAD» Hoe rijk was auto-arme zondag Oostvlaamse Sierhoen en andere rare vogels r Drie dagen uitstel kosten stadsbestuur 500.000 fr. 1e jaargang nr 23 19 november 1982 - 25 fr. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie AUTORIJSCHOOL AALST Koolstraat 15 Schoolstraat 5 9300 Aalst 053/21 25 56 atie W nn s portzaak met ERVARING. ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus meer dan 1.400 films élk systeem Beta, 2000, VHS jaarmarkt t Wij ook En misschien sta je nu in Nieuwe Dossier: Aalsterse financiële wereld Nu de nieuwe gemeenteraad bekend is, wordt in politieke kringen en daarbuiten met enige spanning uitgekeken naar de samenstelling van de nieuwe raad van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn (vroeger C00). Alhoewel deze nieuwe raad pas op 1 april zal geïnstalleerd worden, moeten de gemeente raadsleden reeds op 24 januari de leden ervan kiezen. Zoals te verwachten wordt er op dit ogenblik druk heen en weer gelopen door mogelijke kandidaten, die hopen er de komende zes jaar bij te zijn. Ook op dit vlak zijn er meer kandidaten dan plaatsen, zodat de strijd binnenkamers niet van een leien dakje verloopt. voor zover wij Kbnaen achterhalen is ten reeds aangeduid werden. Gezien er op dit ogenblik slechts één partij, de partij recht heeft op vier vertegen met name de CVP, waar de kandida- woordigers werden mevr. Blanc- quaert-Bourgeois en Amand De Vijl- der (die nu reeds deel uitmaken van het OCMW-bestuur) en de heren Henri Van der Veken en Jozef De Smet als raadslid voorgedragen. Zoals bekend zal het voorzitterschap in de volgende legislatuur toekomen aan een PVV-er. In de eerste plaats wordt hierbij gedacht aan burgemees ter D'Haeseleer, maar of «mijnheer Louis» deze funktie effektief zal waar nemen is op dit ogenblik een open vraag, zodat heel wat spekulaties de Vervolg blz. 2 Het was een gok zou Vlaanderen die ene zondag 14 november de auto in de garage laten om er met z'n allen vrijwillig een auto-arm festijn van te maken In Brabant, West- en Oost-Vlaanderen kon je wat merken, wisten de maandagkranten. En Aalst kwam er bij ons van het initiatief van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen terecht autoweg. En de straten rond de Een dracht stonden zoals altijd vol auto's Maar toch op die koude (maar droge) zon-dag waren er méér wandelaars dan gewoonlijk. VervQ|g 2 Eigenlijk was 14 november een referen dum. Keuze voor twee denkpatronen enerzijds de vastgeroeste gewoonte om per wagen ter kerke of naar de voetbal te trekken, anderzijds de groene invalshoek dat een straat nog voor wat anders dient dan om door te rijden. "Mijn auto, mijn vrijheid" of "mijn vrijheid zonder auto" dus met andere woorden. Acht jaar geleden werd het AGALEV-manifest geschreven met de beginwoorden «de autoloze zon dagen waren een teken aan de wand»; in 1982 kon je het al beleven dat een massa-organisatie (B.G.J.G.) in samen werking met de N.M.B.S. en de B.R.T en geruggesteund door een groot deel van Vlaanderens rijke verenigingsleven, opriepen tot vrijwillig autoloos worden. Doelbewust, niet zozeer uit energie- schaarste, maar omwille van wat dan zoal mogelijk wordt. Eerste indruk het straatbeeld verschilde weinig van «doordeweekse» zondagen. Geen sensationele taferelen, zoals wel eer, toen je kon wandelen op autostra des en kon spelen op de ring. Toen was het verplicht, nu niet. Wie wou oversteken nu, moest tóch naar links en rechts kijken. Er was ajs je héél goed keek wél minder drukte, maar de straat blééf een Voor de veiligheid van de voetgangers en autobestuurders organiseerde de Dekenij Moorselbaaneen ludieke aktie. In de ochtend van de autoloze zondag (14 nov.) herstelden dertien handelaars, met modern materiaal, gedeeltelijk het wegdek (dat in zéér slechte staat ver keerd). Deze operatie duurde drie uur. In die tijdspanne werden een honderdtal putten opgevuld, gelegen tussen de Appelstraat en het slot. (OJ) Ik heb niets tegen fazanten, zeker niet met roomsaus, maar ik kreeg meteen een akute opstoot van mijn pluimvee allergie toen ik zaterdag avond de zaal van het HRITO betrad. Met tranende oogjes en versnofte neus, zwijmelde ik rond, als een kip zonder kop, vast besloten om de verkiezing van de negende sierhoender van Oost-Vlaanderen 1983 niet te missen. Een bijeenkomst van talrijke pluimveeprominenten uit het hele land kan immers niet op een kippedrafje afgehandeld worden. Neen, er dient gekluifd tot het laatste fazantenbotje om de diepe zin van dit gebeuren te doorgronden. Eerste die ik attakeerde was de Oost- Vlaamse fokker, dokterandus Hereman van de beroemde Aalsterse kwekerij Gaa Lowie. William zag er zorgelijk uit. De droge periodes van de voorbije zomer hadden onze vriend poulier niet ge spaard. «De gespikkelde eitjes uit Zeve ren, Zulzeke en Waubrechtegem kregen hoenderschurft meneer. Het Zaffelaarse broed werd door de ratten aangevreten en een zeldzaam legsel uit Dendermon- de werd door het paard vertrappeld. Het enige dat mij toen nog restte was het Aalsterse struisvogel ei. Ik heb het zorg vuldig gekeerd en gedraaid, er als een kloek over gewaakt en zie het resultaat, een poularde van het zuiverste ras Voel maar eens aan dat buikje van ons Jem- piken. meneer. «William, klopt het dat er nog twee ande re sierhoenders van Oost Vlaanderen verkozen worden in Wetteren en Krui- beke «Ja, maar mijn gebroed is het enige echte. Ziet ge dat (het fiere vinger tje op de borst) ik ben voorzitter van het NKCN «Wat is dat «Het Nationaal Komite, Comité National». «Van wat dan wel Awel van de Nationale pluimvee federatie hé, voor de verkiezing van de mooiste hoenders van België. Ge ziet ze hier toch allemaal zitten hé, (breed ge baar naar alle aanwezige gepluimden, die kakelen als kippen zonder kop) alle maal prijsbeesten». Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen HTaLLOENParklaan 93, AALST *21-21 90 De oude en de nieuwe sierhoen van Oost-Vlaanderen. «Kunt U als specialist poulier een verge lijking maken tussen onze Aalsterse kampioentjes en het andere gevogel te «Ja. ik ben nationaal voorzitter hé. Op zo'n vraag mag ik niet antwoorden. Ge weet anders wel wat ik zou zeggen hé, ha ha ha. (vette lach) Maar in Aalst, dat kan ik u wel verklappen, voelen onze beesten zich allemaal kiplekker. Vervola blz. 2 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open 9 U.-12 u. en 14'u.-17 u. zaterdag 9 u.-l 2 u. 32/23/09 Freds Videoclub Molendries 21Aalst ■3 053/78 77 35 lees binnenin. Onder massale belangstelling vond op 11 november jl., herdenking van de Wapen stilstand, de 30ste uitgave plaats van de intussen traditioneel geworden Sint Maar- tens' Jaarmarkt. Vanuit alle hoeken van het Vlaamse land waren allerhande markt kramers, veehandelaars, kwakzalvers en andere jongleurs naar Aalst afgezakt, om met radde tong hun waar aan de man te brengen. Het publiek dat die dag alle dialekten sprak, ergerde zich blijkbaar niet aan duwen, horten of stoten, want het liet zich maar al te graag boeien door de «fantastische» verhalen van de venters, die blijkbaar voor alles een pasklare oplossing in huis hadden. Ook wij waren van de partij en lieten ons met de opeengepakte massa meedrijven van de Watertoren tot aan de Houtmarkt om te zien hoe U zich liet overhalen om met een nooit-meer lekkende kraan, een speciaal zeemvel, een plunchen beest of zelfs met een levensecht kalf naar huis terug te keren. Deedt U dat niet, dan nog is de kans groot dat we U zagen staan watertanden aan een van de vele friet- of hot dog-kramen. Een exclusieve fotoreportage, genomen met onze verborgen kamera, levert U verder in deze krant het ontegensprekelijk bewijs. (Y.V.) Zes jaar geleden werd de eerste gemeenteraad van Groot-Aalst op nieuw jaarsdag zelf geïnstalleerd. Deze historische zitting zal vele Aalstenaars nog in het geheugen liggen. Ook ditmaal was het oorspronkelijk de bedoeling de nieuwe gemeenteraad op nieuwjaarsdag zelf te installeren. Dit zal blijkbaar niet het geval zijn, en voor zover wij vernamen zullen het nieuw schepen kollege en de nieuwe raadsleden pas de eed kunnen afleggen op dinsdag 4 janu ari. Dit uitstel van drie dagen zal de stadskas echter ongeveer een half mil joen lichter maken, omdat om deze reden in de maand januari zowel het nieuw schepenkollege als het thans bestaand schepenkollege een volle maand wedde zullen ontvangen. De huidige scnepen van Openbare Werken Jan De Neve blijkt trouwens aan de basis te liggen van dit uitstel. Toen hij nog deel uitmaakte van het vorig stadsbestuur werd schepen De Neve ooit eens drie dagen zonder wedde ge schorst door de provinciegoeverneur in gevolge een onwettig afgeleverde bouw vergunning. Vervolq blz. 2

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1