FINK, Nieuwe meerderheid CVP-PVV tekent zich reeds af in gemeenteraad Bocqué krijgt voorlopig geen straatnaam Modell voor elke gelegenheid de gepaste jurk das' Nieuwe Gazet van Aalst 19 november 1982 5 Herrie over Victor Bocquéstraat ao honrnt.nn van het (1HMW in gende V In tegenstelling met de vorige raadszitting, waar de begroting van het OCMW in een drafje werd afgehandeld, kreeg het opnieuw talrijk opgekomen publiek dit maal waar voor zijn geld. Bij talrijke agendaponten bleek de CVP immers reeds de meerderheid te steunen, terwijl de SP duidelijk reeds de oppositietoer opging Vooraleer de eigenlijke agenda van de gemeenteraad aangevat werd, hul digde burgemeester D'Haeseleer op gevatte wijze Herman De Cock, een Aalstenaar die reeds 35 jaar onafge broken de raadszittingen bijwoont zoner ooit verkozen te zijn en zonder ooit één zitpenning ontvangen te heb ben. De oproep van schepen Monsieur tot medewerking aan de 11.11.11 -aktie lokte onmiddellijk enige reaktie uit. Willy Van Mossevelde (VU) stelde immers aan zijn kollega's voor hun zit penning over te dragen aan deze aktie. Dit voorstel werd niet in dank afgenomen door toekomstig burge meester Raymond Uyttersprot (CVP) die het voorstel van Van Mossevelde demagogisch noemde, omdat de VU niet protesteerde in de provincieraad toen daar een voorstel van Agalev afgewezen werd om de kostprijs van een diner voor de raadsleden even eens af te staan aan de 11.11.11- aktie. Lambert Van de Sijpe (eveneens CVP) verzette zich van zijn kant tegen het feit dat de politici steeds misbruikt worden voor dergelijke akties. Vol gens hem mocht men de raadsleden niet overbelasten met te veel initiatie ven, terwijl hij de zitpenningen amper voldoende vond voor het vele werk dat zij verzetten. SP-raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh vond tenslotte de gulden middenweg door te stellen dat ieder raadslid voor zichzelf moest uit maken of hij zitpenning zou afstaan of niet. Bij een hieropvolgende hoogdrin- Het mooiste voorbeeld van de onenigheid binnen de huidige meerderheid werd op de jongste gemeenteraad gegeven toen het voorstel van het schepenkollege ter sprake kwam om de nieuwe baan tussen de Pierre Corneliskaai en het Wijn- gaardveld te noemen naar Victor Bocqué, die burgemeester was tijdens de tweede wereldoorlog Dit voorstel kwam reeds enkele malen ter sprake in de raad, en uiteindelijk werd beslist twee straten te noemen naar een overleden burgemeester: enerzijds Victor Bocqué en anderzijds Jozef Borreman, maar wie een deel van de Vooruitzichtstraat, links van de Boudewijnlaan zou genoemd worden. Op de laatste raadszitting zelf verdui delijkte de bevoegde schepen Hoog- huys waarom de nieuwe Borreman- straat niet weerhouden was. Op het openbaar onderzoek terzake hadden bijna alle inwoners van de Vooruit zichtstraat protest aangetekend tegen de naamvergadering, zodat het sche penkollege besloot de procedure te stoppen en uit te kijken naar een andere-nieuwe straat, die naar Jozef Borreman zou kunnen genoemd wor den. Dit was duidelijk niet naar de zin van CVP-er Etienne Bogaert, die van oor deel was dat de gemeenteraad una niem gekozen had voor Jozef Borre man. Volgens hem had men ten onrechte beslist de procedure te stop pen. Schepen Hooghuys bleef echter bij zijn beslissing en stelde dat de naamwijziging tenslotte toch zou afge keurd zijn bij de provinciale kommissie gezien de enorme reaktie uit de Voor uitzichtstraat. Tot zijn verbazing was er trouwens geen enkel protest geweest bij het openbaar onderzoek over het dossier van de Victor Bocquéstraat. PVV-er André Doorns sloot zich echter aan bij de heer Bogaert wat de gelijktijdigheid van de twee dossier betrof, en vroeg dan ook het dossier te verdagen. VU-raadslid Willy Van Mossevelde, die zijn zieke fraktieleider Jan Caudron verving, drong er echter op aan dat men onmiddellijk een beslissing zou nemen, gezien het reeds de derde maal was dat het voorstel op de gemeenteraad kwam. Schepen Hooghuys was het hier volle dig mee eens. Hij herinnerde er aan dat er reeds twee voorstellen van raadslid Van der Beken (VU) geweest waren, maar dat men nu pas de eerste maal kon beslissen na de organisatie van een openbaar onderzoek naar baten en kommer. Voor de toekenning van een naam aan een nieuwe straat beslist de raad zelf, wat niet het geval is voor de vervanging van een straat naam. Zijn kollega Jan De Neve (VU) wees erop dat zijn fraktie de naam van de ex-burgemeester van Aalst voorge steld had «als erkenning aan de per soon die de inwoners van de stad op de beste wijze verdedigde en dit in moeilijke omstandigheden». Na nog een diskussie tussen de heren Hooghuys en Bogaert over de eigen lijke procedure, herinnerde Schepen Monsieur eraan dat men voorheen ook moeilijkheden had met de wijziging van de Korte St. Jansstraat in Burge meester Blancquaertstraat. Om deze reden werd de naam Blancquaert gegeven aan de dreef, die langs het Osbroeksportstadion loopt. Even kwam Julien Vinck (CVP) tussenbeide met de opmerking dat men heel wat moeilijkheden zou vermijden door eenvoudige namen te kiezen zoals Wijnputstraat i.p.v. Bocquéstraat, maar zijn voorstel had geen sukses. Nadat nog even raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) uitleg ver schaft had over het vroegere voorstel van VU-er Van der Beken, werd tens lotte beslist over te gaan tot de stem ming over de verdaging. Deze werd tot veler verrassing aange nomen met 18 tegen 17 stemmen. Naast het ganse schepenkollege, en alle aanwezige leden van VU en SP was er slechts één PVV-er en één CVP-er (Willy De Turck) die tegen de verdaging stemden. Alle andere CVP- ers en PVV-ers opteerden om het voorpstel tot het geven van de naam van wijlen Victor Bocqué aan een nieuwe straat op een latere datum opnieuw te bespreken. (MP). Sint-Maarten Kwam ook even langs in café Drieveldenom de kleinsten een ge schenk te overhandigen. Dit was een organisatie van Spaarmaatschappij Lust naar Vermaaken voetbalploeg «V.K. Starboys gende vraag van Lambert Van de Sijpe over een bouwaanvraag in het Kra- vaalbos, ontstond er duidelijk een mis verstand met Schepen van Openbare Werken, Jan De Neve, die uitleg ver strekte over de aanvraag tot verbou wing van de zogenaamde Krekenvilla. Tenslotte werd overeengekomen, na een korte discussie over de procedure bij openbare onderzoeken, dat de vraagsteller persoonlijk zou op de hoogte gehouden worden van het nieuwe dossier. Financiën Het is bijna onvermijdelijk geworden in de Aalsterse gemeenteraad, maar bij elke zitting komen financiële aspek- ten aan bod. Ditmaal diende men zich uit te spreken over de begrotingen van de kerkfabrieken, waarbij uiteindelijk de SP zich onthield, terwijl de CVP de begrotingen goedkeurde. Dit gebeurde ook met de talrijke lenin gen, die aangegaan werden bij het Gemeentekrediet, waarbij de CVP echter tegenstemde. Toen een tweetal begrotingswijzigin gen aan bod kwamen bleek pas hoe groot de tegenstellingen binnen de huidige meerderheid reeds gegroeid waren. Na de traditionele en langdra dige uitleg van Schepen van Financiën Van den Eede (PVV) over de gewij zigde cijfers, en de even traditionele kritiek van oppositiewoordvoerder Etienne Bogaert over de slechte finan ciële toestand van de stad, opende SP-raadslid Louis Saerens een reeks detailvragen te stellen, waar men als buitenstaander nauwelijks iets van begreep. Op bepaalde momenten werd de diskussie tussen Saerens en Van den Eede trouwens een echte klucht, zodat de burgemeester ten slotte overging tot de stemming. Hier bij bleek de SP zich opnieuw te onthouden, terwijl de CVP nogmaals de meerderheid de reddende hand gaf. Nog waren de financiële punten niet ten einde, want de gemeenteraad diende nog een aantal belastingswijzi gingen en aanpassingen goed te keu ren, wat zonder veel diskussie' gebeurde. Ook een twintigtal administratieve punten werden in een drafje afgehan deld. Af en toe werden opmerkingen hierbij gemaakt, zoals raadslid Bogaert (CVP) over het nog niet toe kennen van een bestemming aan het Kasteel ter Linden, en Schepen De Neve over een restauratiedossier van de kerkhofmuur te Meldert. Even was er nog animo toen André Doorns (PVV) uitleg vroeg over de aan passing van de prijs voor de dakbe dekking aan de pastorij van Baarde- gem. De prijs hiervan bleek plotseling van 468.000 fr. naar meer dan 1 mil joen gestegen te zijn, zodat tenslotte beslist werd het punt te verdagen. Voor zover wij weten de eerste maal dat Schepen De Neve in een gemeen teraad het onderspit moet delven. Frietkraam Toen de verpachting van een frietk raam, gelegen op de Houtmarkt ter sprake kwam wees CVP-er Bogaert erop dat de verhuring voor een lan gere tijdsduur voorzien werd dan één bestuursperiode. Schepen voor Grondbeleid Annie De Maght verde digde de aanpassing van de uitba tingsperiode omdat het hier de brood winning van een gezin betrof, en omdat er investeringen moesten gebeuren. Maar Raymond Uyttesprot (CVP) was wel van oordeel dat zo men geen proefperiode kon toestaan, dan toch waarborgen voor de investeringen diende te hebben. Hierbij maakte hij een vergelijking met de faciliteiten, die op nationaal vlak aan de industrie gegeven werden. Ditzelfde raadslid onthield zich in zijn persoonlijke naam ook i.v.m. het verhuren van een stadsgebouw, gele gen aan de Schoolstraat aan het Aal- sters Karnavalverbond. «Na zoveel jaren en ondanks atle beloften, is er nog maar één vereniging die de volle pot aan de stad moet betalen en dat zijn dan nog de Beschuttende Werk plaatsen», aldus Uyttersprot. Na deze uitleg deelde CVP-fraktieleider Ghis Willems mee dat gans zijn partij zich zou onthouden bij dit agendapunt. In haar repliek wees Mevr. De Maght erop dat er wel gewerkt wordt aan wij zigingen van de huurkontrakten voor stadseigendommen zoals voor de Be schuttende Werkplaatsen. Raymond Uyttersprot was het met deze uitleg duidelijk niet eens en verwees naar de beloften, die terzake reeds enkele jaren geleden gedaan werden. Oppositie dus ook voor de VU-Jannen, Ook zij delen niet meer in de eer Vooral Jan I moet zich vermannen hij deed het graag, maar kan het niet meer I In zijn plaats komt nu een maagd, om d Aalsterse putjes, letterlijk, te vullen. Die wil alleen een man die een das draagt, dat geldt ook voor putjesvullers, zelfs voor De Jong he knullen. Bij het personeel weet men al: 't wordt oppassen Vooral voor ene directeur-ingenieur. Die draagt bijvoorbeeld helemaal geen dassen, en alleen zijn naam al, stelt ook teleur Ook Jan II krijgt het nu kwaad, want voortaan moet hij nu zelf zonder een schepen van t proletariaat, alleen de baan op voor 11.11.11. De dokter is er niet meer voor de show, die zijn leeuwtje is getemd. Voor de public-relations zorgt dus nu Alloo want je weet dat dié toch iedereen kent perversje Bocquéstraat Als laatste punt van de openbare agenda diende de gemeenteraad het voorstel goed te keuren tot het geven van de benaming Victor Bocquéstraat aan de nieuwe weg lopend van de Pierre Corneliskaai naar het Wijn- gaardveld. Bocqué was tijdens de tweede wereldoorlog burgemeester van de stad Aalst. Nadat Schepen Hooghuys het voor stel verdedigd had en gewezen had op de problemen met de wijziging van een deel van de Vooruitzichtstraat in Borremanstraat pleitten zowel raads lid Etienne Bogaert als André Doorns voor de verdaging van het punt en voor de gelijktijdige behandelingvan de straatnaamwijzigingen. Na heel wat herrie, waarover elders meer, werd de verdaging tenslotte met 18 tegen 17 stemmen aanvaard, zodat de huidige meerderheid voor de zoveel ste'maal het onderspit moest delvsrr. Ook over deze diskussie leest u meer elders in dit weekblad (MP) Kwaliteit tegen kleine prijzen Retouches gratis

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5