OPTIEK DELENS iÉiili Je zoudt er van opkijken Honderden kg. forel in Meldertse Molenvijver Verzekeringen Van den Hauwe HET REKLAAMBLAD p.v.b.a. Meldert elfelfelfde100.000 fr. Sint-Maarten op ronde te Herdersem Vlaanderenstraat 15b 9300 AALST 053/21 71 45 NIEUWSTRAAT 60 AALST moest je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst allemaal drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE s 70 01 71 - 21 37 87 6 Nieuwe Gazet van Aalst 19 november 1982 Wel een hallucinante bedoening honderden kilogram spartelende forel, pas uit Denemarken aangevoerd, uit de vistankwagen te zien halen, en via een aantal kruiwagens in spoedtempo, in de duisternis, naar diverse stortplaatsen te zien brengen. Een spektakel dat we verleden woens dag 10 november aan de Meldertse Molenvijver konden meemaken. Samen met heel wat enthousiaste hengelaars die zich bij het bekijken van deze massale storting in de handen wreven en de volgende morgen van in de vroegte reeds op post waren. Dobber en vislijn wordt aandachtig gevolgd door de hengelaars die in grote getal Ie deze openingsdag bijwoonden. (OJ) 82/23/16 Toen we er donderdag even een kijkje gingen nemen spartelden reeds heel wat gevangen torellen in de netten en een buur had er tegen de middag reeds een 35-tal weten uit te halen. Forel is een roofvis en die bijt dan ook zowat naar al wat hij ziet. Hengelen «met het lepeltje» is er echter met toegelaten Wel het hengelen met diverse lijnen. Forel is echter ook een typische wildwa- tervis doch de uit Denemarken aange voerde soort past zich makkelijk aan stil staand water aan op voorwaarde dat er regelmatige zuurstoftoevoer is en daar voor zorgt Marcel Rottiers dan wel via pompen die reeds maandenlang het wa ter verversen en zuurstofrijker maken. De nogal grote oppervlakte van de vijver, zowat 2 hektaren, werd na de miserie deze zomer toen een groot aantal vijver- bewoners stierf bij gebrek aan zuurstof wegens de al te hoge temperaturen, ge paard aan onweders, gehalveerd. Mo menteel zit de vis dus gekoncentreerd op de halve oppen/lakte zodat de visdensi- teit en dan ook de hapmogelijkheden er verdubbeld zijn. Naast honderden kg forel zit er echter ook heel wat andere vis in. Bliek maar vooral karper. Een snoek. Persoonlijk zagen we er een karper van ruim 20 kg uithalen, uiteraard na enig kunst- en vliegwerk. Daar naast de vijvers in het stadspark de meeste vijvertjes in de eigene regio privé zijn en meestal verhuurd aan een van de vele vissersklubs zodat men er zonder lid te zijn niet terecht kan biedt de Meldertse Molenvijver alleszins een merkwaardig alternatief. (Hm) oo WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. L. Dierickx, Boudewijnlaan 114, Aalst, tel. 21 02 20vrijdag 19 november vanaf 20 uur; zaterdag 20 november vanaf 8 uur 's morgens; zondag 21 november de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 22 en dinsdag 23 november vanaf 20 uur; woensdag 24 november vanaf 12 uur; donderdag 25 november vanaf 20 uur tot en met vrijdag 26 november om 8 uur 's mor gens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Vansteenlandt, Eedestraat 95, Haaltert. Tel. 77 40 41zaterdag 20 en zondag 21 november 1982. Hofstade, Gijzegem Dr. G. Rubbrecht, Schoorstraat 12, Gijzegem. Tel. 70 55 91zaterdag 20 en zondag 21 november 1982 Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van der Heyden, Molenstraat 7A, Meldert. Tel. 052/35 59 05zaterdag 20 en zon dag 21 november 1982 Nieuwerkerken Dr. Van Damme, Dorpsstraat 158, Erpe; Tel. 70 28 33: zaterdag 20 en zondag 21 november 1982 WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 20 november om 9 uur tot zaterdag 27 november om 9 uur: Muylaert, Geraardsbergsestraat 70, Aalst. Kelles, Dorp 21Moorsel. Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting. De op één na kleinste Aalsterse deelgemeente kwam niet alleen voor de 1111 11-aktie met een zo origineel als valabel opzet aanrukken dat door de andere deelgemeenten tot voorbeeld werd gesteld maar realiseerde daarbij door inzet en enthousiasme een boni dat zowat 100.000 fr. zal bedragen. zondagavond, toen een voorlopig totaal werd vrijgegeven, Meldert reeds ruim 90.000 fr. samenbracht op een In deze periode van ekonomische recessie toch merkwaardig waarbij Meldert zich blijkbaar niet verscholen heeft achter heel wat makkelijke excu ses en alibi's. De aktie met omslagen, te Meldert afzonderlijk in de bussen gestopt om met in het geheel van drukwerk verlo ren te raken, bracht zowat 70.000 fr. op. De verkoop van kaarten door kan didaten bij de laatste verkiezingen leverde daarenboven een 20.000.fr. op waarbij opviel dat de kleinste parti jen de grootste inspanningen lever den Als men weet dat verleden totaal minder dan een half miljoen is de verhouding voor Meldert alleszins zeer opvallend gunstig. Vooral dat nog een aantal politici moesten komen afrekenen zodat gere delijk kan worden aangenomen dat de kaap van de 100.000 zal worden bereikt. Of overtroffen Voor nadere informatie kon men verle den maandag echter ten stadhuize niet terecht, 't Was er en verlofdag .en dan werkt men "'iet. (Hm) In de late avond vond de forellenuitzetting plaats. (OJ) Naar jaarlijkse traditie trok Sint-Maarten en Zwarte Piet voor de 21 ste maal op 10 november door Herdersem. Tijdens een bij deze gelegenheid gehouden feestviering werd door de Heilige Man en zijn trouwe Knecht de vrome wens geuit eens uit te kijken naar nieu-.a kostuums voor hun aardse tocht. Dank zij de inzet van een paar Davidsfondsleden werden op 10 november Sint- Maarten en Zwarte Piet van kop tot teen in het nieuw uitgedost zijn. Ere aan wie ere toekomtMevrouw Leona WILLEMS-VAN NUFFEL heeft met vaardige hand gedurende ontelbare uren naald en draad gehanteerd en de heer Jos. MERTENS heeft met beroepsvaardigheid de bisschoppelijke staf gemaakt. Het Davidsfondsbestuur dankt oprecht deze medewerkers want zij hebben het mogelijk gemaakt dat Sint-Maarten en Zwarte Piet hun Herdersemse rondgang zullen doen in waardige kledij. Enkele grote zalmforellen werden vastgelegd op de gevoelige plaat samen met hun nieuwe eigenaars. (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6