jg!|r Aalster se financiële wereld De jongeren zijn belangrijk voor de bankwereld STEDENATLAS P] f Kas- en multibons de forse spaarhoogvliegers. m KREDIETBANK WISSELKANTOOR aangenomen wisselagent Agentschap van het Gemeentekrediet van België en van de N.M. voor Krediet aan de Nijverheid. EINDEJAARSAKTIE voor alle klanten Bank van Parijs en de Nederlanden België N.V.V BANK Advies beheer en arbitrages voor portefeuilles Belgische obligaties. BurelenPriester Daensplein 4, 9300 Aalst (rechtover St. Martinus Aalst). Open van 9 tot 12 uen van 14 tot 1 7 u Tel. 053/21 49 23 Nieuwstraat 44 AALST 053/70 18 41 053/77 93 81 Kom eens langs. Wij geven u graag meer uitleg. Service begint bij het betere onthaal. Nieuwstraat 51 9300 AALST Tel. 053/70 12 11 Wij waarborgen U een zeer persoonlijke dienstverlening met de gespecialiseerde inzet van een internationale bankinstelling. Telefoneer ons en vergelijk H. Quintijn Nieuwe Gazet van Aalst 19 november 1982 7 Een belangrijk deel van de reklame van de banken is gericht op de jongeren. Daar zullen wel een reeks redenen voor zijn zoals de werving van nieuw kliën- teel (bankkliënteel is trouw kliënteel). Ook bet laten kennis maken met de bank wereld en zijn service op jonge leeftijd is ongetwijfeld zeer belangrijk. Boven dien wordt daardoor de financiële zelfstandigheid en -verantwoordelijkheid van de jongeren vergroot. Van de banken kunnen de jongeren natuurlijk geen geschenken verwach ten. Het zijn immers ondernemingen die als doel hebben winst te maken. Nochtans hebben ze heel wat te bie den. Zij ontwikkelden een produkten- gamma dat indrukwekkend is. Wat zit er nu zoal in een dergelijk produkten- of servicepakket. De zichtrekening De zichtrekening is ongetwijfeld zeer belangrijk. Hiermee wordt ingespeeld op het feit dat de jongeren sneller met meer geld omspringen. Zestien, acht tien en eenentwintig jaar zijn daarbij dan sleutelleeftijden. Bankkaarten Met de intrede van de bankkaarten verruimde de service van de banken op belangrijke wijze. Bekijken we even de twee belangrijkste soortende eurochequekaartmet de euroche- quekaart kan men per cheque gega randeerd 5.000 fr. betalen zowel in binnen- als buitenland 38 landen). De bankgarantie betekent automa tisch het geven van krediet door de bank zonder administratieve romp slomp. Het is natuurlijk vanzelfspre kend dat zo'n eurochequekaart niet aan eenieder gegeven wordt. Voor de jongeren moeten de ouders meestal borg tekenen. De bankkaarten van het type Bancon tact, Mister Cash enz. Deze kaarten verhogen opnieuw op belangrijke wijze de service. Inderdaad, met die kaart wordt het mogelijk om op een groot aantal plaatsen een serie bank verrichtingen te doen en dat dag en nacht. Het is daarenboven een be langrijke stap voorwaarts in de rich ting van de automatisatie van alle een voudige verrichtingen. Depositoboekje of spaarboekje Sparen op een spaarboekje wordt erg aanbevolen. -Een handige formule daarvoor is het automatisch sparen. Vanaf 16 jaar kan men alleen zo'n boekje openen. Sommige banken wensen de jongeren van 12 jaar een rol (verantwoordelijkheid) te laten spe len. Een dergelijk sparen gebeurt gewoon lijk op een speciaal ontworpen jonge- renspaarboekje dat recht geeft op een serie voordelen zoals meer intrest, automatisch abonnement op een info- brochure voor jongeren, het ter be schikking stellen van goedkopere aan jongeren aangepaste leningen. Bovendien komen ze steeds in aan merking voor de berekening van de getrouwheid aan de bank om vermin dering te bekomen van intrestlast bij een latere hypothecaire lening voorde aankoop van bouwgrond of een huis. Termijnrekeningen Ook voor de termijnrekeningen be staat de tendens om nieuwe produk ten te creëren aangepast aan de jon geren. Hier is de verscheidenheid echter nog niet zo groot. Kredieten Zoals reeds gezegd bestaan er bij de verschillende banken een serie lenin gen specifiek voor de jongeren. Speci fiek voor de jongeren betekent o.a. studieleningen en daarin heeft men ook al verschillende soorten, vesti gingskredieten en natuurlijk ook de persoonlijke leningen en financierin gen van het gewone type maar aan een verminderd tarief. Verder zijn er ook de hypotheeklenin gen die men telkens in het jongeren- servicepakket terugvindt. Hier zijn er echter weinig verschillen met de gewone hypotheeklening. Allerlei Vele bankinstellingen doen een serie inspanningen om de jongeren op be langrijke wijze te helpen o.a. door het ter beschikking stellen van speciale informatiebrochures, het aanbieden van reizen aan voordelige prijzen, enz. Samengevat kunnen we zeggen dat de banken zich ten zeerste inspannen om aan de jongeren een zeer uitge breid, erg aan de noden aangepast dienstenpakket aan te bieden. De jon geren zijn immers zeer belangrijk voor de bankwereld. GOETHALS 82/23/01 KREDIETBANK KREDJE1BANK KantorenGrote Markt 2 Kredietbank «Terlinden», Gentsesteenweg 334 Kredietbank «Haring», Geraardsbergsestraat 169 Kredietbank «Mijlbeek», O.L. Vrouwplein. PARIBAS

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7