I St.-JORIS EDELSLAGER JOSEPH r~p Zware nederlaag voor Edixvelde en SK. Erembodegem SERGANT SPORT FRANS JANSEGERS Moorselbaan 78 Aalst SWARTEBROECKX LOUIS MAKELAAR Nieuw in Groot-Aalst dagelijks SCHAPENVLEES uit eigen kweek Eendracht Aalstnieuw dieptepunt E endracht moet zich herpakken te Boom Vierde Provinciale Ze kénnen ni kapot GEERINCKX VERZEKERINGEN Tweede nationale PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST tel. 053/77.51.34 Wapens Munitie alle verzekeringen beleggingen persoonlijke leningen hypotheken 100 Tel. 053-78 67 65 Zavelbaan 68 9300 AALST Molenstraat 78 9300 AALST Eendracht Aalstindividueel U.E.F.A.'S Eendracht Aalst - Kortrijk 0 -1 Eendracht beter op verplaatsing Nieuwe Gazet van Aalst 3 december 1982 11 E Redaktie Jef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. De burenstrijd tussen Mere en Edixvelde had heel wat kijkers gelokt. Mere won verdiend omdat het beter de kansen benutte. Gedurende de eerste helft was het spelbeeld evenwichtig. In de 25' lukte Joris Van Der Hoeven toch de openingstreffer voor de lokalen. Tijdens de tweede periode ging Mere op zijn elan verder. In de 65' lukte Geert Coppens een tweede doelpunt. Edixvelde kon vanaf dat ogenblik niet veel meer doen dan trachten de schade te beperken. Toch kon het niet beletten dat Guy Temmerman en nogmaals Geert Coppens de kloof breder maakten. Sk. Erembodegem kreeg lik op stuk van Gijzegem. De thuisploeg was zowel col lectief als individueel de betere. Sk. trai ner Bellon gaf dit na de wedstrijd trou wens volmondig toe. Met doelpunten van Vereecken, Van Nuffel en tweemaal Patrick Verleyen was de afstraffing voor Erembodegem volledig. Het tegendoel punt was een own goal van Raf Verleyen Gijzegem heeft zijn ambities heel wat kracht bijgezet. Volgens secretaris Van Hauwermeiren zal men Wilskracht moei lijk van de promovering kunnen afhou den. Doggen en Opstal deelden de beide pun ten. De thuisploeg nam de beste start met een vroeg doelpunt van Noël Calle- baut. Na de rust was Opstal verplicht om iets terug te doen. De aanvalstrom werd gevoerd doch men vond aanvankelijk geen gaatje in het pantser. Slechts op 7' voor het einde kon de leider langszij komen. S. Moorsel en Hof stade hebben er een doelpuntenrijke partij van gemaakt. De Wilskrachters liepen nochtans makkelijk uit naar 0-3 via Roland Vergeylen en tweemaal Dirk Bomans. Speler-trainer De Volder wist voor rust Moorsel nog enigszins terug te brengen. Na de rust W. Gijzegem - Erembodegem. Wilskracht in de prik van de klassering zit. Het liet S. opnieuw in de aanval. Uitslag 4-1 en dat tilde Dirk De Muynck net scoreoord naar 2-4. Hofstade meende de wedstrijd ge speeld maar een hardnekkig kampend Schroevers liet niet af. Lambrechts en Costers zorgden er nog voor dat de slot- toonde in deze match dat het toevallig K. geen kans. De thuisploeg gaat hier was niet eens overdreven. fase spannend verliep. Knappe prestatie van de lokalen die vier basisspelers moesten missen. Welle en Baardegem deelden in een doelpuntenloze match de punten. (R.G.) Fietsen-Brommers o Moeirselboon 107 - 111 -113 Oilsjt verzekeringen een zaak van'vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen De wedstrijd met La louvière was al geen «klassieker» op het voet- balprogramma, maar bovenop werd Eendracht een ontgoocheling rijker. Deze konfrontatie, die normaal twee winstpunten moest opleveren was van een ontstellend matige kwaliteit. En dan vooral van de zijde van de thuisploeg, die er naar ons gevoelen eerder te gemakkelijk had tegenaan gekeken. E. Aalst La Louvière. Eddy De Bolle trachtte tevergeefs de sputterende Aal- sterse motor op gang te krijgen. De thuisploeg kon nooit echt het spel maken tegen een erg koel spelende te genstander. Kortom een treffen die van Eendrachtzijde als om zo spoedig mo gelijk te vergeten kan gekatalogeerd worden. Misschien kon het wel enige verzachting pleiten door het feit dat zijn verdediging door de afwezigheid van de nog steeds gekwetste Dierickx en de ge schorste Steyaert opnieuw diende ver timmerd. En ondanks veel goede wil maakte Jef Cornelis er niets van zodat trainer Heylens zich moest haasten om de «gestrafte» Luc Limpens in de match te brengen Limpens die daags voordien bij de invallers speelde. Het bilan dat Witzwart uit twaalf wedstrijden kon voor leggen is niet gunstig 10 punten. En meteen is het in de gevarenzone aange land. Want het puntenverschil met de voorlaatste uit de puntentabel bedraagt slechts twee eenheden. Men zit dus ai- vast op het hellende vlak. En volgende zondag heeft het opnieuw een vierpun tenwedstrijd voor de boeg Want F.C. Boom zit al in even grote puntennood Of er «toetsjes» aan de ploeg zullen aan gebracht worden staat nog niet vast. voor de laatste lijn heeft de trainer geen ruime keuze. En zondag zijn noch Die rickx. noch Steyaert erbij. (JVH) Na een reeks van vier nederlagen is toch gebleken dat men het hoofd niet in de schoot legt. Men hoop alleen dat het geluk Eendracht te Boom eens zal toelachen. En dat er opnieuw met de zege kon worden aangeknoopt. Trainer Heylens «Het is al driejaar na mekaar dat het in de maand november minder draait. Dit kan geen toeval zijn. Ik zoek naar de oorzaak van dit falen en vermoed dat dit mis schien het gevolg is van het drukke voor seizoen. De tegenslag Steyaert en Die rickx te moeten missen is een niet te on derschatten handicap. Voor de wedstrijd op Boom hoop ik Johan te recupereren, maar nu moet ik Sergeant meerdere we ken missen. Hij is out wegens liesblessu re. In onze ploeg missen we een paar spelers die voor tempoversnelling kun nen zorgen. In het middenveld is er geen spelbepalende figuur. Het zijn stuk voor stuk goede voetballers maar vallen iet wat traag uit. We zitten momenteel wel in de problemen, maar die zijn er om opge lost te worden. We komen dit vast te bo- heden van de baan zijn Het geschil tussen Luc Limpens en Trai ner Heylens werd uitgepraat, zodat Een dracht terug óp een gemotiveerde Luc zal kunnen rekenen (JVL) Er is ook positief nieuws bij Eendracht Men beschikt nu over een voldoende lichtinstallatie op het F.F R. stadion zodat de perikelen rond de trainingsmogelijk- Horvat: moest veel werk opknappen, deed dit voortreffelijk. Hij had geen verhaal tegen de twee doelpunten. Stallaert: begon goed aan de match. Hij had onkans toen een keihard schot van hem door Bogaert op de paal geduwd werd. Het laatste half uur liet William terug vrij spel aan zijn tegen stander. Wat het tweede doelpunt tot gevolg had. Van Kemseke: kende heel wat proble men met Meuree, hij miste een paar keer de interceptie en greep meer maals naar de noodrem. Desangere: speelt minder zeker zonder Steyaert voor zich, maar was toch ver dienstelijk. Eendracht heeft het op eigen veld alweer niet kunnen waarmaken. Tegen Kortrijk slaagde het er zelfs niet in om zich in 90 min. meer dan één uitgesproken doelkans te creëren en kon het de bezoekende doelman slechts met afstandsschoten bedreigen. De Aalstenaars domineerden nochtans tijdens de eerste helft en zonder een reu- zerefleks van de Kortrijkse portier op een verre loeier van Moerman, zou de thuis ploeg aan de rust verdiend geleid heb ben. Na de rust kregen we een ander spelbeeld. Kortrijk was duidelijk de bete re ploeg en kreeg ook verschillende kan sen. Donnez, reeds tweemaal opgeroe pen voor de Heizeltraining en dus niet toevallig de beste man op het veld, be zorgde op de 20 min. zijn ploeg met een Cornelis: speelde zwak en diende dan onk snel vervangen Sergeant, worstelt met de konditie en liep bovendien een liesblessure op. Moest vervangen worden bij de rust. De Bolle; goede wedstrijd, verzette ber gen werk maar kon het alléén niet kla ren. Glazer: kon zijn flinke prestaties van de vorige weken niet evenaren, hij had wel pech toen een lob op de lijn werd weggeborsteld. Groenendijk: bleef ook ondermaats. Wel bestreek hij een enorme veldstrook Van Roy: lukte niet veel maar keek op geen inspanning. Yangara: onbetwistbaar de bedrijvigste Eendrachter. Verzet bergen werk maar schoot te kort in de afwerking, omdat hij vaak de bal moet ophalen. Limpens: speelde een goede partij, doch kon zich offensief onvoldoende uitleven omdat hij niet op zijn ver trouwde plaats speelde. Ferreramiste kort na de rust «de» kans om geluk te stellen. Hij kon zich echter moeilijk in de ploeg integreren (JVL) enig mooi schot de verdiende ovenwin ning. Er was nog een uitstekende Elaut nodig om verder onheil te voorkomen. EendrachtElaut. Vermeiren. Dierick. V. Oost, De Vos, Moerman, Cornand, Arijs, De Bruyne, De Bondt en Raes (60' V.D. Winckel) (Tejo)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11