FRANCIS SMET Hou namn Immerzeeldreef 31, 9300 AALST 053-21 66 79 Meldertstop aan reeks van nederlagen Nieuwerkerken onbeslist in topduel en doeltjeskermis op Herdersem Vrouwelijke ref helpt Oostende aan de zege Saf klopt koploper Desatex Overwinning even in gevaar Nieuwe Wijk en Onder Den Toren winnen topmatch Winnaar toptreffen AZ'77 alleen aan de leiding Hoké haalt zwaar uit Dealer Delmac pvc en ALU-ramen - dubbel glas Zonnewering Isolatie Voorzetrolluiken voorzetramen Zaalvoetbal Comar Sport 5 - Brugge 3 MTSA-kompetitie 12 Nieuwe Gazet van Aalst 3 december 1982 Tweede Provinciale E. Meldert 1 - R.C. Wetteren 0 Na drie opeenvolgende nederlagen kon Eendracht Meldert eindelijk weer met de zege aanknopen. Beide elftallen waren met de bedoeling in het veld getreden om er op deze mistige novemberdag toch een genietbaar kijkstuk van te maken. Jammer genoeg bleven de doelpunten uit. Geen enkele toeschouwer zou er immers graten in gevonden hebben mocht deze boeiende partij bijvb op een 3-3 score geëindigd zijn. Het was pas in de voorlaatste minuut dat Van Herre- weghe een verdiende winninggoal voor Eendracht lukte. Deze Arsenal-score volstond om de beide puntjes aan huis te houden. De Meldertse defensie getuigde opnieuw van een grotere stabiliteit. De Wetterse aanvallen, die zeker niet van gevaar ont bloot waren, werden rustig opgevangen. Men bezondigde zich niet aan een soort «kick-and-rush», maar met vlotte combi naties trachtte men de eigen voorhoede aan het werk te stellen. Pas in de slotseconden leverde dit con creet resultaat op. Door deze overwinning sluit Eendracht weer wat dichter aan bij de top. Hopelijk blijven de jongens van trainer Van Den Berghe ook in de nabije toekomst op het zegepad. (R.G.) Derde Provinciale De topper tussen Deftinge en Nieuwerkerken is uitgedraaid op een gelijk spel. Met dit resultaat waren beide ploegen best tevreden. De bezoekers schoten wel fors uit de startblokken maar de aanvallers vonden nooit het gaatje. De defensie moest ook attent blijven. Want bij Deftinge liep een zekere Van Weymeersch en deze bezorgde de Eendracht-verdediging heel wat kopbrekens. De rust kwam nochtans met een dubbelblanke score. In de tweede helft zou Deftingens vrije verdediger Van Bokrijk zijn stempel op de partij drukken. In de 60' bracht hij de thuisploeg op voorsprong maar een tien tal minuten voor het einde lag hij ook aan de basis van de bezoekende gelijkma ker. Een fout van hem binnen het straf schopgebied werd terecht bestraft en Wellekens liet de kans niet onbenut. Terjoden deelde de punten met Voorde. Het was nochtans de thuisploeg die het initiatief nam. Sportkring kon echter naar voorsprong klimmen langs Raes. De plaatselijken ontketenden een non stop offensief waartegen Terjoden aanvanke lijk weerstand kon bieden. Voordenaar Van De Winckel liet een unieke gelegen heid onbenut (strafschop) om zijn ploeg langszij te brengen Op de 78' lukte' het dan toch toen Necke- broeck de gelijkmaker nette. Op het terrein van Herdersem kreeg men een doelpuntenfestival. Bij de rust stond de thuisploeg nochtans met 1-2 in het krijt. Na de koffie troffen Marcoen, Hen- drickx, Hanseleer en Mathijs raak, zodat Herdersem zich rustig naar het einde kon voetballen. Een derde tegendoelpunt kon de geel-blauwen niet meer veront rusten. Zowel Aalst als W. Moorsel haalden in hun respectievelijke uitwedstrijden tegen Bazel en Boonwijk een 1-1 gelijkspel. Vooral Bazel heeft de kans op een ruime zege in de eerste periode gemist. Het kwam wel eerst op voorsprong langs Maes doch op de 38' lukte Spaenoghe de Aalsterse treffer. In de tweede helft liet de bezoekende verdediging zich niet meer verrassen W. Moorsel diende zich tegen een en thousiast Boonwijk in verdediging terug te trekken. Via een gevatte counter kon Moorsel wel eerst de score openen. Na de koffie nette Dannijs de verdiende ge lijkmaker en in de 90' werd de winning goal van Van Ransbeeck niet gevali deerd. TK Meldert had de verdienste van op Baasrode het eerste doelpunt te lukken De tweede periode was het echter al Baasrode wat de klok sloeg, en de daar uit voortvloeiende treffers kwamen van de voet van Van Der Vreken en Van Keer. (R.G.) Vrouwen voetbal tweede kasse Reeds vroeg in de match Kamillekes-Oostende had de vrouwelijke scheidsrechter Michaux het bij de Aalsterse supporters verkorven. Want ze valideerde een regelmatig ge scoord doelpunt tot eenieders niet gerin ge verbazing niet. Greta Van Hauwer- meiren die na weken afwezigheid aan wederoptreden toe was. nam in haar ge kende stijl een hoekschop. Ook nu draai de de bal het doelvlak in De Oostendse doelwachtster greep de bal nog maar viel over de doellijn, ledereen zag goal behal ve dan de spelleidster. Dat was echter niet de enige blunder die deze sloeg Want toen de pijlsnelle Veerle De Windt op een doelpunt afging mocht de doel wachtster van Oostende haar ongestraft naar het vilt halen Verder drukte Kamil- lekes zijn tegenstander op zijn eigen speelhelft terug. En deze moest zijn toe vlucht nemen tot stug verdedigen. Aalst had ook pech toen een paar keer het doelhout een goal in de weg stond. Toen de wedstrijd 73 minuten oud was lanceerde de kustploeg haar eerste ak- tie waar gevaar in stak En het was meteen doelpunt. Deze scoorde dus aan honderd procent. De ref was er zich wel van bewust dat ze had geblunderd, floot de match te vroeg af en liep als een hinde naar de kleedkamers. Ze diende te wor den beschermd tegen de woedende Aal sterse aanhang. We zullen het verslag dat de heer De Bleeckere, die de ref con troleerde, niet onder ogen krijgen, maar kunnen toch vermoeden dat het op zijn minst een onvoldoende wordt. (JVH) Bedrijfsvoetbal Er werden amper twee wedstrijden afgewerkt. Enkele klubs dienden immers wedstrijden voor de beker «Van Neck» te betwisten, zodat het programma gehalveerd was. Saf zorgde andermaal voor de verras sing In een spannende partij voetbal klopte het koploper Desatex met het kleinste verschil. Desatex was doorlopend in de aanval, maar de Saf-verdediging ving dit aanvalsgeweld rustig op. Aan het halfuur scoorde de routinerijke Willy De Vos het enige doelpunt. Hoe Desatex zich ook nog inspande de soliede Safafweergordel begaf niet Honda kende geen problemen met Callebaut B. Aan de rust was de match reeds gespeeld. Honda leidde toen met 4-1 cijfers Na de rust ging Honda door op hun élan en speelde de Wiezenaars verder weg. (JVL) Uitslagen Honda - Callebaut B 7-2 Saf - Desatex 1 -0 Post - Intercom uitg. Bouw - Amylum uitg. VVTTA - Somati Callebaut Avrij Programma voor 4/12 Amylum - Post Intercom - Callebaut B Desatex - VVTTA Somati - Bouw Callebaut A - Honda Safvrij uitg. Comar legde in de eerste helft de basis voor zijn overwinning. De thuis ploeg nam een uiterst snelle start zodat men na 10' reeds een 3-0 voorsprong had verworven. Leider Tinneboys won vrij vlot tegen rode lantaarndrager Kruis. Met deze zege loopt Tinneboys verder uit. Rayo Espanol en Melckenbeeckvrienden verloren immers nog meer terrein. Endoka herpakte zich na een reeks nederlagen. Gabriels bracht zijn ploeg 0-1 voor. Melckenbeeckvrienden kon moeilijk een vuist maken. Toen Chris Gabriels de score opdreef en André De Wilde de thuisploeg verschalkte met een prachtige lob was de wedstrijd ge speeld. De topper in de tweede afde ling werd een aangename en span nende partij. Boterhoek was de betere ploeg tijdens de eerste helft maar de thuisdoelman bleef overeind. Na de rust kreeg men een ander spelbeeld. Onder den Toren nam toen het initia tief. Frans Steeman en Dirk Van Sti- chel drukten dit overwicht uit met twee doelpunten. Vermelden we ook nog de uitstekende leiding van Gilbert Van Den Eeckhout. De wedstrijd Bartan-'t Kloksken werd in de twintigste minuut stopgezet wegens handtastelijkheden van een speler op de ref. Giwo won uit bij het Denderhoutemse Breughels. Breughels kwam vroeg in de match op voorsprong langs Hans De Schrijver. Enkele minuten lateF stelde Hulsbosch gelijk op pas van Xeaver. Voor de rust kwam Giwo voor na een knal van Mare De Bruyn. Na de koffie lukte Hulsbosch een tweede doelpunt en legde Xeaver de eindcij fers vast. In de zondagsreeks won Nieuwe Wijk de topper tegen Sunset. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd waarin beide ploegen kansen creëerden. Toen Bert Everaert doorstootte trok Van der Straeten aan de noodrem. Scheids rechter Van Belle 'aarzelde niet om strafschop te fluiten. Luc Maes- schalck zette deze feilloos om. Sunset ontketende nog een slotoffensief maar de Nieuwe Wijk defensie begaf niet. Real Familial verloor verrassend bij Adelaars. Adelaars lijkt goed op weg een sterke tweede ronde te spelen. (JVL) Uitslagen Zaterdagreeksen 1e afdeling Rode Duivels - Rayo Espanol 5-2 Melckenbeeckvr. - Endoka 0-3 Kruis - Tinne Boys 0-6 Simca Boys - Camu Heizijde - Blauwe Vlam Lada Boys - Heipias Cobila's vrij. 2e afdeling Jong Timarcha - Royal Sportief Breughels - Giwo G.M.I.C. - Parking Musica - Excelsior Bartan - 't Kloksken Apostelken - Leeuwerik O.D. Toren - Boterhoek Zondagsreeks Amapola - Inno IJsboerke - Pano Star Boys - Sportkring 't Duifken - Rode Roos Adelaars - Real Fam. Nieuwe Wijk - Sunset Corner - Sportief 81 Timarcha - Koszen 4-1 1-3 1-1 3-1 1-4 10-0 0-3 1-0 stopg. 1-3 2-0 1-0 6-0 2.-3* 1-8 2-1 1-0 1-4 1-2 Programma voor 4/12 en 5/12 Zaterdagreeksen 1e afdeling Rayo Espanol - Melckenbeeckvr. V.D. Veken Tinneboys - Simcaboys Camu - Heizijde Blauwe Vlam - Lada Boys V. Schuylenbergh Heipias - Cobila's Kruis - Endoka Rode Duivelsvrij 2e afdeling G.M.I.C. - Royal Sportief Giwo - Musica Bartan - Parking Apostelken - Excelsior Onder den Toren - t Kloksken Roels Boterhoek - Leeuwerik Garcia Breughels - Jong Timarcha Matthijs Zondagsreeks Inno - IJsboerke Sportkring - Amapola Star Boys - 't Duifken Rode Roos - Adeiaars Real Familial - Sunset Sportief 81 - Nieuwe Wijk Koszen - Corner Pano - Timarcha D'Herde Floris Dalschaert Van Impe Meert Desutter Coppens Van Belle Boterbergh V.D. Velde Van Impe De Munter V.D. Veken Floris Garcia De Troch Setokvoetbalverbond AZ'77 is er in geslaagd Blauw Wit op eigen terrein te kloppen. Arendszonen, zonder Daniël Dooremont, geschorst wegens gele kaarten, liep tot 0-3 uit voor de rust. Meert, Verleyen en Bedant zetten hun ploeg op rozen. Na de koffie kreeg men een totaal andere wedstrijd. De gebroeders Wauters brachten Noteboom en Verlé dat het overeind bleef. Ook doelman De Winne bracht nog enkele knappe parades op zijn actief. Door deze overwinning sluit Comar zeer Blauw Wit terug tot 2-3 en AZ kreeg het in de slotfase nog hard te verdu ren. Blauw Wit had nog recht op een strafschop toen een AZ'77 speler de bal met de hand uit het doel hield. Maar de scheidsrechter had dit niet voorgenomen zodat de leider goed wegkwam. Snas kwam niet verder dan een pun- tendeling tegen Apostelken. Apostel ken is wel de wispelturigste ploeg uit de reeks. Roelandt en Coppens scoor den voor Snas en De Backer en Bolle- mans scoorden voor Apostelken. O.C. Aalst stond met 2-0 in het krijt bij Leeuwerik. Triest en Nijs zetten de netten bol. O.C. kwam terug in de dicht aan bij de top Het prijkt op amper twee puntjes van de leider St.-Niklaas. Men gooit meteen ogen naar de titel (R.G.) match na een meesterlijk genomen vrije trap van Rudy De Ligne. Van Lysebeth kon tien minuten voor tijd de stand in evenwicht brengen. Opwijk lijkt goed op weg de ploeg van de tweede ronde te worden. Wembley kreeg er een 4-1 pandoering van. Wembley was echter niet voltallig. Til- ley en Van Heirstraten scoorden elk tweemaal. Dressel en Groen Wit maakten er een doelpuntenrijk gelijk spel van. De Waegeneer, Van Der Biest en Bosman scoorden voor Dres sel en De Grom, Veeckman en De Man maakten de doelpunten voor Groen Wit. Hekkensluiter De Pluim zorgde voor de verrassing. Moorselbaan dat de laatste weken aan heropstanding bezig was werd met forfaitcijfers inge blikt Jacobs (2), Basqour (2) en D'Hondt voltrokken dit vonnis. (JVL) Dit gebeurde via Van Vijle en Van Lierde (2). Op het kwartier kon Brugge tegen- scoren doch de beste kansen bleven daarna voor de Aalstenaars. Dit werd dan ook met nog twee doelpunten in de verf gezet door Van Caneghem. Met de ze 5-1 cijfers op de lei dachten de Co- mar-jongens de maten gespeeld. Dit was echter zonder de Brugse waard gere kend. De bezoekers bleven in hun kan sen geloven en dit leverde hen nog twee treffers op. Aalst werd zowaar in verdediging terug gedrongen en het was dankzij een sterke Hoké vergastte zijn supporters op een doelpuntenrijk spektakel. De Nil en De Greve zetten Hoké op rozen, maar De Weerdt trapte de spanning terug in de match. De gebroeders De Greve waren echter in hun sas en zorgden voor een veilige voorsprong, Vinderhoute kon nog wel tegenscoren maar Van Hoefs legde de eindcijfers vast Patro Herdersem stelde opnieuw teleur. St.-Anna Hamme kwam op voorsprong Jan Van Kerck- hove kon gelijkstellen uit strafschop. Pa tro had pech toen het net voor de rust terug op achterstand werd gezet. Na de rust kon Herdersem niet meer terug slaan. Uitslagen Blauw Wit - AZ'77 Leeuwerik - O.C. Aalst TijlSnas - Apostelken Opwijk - Wembley Dressel - Groen Wit Moorselbaan - De Pluim Programma voor 4/12 Apostelken - Groen Wit Wembley - De Pluim Moorselbaan - Leeuwerik Opwijk - Dressel O.C Aalst - Blauw Wit Tijl Snas - A Z. 77 2-3 2-2 2-2 4-1 3-3 0-5

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12