Jimmy Grazianoan American in Aalst... Leider sterk De duivel zit er op Tweede seizoenzege voor 't Snoepertje e Osiris knoopt opnieuw met de zege aan cthuccj/ De ruimste break in zijn kategorie. 101.750 f25% btw 8 MODELLEN, BREAK OF BERUNE 4 OF 5 DEURS, 5 OF 7 PLAATSEN GARAGE SINT-MAARTEN Hoek Geraardsbergsestraat en Kerkhoflaan AALST Basketbal tweede Provinciale (Heren) Erpe Mere 81 - Erembodegem 67 Basketbal eerste Nationale Mariembourg 72 - Okapi Aalst 71 I Liefhebbersbasketbal Osiris Denderleeuw 82 - Brabo 74 Basketbal 3e Nationale A Nieuwe Gazet van Aalst 3 december 1982 13 TRANSPORTMASCHINEN EXPORT-IMPORT BERLIN-D.D.R. PRAKTISCH 5 of 7 gemakkelijke plaatsen of 450 kg nutlast - Laadvlak van 1,30 x 1,95 m ZUINIG nooit olie verversen, smeren om de 50.000 km, gewone benzine, rijtaks: 6 pk DUURZAAM een echt onvervormbaar chassis, carrosserie van staalplaat 9/10e mm, korrosiewerende behandeling, eenvoudige mekaniek en vandaar langere levensduur EEN "1000" MET HET KOMFORT VAN EEN 1500: WARTBURG UW WARTBURG DEALER Okapi Aalst verving zowat drie weken geleden zijn Amerikaan Danny Davis. De jongen kon blijkbaar moeilijk aarden en was ook geen echte matchwinnaar voor de ploeg, zonder dat hij daarom helemaal tegenviel. Een afscheid zonder moeilijkheden dus, en een nieuwe Yank deed zijn intrede: Jimmy Graziano, 2,05 m. groot en blank. Hij is een echte New Yorker, geboren op kèrstdag1957, en sinds zijn tiende verhangen aan het basketbal. We zochten hem op in zijn flatje aan de Werf en lieten hem honderduit praten over zichzelf, zijn nieuw 'team' en zijn tijdverdrijf in onze grootse stad waarvoor hij de grootstad bye bye zei... Graziano liep High School in Long Island waar hij zich als speler deed opmerken zodat hij als 'All American' werd geselecteerd. Daarna volgde de universiteit in Southa Carolina, van 1976 tot 1980. De twee eerste jaren speelde hij vrij goed zodat Jimmy in het All South Team' werd opgeno men. Hij werd echter gekwetstkreeg moeilijkheden met de enkels en de ligamenten in één knie, en liep op de koop toe nog een vingerbreuk op. Gra ziano probeerde het, zoals zovelen in zijn land, waar te maken bij een prof- ploeg, de Denver Nuggets, maar hij haalde het niet en begon weer te stu deren «advertising», om een plaatsje in de reklamewereld te bemachtigen. Hij kon het basketbal echter niet laten en belandde in 1981 in de Europese competitie, zij het dan in een beschei den basketlandSchotland. Die Schotse ploeg is voor ons totaal onbe kend Ayr, een kleine stad ten zuiden van Glasgow. De zomer bracht Graziano opnieuw in de States door en sloeg daarna zijn tenten op in Chili waar,hij voor Valpa raiso uitkwam. Het eten van een portie slechte mosselen maakte hen; daar ziek, zodat hij naar huis terugkeerde om te recupereren. Graziano 'as nochtans tevreden over zijn verrichtin gen in Zuid-Amerika, al geeft hij toe dat het spelpeil ook daar niet zo hoog is. Hij vestigt zich in Portland en vindt een job in een klein reklamebureau. Maar24 jaar is té jong om dagelijks, «9 tot 5», achter een werktafel te zit ten, vindt Jimmy en hij besluit om zijn conditie opnieuw op peil te brengen. Tijdens de voorbije vakantieperiode belandt Graziano in Luxemburg, om er John Ribock te bezoeken (de oudere basketliefhebbers zullen deze Ameri kaan zeker nog kennen uit de gouden jaren van Bavi Vilvoorde). Ribock, die ook voor South Carolina had ge speeld, stelde Jimmy in contact met Glinder Torrain die hem tenslotte in Aalst deed arriveren. «Ik zag Okapi aan het werk, met Davis, tegen Oostende en ik kon echt niet be grijpen dat dit team slechts één over winning telde Er is vast en zeker talent genoeg bij Okapi om niet te moeten onderdoen voor ploegen uit het midden van de ranglijst. En lukte Tom Kropp zaterdag niet echt alles, dan hadden wij ook Aarschot eronder gehouden. But, he did it, you know, there was no way to stop him... Mijn streefdoel is Okapi in eerste klasse te houden en hopen dat ik in dat geval mag blijven. Er is talent, wij hebben goede schutters en de ploeg speelt met veel inzet, wij geven ons nog niet Een tactisch sterk acterende leidersploeg kreeg het toch met onder de markt. Daarvoor was vooral Callebaut verantwoordelijk. Na 10' stond er een 22-19 score op het bord waarvan Cailebaut twaalf punten voor zijn rekening had genomen. Ben jij geïnteresseerd in politiek Een beetje wel, ja. In '72 steunde ik George Mc Govern for president maar basketbal slorpte steeds meer van mijn tijd op, zodat die interesse afzwakte. gewonnen Je spreekt over talent. Zou jij bereid zijn jonge ren te helpen vormen Zeker, al wal de individuele opleiding aangaat, de 'fundamentais' bijbren gen wil ik graag doen. Het coachwerk kan men beter aan anderen overlaten. Hoe zie jij je rol in dit Okapi Basketbal is en blijft een ploegsport, geen one man game'. Zelfs offensief mag je niet op één man teren. Al begrijp ik best dat men van mij meer verwacht dan enkel wat reboundwerk en ploegspel. Ik zal trachten het team aanvallend wat te leiden; ik denk wel tegen de dertig punten per match te halen, als ik een volledige wedstrijd op niveau speel natuurlijk. Ben je niet bang om met dezelfde problemen als Davis te kampenEenzaamheid, heimwee... Nee, nee. Ik denk dat Danny nog erg jong was, en daarenboven kwam hij uit een kleine stad, die hij nog nooit verlaten had, tot vorig jaar. Toen reisde hij zeer veel met de Athletes in Action, terwijl hij toch erg gesteld was op thuis en op zijn vriendin, denk ik. Een tweede lange periode van huis weg kon hij waarschijnlijk niet aan. Ikzelf heb een girlfriend' in de States; wij hebben grondig over mijn Euro pees avontuur gepraat en ik ben zon der problemen naar hier gekomen. Ik wou dit doen. In het Amerika van van daag is het erg moeilijk om je weg te zoeken, in je levensonderhoud te voorzien, vandaar. Buehning, een Amerikaans top-tennisspeler die het ooit ais basketter probeerde, zei eens dat je 'zwart' moest zijn om het in het Amerikaans basketbal waar te maken. Blanken zouden min der geschikt zijn voor die sport Daar ben ik niet helemaal mee akkoord. Het is misschien wel zo dat zwarte scalers een ander spelerweef sel hebben, krachtiger zijn (daarom zie je zo weinig kleurlingen die goed zwemmen), misschien zijn ze ook wat sneller, maar de belangrijkste reden moet je in het sociaal aspekt gaan zoe ken, denk ikblanken denken in busi ness' iets op te bouwen, terwijl kleur lingen in 'athletics' hun geluk beproe ven. Zwarten spelen ook meer, trainen harder, so. Het professioneel basket bal bij ons wordt dan ook door kleur lingen gedomineerd. In de NBA-teams vind je vaak slechts één of twee blanke spelers bij de beste tien Daar om gaat ook de publieke belangstel ling dalen; er bestaan op dat vlak nog steeds heel wat vooroordelen, weet je, ondanks ommekeer die de jaren 60 meebrachten. Met een box and one werd kannomer Callebaut tot zwijgen gebracht. Dit resul teerde dan ook in een ruime voorsprong bij de rust (42-31). In de tweede helft kende Erembodegem enige pech. Eddy Dewolf, gekweld met een ontsteking van de rugspieren, dien de af te haken. Het was in de periode tussen de 26 en de 30' dat de lokalen de basis van hun overwinning legden. In deze tijdspanne lukten de gasten slechts Ronald F 'I don't like him'. Ik ben een demo craat, Reagan is erger dan een repu blikein, ik vind hem zelfs wat fascis toïde Hij pompt veel te veel geld in de bewapening en is ontzettend bang van de Sovjetunie. Reagan heeft nog steeds een 'fifties'-mentaliteit, een koude oorlogmentaliteit. Terug naar Aalst. Kan iemand uit een wereld stad de verveling baas, wanneer hij in een pro vinciestadje terechtkomt Oh Dat valt best mee. Ik slaap nogal laat, om te beginnen. Dan ga ik lopen in het stadspark, 7 a 8 km. per dag, en oefen wat in de zaal. 's Middags maak ik iets klaar en dat vraagt ook tijd (lacht) en in de namiddag ga ik wande len of fietsen, but... the rain, you know Ik lees wat of schrijf brieven en het is zó avond. Weer naar de zaal en oefenen met de maats. Ontmoet je ook veel mensen die niet zo basket- minded zijn Zolang je met de juiste ingesteldheid rondloopt is dat niet zo moeilijk. En ik meet 2.05 m. en spreek Engels zodat ik nergens onopgemerkt kan komen. Nogmaals, de 'smile' behouden is belangrijk en als ik er in slaag wat Nederlands te leren, gaat het wel. Niet bang om je vak wat te 'verleren' Ik heb alvast mijn schetsboek meege bracht en daar vul ik ook wat tijd mee reklameteksten schrijven, tekeningen ontwerpen, ik hou me wel bezig. Het is een keuze die je moet maken als je naar Europa komt. Sociaal contact in onze stad betekent ook en vooral cafébezoek. Maar jij bent een sportman... Yes, there are some nice place. En ze verschillen heel erg in stijl. Op de markt is er zelfs nog eentje in ware Woodstock-stijl, er zijn disco-tenten, maar iets als de Kaktus bevalt mij het best. Ik hou namelijk van goede muziek, nieuwe muziek. En... van die sportmanje hoeft niet altijd bier te drinken, een koffie of een coke kan ook. Je lijkt me niet direkt een 'fanatieke Yank' te zijn, gek van hamburgers en ketchup, de 'stars and stripes' op het hart Ik ben van Italiaanse afkomst en de grootouders langs moeders zijde kwa men zelfs uit Rusland. Mijn ouders gaven me een zeer European-like' opvoeding en daarnaast heb ik nog steeds heel wat familie in Palermo. Misschien kan ik er nog eens spelen als Italo-Amerikaan, al is het Italiaans basketbal zeer goed, dat weet ik. Laat mij proberen de zaak hier te redden en dan wil ik net zo graag blijven. (JVG) Het verlies op Mariembourg betekende voor de Aalstenaars de zevende nederlaag met minder dan vier punten verschil. De thuisploeg nam een snelle start langs zijn grote spelers Smith en Cariat. Okapi kwam echter na 3' op voorsprong maar het kon deze stand slechts even aanhouden via Elias en Minnebo. Defensief liet Okapi echter te veel steken vallen en de Waalse Amerikaan Davis zorgde ervoor dat Mariembourg uitliep tot 21 -14. Het verschil van zeven tot negen punten bleef maar daarna bij een 31- 23 schoot Graziano toch uit zijn kram men. Vooral onder zijn impuls, maar ook qesteund door een goed acterende Min nebo. kon hij milderen (31-29). In de eer ste periode had Graziano echter al vier fouten achter zijn haam en dat verplicht te coach Troch zijn Amerikaan in het be gin van de tweede helft op de bank te laten. De lokalen profiteerden hiervan om hun voorsprong verder uit te diepen. Vier mi nuten ver in de tweede periode bedroeg het verschil acht punten (41 -33). Graziano werd er ingebracht maar zijn wederoptreden was slechts van korte duur Bij een 51 -44 stand mocht hij defi nitief op de bank plaatsnemen wegens zijn vijfde fout. Op dat ogenblik stond Elias reeds met vier fouten genoteerd. De thuisploeg dacht blijkbaar dat er mets meer kon mislopen want langs Davis en Cariat had men een 65-54 voorsprong opgebouwd. Op drie minuten voor het einde bedroeg het verschil steeds negen punten (69- 60) maar dan knaagden de Aalstenaars aan hun achterstand. Vooral Minnebo pakte in dit slotoffensief met een sterke prestatie uit. Het was dank zij hem en Danny Schorreet dat Okapi slechts met één enkel puntje de boot inging Punten Okapi Home In Famay 6 - Gra ziano 10 - Elias 12 - Schorreel 10 - Van Den Broeck 14 - Minnebo 19. (R.G.) BBC Torenhof 79-BBC Borghmans 64: Borghmans, thans met zes spelers, maar zonder Fr. Verhulst vormde nooit een bedreiging voor Torenhof. De thuisploeg kende een goede start en liep na 11vlot uit tot 24-8. J. Tembuy- ser met zeven op tien, L. Lefèvre met vijf op tien en B. Borms met vier op zeven waren de grote bewerkers van een 38-24 ruststand. Ook na de rust kwam er geen echt - gevaar van de bezoekers die in G. Van Gijsegem en B. Sterck hun beste afwerkers hadden. Torenhof kon zich zelfs veroorloven van in de eerste helft reeds zijn uitblinkers naar de bank te halen. Punten Torenhof: L. Lefevre 20; B. Borms 19; J Tembuyser 16; E. Impens 9; R. Van Den Bossche 8; P. Stadtfeld 4; J. Geerinckx 3. Borghmans: G. Van Gijsegem 24; B. Sterck 20; L. Teerlinck 16; L. Van Der Borght 4. Cockpit Zorba 64-0lfit 88 Snelle start van de bezoekers die na 10' reeds een kloof van 19 punten hadden geslagen (6-25) Daarvoor waren vooral P. Steenhoute en De Wilde verantwoordelijk. Cockpit kwam even terug (1 7-30) langs Possé en F. Van Den Hauwe maar Edwin Schor reel zorgde er toch voor dat Olfit met een gerust gemoed koffie kon slurpen (25-48). Opnieuw langs Posse en Van Den Hauwe drong de thuisploeg aan maar een agressiever Olfit liet niet begaan. Deze harde aanpak schrikte Cockpit enigszins af zodat de gasten nog een ruime overwinning boekten. Punten Olfit: Steenhout 26; Schorreel 16; De Wilde 18. Van Callenberghe 8; Van Der Ghijlen 15; De Saedeleer 5. Cockpit: Posse 16; F Van Den Hauwe 25; Rasschaert 8, De Wuffel 9; G. Van Den Hauwe 6. Den Hoorn 102 - De Klok 70 Riante overwinning van de thuisploeg die bij de rust reeds een onoverbrug bare voorsprong had opgebouwd (50- 29). In de tweede periode kon Den Hoorn de century score bereiken onder impuls van Van Keer, De Schaepdrijver en Huylebroeck Ook de «oude garde», waaronder Roosen, Van Wambeke droegen hun steentje bij tot deze ruime lokale zege. Punten Den Hoorn: Van Keer 35, De Schaepdrijver 28, Huylebroeck 31 Roosen 4, Van Wambeke 2, Huyle broeck 2. De Klok: Van Den Bulcke 5, Praet 21 Cami 28, Van Nieuwenborgh 10, Mon- sier 4. Uitslagen liefhebbersbasketbal De Hoorn - De Klok Torenhof - Borghmans De Nachtwacht - Terlinden Den Beiaard - Snoeperken Cockpit Zorba - Olfit Hugh's - St Antoon Klassement na 9 speeldagen: 1. De Hoorn 18; 2. St. Antoon 16; 3 Olfit 16; 4. Hugh's 12; 5 Torenhof 10; 6. Borghmans 10; 7. Nachtwacht 8, 8. Cockpit 8, 9 Den Beiaard 4, 10. Snoepertje 4; 11. Terlinden 2; 12. De Klok 0. RenaatGits 102-70 79-64 84-43 51-58 64-88 70-75 één korf zodat de stand halfweg de twee de helft 63-37 luidde Erembodegem probeerde het vanaf dat ogenblik met een man voor man, wat enig resultaat opleverde. Maar van terugkomen was geen sprake meer Het gevaar Callebaut werd dus net op tijd in de kiem gesmoord. (R.G.) Punten Erembodegem Cobbaert 2 - De Mangeleer 4 - Triest 2 - Sterck 20 - Marcoen 20 - Walgraef 6 - Van Den Haute 9 - Callebaut 14. In het duel der middenmoters haalde Osiris na drie opeenvolgende neder lagen eindelijk weer een overwinning. In de beginfaze waren het noch tans de bezoekers die op voorsprong kwamen via De Decker. (10-14) Het wedstrijdbeeld bleef evenwichtig tot bij een 18-18 stand. zakje om de achterstand bij de rust te mil- deren (42-29). Op dat ogenblik ontbond Van Hulle zijn duivels wat resulteerde in een schitte rende vijf op acht Rond de 13' had Osi ris een tienpuntenvoorsprong opge bouwd Brabo was door dit wervelend Van Hullefestival blijkbaar uit zijn lood geslagen zodat het zeker vijf minuten duurde alvorens Van Den Brande een korf kon lukken (38-20). Dit was meteen ook het grootste verschil dat op het bord zou komen Van Oeckelen deed nog zijn duit in het Tijdens de tweede spelperiode bleek Osiris het goede ritme kwijt. Onder im puls van Van Den Brande en Van Oeckelen kwam Brabo terug tot op vier puntjes (57-53) Dit was voor Ongenaet het sein om aan te tonen wat hij in zijn mars heeft In navolging van Van Hulle lukte hij een vijf op zeven wat meteen goed was voor een 71-64 score. Tem merman, in de eerste helft zeer nuttig, kwam op zijn beurt tot scoren Op amper één minuutje van het einde leek de thuisploeg te begeven Van Den Brande had ervoor gezorgd dat de gas ten genaderd waren tot op drie punten (75-72) maar ultieme pogingen van On genaet en Van Der Weeën misten geluk kig voor Denderleeuw, hun doel met Een verdiende overwinning voor Osiris dat het zonder Lagnng legerdienst en Matthijssens. Iiesverrekking moest stel len (R.G Punten Osiris Temmerman 20 - Van Hulle 22 - Ongenaet 14 - Van Der Weeen 6 - De Geest 20

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13