Moby Dick Elckerlyc Eendracht Vrij bedwingt nu ook leiders B.C. Alloo wint topper Internationale veldloop te Denderhoutem in het kader van de cross-up Godelieve Roggeman opnieuw sterkste veteraan Cosmos, Koszen en De Leeuwkens op gelijke hoogte Kangoeroes lukken bijna stunt B.C. Alloo 4 - Artevelde 0 Dendermondse Steenweg 3 Tel. 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels Brood banketbakken] Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 St-AhllCübl Derde zege voor Werner Van der Fraenen Cyclocross 10e Waterpolotornooi te Aalst 14 Nieuwe Gazet van Aalst 3 december 1982 Volleybal - Vrouwen Derde provincialer Kangoeroes moest voor de 1_16e finale van de Beker van Oost-Vlaanderen aantreden tegen eerste provincialer ATB St.-Ni- klaas. Tweede Nationale: Eendracht Vrij - Angleur: 25-25 Met deze prestatie heeft Eendracht bewezen dat de donkere tijden defini tief tot het verleden behoren. In een erg rumoerige wedstrijd waren de Aalstenaars aanvankelijk op achter volgen aangewezen. Een uitstekende Mare Bayens, samen met broer Danny de grote uitblinker, bracht zijn ploeg voor het eerst langszij bij 12-12. Na de rust (14-13) klom de thuisploeg naar een maximale 23-19 voorsprong. De bezoekers kwamen echter nog terug en bij een 25-24 ontnam de arbi trage Eendracht een punt, toen een bezoekende aanvaller de gelijkmaker mocht scoren, alhoewel eerst een cir- kelfout tegen hem was gefloten. Doelpunten: V. Pottelbergh en Mer- tens; M. Bayens 7; D. Bayens 7; R. Bayens 1Steemans 2; V.D. Borght 5; De Cock 1V. Malderen 1V. Herre- weghe 1De Doncker en De Jaegher. Eerste Landelijke Rosis Aalst- Buggenhout 18-20. De bezoekers begonnen het sterkst, maar via Meert ging het naar 3-3 in de 9de min. In de laatste 10 min. van de eerste helft sloeg Buggenhout een 8- 13 kloof. Na de rust werd het zelfs 12- 19, maar hiermee hadden de bezoe kers hun beste pijlen verschoten. V. Herreweghe werd keer op keer fou tief gestopt en De Man benutte de penalty's om Rosis in de wedstrijd te houden. In een sterk slotoffensief werd de thuisploeg slechts door onkans van de overwinning gehou den. Vrouwen Eerste landelijkeAalst Sportief - Alken 11-10 In een erg zwakke partij heeft Sportief het erg moeilijk gehad om de volle inzet te behalen. De afwezigheid van Wynant deed zich fel voelen bij de afwerking en met de rust stond de thuisploeg met 4-6 in het krijt. In een erg spannende tweede helft werd het 2 min. voor tijd 10-10. Het was ten slotte uitblinkster Steenhout die haar ploeg de verdiende overwinning zou schenken. Doelpunten: M.V. Delsen 3; L.V. Delsen 3; Hutsebaut 2 en Steenhout 3. Eendracht Vrij - Brasschaat1 7-9 Eendracht bleek al na 12 min. te sterk voor de rode lantaarn en ging vlot naar 4-0. Plots viel het Aalsterse aanvals- spel echter stil en Brasschaat kwam in de 25 min. terug tot 5-4. Met de rust had de thuisploeg echter reeds orde op zaken gesteld 9-4. Ook na de rust boden de bezoekers weinig weerstand zodat Eendracht gemakkelijk twee punten rijker werd. DoelpuntenV. Wesemael en V.D. Borre; Matthijs 4; K. Simal 7; Bascour 3; Lie- vens 1Wauters 1De Schrijver 1Cl. Simal; Buyle, Vinck en Moens. Wedstrijden Mannen Eendracht Vrij - Angleur 25-25 Reserven E.V.A. - Angleur 8-15 Rosis - Buggenhout 18-20 Gent - Sparta Aalst 13-18 Vrouwen Eendracht Vrij - Brasschaat 17-9 Aalst Sportief - A|ken 11-10 Kalender: Mannen 4/12, 20.45: Eendracht Vrij - Kraai- nem (Sporthal Rozendreef) 4/12, 20.15 Ajax - Rosis 5/12, 17.15: Jochewoa - Izegem (Sporthal Rozendreef) 5/12, 19 u.: Sparta - Dendermonde (Sporthal Denderhoutem) Vrouwen 4/12, 18.15: Eendracht Vrij - Hechtel (Sporthal Rozendreef) 4/12, 20.45: Meeuwen - Aalst Spor tief 5/12, 19.15: Olympia '80 Aalst - GSK Hamme (Sporthal Rozendreef) Tejo V.C. Kangoeroes Aalst eervolle nederlaag in de bekermatch tegen Meteors Zot- tegem. In samenwerking met A.C. Eendracht Aalst Bowling Het topduel in vierde nationale tussen BC Alloo en Artevelde is op een denderende zege voor de Aalstenaars uitgedraaid. Tijdens deze wedstrijd werd trouwens een nieuw record in de tabellen geschreven. Met een gemiddelde van 971 kegels verpulverde de thuisploeg de vorige beste prestatie. Zondag 5 december zal te Denderhoutem de 9de internationale veldloop, georganiseerd in samenwerking met Eendracht Aalst, plaats hebben. Deze organisatie krijgt dit jaar bovendien de eer deel uit te maken van de cross-cup. Vooral aanvoerder Roger Cardon met 599 kegels, een gemiddelde van 210 met zes strikes, en Willy De Ridder met 554 kegels, een gemiddelde van 223 met ze ven strikes, lagen aan de basis van zowel de overwinning als het verbeteren van dit record. Johny De Bock met 535 kegels, een gemiddelde van 179; Roland Van Vaerenbergh met 485 kegels, een ge middelde van 174 en voorzitter Bruno Rossi met 364 kegels (slechts over twee spelen) en een gemiddelde van 185 de len eveneens hun duit in het zakje. Het algemeen gemiddelde lag trouwens op het niveau van tweede nationale. Van klasse gesproken. Door dit sukses komt BC Alloo meteen alleen aan de leiding van het algemeen klassement. Derde nationale is niet lan ger een vrome wens. (R.G.) De laatste jaren is de Belgische atletiek er weinig of niet op vooruit gegaan. De teruggang van deze sport begon op het einde van de jaren 70. Vooral internati onaal stonden onze atleten vrijwel ner gens. Op nationaal vlak zijn het vooral de «oudere» die nog steeds op het voorplan komen. Jongeren komen er zelden aan te pas. Ook het veldlopen kwam in een crisissituatie terecht. De publieke be langstelling neemt af en ook de media schenken te weinig aandacht. Om aan deze toestand iets te veranderen, sloe gen de organisatoren van 5 belangrijke Internationale damesveldloop te Sinaai Te Sinaai wordt door A.C. Waasland jaarlijks zowat de belangrijkste damesveldloop van het seizoen georganiseerd. Waar Eendracht Aalst er vorig jaar nog het interclubklassement voor de seniores kon wegkapen, waren de resultaten van de zwart-witten nu aan de magere kant. Enkele beloftevolle jongeren kwamen wel op de voorgrond, doch het was ve- (zeshoek) Aalst teraan Godelieve Roggeman die voor de enige Aalsterse overwinning van de na middag moest zorgen. Zij had deze keer af te rekenen met de concurrentie van ex. 3000 m. kampioen Leen Van Brempt. Godelieve liep echter hard van stapel en kon door het volgehouden hoge tempo de eindzege binnenhalen. Een podium plaats was er ook voor pupil Inge Ta- ckaert. Na een regelmatige wedstrijd kon zij zich naar de derde plaats spurten. Sandra De Nijs nam in de miniemen- reeks een te trage start en kon de op gelopen achterstand niet meer goed maken. Zij kwam niet verder dan een vijf de plaats. In de tweede miniemenwed- strijd klasseerden Sabine Van Der Hoe ven zich net bij de eerste tien. Els Van Holsbeeck. eerstejaars, had te knokken met de beste Belgische juniores. Boven dien kon ze niet rekenen op de steun van oudere zus Ann die weerhouden was wegens examens. Els liep vooraan in een pelotonnetje, maar kon haar eindsprint niet ten volle benutten. Ze eindigde 8ste. Inge Eemans. de enige Aalsterse senior, was 25ste. Golfbiljartfederatie Aalst veldlopen, samen met enkele sponsors, de handen in elkaar. Na de veldlopen te Roeselare, Hannuit. Denderhoutem. Wingene en Bierbeek zullen de best ge- klasseerden van het regelmatigheidscri terium een belangrijke geldprijs ontvan gen. Deze prijzen zullen echter in de vorm van een beurs - voor materiaal, sta ges, trainingsuitrusting... - aan de atleten overhandigd worden. De organisatie van de cross-cup liep niet van een leien dak je, en de formule is voor verbetering vat baar. Daar tracht men echter een mouw aan te passen. Te Denderhoutem wordt het uit kijken naar de prestaties van onze Aal sterse toppers Pierre Callebaut en Her man Parmentier in dit internationale ge zelschap. Het kruim van de Belgische atletiek ver schijnt immers zeker aan de start. Naast Leon Schots. Emiel Puttemans. Roger De Vogel zullen ook Jef Gees, Willy Van Huylebroeck, Eddy De Pauw en Mare De Blander voor het nodige spektakel zor gen. Daarnaast maken enkele gerenomeerde buitenlanders hun opwachting. Fernan do Mamebe is nog steeds Europees re cordhouder 10.000. De Brit John Treacy is te Denderhoutem een goede beken de. Hij schreef de editie 1981 op zijn naam. Mike Mc Leod was reeds 2 jaar eerder winnaar. Allister Hutten uit Schot land kan misschien wel voor de verras sing zorgen. Wie aanstaande zondag eens geen voet bal wil kijken kan best afzakken naar de veldloop te Denderhoutem. De zware gevarieerde omloop en het unieke deel nemersveld staan borg voor een mooi sportspektakel P.V.B 82/25/27 SPIJSHUIS RESTAURANT Onze specialiteiten Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH ■s 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes 82/24/17 Open van 11.30 tot 14 .30 en van 18 Gesloten dins woens- en zondagavond Koszen vestigde die onbesproken zege met De Vidts, Limpens, Ovaere, Dumoulin en Van Gilbergen. Kinder mans bracht de bezoekers het eerred- dende punt. Met Van Coningslo klom Cosmos (b) naar de leiding bij Welkom (b). Voor niet lang echter want De Reuzen, Baeyens en De Backer lieten de score naar 3-1 evolueren. Langs Van den Borre sloeg Cosmos terug zodat er nog enige spanning kwam in deze partij. De Boeck oriënteerde de match voor de thuisploeg. De Leeuw kens was geen tegenstander voor Moorsel (b) dat uit deze konfrontatie met maksimum scoorde. Saeys, De Petter, Vinck, Janssens, De Wolf en De Meyst lieten hun tegenstander vrij wel kansloos. In de B-reeks was Johnny Boys (b) sterker dan Scot- sching. Echter nadat Bouckenhooghe de thuisploeg aan de leiding had gezet werd het 1-2. Peerlinck en Heek speelden de gasten in het voordeel. Doch Herremans, Freddy Boucke- hooghe en De Wuffel en Michiels maakte het tamelijk snel uit. (JVH) Uitslagen van 20 november 1982 Erereeks Leeuwkens A - Moorsel A 1-5 Cosmos A - Welkom A 3-3 Hand in Hand A - Koszen A 5-1 Schoonaarde A - Zandman. A 2-4 Scotsing A - Palace A 1 -5 Corso A - Turbo Cars A 0-6 FF. Vorige week was Werner Van Der Frae nen goed op weg een mooie ereplaats te behalen in de gekende veldrit te Overijse. Roger De Vlaeminck reed op een be paald moment op een minuut achter stand. In de slotfase kreeg Werner echter met een inzinking te kampen en ver dween uit de kopgroep om tenslotte veertiende te eindigen. Dit weekeinde herpakte hij zich. Te Wetteren in het Oostvlaams Kampioenschap had hij pech toen hij bij de start achteraan geloot werd Wanneer je als twintigste in het veld komt op een omloop zoals te Wet teren is het onmogelijk nog te kunnen winnen. Van Der Fraenen kwam nog wel sterk opzetten maar strandde tenslotte op de derde plaats. Zondag te Merelbeke werkte Werner een huzarenstukje af. Van begin tot einde reed hij aan de leiding Hoe zeer be roepsrenner Et. Van Braekel zich ook in spande. Werner bleef gans de koers der tig seconden voor hem uitrijden. Op deze zware omloop voelde hij zich geweldig in zijn sas, zodat hij zijn derde palm binnen haalde. (JVL) Op 5 december 1982 heeft in het «Stedelijk Zwembad» te Aalst het 10e wa terpolotornooi plaats. Het programma start om 13.00 uur en omvat zes wed strijden van elk 4 x 7 min bru to speeltijd. Aan dit tornooi nemen deel - ANTWERPSE ZWEMCLUB kampioen in eerste nationale, die voor deze gele genheid aantreedt met een aangepaste ploeg. - SWIMMING CLUB STROMBEEKeen middenmooter uit tweede nationale - WAREGEMSE ZWEMCLUB een veelbelovende jongerenploeg uit derde na tionale - ZWEMCLUB NEPTUNUS AALST de gastploeg die dit seizoen weer in tweede nationale zal aantreden. GILALS; GilALS Na 2 sets kon men zich echter afvragen wie nu de eerste provincialer was, want Kangoeroes ging via een gave collectie ve prestatie met 15-6 en 15-11 naar 2-0. De bezoekers wisten zich echter tijdig te hervatten en namen op hun beurt de twee volgende sets voor hun rekening met 8-15 en 9-15. Ook de vijfde set leek een gemakkelijk hapje te worden voor St.-Niklaas dat in één ruk naar 4-13 ste vende. Dit was echter gerekend zonder de vechtlust van de Aalsterse meisjes 'ie nog sterk terugkwamen, maar uiteindelijk op 12-15 strandden. (Tejo)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14