BLANCQUAERT 1 X Notities van een piket-tist PEDILUX Verzekeringen Van den Hauwe EDDY Horn failliet 053/21 08 88 Gazet \>an qal^t ABVV en ACV unaniem «Zij willen winst, wij willen werk» Sluierstraat 1 Aalst en andere muziek... 77 21 69 Vakhandel Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Olympia Tel. 053/21.40.82 Vlaanderenstraat 15b 9300 AALST 053/21 71 45 TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT ~\voetverzorging ^steunzolen -\orfhopedisch maatwerk \spafaderkousen Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus wil ik een abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 3 december 1982 Dinsdag 30/11 5.30 u. op weg naar het ABVV- verzamelpunt kruis ik een groep post mannen op wacht voor de ingangen van het kantoor Aalst 1-Nieuwstraat. Boven in de sorteerzaal branden de lichten. Blijkbaar wordt de dienst ver zekerd. Oxfam-Wereldwinkel op de Hopmarkt derft vandaag aan inkomsten. Op de deur een papierstrip«Solidair, met de staking». Voor het A.C.V.-bondsgebouw staan 3 autocars geparkeerd. Groepjes van 2 a 3 man spoeden zich naar hun wagens of naar de bussen. Piketten zijn op weg naar Geraardsbergen (Union Match), Ninove (GB), Erpe- Mere (Pioneer) en Erembodegem (3e industriezone). 5.45 u.in tegenstelling tot het Groen Kruis hangt men in het Volkshuis al aan de toog. Ook hier reppen piketten zich in de duisternis naar opgegeven bestemmingen. Ook hier amper jonge ren-werklozen te bespeuren. Te vroeg voor hen of zien zij er geen enkele zin in Het was niet te vroeg voor de BOB-speurmensen wiens nummerpla ten ik ondertussen al van buiten ken. 6.20 U.-7.30 u.uit de Nieuwstraat hoor ik «Geef me werk, 'k heb twee handen... voel me sterk». Alvast 1 geluidswagen posteert zich voor de Bank Brussel Lambert. ACV-ers komen d'rvlug aan; 12 in totaal. Liefst hadden ze nog wat meer mensen ter beschikking gehad. vervolg van blz. 1 Deze ten toongespreide onwil, het verstoppertje spelen met gedorven inkomens van Jan en Alleman zijn tekens aan de wand dat een door hogerhand georchestreerd spel de vakbonden op termijn monddood wil maken ACV-verbondssecretaris P. Van Tittel boom bracht, in iets lagere decibels, nu anceringen aan op de gemeenschappe lijke grieven. Zijn inziens wordt het collectief probleem van de werkloosheid/werkgelegenheid verschoven naar de individuele gevoelig heid. Zowel de vrijheid als de solidariteit onder werknemers tracht men te breken met middelen als bewuste verspreiding door en in de media van misopvattingen rond de economische crisis, haar toe stand, oorzaken en schuldenaars Doei van dit opzet is liet individualisme (libe- ralisme) ingang te doen vinden. Van Tittelboom rondde af met een krach tige oproep tot de werklozen. In het be lang van hun toekomst is het meer dan ooit nodig en gewenst dat ze de rangen vervoegen van de syndicale drukkings- macht. (G.G.) Om 7 u. verwacht men de «vroeg-uit- de-veren»-bedienden. Binnen merk ik beweging op. De neonverlichting floept aan en uit... aan en uit. Een directie-lid steekt effekens zijn hoofd buiten voor een onderhoudje met de stakerspost. Heeft die op zijn bureau overnacht En dat gegluur vanuit de Post 7.25 u de facteurs rukken massaal uit. Een 20-tal BBL-bedienden wur men zich het bankkantoor binnen. Geen enkele die zich laat «bekeren»; eentje maakt zich serieus kwaad «Blijf van mij af Het directie-lid sluit genoegzaam de personeelsingang achter ze af. 7.55 u.gemengd peloton (ABVV- ACV) voor Free Dress in de Stoof- straat. «Zeg, vraag 'ns of da ze ginner aan den Amylum nog wa mannen kennen missen Vergeefs overigens, hier toog men bijna voltallig aan het werk. 8 u.de vakbonden en de directie van Amylum N.V. spraken af dat de produktie-eenheden onder geen enkel beding mochten én zouden stilvallen. Verder is staken een recht; werken eveneens. Zolang de stakerspost de hoofdpoort blokkeert, waagt geen enkele werkwillige zich in hun buurt. Effe een gezellig babbeltje slaan dan op het parkeerterrein. Vakbondsecretaris van het ABVV, Van Herzeele, heeft hier ook postgevat. Van hem verneem ik dat Coca-Cola plat ligt (amper 1 werknemer daagde op) en dat een piket voor de poorten van Gilbos (Herdersem) wegens mogelijke zurige oprispingen verme den werd. 8.15 u.nog maar eens naar de Post in de Nieuwstraat. Verkleumde restan ten van een piket willen graag kwijt dat 50 werkt en 50 staakt. Toch ver loopt de postbedeling normaal en gaan de loketten open. R.V.A.«Jongen, 1/3 werkt hier!» Hier vormen stakende bedienden zelf een stakingspost. Gretig delen ze pamfletten uit. Station: omroeping «Voorlopig geen treinen in de richting van Gent en Brussel». De weinige pendelaars konden niet naast de nota in de wachtzaal lezen «Aandacht, er is een staking aange kondigd vanaf maandag 29/11 te 22 u. tot dinsdag 30/11 te 22 u.». Twee autobussen van een privé-maat- schappij rijden uit. «Krisis-staken schaadt, werken baat»; de recentste hit van het Vlaams Blok in voorverkoop aan de Stationsgevel. 9.30 u,een paar scholen van beide onderwijsnetten binnengecrosst (kwestie van 2 klokjes te horen luiden). Toch eensgezindheid: alle leerkrachten staan achter de lesse naar; weinig leerlingen zijn thuisgeble ven «omdat ze geen fiets hadden, niet waar Inno: ingang De Ridderstraat: het ACV-piket krijgt het zover: een dis cussie over kapitaal en solidariteit ver- brijdelt zich in luidruchtige feministi sche bewoordingen («Moesten wij de macht in handen hebben, dan...»). Hier konden overigens werkwilligen toch niet binnen; het slot was naar de vaantjes Personeel en directie stampte solidair de voeten warm. Pas om 11 u., na de syndicale mani festaties, zou het warenhuis open gaan. Het nieuws bereikt me dat de stakers- posten op de industriezone schrome lijk onderbemand waren. Met dienge- volge dat de personeelschef van de wasserij V.O.V. maar met de vingers hoefde te knippen om «zijn» werkne mers binnen te loodsen. Arbeid is toch een recht Bij Tupperware verschaften werkwilli gen zich met de wagen toegang tot het bedrijf. Het zou er bruut aan toege gaan zijn. 9.30 u.-11 u.zo een 1000 personen achter ACV, ABVV en KAJ-vlaggen stappen op van de Houtmarkt, door heen het centrum naar de Sint-Joris- straat. De muziek uitgebazuind door de radio-wagens moest de koude ver drijven. Geen enthousiasme, geen scanderingen door de syndicale aan hang wel een lompe mensensliert. Enkel de winkels die open waren vie len op. Da s durven als ik me de geruchten, opgevangen in de stoet, herinner. Een vakbondsschrijven aan de middenstanders zou in eisende ter men aangemaand hebben hun win kels te sluiten; zoniet mocht men op de hoede zijn voor sneuvelende rui ten. Vanaf het balkon op de 1e verdieping van het Groen Kruis kreeg het publiek te horen van ABVV- en ACV-mandata- rissen dat «regering en patronaat gewaarschuwd zijn; maar ook dat het opzet van de dag enigszins mislukt is». (G.G.) Kasregisters Fotokopie Stencileer- reken- en schrijfmachines O Eigen Hersteldienst International Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening gratis Verantwoordelijke uitgever v.z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie, Publiciteit en Abonnementendienst Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94 1 jaar 1.000 fr. 6 maanden 550 fr. 3 maanden 300 fr. per nummer 25 fr. Stakingspïkket in de vroege late ochtenduurtjes. (OJ) vervolq van blz. 1 a Met uitzondering van een «Lips»-brand- koffer, zou men de geboden sommen uiterst anti-crisisgezind, zelfs vooroor logs kunnen noemen hebben. In een sfeer van bemoederende, «heb je ook Wie we daar hebben»-praatjes, sipjes aan halflege pilsjes, stoelengependel ge raakte lot 161 ofte papiersnijder «Gestet- ner» aan een volgende eigenaar Van toen af een opmerkelijk stiller pu bliek. Een aantal personen wrongen zich haar het podium om geen fractie te mis sen van het verstaanbare in de schorre klanken die de veilingsassistent produ ceerde Ja, nu kwam de industriële uit rusting aan bod «Lot 208 Afkantpers LVD 2500 mm maal 50 ton Wie biedt Eén hand hoog «50.000» De roeper hoefde tot en met het bedrag van 265.000 frank met langer te melden «Andermaal. Wie meer?» Hier vooraan waren vakkundigen aan het werk. weliswaar af en toe op andermans tenen, maar zij wisten verduiveld goed dat ogenschijnlijk hoge geldsommen am per fractionair de marktwaarde van het werktuig benaderden Zoals hoger aangestipt moest de roep- som kontant betaald worden, evenwel verhoogd met 17 BTW en 14 on- kostep van de verkoopsorganisaties. Alle goederen werden verkocht in de staat waarin zij zich bevonden en zonder enige waarborg. Of de Fransman transport vond voor zijn nieuw aanwinstje, een puntlasmachine heb ik met achterhaald. (G.G.) niGUCOG- Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.lw. Aalster» informatie Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aaist. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. jiiuiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii Slottoespraak door vakbondsleiders ACV en ABVV. (OJ) pedilux kerkstraat 18,9300 aalst tel. 053/21.59.23 82/21/25 iiiiiiiiiiniiitl

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2