OPTIEK DELENS Sabine Appelmans tenniskampioene Je zou d'er van opkijken Aalst leent zonder oponthoud HET REKLAAMBLADp.v.b.a. TAXI WBILLY PERFECTE BEDIENING - VEILIG THUIS Stationsplein 7 9300 AALST Antoine BRUYLAND - BOGAERT Van Den Brulle-Hagens Sint-Jorisstraat 11, 9300 Aalst Tel. 053/78 65 06 NIEUWSTRAAT 60 AALST Over 12 dagen... tegen middernacht mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE 70 01 71 21 37 87 6 Nieuwe Gazet van Aalst 3 december 1982 vervolg van blz. 1 'Drie daarvan worden gehuurd van de stad Aalst (aan het voetbalplein van Doggen; vroeger was het een speelplein...). Vader en moeder Appelmans speel den met Corona interklubwedstrijden en dochtertje Sabine kreeg de smaak van jongsaf te pakken«Ze speelde het na, zoals ieder kind, op haar eentje tegen de poort van de garage. Toen ze zeven jaar werd lieten we haar in de klub wat lessen volgen, en de leraars zagen er wel wat talent in. Ze deed het graag, werd steeds beter, en zo ging de wagen aan het rollen. Vorig jaar schreven we met haar in voor de bekende Bormanbeker. Ze raakte vlot door de kleine schiftings wedstrijden met de klubs uit de omge ving. In de streek zijn er overigens niet zo veel pre-miniemen en miniemen. De Oostvlaamse schifting won ze ook, maar in Brugge verloor ze toen de halve finale in het Kampioenschap voor de beide Vlaanders». Dit jaar, in juli, was het anders: ze won die beker wél en kwam te Brussel uit tegen de kampioenen van Limburg en BrabantSolange Ballaux en Elke Pessemier. In de halve finale was Solange de meerdere, maar Sabine werd toch eervol derde. Volgend jaar hoort ze bij de miniemen en daar wil ze even goed of beter presteren... Het kost inspanning maar 't loont de moeite Sabine zit in het vijfde leerjaar in het instituut Dames van Maria. Heeft ze nog tijdvoor huiswerken en lessen «In de weekends en op woensdagna middag is 't soms moeilijk. Maar ze haalt toch goede uitslagen. Er komt heel wat kijken bij de tennissportnu ze zo goed gerangschikt staat mag ze onder leiding van Afsal Ali de bonds- trainingen volgen in het Oostvlaams hoofdcentrum te Zele. Van vier tot zes op woensdag, van vijf tot halfzeven op 82/24/14 Tel. 053/77 82 36 vrijdag en s zaterdags van twee tot vier. Met de Aalsterse Koninklijke Ten nisclub doet ze op zondag nog een uur conditietraining. Daar komen nog sta ges bij en dan al de schiftingswedstrij den en tornooien waarvoor ze gese- lekteerd werd door de Vlaamse Tennisvereniging (VTV). Dit jaar reden we daarvoor zo'n 10.000 km. met de auto, naar Waregem, Antwerpen, Temse, Hulshout, Wervik en noem maar op. In de vakantie speelt ze twee uur tennis per dag en met plezier De poppen zeggen haar niet zo veel meer... Na nieuwjaar beginnen de schiftingen en tornooien opnieuw, bij de miniemen dit keer. Ze speelde al drie keer in een miniementornooi tegen oudere meisjes dus en bereikte telkens de finale. Ze maakt dus een goede kans». De risiko's van topsport En waar droomt Sabine nu zelf van «Later in Wimbledon mogen spelen», klinkt het, maar dan lacht ze nee, daar droomt ze (nog) niet van. «Ik zou graag lichamelijke opvoeding stude ren en tennislessen geven». De ouders vullen aan«We helpen haar graag, zolang ze verder wil ten nissen. Maar we willen het niet force ren. Het zou ons plezier doen als ze een goede beurt zou maken in de Bel gische tenniswereld, doch pakken geld gooien we er niet tegenaan. Er zijn mensen die honderdduizend frank Sabine Appelmans uit Erembodegemtien jaar jong en... een belofte in de ten niswereld. per maand uitgeven voor privé-lessen. Dat is te gek. We offeren er veel vrije tijd en vakantie voor op dat wel en zij weet zich verjaardagsfeestjes en zo te ontzeggen. We hebben er ook een financiële inspanning voor over. Maar er zijn grenzen; het mag geen peperdure, afstompende topsport worden, ze mag zich niet verplicht voelen. Op dit moment echter tennist ze nog heel graag, en wij steunen haar van harte». Sabine beaamt het, lacht, en duikt weer in haar lessen voor morgen. Tennisclub Corona verkoos haar dit jaar tot het verdienstelijkste lid van het voorbije jaar. Er is stille hoop op een nationale kampioenstitel in de toe komst. En wie weet, zitten we ooit voor de beeldbuis naar Wimbledon te kij ken«Game tot Mrs. Sabine Appel mans from Erembodegem». Nog wat geduld... (kn) TE KOOP of TE HUUR zitmaaiers, grasmaaiers, bosmaaiers, maaibalken, gazonverluchters, bor- duursnijders, accuscharen, heggescharen, gazonkeermach., komposthas- kelmach., ploegen, freezen, motoculturen, sproeiers, stroomgroepen, water pompen, tuinslangrollers, snoeischaren, strooiwagens, gazonrollers, tuin meubels, kruiwagens, boomzagen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slijpen van kettingen, kettingolie, 2-tactolie, bijlen, klein materiaal Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u. Ook op zaterdag. Tuincenter Et. Van Gucht. P. Corneliskaai 13, Aalst. Tel. 053/77 32 94 (tussen St. Anna- brug en Zwarte Hoekbrug). 82/23/15 BEGRAFENISSEN CREMATIES - CEREMONIEWAGENS Moorselbaan, 32, 9300 AALST Tel. (053) 701 047 Klein- en grootmeubel op maat Restauratie oude meubelen Brocante Atelier en magazijn Neerveldstraat 5, Erpe-Mere tel. 053/21 98 68 oo De stad Aalst blijft, ondanks haar slechte financiële toestand maar verder lenen. Dat de CVP-oppositie met dergelijke reeks leningen niet akkoord is, weet men reeds jaren, maar dat niemand van de meerder heid enig protest laat horen is minder begrijpelijk. straat en het Park Terlinden. 829.000 fr. voor verbeteringswerken aan de Zijp beekstraat en Politieke Gevangenen- Hoofdbrok in de jongste gemeenteraad was een lening van 5.287.000 fr. voor de aanleg van de nieuwe verbindingsweg tussen de Albrechtlaan en de Bergekou- ter vóór het nieuwe zwembad. In deze omgeving, zoals op de Grote Baan te Herdersem wordt ook de openbare ver lichting uitgebreid wat 917.000 fr. kost. De stadsgebouwen slorpen ook heel wat geld op. Zo diende men 1.130.000 fr. te lenen voor schrijnwerken in de rechter vleugel van het stadhuis voor het inrich ten van de nieuwe burelen van de dienst bevolking en rijkregister. Er is anderzijds 324.000 fr. nodig voor de levering en plaatsing van deuren in vei ligheidsglas voor de nieuwe burelen van de dienst bevolking. Het meubilair van de ontvangerij wordt anderzijds vernieuwd voor een bedrag van 447.000 fr. terwijl archiefrekken in het Priester Daensmu- seum 110.000 fr. kosten. Ook het nieuw zwembad blijft verder geld kosten, vermits men 472.000 fr. moest lenen voor de tweede reeks meerwerken aan de centrale verwarming en ventilatie, en 165.000 fr voor erelonen voor de stabiliteitsstudie van het nieuwe zwem bad zelf. In het nieuw sanitair gebouw aan de sporthal van de Rozendreef zullen ma terialen verwerkt worden voor een be drag van 1.035.111 fr. Andere leningen waren 170.000 fr voor grondaankoop, nodig voor de aanleg van de verbindingsweg tussen de Raffelgem- straat (eindafrekening), 312.000 fr. voor aankoop van materiaal voor de stedelijke werkhuizen, waarbij SP-raadslid Louis Saerens zich dankbaar toonde dat men eindelijk een stofzuiger in de werkplaat sen ging aanbrengen. 540.000 fr. voor verwerving in der minnen van een per ceel gelegen in de Bredeweg te Nieu- werkerken voor de uitbreiding van een sportterrein en tenslotte 226.000 fr. voor toelage aan de kerkfabriek van Heilig Hart als voorschot op de erelonen voor schilderwerken, elektriciteitswerken en werken aan de centrale verwarming. Tijdens het voorbije weekeinde voerde toneelgroep Tijl en Nelevan KWB- Erembodegem nog twee maal het blijspel Over 12 dagen... tegen middernacht op. Twee keer een volle zaal en lachen geblazen. Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6