Zware nederlaag voor Terjoden AZ'77 loopt verder uit Pallieter dient Tijl eerste nederlaag toe Den Hert Welle-Hoké geschorst Kamillekes halen punt bij koploper Moorsel wint haar eerste match... op verplaatsing nog wel EDDY SWARTEBROECKX LOUIS MAKELAAR Kangoeroes bestolen 053/21 08 88 BI SWAET1 TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Feestzaal en café AUTOPARK bij Paul Verhaegen, Alfons De Cockstraat 67 Herdersem Tel. 21 84 79 vergaderingen, begrafenissen, trouwfeesten. Uitslagen Wedstrijden 12/12/1982 12 Nieuwe Gazet van Aalst 10 december 1982 Derde Provinciale Setokvoetbalverbond Terjoden heeft aan huis een zeer zware nederlaag geleden tegen Eist. De gast heren waren werkelijk onmachtig om de steeds maar aanrollende aanvalsgol ven van de bezoekers af te remmen. De laatste weken was Terjoden nochtans aan een soort «revival» begonnen. Dit leverde driemaal een gelijkspel op en zelfs een uitzege op bet veld van leider Nieuwerkerken. Sportkring kon deze omhooglopende prestatiecurve zondag blijkbaar niet bestendigen. De Cubber, Vekeman (met een glasheldere hattrick), Wattéz en Mergiers vonden de plaat selijke verdediging zes keer in gebreke. Een afstraffing die zelfs nog hogere cijfers inhield. Door dit resultaat is Terjoden opnieuw in de gevaarlijke zone terecht gekomen. Het verschil met de rode lantaarndragers bedraagt amper één puntje. Hopelijk brengt de nakende winterstop de nodige fysi sche en psychische rust in de geteis terde Terjoden-huishouding. Nieuwerkerken van zijn kant had het helemaal niet moeilijk met de staart- ploeg uit Moerbeke. Een doorlopend veldoverwicht dat «slechts» drie doel punten opleverde. De partij was amper goed op gang geschoten of Moens zette de netten reeds bol. Deze score bleef tot de rust op het bord. Na de herneming wist De Bosschere, als gevaarlijkste aanvaller, de bezoe kende defensie nog twee maal te ver schalken. Indien Nieuwerkerken en Kerksken aanstaande zondag hun •respectievelijke duels winnend afslui ten dan belooft het titanengevecht tus sen beide teams, vlak voor de compe titieonderbreking, heel wat spanning. In de D-reeks gingen de bezoekers met het leeuwenaandeel van de buit lopen. SK. Aalst hield in eigen stadion de score dubbelblank. Het werd een levendige wedstrijd met wisselende mogelijkheden. De beste kansen waren nochtans voor de oranje- groenen langs Spaenoghe en Leroy. De beide doelmannen leverden echter een puike prestatie. Bij Stekene ont popte Van Hecke zich als gevaarlijkste aanvaller maar ook hij vond nooit het gepaste gaatje. AZ'77 deed een gouden zaak. Het klopte Snas, en Blauw Wit en O.C. Aalst ver- loren een punt. Tijl Snas kon voor weinig tegenstand zorgen tegen een goed- spelende leidersploeg. Dooremont, Redant en Verleyen lukten de doelpunten. Zowel W. Moorsel als TK. Meldert dienden aan huis met het kleinste ver lies genoegen te nemen. In zijn wedstrijd tegen Excelsior was Moorsel de toonaangevende ploeg, doch het mangelde in de afwerking. Zoals het dikwijls gebeurt viel het doelpunt langs de andere kant. Na een slippertje in de verdediging was het Pauwels die een gelukkige treffer lukte. TK. Meldert zit blijkbaar opgescheept met een «verliessyndroom». Tegen Berlare werd opnieuw een collectief knappe prestatie geleverd doch de vertrouwenschenkende, bevrijdende treffer blijft alsmaar uit. Doelkansen legio maar onfortuin enerzijds en een gemis aan maturiteit anderzijds, wat men een jong team nauwelijks kan verwijten, houdt TK van een tweede competitieoverwinning. Een misverstand in de lokale afweer bood Janssens de gelegenheid om de Arsenalscore op het bord te brengen. Herdersem is in zijn rush naar de top blijkbaar niet meer te stuiten. De laat ste vier partijen leverden evenveel zeges op met een doelpuntenverhou- ding van 14 voor en 4 tegen. De away? overwinning op Heikant kreeg pas in het laatste kwartier gestalte. De Cock had in de 75' de score geopend en dit werkte voor de gastheren als een rode lap op een stier. De Waaslanders to gen massaal ten aanval en Herdersem benutte op oordeelkundige wijze de countermogelijkheden Matthijs en Anné stonden nog in voor het 0-3 eindresultaat. (R.G.) Blauw Wit en O.C. Aalst speelden 1-1 gelijk tegen elkaar. In een zenuwach tige partij ontstond er tijdens de eerste helft heel wat tumult toen een Blauw Witspeler op het punt stond te scoren en er voor buitenspel gefloten werd. Dit bleek een foutieve beslis sing van de scheidsrechter, wat hij dan ook inzag; hij gaf scheidsrechter bal. De O.C.-defensie toonde zich nog enkele malen erg onzeker, maar de gebroeders Wauters verknoeiden de kansen. Na de rust kon Luc Wauters dan toch scoren, maar in een slotof- fensief kon O.C. gelijkstellen langs Van Lysebeth die een strafschop benutte. Apostelken verloor een punt aan huis tegen Groen Wit. In een evenwichtige partij scoorden Lieven Cleemput en De Backer voor Apostelken en brach ten Verleysen en Veeckman Groen Wit langszij. Door een zege van De Pluim bij Wem bley wordt Wembley rode lantaarndra ger. Jacobs en De Bundel waren de bewerkers van de zege. Stadtveldt kon tegenscoren. Moorselbaan verloor met forfaitcijfers tegen Leeuwerik. Korte (2), Peynsaert (2) en Triest zetten de netten bol. Opwijk kon zijn zegereeks niet door trekken tegen Dressel. Bosman en De Saedeleer maakten de doelpunten voor de Moorselse ploeg. Uitslagen Apostelken - Groen Wit 2-2 Wembley - De Pluim 1-2 Moorselbaan - Leeuwerik 0-5 Opwijk - Dressel 0-2 O.C. Aalst - Blauw Wit 1-1 Tijl Snas - A.Z. 77 0-3 Programma voor 11/12 Blauw Wit - Leeuwerik Van Impe AZ'77 - Groen Wit Brisard 0.C. Aalst - De Pluim Borms Opwijk - Moorselbaan Van de Velde Dressel - Snas Van Goethem Wembley - Apostelken Bossaerd De stand 1AZ'77, 1 9 p., 2. O.C. Aalst, 1 7 p.; 3. Snas, 16 p.; 4. Blauw Wit, 15 p.; 5. Apostelken, 15 p.; 6. Leeuwerik 14 p.; 7. Groen Wit 12 p.; 8. Dressel 10 p.; 9. Moorselbaan 9 p.; 10. Opwijk 6 p.; 11De Pluim, 6 p.; 12. Wembley 5 P- Jeugdvoetbal Pallieter lijkt wel het zwarte schaap te zijn voor Tijl. In de heenronde ontfutselde Pallieter Tijl ook al een punt. In een zeer boeiende wedstrijd kregen beide ploegen enkele mooie kansen maar konden ze niet benut ten. Pallieter lukte het enige doelpunt van de partij uit vrijschop, de Tijldoelman was kansloos tegen dit prachtig schot. Tijl moet nu het gezelschap dulden van Tuf Tuf dat Eureka met zware cijfers klopte. Twentiers zorgde ook voor een verrassing. Het versloeg het hoogge- kwoteerde Bosveld; Bosveld mist hier door een enige kans om aansluiting te krijgen met de koplopers. Igrek ontfutselde op zijn beurt Efsee een puntje, wat ook als een verrassing ge schouwd mag worden. De wedstrijd Pal- lieter-lgrek die op een 2-1 stand stopge zet werd moet worden herspeeld op nog te bepalen datum. (J.V.L.) UITSLAGEN Tuf Tuf/Eureka 4-1 Nijdrop/Terlinden 1-4 Twentiers/Bosveld 4-1 Tijl/Pallieter 0-1 St.-Joris/Spokuon 1-2 Zenith/Ypsilon 1-1 Efsee/lgrek 1-1 PROGRAMMA voor 12/12 Tuf Tuf/Nijdrop (Opwijk) Terlinden/Bosveld (OSBR. B) Twentiers/Tijl (OSBR. A) Spokuon/Pallieter (V. Hoof) Igrek/St.-Joris (OSBR. C.) Eureka/Zenith (Moerstr.) Efsee/lpsillon (Zandberg) STAND 1Tuf Tuf -14/24; 2) Tijl 14/24; 3) Bosveld 14/20; 4) Terlinden 14/20; 5) Efsee 14/19; 6) Pallieter 13/15; 7) Nijdrop 14/14; 8) Spokuon 14/12; 9) Zenith 14/12; 10) Ipsilon 14/10; 11) St.-Joris 14/9; 12) Twentiers 14/6; 13) Igrek 13/5; 14) Eureka 14/4. Katholieke sportfederatie Vrouwenvoetbal Vierde Provinciale Sensatie te Weiie waar Hoké Erembodegem te gast was. Toen Den Hert Welle vijf minuten voor tijd uit duidelijke buitenspelpositie scoorde ontstond er tumult op en rond het terrein. Een ontevreden supporter rende het terrein op en wou de scheidsrechter even op zijn fout wijzen, waarop deze de match schorste. Nochtans werd er nog gevoetbald ook. Welle was het eerst gevaarlijk. Ghijssens kopte hard naar doel maar de bal sloeg tegen de lat. Voor de rust Een unieke witte bruidswagen en old timer- Ceremonie Bedien,ng gratis diende de lokale doelman op al zijn kunnen beroep te doen op een schot van Karei De Greve. Na de koffie was Den Hert de meest aanvallende ploeg, maar Hoké counterde gevaarlijk. Hoké had pech toen een lobbal van Van Hoefs net naast ging. De wedstrijd bleek te eindigen zoals ze gestart was, tot de bewuste laatste vijf minuten intraden. Patro Herdersem won einde lijk nog eens. Tegen Brakel was Patro in alle lijnen beter. Deze hartverster kende zege zal de Herdersemnaren wel deugd gedaan hebben. Patro kwam op voorsprong uit strafschop omgezet door Jan Van Kerckhove. Luc Aelbrecht voerde de score nog op maar Brakel kon nog voor de rust mil deren. Gilbert Pieters werd nog uitge sloten wegens twee gele kaarten, maar deze numerieke minderheid betekende een extra stimulans voor Herdersem zodat men langs Chris De Witte nog verder uitliep. CJVL) alle verzekeringen beleggingen persoonlijke leningen hypotheken 100 Tel. 053-78 67 65 Zavelbaan 68 9300 AALST Zaal te huur voor G. Remouch, dat in het transferseizoen vorig jaar de kleuren van Standard nog onze Aalsterse meisjes. Hilde Daelman nam Caillet voor haar rekening en de rest van de ploeg com bineerde heel vlot. Trees Van Geert veegde tijdens de eerste helft een gemaakt doelpunt van de doellijn weg. ,maar daartegenover was er een atten te keeper nodig bij de Waalse meisjes om Kamillekes van een doelpunt te houden. De rust werd bereikt met een bril- score. Na de rust zette Greta Van Hauwermeiren voor en een thuis- speelster verlengde in eigen doel. Enkele minuten later speelde Nicole Verhofstadt mooi samen met Veerle De Windt die mooi binnenknalde. S.- Caillet aantrok, een internationale die verdedigde, had het heel lastig tegen Remouch gaf zich nog niet gewonnen en scoorde zelfs driemaal in amper twaalf minuten tijd. Het had wel de hulp nodig van Thirion, de zuster van de bekende scheidsrechter Thirion van de zaak Pfaff. Deze floot een vrije trap toen een Aalsters meisje gewoon de bal blokkeerde. Deze had natuurlijk een doelpunt als gevolg. In een slot- offensief kon Greta Van Hauwermei ren een strafschop benutten zodat men toch nog een punt uit de brand sleepte. Thirion liet nog zes minuten langer spelen maar de gelijke stand bleef op het bord. (JVL) Tweede Nationale Boom - E. Aalst - 0-2 Tweede prov. B Appelterre - E. Meldert 0-0 Derde Prov. C Terjoden - Eist 0-6 Nieuwerkerken - Moerbeke 3-0 Derde Prov. D Sk. Aalst - Stekene 0-0 Heikant - Herdersem 0-3 W. Moorsel - Excelsior 0-1 TK. Meldert - Berlare 0-1 Vierde Prov. G Edixvelde - E. Houtem 2-1 Vierde Prov. H Baardegem - S. Moorsel 0-1 Opdorp - Doggen 0-4 Hofstade - Gijzegem 1-0 Aftrap te 14u.30. Tweede Nationale E. Aalst - Overpelt (15 u.) Tweede prov. B Winnik - E. Meldert Derde Prov. C Terjoden - Nieuwerkerken Derde Prov. D Heikant - Sk. Aalst TK. Meldert - Bazel Sombeke - Herdersem W. Moorsel - Baasrode Vierde Prov. G Erondegem - Edixvelde Vierde Prov. H Baardegem - Sk. Erembodegem Opstal - Gijzegem Opdorp - S. Moorsel Iddergem - Doggen Volleybal - vrouwen Derde provinciale B Schellebelle-Kangoeroes 3-2 Voor de vijfde maal dit seizoen dienden de Aalstenaars 5 sets te spelen en net als de vorige keren trokken ze ook nu weer aan het kortste eind. Deze nederlaag kwam echter op een ongelooflijke manier tot stand. Toen de eerste set met 15-13 werd verlo ren kregen we al een voorproefje van de onbekwame en bovendien partijdige lei ding. Kangoeroes revancheerde zich schitterend en haalde vlot de volgende twee sets met 8-15 en 6-15 binnen. Toen achtte de fluitenierster haar ogenblik ge komen om de zwakke thuisploeg een handje toe te steken en floot Schellebelle naar 15-12 in de vierde set. Dit gebeurde ook in de laatste set (15-12) en zo fla grant dat sommige Aalsterse meisjes er de brui wilden aan geven. Tekenend is wel dat de thuisploeg zich na de match excuseerde voor de arbitrage. Hét opmerkelijkste feit van deze veer tiende speeldag was wel de eerste zege van de rode lantaarndragers uit Moorsel. Een uitoverwinning dan nog wel. Baardegem was doorlopend in de aanval maar een echt schitterende Schroeversdoelman, Rudy Vercaute- ren, keerde alle ballen. Dat de counter altijd lonend blijft, bewezen de bezoe kers met het doelpunt van Mare Wou ters. De stormloop van Baardegem bracht geen zoden aan de dijk daar Moorsel de defensie hecht gesloten hield. Naar het einde van de partij waren de beste kansen trouwens nog voor de gasten. Doggen Erembodegem behaalde een gemakkelijke overwinning bij Opdorp. Bij de rust stonden de jongens van trainer Degreve reeds met 0-1 voor via een kopbaldoelpunt van Octaaf Van Der Biest. Na de koffie ging DOggen gewoon op zijn élan verder. Nogmaals Van Der Biest, Noel Callebaut en De greve, op strafschop, waren verant woordelijk voor een verdere uitdieping van de score. Na deze ruime zege heeft Doggen zijn doelpuntenverhouding in evenwicht gebracht. Men heeft zowel zestien treffers op de actieve als op de pas sieve zijde staan. Edixvelde wist het aan huis eveneens te klaren tegen de bezoekers uit Hou tem Voor de rust kon men de beste mogelijkheden toeschrijven aan de gasten maar het doelpunt viel langs de andere zijde. Op de 45' kon Ghouma een knappe pass van Schollaert gevat intikken. Eén minuut na de Dauze was het een zelfde actie maar in omge keerde volgorde. Ghouma bediende nu knap Schollaert die deze kans niet onbenut liet. Verdere mogelijkheden werden nipt gemist, vooral via De Sae deleer. Deze speler is amper zestien jaar zodat niemand hem dergelijke mistasten kan verwijten. Het Hou- temse doelpunt kwam er na straf schop omdat De Neve even een steekje had laten vallen. Toch wel een verdiende overwinning voor de lokalen. (R.G.) BEGRAFENISSEN CREMATIES OUD HUIS 82/24/11 Hoogstraat 5,'9300 AALST Telefoon. 053 /21 48 54-70 3100

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12