H Sterke motivatie is dringend nodig bij Okapi Home-in Leonidas Aalst-Pont De Loup 10) 94-57 Osiris 15)-Gentson 59-63 Beker van Oost-Vlaanderen Een gans ander The Tower Aalst Eerste over winning voor Jochewoa Massa deelnemers brengen topsport Basketbal BEKER VAN BELGIE Handbal 14 Nieuwe Gazet van Aalst 10 december 198? Okapi Home-In - Fleurus 72-81 De uitslagen van Okapi Home-In in de voorbije weken leken zeer hoopvol. De trouwe supporter begon zelfs al te rekenen, dat mits het winnen van de thuiswedstrijden, en ééntje meepikken op verplaatsing genoeg zou kun nen zijn om de degradatie te voorkomen. Een nipte home-nederlaag tegen Aarschot en een nog nipter verlies op Mariembourg leiden tot deze vaststelling. Daarom zou de thuiswedstrijd tegen Fleurus voor de Beker van België voor Okapi Home-In een "walk-over" worden. Het is echter anders gegaan, en de sup porters waren na de wedstrijd dan ook ten zeerste ontgoocheld. Moeten wij dan werkelijk een nationaal dagblad gaan ge loven, dat het rommelt in het Okapi- bestuur Het meest verwonderd van al waren de spelers zelf na die rampza lige bekerwedstrijd. Luc Famaey, die we gens ziekte slechts één van de drie trai ningen meedeed, werd verwacht op de bank Coach Jet Troch liet hem de ganse eerste helft spelen, met een 1 op 5 als gevolg. Een gemotiveerde Ludwig Lie- vens, die gezien de afwezigheid van de Zeelse foreward op de training een volle kans zou krijgen, bleef de volle veertig minuten op de bank. en verhuisde van zevende, zelfs naar negende speler. Marc Elias, die in de eerste periode weliswaar niet altijd succesrijk was met zijn passen, doch anderzijds reuzewerk leverde in defensie en met een 3 op 6 zeker niet zwak was, mocht bij de aan vang van de tweede helft langs de lijn blij ven. Mare Minnebo, speelde de eerste helft zonder zelfvertrouwen. Resultaat een O op 1 en vervanging door Herman Van den Broeck, die met 4 op 7 verant woordelijk was voor de Aalsterse aan sluiting aan de rust (35-38). In de tweede helft daarentegen begon hij op grootse wijze met een 3 op 4 en 1 op 1 vrijworp. Toch werd hij vervangen door Philips. Gold het om een experiment voor de ko mende kompetitiematchen Niemand kon het ons zeggen. Iedere speler bij wie men navraag deed, kon alleen een even vragende grijns op zijn gezicht toveren als wijzelf Hieruit kan men alleen beslui ten, dat bij Okapi Home-In te weinig ge sproken wordtVan een groep mensen (bestuur en coachen) tot een groep men sen (spelers) dan. Want van man-tot man wordt anders wel een duchtig woordje gepraat Men kan natuurlijk de ganse zaak door de vingers kijken en hopen dat a.s zondag op Racing Meche- len, alles weer in de goede plooi valt. Feit is alleszins dat Okapi Home-In niets spe ciaals voorzien had in verband met de beker Waarom zouden de spelers of coachen zich dan ook inzetten Okapi Home-in-uitslagen Miniemen-De Pinte Kadetten-Melda Gent Juniors-Eksaarde 54-78 77-71 wm M ini^y- TOfJACUAR De zwarte Amerikanen van Fleurus konden de aanvallen van Okapi counteren (EL) Bij Leonidas Aalst ontbrak Mitsy Stockx nog steeds op het appel. De kwetsuur blijkt slepend te zijn, doch Mitsy zelf heeft er wel hoop op eerstdaags herop te treden. Deze afwezigheid was echter amper te merken in het bekerduel tegen Pont-de-Loup, een derde klasser, waar de ambitie reeds lang zoek is. Aan Aalsterse zijde werd de geboden kans aan Myriam Martens en Pat Van Doren met beide handen aangegrepen. Na anderhalve minuut speeltijd was de handicap van tien punten reeds wegge werkt en stevende Leonidas af op een ruime kwalificatie Coach Frans Verhulst kon naar hartelust nummertjes instude ren, waarvan Greet Heireman en De Wandeleer de afwerkers waren. De grootste speelster op het veld liep aan lokale zijde in de vorm van Conny Van den Bossche Wat zij echter tegen grote en geroutineerde speelsters kan, mislukt ogenschijnlijk tegen kleinere van het for maat van Pont-de-Loup Meermaals za gen wij haar verkeerd wegdraaien van de ring zodat open kansen gemist werden Anderzijds bleek de inbreng van De Swaef, De Moor en Beeckman geen na deel te betekenen Leonidas nam dan ook vanaf de 4' definitief de teugels in handen, en kon reeds na 10' bij een 25-16 stand aan experimenteren beginnen Toen na een 41 -26 ruststand, opnieuw de basisvijf ingehaald werd, stevende men recht op de centuryscore af, doch Frans Verhulst vond de overwinning voldoende en haal de 5' voor tijd opnieuw zijn rijk reservema- terieel voor de dag Meteen strandde Leonidas op een 94-57 overwinning. (A.V.H.) SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH s 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes 82/24/17 Open van 11 30 tot 14 30 en van ld Gesloten dins-, woens- en zondagavond De ongeslagen leider van eerste provinciale Osiris heeft de Gentse eerste klasser doen beven. En ware er niet de zeer partijdige arbitrage geweest, dan was de nationaler zeker gewipt geworden. Twee Gentse scheidsrechters met een hun tegenstander op afstand houden. Gentse tegestrever is v/h goede iets Een man-press na de rust, kreeg de volle te veel voor een provincialer. In de aan- steun van de scheidsrechters en Gentson vangsfaze kon Gentson onmiddellijk een kwam tot 49-43 terug, doch weer zorgden deel van zijn achterstand afknagen (15- De Moor en De Cremer, die nu de steun 6), doch via een niet missende Janssens kregen van Janssens voor 57-47. Tot 5' en Mortier herstelde Osiris zijn voor- vóór het einde zat de lokale kwalifikatie er sprong - na 6'30" (23-8). Opstal en De in 57-55. Doch dan beslisten de Gentse Klerck zorgden voor nieuwe Gentse hoop scheidsrechters beter een Gentse 27-22 na een kwart-wedstrijd, doch een eerste klasser in de volgende ronde dan sublieme De Moor en een hard werkende een Aalsterse provincialer(A.V.H.) De Cremer konden aan de rust (39-26) The Tower Aalst-Sint Niklase 71-58 Het Aalsterse The Tower wordt zo stilaan afgeschilderd als de wispeltu- rigste ploeg van eerste provinciale. Gemakkelijke wedstrijden gaan verloren, soms met ruim verschil (zie Were-Di) en andere zware dobbers (Akron Ronse, Hoger Op) worden op verplaatsing binnengereven. Vorige week tegen middenmotor Red De Poortere. De score evolueerde via Een haakworp van Graziano. (EL) Tweede Natoniale Eendracht Vrij - Kraainem 25-30 In een erg spannende eerste helft namen beide ploegen afwisselend de leiding. Na de rust (13-12) begon Eendracht het best en stevende via een weer uitstekende D. Bayens naar 16-13 in de 8 min. In de 6 volgende minuten plaatsten de bezoe kers echter een 0-5 en dit zou bepalend zijn voor de wedstrijd. De Aalstenaars hielden nog stand tot 20-22, maar bij 20- 25 in de 22 min. was de wedstrijd gespeeld Doelpunten V Pottelbergh en Mertens; M. Bayens 5; R. Bayens 1; D. Bayens 11Steemans 3; V D. Borght 2; De Don- cker 1V. Malderen 2; De Cock, V. Her- reweghe en De Jaegher. Eerste Landelijke Ajax Lebbeke - Rosis Aalst14-13 Rosis was fel gehandikapt wegens de onbeschikbaarheid van De Man en Cort- hals. Tijdens de eerste 30 min konden beide ploegen mekaar nooit ontlopen en met de rust (8-7) was nog niets gezegd In de 47 min. had de thuisploeg een 13-9 voorsprong opgebouwd en leek de wed strijd dan ook gespeeld. Een schitteren de doelman Van Langenhove zou toen echter zijn ploeg overeind houden en Van Herreweghe kon tot 13-12 milderen in de 25 min. Rosis, dat intussen ook al 2 penalty's had gemist, faalde in een erg spannend slot echter bij de afwerking, waardoor Ajax de 2 punten kon thuis houden. Tweede Landelijke B Jochewoa - Izegem 28-24 In deze wedstrijd tussen twee ploegen uit de onderste regionen van de rangschik king heeft Jochewoa met alleen de eerste 2 punten van het seizoen laten opteke nen. maar tevens ook de rode lantaarn doorgespeeld aan zijn tegenstander van het afgelopen weekend. De thuisploeg trok onmiddellijk het initiatief naar zich toe en liep maximaal 5 doelpunten uit Wegens een soms falende Aalsterse verdediging konden de bezoekers in de wedstrijd blijven, zonder echter ooit aan spraak te kunnen maken op de overwin ning. Hopelijk betekent deze zege een nieuwe start voor Jochewoa Doelpunten Petre 7; J Diependaele 6, P Diepon daele 2; Huybrechts 3; Moens I cho man 4; Quintelier 1De Ketelbullei l V Herzeele 2. Boys Sint Lievens Houtem werden nog maar eens de punten te grabbel gegooid. Nu voor de Beker van Oost-Vlaanderen, ging Sint Niklase ruim de boot in. Tot de 8' kon het bezoekend team standhouden (16-14) Langs een opportune D'Herdt, die weer naar zijn grote vorm schijnt toe te gaan. sloeg de Towerploeg dan een ruime kloof 43-24. Langs D'Haen kon Sint Niklase aan de rust even terugko men 44-27. Een schitterende herneming aan beide zijden. Aan lokale zijde langs De Troyer, D'Herdt en De Schaepdrijver. Aan bezoekende zijde langs Willaert en een assist-shot van De Schaepdrijver naar een maximale 56-35 voorsprong. Toen vond men het welletjes. De zege scheen op zak, en persoonlijke nummer tjes waren aan de orde van de dag. Dit liet Sint Niklase toe om opnieuw langs Wil laert tot 67-58 terug te komen. Toen De Smet even orde op zaken bracht, en De Schaepdrijver en D'Herdt voor verluch ting zorgden, was de Aalsterse kwalifica tie gen feit. THE TOWER De Smet 8/ De Schaep drijver 18/ Lenoir 4/ Heyvaert 5/ D'Herdt 19/De Troyer 17. (A.V.H.) Cross Cup te Denderhoutem Zondag 5 december ging te Denderhoutem de 9de internationale veldloop door, dit jaar georganiseerd onder het blazoen van de CROSS CUP. Denderhoutem is reeds enkele jaren, op het nationaal kampioenschap na, een der belangrijkste Belgische veldlopen. Naast enkele buitenlan ders en het kruim van de Belgische veldlopntoD was natuurlijk nok de Nieuwe Gazet van Aalst van de partij. De aanwezige Aalsterse jeugd zorgde voor enkele mooie prestaties. Gunther Lanckman was bij de jongste pupillen eens te meer de snelste. Gun ther bevestigde gisteren zijn talent. We hopen dat hij zich in de toekomst niet zal schaden door een overladen trainings- en wedstrijdprogramma. Pascal Poelman (miniem) zorgde voor de tweede Aalsterse overwinning. Dank zij een snel wedstrijdeinde kon hij vlot als eerste finishen. Nochtans bleek de con currentie te Denderhoutem sterker dan bij vorige gelegenheden. Bij de jongste kadetten werd Erik Tackaert eervol 16de. Deze jongeman mag men zeker als een belofte beschou wen, temeer daar hij onlangs af te reke nen had met ziekte en dus een trainings achterstand heeft. Geert Van der Brug gen was in dezelfde reeks 24ste. Bart Meganck had de tweede kadettenreeks volledig onder controle. Zonder moeilijk heden kon hij zich handhaven in de kop groep Een tempoversnelling bij de voor laatste helling volstond om de zege bin nen te halen. Voor scholier Johan Van Den Bossche was het zijn eerste officiële veldloop van het seizoen Zijn 19de plaats maakt dui delijk dat johan, na zijn vroegere succes sen. zeker nog heel wat in zijn marge heeft. De senioreswedstrijd werd een echt spektakelstuk. In tegenstelling tot de vorige cross-cup wedstrijden te Roese- lare en Hannuit, kregen we een vrij vlotte en regelmatige start. Organisatoren en officials hadden blijkbaar hun lessen ge trokken Niet alleen was de startplaats extra-breed gemaakt; door een verlen ging van de omloop werd een ronde min der gelopen. Dit resulteerde in een klei ner aantal gedubbelden wat zowel de toeschouwers als de tv-kijkers ten goede kwam. Het internationale deelnemersveld bood ons een spannend wedstrijdver loop. Slechts in een ultieme spurt kon Emiel Puttemans Van Huylebroeck en de Portugees Mamede achter zich houden. Pierre Callebaut. die zich in de afgelopen week met ziekte te kampen had, toonde zich in dit hoge gezelschap van zijn beste kant. Na een snelle start liep hij rond de 30ste plaats. Hij kon deze tot het einde behouden Herman Parmentier ging iets minder snel van stapel. Voor hem werd het dan ook een echte achtervolgings race. Uiteindelijk strandde Herman op de 53ste plaats. Hij hecht echter niet zoveel belang aan zijn veldloopuitslagen. Het volgende zomerseizoen hoopt hij immers terug te schitteren in de straatwedstrijden. Roland Baeyens (35), Paul Adriaans (39) en Jean-Paul Fransaert (96) konden zich nog net bij de eerste honderd klasseren Bij de veteranen waren enkele vaste waarden afwezig Wilfried Chiau zorgde echter voor een degelijke vervanging. Na een regelmatige wedstrijd kon hij beslag leggen op de 12de plaats. Jozef De Roock was 40ste, gevolgd door Jeromme Van der Gught. Deze laatste loopt iedere wedstrijd beter dan de vorige. En dat op 52-jarige leeftijd. De uitslagen Kadetten 1969 16. Tackaert Erik; 24. Van Der Bruggen Geert Kadetten 1968 1Bart Meganck Pupillen 1973 1Gunther Lanckman Miniemen 1971 18. Jurgen Buggenhout. Miniemen 1970 1. Pascal Poelman. Scholieren 1966 19. Johan Van Den Bos sche. Seniores 30. Pierre Callebaut; 53. Her man Parmentier; 85, Roland Baeyens; 89. Paul Adriaens; 96. Jean-Paul Fran saert; 121. Alex Buyle; 123 Patrick Van Boxstael; 139. Johny Raes: 140. Dirk Moerenhout: (PVB)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14