Stadspersoneel gaat paar duizenden minder verdienen VIDEOFILMS Kind steekt Boudewijnlaan over en leeft nog iziewagens Komt Vernimmen terug naar Aalst 'Nieuwerkerken in oude postkaarten, foto's, documenten' zorgt voor trammelant -END LANG UIT EN THUIS IN llGEN STAD» De Rijbel's week-endje uit een rijke Aalsterse buit 1 N.v. RING MOTORS - AALST 50, 9300 Aalst 79 - 70 23 15 70 23 16 met 1 jaar waarborg laagste huur: 99 fr.» elk genre grootste keus meer dan 1.400 films élk systeem Beta, 2000, VHS Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aafst AUTORIJSCHOOL AALST Staking bij stadspersoneel werd sukses De volle vuilniszakken die maandag en dinsdag voor de deuren bleven staan zullen bij de meeste Aalstenaars hét teken geweest zijn van de staking die in het begin van deze week de plaatselijke openbare besturen trof. Reeds van in de vroege morgen stonden de stakingspiketten klaar om de werkwilligen te overtuigen van toch maar mee te staken tegen een aantal recente beslissin gen van de nationale Minister van Binnenlandse Zaken Nothomb. Deze wil dat alle deficitaire gemeenten «kunnen» de gemeenten het financieel (zoals Aalst) binnen de vijf jaar hun statuut van hun personeel gelijk stel- deficit wegwerken. Om dit te bereiken len met dit van het rijkspersoneel. Het Willy Vernimmen, SP-Europarlementslid, oud-senator en tot eind '82 schepen van de stad Geraarsbergen, wordt de laatste tijd regelmatig in Aalst gesignaleerd. Sommigen zeggen zelfs dat hij meer in Aalst is dan ergens anders. Dat een gewone burger zijn hart verpandt aan het Aalsters voetbal is geen nieuws, maar dat Willy Vernimmen het Aalsters benenspel komt bekijken zou een teken aan de wand zijn. Het feit te meer dat hij ongeveer twee jaar in Aalst niet meer was gezien, maakt zijn mogelijke come-back nog opmerkelijker. Mag een politieker zich dan al niet meer vertonen op een voetbalmatch zonder dat daar over gesproken wordt, vraagt U zich af. U hebt natuurlijk gelijk. Vernimmen is altijd sportliefhebber geweest en was bovendien zeer populair in Aalst. Maar recent zou Vernimmen gezegd hebben, dat hij zeker naar Aalst terugkeert. Ten huize Vernimmen wordt dit ontkend, de terugkeer naar Aalst zou een vals gerucht zijn. Vanaf nieuwjaar zal dit SP-Europarlementslid in de Geraardsbergse oppositie zetelen. Ook in Ge- raardsbergen staat een CVP/PW koalitie aan het roer. (GRE) is deze laatste maatregel, die bij de vakbonden het meeste kwaad bloed zet. Zoals Minister Nothomb met sta tistieken bewees ontvangen heel wat personeelsleden uit de onderge schikte besturen (zoals provincies, gemeenten en interkommunales) een bezoldiging die heel wat hoger ligt dan deze die aan de rijksambtenaren toe gekend wordt. Sinds Aalst, samen met de fusie, het personeelsstatuut van de stad Gent overnam, betekende dit voor heel wat personeelsleden, vooral van het lagere kader, een belangrijke financiële meerinkomst. Het is dan ook normaal dat dit personeel zich in de eerste plaats massaal achter de vakbonds- oproep tot staking schaarde. Niemand heeft graag dat zijn wedde zomaar in eens met enkele duizenden franken per maand verminderd wordt. In Aalst waren dan ook heel wat perso neelsleden onmiddellijk bereid om mee op te stappen in de provinciale betoging van de stakers te Gent. Afge lopen maandag reden aldus twee bus sen met CCOD-militanten en één bus met ACOD-leden naar de provinciale hoofdplaats. Lees door blz. 2 Freds Videoclub Molendries21Aalst S053/78 77 35 Geslachtsverkeerslichten voor Boudewijn Het is zoverDe verkeerslichten aan het kruispunt Boudewijnlaan-Raffelgem- straat worden een feit, nog vóór volgend schooljaarEen aktie die aan 't rollen werd gebracht door een oudervereniging die eens niet bij de pakken bleef zit ten, krijgt respons, en het mag een voorbeeld heten voor nieuwe aktiegroepen voor een veiliger verkeer in Aalst Wie ooit in die buurt de Boudewijnlaan oversteken moest, besefte dat zijn kansen op een verder leven meteen drastisch beperkt werden. Bepaalde stemmen gewaagden zelfs van «Is er leven na de Boudewijnlaan Dit stuk van de ring rond Aalst klieft de St.- Annaparochie doormidden en bete kent aldus voor de inwoners van de Etrimozijde een brede-rivier-met-wan- kele-hangbrug-naar-de-stad. De drup pel die de emmer deed overlopen, was het feit dat de autobuskosten (voor de oversteek van de leerlingen van de overzijde) voor de St. Annaschool financieel haast onhaalbaar werden (1 70.000 fr. per jaar aan de stad Het ouderkomitee kwam toen in aktie, en bundelde haar krachten samen met de' andere belanghebbende paro chiale. verenigingen en scholen (K.A.V., Chiro, Scouts, S.M.I., HRITO, BGJG, Terlinden, enz.). Het eerste initiatief resulteerde in april van dit jaar in een petitie, die meer dan 2000 handtekeningen bijeenbracht op de parochie. De stad reageerde niet... Een goed geargumenteerde en gedo cumenteerde brief werd toen naar «Bruggen en Wegen» in Gent opge stuurd, die de stad Aalst uiteindelijk wél aanporde om haar verkeerscom- missie eens wakker te schudden. En ja, toen werd er toch een dossier opgesteld, met daarin ongevalstatis tieken van politie en rijkswacht, de brief van de oudervereniging, én de resultaten van een officiële telling die aan het kruispunt werd gehouden. Deze steekproef openbaarde dat het verbazingwekkende aantal van 1 7.000 wagens per dag laag over de Boudewijnlaan scheren, en dat een heel pak «dwarsers» met de auto, de fiets of te voet deze kontinue stroom doorkruisen moet Alleszins ruim genoeg om het minimum voor het overwegen van verkeerslichtenplaat sing te verpulveren... Het dossier raakte in Brussel op de Verkeerstechnische dienst, en op de Adviesraad voor Verkeersveiligheid... En toen gebeurde er in oktober iets merkwaardigs. Want D'Haeseleer rook verkiezingszweet en liet een brief richten aan de parochianen van St. Anna waarin hij ineens de problema tiek wel degelijk inzag, en waarin hij beloofde zo vlug mogelijk maatregelen te treffen... met o.a. verkeerslichten als neusje van «zijn» zalm (ik zal...). Dit alles netjes ondertekend met «D'Haeseleer, lijsttrekker van de PVV op lijst 17». lees door blz. 2 "Jarenlang hebben we documenten, oude foto's en prentkaarten verza meld om een zo volledig mogelijk beeld te geven over de frappante feiten die zich hebben afgespeeld in de jongste eeuw geschiedenis van Nieuwerkerken,' vertellen beide auteurs van dit boek, Herman Boeykens en Patrick Vandevelde, in de publiciteitsfolder. 'Een beeld van zoveel mooie gebouwen die nu helaas verdwenen zijn.' Ten huize van... Heel recent werden wij dan ook uitgeno digd ten huize van tandarts Herman Boeykens om één en ander te vernemen over het op stapel staande werk, dat niet in de folder vermeld staat. Want wat blijktnog voor het boek is verschenen, werd er reeds voor heel wat trammelant gezorgd. Het kijkboek zou een volslagen miskleun zijn. Onder ons objectief oog willen de beide auteurs dit weerleggen. Omdat het boek nog bij de drukker is, kunnen zij ons het eindprodukt nog niet voorleggen. Wel slepen zij een paar gro te kartonnen dozen, een halve biblio theek en ettelijke kaarten aan. waaruit zij hun materiaal heben geput. Uit deze verzameling werden dan 50 prentkaarten afgedrukt in het boek, en uit de honder den foto's werden er 280 geselec teerd. Voor de daarbij horende teksten werden archieven, naslagwerken en gezaghebbende personen geraad pleegd. Al met al een doorwrocht geheel waarin het materiaal verschillende malen werd gecheckt. 'Het was echter niet onze bedoeling een historisch belangrijk, wetenschappelijk werk ten maken,' verklaart Herman Boeykens. 'Wij wilden een kijkboek samenstellen dat de man in de straat zou aanspreken. Maar dan wel één met kwa liteit. gedegen achtergrondinformatie en in een verzorgde uitgave. Wij zijn immers geen historici, en bovendien was er ook een wetenschappelijk getint werk van Fredy De Schrijver en Luc Robijns in voorbereiding. We wilden hen het gras niet voor de voeten maaien Het materiaal werd keurig ingedeeld in een twintigtal hoofdstukken. Wat vorm geving en idee betreft, vonden de auteurs hun inspiratie in een soortgelijk boek over Zele. Er werd dan ook een gewone uitgave (950 fr.) en luxe-uitgave 1.450 fr.) voorzien, een prijs die in de lijn ligt van soortgelijke uitgaven. Hoe schrijf ik een recensie van een nog niet verschenen boek voor intellectuele snobs zou zijn, en de man in de straat een uitgave-in-stof- omslag niet waard is. Ten slotte heeft hij het nog over 'Nederlandse schoonheids foutjes' (wat zijn dat in de folder, terwijl zijn tekst wemelt van grove taai en stijlfouten. De 900anno 1914. (uit het kijkboek van A. Boeykens en P. Vandevelde). Tot zover het boek dat pas verschijnt be gin volgend jaar. Wat nu wel al versche nen is, is een artikel (ik zou het geen recensie durven noemen) van de heer Willy Van Impe in De Voorpost Zonder het boek gezien of de auteurs benaderd te hebben, stelt deze zich de vraag of er wel plaats zal zijn voor 'enige geschied kundige uitleg' en beantwoordt meteen zijn eigen vraag 'Normaliter weinig'. Hoewel de klemtoon ontegensprekelijk ligt op het 'kijkaspect', toont Herman P^eykens ons naar analogie met het boek van Zele, dat er wel degelijk korte (maar gedegen) teksten zullen in aanwe zig zijn. Het wordt overigens geen lees boek. laat staan een wetenschappelijk werk. Verder haalt Van Impe het feit aan dat het boek niet wordt bedoeld voor 'geleerden' maar dan toch 950 fr kost. Alsof het boek een cultuurvoorwerp, een exclusief item Maar dan komt de kat op de koord nu de lezer weet dat dit boek een flop van for maat wordt, neemt Van Impe de tijd om 'het echte, ware geschiedkundige werk over Nieuwerkerken' voor te stellen. Een op zijn minst dubieuze vorm van jour nalistiek bedrijvenDit 'echte, ware' boek zou van de hand zijn van Fredy De Schrijver (licentiaat Germaanse filo logie) en Luc Robijns (licentiaat kunstge schiedenis). Reeds uit dit artikel blijkt aat hun werk op een heel andere golflengte zit dan het werk van Boeykens en Vandevelde. Waarom dan de herrie rond een initiatief dat hen 'ook nog het gras vanonder (sic) de voeten' maait, wan neer Van Impe in zijn artikel zelf besluit dat, wellicht, 'het ene boek het andere aanvullen' zal lees door blz. 2 ie jaargang nr 26 10 december 1982 - 25 fr. ét van Rafet Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Dejunuhe De RijbeI waren de eerste winnaars van het Aalsters Uitje», georgani seerd door de Nieuwe Gazet van Aalst. Lees en kijk blz. 9 en doe mee Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wpgkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verborgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. iniirhtinnon en inschrijvingen H. TALLOt N, Pctrkiaan yy, AALST «21 21 90

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1