i BLANCQUAERT FOTOCENTER Veranderingen Boudewijnlaan bevestigd door Minister Olivier Jeugdverantwoordelijke worden Frans JANSEGERS 20000000000000000 I Gazet aan £|al>t DOCXXDOOOOOOOOOOOC Kind steekt Boudewijnlaan over en leeft nog Trammelant in Nieuwerkerken Staking bij stadspersoneel Wil de achtste van links (staande) zijn handen eens thuishouden, a.u.b. CEREMONIE WAGENS Herman CHEVALIER \\V Van Den Brulle-Hagens Sint-Jorisstraat 11, 9300 Aalst Tel. 053/78 65 06 GEERINCKX VERZEKERINGEN U wenst een zaak over te nemen. Goede raad is dan goud waard Pontweg 57, HERDERSEM TeL l3'77,51,34 053-70 06 06 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Olympia Tel. 053/21.40.82 |Ja Ik wil alles over alles van Igroot-Aalst weten... |Dus wil ik een abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 10 december 1982 In een brief aan zijn kollega Mare Galle deelt de huidige Minister van Openbare Werken Olivier mee dat er met het oog op het plaatsen van rode lichten aan het kruispunt van de Boudewijnlaan met de Raffelgemstraat-Naarstigheidsstraat, er op 18.9.1982 een vergadering plaatsvond waarbij naast een afgevaardigde van de stad Aalst zelf, ook iemand van de politie, de rijkswacht en het bestuur der wegen aanwezig was. Op deze vergadering werd overeengekomen om in de maand oktober een verkeerstelling te houden ter hoogte van bedoeld kruispunt, wat ondertussen dan ook gebeurde. Van hun kant zullen de politie en de rijkswacht statistieken overmaken aan het Ministerie van alle ongevallen die plaats hadden gedurende één jaar in een zone van 150 m. vóór en na het betrokken kruispunt. Al deze gegevens worden dan voorge legd aan de Bijzondere Commissie voor de Verkeersveiligheid die onder zoekt of de plaatsing van een driekleu rige lichtsignalisatie noodzakelijk is. Tot slot deelt minister Olivier mee dat het Bestuur der Wegen zal instaan voor het opmaken van een plan tot herindeling van de rijstroken op de Boudewijnlaan (RW 719) om de hui dige twee rijstroken van 4,5 meter om te vormen in.drie rijstroken van elk 3 meter, waarvan de middenste rijstrook zal worden voorbehouden aan het linksafslaand verkeer aan de verschil lende kruispunten. Hopelijk blijft het niet bij deze plannen en wordt snel overgegaan tot een gedeeltelijke verbetering van één van de gevaarlijkste delen van de Aal- sterse ringlaan. Verwonderlijk is vb. dat men op het ministerie van Open bare Werken nog altijd niet denkt aan het aanbrengen van een middenberm en aan het afschaffen van bepaalde zeer gevaarlijke kruispunten. (MP) Terwijl de beslissing er in Brussel bijna door was, en hij daar allerminst nog iets in de pap te brok ken had. En terwijl hij zelfs slechts na aandrin gen van Gent zijn plicht nakwam. Maar ja, naderende verkiezingen zijn nu eenmaal traditionele en zeer selek- tieve geheugenopfrissers... Het belangrijkste is dat op 22 novem ber te Brussel beslist werd dat de ver keerslichten (type «voetgangersover- steek», met drukknoppen dus) er komen De technische realisatie, waarbij nog heel wat komt kijken, zou tot in de zomer 1983 op zich laten wachten. Zo zie je maar: waar de gewone burger zich verenigt en lang genoeg aandringt, komt de adminis tratieve mallemolen toch eens nuttig op gang. De oudervereniging en hun sympathisanten op St. Anna verdie nen de pluim voor hun baanbrekend werk. Wie volgt Wat bijvoorbeeld te denken van de Gentsesteenwegzone ter hoogte van de Kredietbank, waar de klanten verplicht worden bij het af zwaaien naar de bank een hele file of manoeuvres-op-het-fietspad te veroorzaken (Kan er aan een afslag vanop de Siezegemlaan gedacht wor den En wie voelt zich echt veilig op de Parklaan nabij de Osbroekingang vervolg van blz. 1 De smalle middenberm en het brede fietspad (plus parkeerstrook) nopen de afslaande chauffeurs het voortbe staan van hun voor- of achterkant te riskeren, zodat een betere opvatting van het kruispunt wellicht niet zou misstaan voor een stad als Aalst. Wie zich geroepen voelt om ook hier aktie- groepen bijeen te troepen, is steeds welkom voor advies bij de mensen van het ouderkomitee van de St. Anna- school. Ga er gerust eens een ver keerslichte opsteken Waar een wil is, is een weg... vol ver keerslichten (LDC) Opmerkelijk is ook dat zowel De Schrijver, Robijns als Boeykens en Vandevelde in dezelfde vereniging zitten, 'Liniaal'. Dat De Schrijver al van in '73 beloofde in de CVN-periodiek met een boek over Nieuwerkerken op de proppen te komen, en dat Van Impe meent dat enkel 'mensen die van wanten weten' een boek over Nieuwerkerken mogen schrijven. Licen- ciaten Germaanse filologie en kunstge schiedenis dus, maar geen tandartsen of humaniora-studenten zoals Vandevelde. Enfin... Het zou dus al bij al jammer zijn indien duistere praktijken als hierboven be schreven, een initiatief zouden dwarsbo men dat we nog niet eens waardevol mo gen of kunnen noemen. Het Laatste Oor deel kan pas geveld worden wanneer het boek waarrond reeds zoveel trammelant werd gemaakt, is verschenen. Na bena dering van de auteurs, inzage in hun ma teriaal en het aanhoren van hun motieven en verdediging, durven wij echter wel stel len dat de koper zich geen kat in de zak aanschaft wanneer hij voor het boek inte kent In tegenstelling tot de heer Van Impe die niets van dit alles nodig vond om zijn definitief oordeel te vellen, hoewel hij - Of deze betoging en de tweedaagse staking veel aarde aan de dijk zullen brengen is een ander paar mouwen. Niet alleen nationaal, maar ook plaat selijk gaan immers steeds meer en meer politieke stemmen op om het personeel opnieuw het vroegere sta tuut van klein-Aalst toe te kennen, wat automatisch dan ook een verminde ring van de wedde inhoudt. De perso neelsdienst wordt immers te zwaar voor de stadskas, en men vindt het nog altijd beter iets minder te verdie nen dan helemaal niet betaald te wor den op het einde van de maand. Anderzijds wordt er ook op gewezen dat de fusie heel wat meer promotie mogelijkheden bood aan het stadsper- vervolg van blz. 1 soneel en dit van hoog tot laag. Het uitgebreide kader laat trouwens toe nog heel wat nieuw personeel aan te werven, voor zover de overheid ook hier geen stokken in de wielen steekt. (MP) Steenweg op Aalst 85 9308 HOFSTADE Tel. na 18 uur: 053-77 77 34 Verantwoordelijke uitgever v.z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie, Publiciteit en Abonnementendienst Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94. 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer 1.000 fr. 550 fr. 300 fr. 25 fr. Frieten, karnavalbrochetten en -stoverij, 150 fans (de één wat feller dan de ander) en een tombola met als hoofdprijs een Labradordog (AZ'77 won die); dit waren de ingrediënten voor de feestavond van A K.V Eirgdie doorging in lokaalPeke MoensBinnenstraat. Ambiance verzekerd I (OJ) Gedurende zeven week-ends (tussen 15 januari en 29 mei) richt de Jeugddienst van de stad Aalst andermaal een opleiding tot jeugdverant woordelijke in. Deze kadervorming staat open voor alle jongeren vanaf 16 jaar. Het programma is zo gevarieerd als het werken met kinderen zelf is spelen al lerlei. groepsdynamica, kreatieve ateliers, poppen maken Inschrijven ten laatste op 10 januari '83 in het Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelstr. 51 (alwaar de kursus ook plaatsvindt). Het deelnemingsgeld bedraagt 500 fr. en is over te schrijven op rekening 068-0749200-96 van de v.z.w. Jeugd- ammatie, Kapellestraat 15, Aalst Afzon derlijke weekends zijn ook te volgen In lichtingen op voormelde adressen (PD) Klein- en grootmeubel op maat Restauratie oude meubelen Brocante Atelier en magazijn Neerveldstraat 5, Erpe-Mere tel. 053/21 98 68 verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst vervolg van blz. 1 toegegeven - ook best een helderziende kan zijn. Wie zich niet laat beroeren door wat sterk op een storm in een glas water lijkt en wat meer over het boek wenst te horen, kan zich nog steeds wenden tot de auteurs Herman Boeykens (Molenstraat 10. Nieuwerkerken) of Patrick Vandevelde (Marktweg 18, idem)Overigens zal op 26 februari 1983 een tentoonstelling gehou den worden van het niet voor het boek weerhouden materiaal. Dit is in de lokalen van de oude gemeenteschool, waar men uiteraard ook het boek zal kunnen kopen. (Pb) Dan rijzen een reeks problemen zoalsovernameprijs, inschrij ving in handelsregister, aanvraag B.T.W.-nummer enz. Daarvoor kan U terecht bij 3 82/22/15 Kattestraat 37, Aalst Vakhandel Kasregisters - Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines O Eigen Hersteldienst International |jiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimitiiiiiiimiiioiimiiiiiimiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiu i nieucoG- Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt |in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. I Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. 1 Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) (Terugsturen naar Nieuwe Gazel van Aalst, j Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. nilllllllllllllllllinilllMIIIIIIIIIIUIIIIIIUIIHIIIIIIIIIIIIIIHUIllllillllllMIIIIIIMIIilllllllllllllllllllllllllllllllllll

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2