agisters Je zou d'er van opkijken HET REKLAAMBLAD Deel 3 Wat doen stad en politie voor hun bewoners Verwarm beter, verbruik minder ^7 Saneringsprojekten voor Pas- en Steenbeek blijven aktueel münchen De Veevak St.-Jorisstraat 12-16-18 Aalst Tel. 70 08 74 mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE 70 01 71 - 21 37 87 053/21 38 02 Nieuwe Gazet van Aalst 10 december 1982 5 De (grote) problemen van een kleine straat Deze week brengen wij U het derde en laatste deel van onze reportage- reeks. In de vorige afleveringen lieten we de dichtst betrokkenen, de bewoners van de Molendreef, hun klachten spuien. De N.V. Verbeeck kreeg, bij monde van twee woordvoerders de gelegenheid om hun advies op het gebeuren weer te geven. In vele gevallen ontkrachtten ze de grieven die naar voor geschoven werden; soms erkenden ze schuld. Misschien blijft er na het (her)lezen van het hele verhaal ergens een wrange nasmaak. Dan toch de story van David versus Goliath Het lag in onze bedoeling om naast poli tiecommissaris Buyle, schepen van Leefmilieu, mevrouw De Maght, te inter pelleren in verband met het "leefbaar heidsaspect" van dit probleem. Mevrouw De Maght stond ons telefo nisch even te woord doch kon, wegens ziekte, geen verdere uitleg verschaffen. De desbetreffende documenten bevon den zich op haar bureau in het stadhuis. De schepen kon wel verklaren dat op het departement van Leefmilieu verschil lende klachten zijn binnengelopen die de nodige aandacht verkrijgen. Ook dat men gemachtigd is om op te treden maar dat dit dient te gebeuren op basis van vige rende politiemaatregelen. Daarom dit gesprek met de heer Buyle. "Persoonlijk weet ik niets af van klachten, ik kan me enerzijds wel voorstellen dat enkele mensen reeds van leer zijn ge trokken tegen bepaalde praktijken van de N.V. Verbeeck maar anderzijds ben ik ervan overtuigd dat de bouwfirma de no dige maatregelen neemt (en zal nemen) om de buurt zoveel mogelijk van onge makken te vrijwaren. R.G. Hier wordt zeker geen complexe pro blematiek in vraag gesteld. Het zijn feiten waar U dagelijks mee geconfronteerd wordt en waarbij een eenvoudige oplossing voor de hand ligt. Zo is het té snel rijden van de vrachtwagenchauffeurs een regelmatig weerkerend verschijnsel. Kan het plaatsen van borden met een snelheidsbeperking dat niet verhelpen Buyle De burger heeft steeds een pas klaar antwoord liggen. Zo gemakkelijk is het echter niet. We hebben hier met een bebouwde kom te maken waarin 60 km./u. de maximaal toegelaten snel heid is. Wij moeten hier dus geen borden plaatsen. Je mag eenvoudigweg niet harder dan 60 km./u. ledereen dient zich aan deze wet te onderwerpen. Ook de personenvoertuigen. R.G. Een gevolg van die snelheidsover tredingen is de stof- en modderellende. Verbeeck maakt de straat smerig; dus Ver beeck moet de straat maar reinigen. Kijkt U daar op toe dat het wel gebeurt Buyle De wijkagent heeft in dat ver band een permanente opdracht. Als hij oordeelt dat de situatie "precair" wordt mag hij optreden. Hij is daartoe gemachtigd. Maar ik moet zeg gen dat de wisselwerking tussen Ver beeck en de politie op een uitstekende basis verloopt. Die mensen weten zelf wanneer een reinigingsbeurt noodzake lijk is. In een vorig artikel haalde U het afspuiten van de autobanden aan. Dat is bijna onmogelijk. Er gaat een enorm tijds- verlies mee gepaard en wie zegt dat het kwaad dan gebannen wordt. R.G. Er is ook nogal wat te doen geweest omtrent lawaaihinder. Het heien van palen gebeurde met een stoommachine die, letter lijk en figuurlijk, voor de nodige stampij zorgde. Buyle Tja, dat zijn dingen die bij elke bouwonderneming verschillen. Soms is het noodzakelijk om dergelijk zwaar ma teriaal te laten aanrukken. In hoeverre deze werkzaamheden zo'n een aanpak verrechtvaardigen; daarover kan ik niet oordelen. R.G. Is er nooit een proces-verbaal opge steld Buyle Op deze vraag is een kategorisch antwoord mogelijk Neen We hebben wel een aantal maal gepraat met verantwoordelijken van de firma over het vroege aanvangsuur van de werken. Die mensen beloofden ons om later van start te gaan en ze hebben zich, voor zo ver ik weet, aan deze afspraak gehou den. Hier heb je nogmaals een voorbeeld van de goede verstandhouding die er tussen de betrokken partijen (Verbeeck en poli tie) heerst. R.G. Hoe behandelt U klachten die betrek king hebben op materiële schade Buyle Op dat gebied verklaren wij ons onbevoegd. Het zijn deskundigen, zoals architecten, die moeten nagaan of de geleden schade werkelijk afkomstig is van de bouwwerken. Er is niets dat ons wettigt om in dergelijke gevallen hande lend op te treden R.G. Zelfs een afspanning omheen de werf kan U niet verplichten Buyle Ik zie niet in waarom hier een af spanning noodzakelijk is. Langs de ene zijde is er wel de bebouwde kom maar langs de andere kant is er de open vlakte. Het stof dat de bebouwde kom inwaait is echter wel minimaal zodat ook hier van een verplichting geen sprake kan zijn. (R.G.) Plaats zelf een warmtekonvektor FIRO-BOX in Uw bestaande schouw Hij zal een ruimte verwarmen van 50 tot 125 m3 in volle winter. Gratis dokumentatie op eenvoudige aanvraag of beter, kom hem bij ons bekijken. a de pionier der warmteterugvvinnmg sinds 1922 B2/25/19 In Groot-Aalst bestaan vele honderden sociëteiten, bonden en verbonden, clubs, kringen, maatschappijen en organisaties, om niette spreken van de groeperingen, inrichtingen, genoot- gezel- en broederschappen die allemaal ijveren voor de goede zaak. Bijna vergat ik onze vele raden, konventen, kamers, harmoniën en werkers allerhande, maar wie ik vandaag niet mag vergeten is de V.V.A.K. ofte Vereniging voor Aalsterse Kultuurschoon. Al dertig jaar zijn zij aktief, de heren van "de veevak", en op deze zelfde vrijdag openen zij daarover een tentoonstelling in het Belfort. Het eigenaardige aan deze vereniging is wel, dat zij zo enorm aktief is, zo enorm verdienstelijk en tegelijk zo enorm bescheiden. Dertig jaar dezelfde leiding, dezelfde gezichten Frits Courteaux. Jan Van der Hulst, Clemens Uytter- sprot en een reeks bestuursleden van de bovenste plank. Hun bedoeling om het schone van Aalst te redden of bekend te maken genoot nooit de verdiende weerklank. Hun resultaten zijn aan de massa voorbij gegaan. De gezagdragers gaven hen nooit de passende steun. Als je hun lijst van 87 beschermende leden overloopt wordt zulks duidelijker. Daar is bv. slechts één gemeenteraadslid bij, met name Remi Van Vaerenbergh. en dat is toch maar een mager beestje. Ik bedoel de heer Van Vaerenbergh niet persoonlijk, natuurlijk Maar zo weinig belangstelling vanwege de verkozenen des volks mag ik toch betreuren, nietwaar Vanzelfsprekend heeft ook de V.V.A.K. daar schuld aan Al haar interessante bijdragen over kuituur, kunstpatrimonium en plaatselijke geschiedenis naar buiten dragen in een te simpel gestencild gazetteken, is met de passende uitstraling. Omdat iets schort aan de relaties van de jubilerende V.V.A.K. met Jan Publiek, wil ik deze veertiendaagse rubriek eens gebruiken om ongevraagd reklame te maken. Wanneer u 150 fr. betaalt op rekening 000-0605297-17 van penningmeester Clemens Uyttersprot, Aalst, zijt u al erelid. Voor 250 fr. of meer treedt u toe tot de lijst van beschermende leden. En als u nu denkt dat ik daar een percent op heb. dan is dat uw recht. De Panoramist Rond de plannen tot inbetonnering en herkalibrering van de Pas- en Steenbeek, die een aantal Faluintjesgemeenten doorkruisen, is het de jongste tijd vrij stil geweest. Naar wij zopas vernamen zou deze stilte ditmaal echter in het voordeel spelen van de leefmilieuverenigingen die reeds enkele jaren ijveren voor het schrappen van de bewuste zeer dure plannen welke een onherstelbare schade veroorzaken aan het groenpa- trimonium van de betrokken streek. Zoals bekend zijn de plannen voor de Pas- en Steenbeek onderverdeeld in drie fazen. De eerste faze, die voorziet in het verruimen en reinigen van de Steenbeek, gelegen in de polder van Denderbelle-Broek zou wel uitgevoerd worden. Voor de tweede en derde faze van de plannen, die betrekking heb ben op de bovenloop van de beide beken tot aan de bron in Baardegem wordt op dit ogenblik een ekologisch onderzoek georganiseerd, dat eerder de kritiek van de tegenstanders van het projekt schijnt te bevestigen. In afwachting dat de resultaten hiervan bekend zijn, zou men eindelijk toch starten met het door de leefmilieuver enigingen reeds lang gevraagde oplossen van de zogenaamde knel punten zoals o.a. verstopte op te kleine duikers onder de wegen, enz. Het Aktiekomitee Pas- en Steenbeek is echter niet zo gerust in de zaak omdat men o.a. nog in december 1981 van de bevoegde Staatssekreta- ris Akkermans een schrijven ontving waaruit kon afgeleid worden dat de oorspronkelijke plannen toch zouden uitgevoerd worden. Terwijl men anderzijds vaststelde dat de gemeente Lebbeke in haar begroting 1983 een bedrag inschreef van 70 mil joen voor werken aan de Pas- en Steenbeek. Om deze reden blijven de leefmilieu verenigingen dan ook even waakzaam als voorheen, en worden verder alle mogelijke middelen gebruikt opdat de oorspronkelijke monsterprojekten definitief zouden geschrapt worden. (MP) Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5