w mm ci COMA groot ORT andel VIDEOFILMS nifucocL EK-END LANG UIT EN THUIS IN EIGEN STAD» Burgemeester D'Haeseleer richt open brief aan Aalsterse moeders Stil schandaaltje Wordt aanduiding van nieuw schepenkollege uitgesteld Aalsterse persprijzen werden opnieuw toegekend Werkloze in gemeenteraad Onafhankelijk weekblad voor'Oroot»Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie s i AUTORIJSCHOOL AALST isatie laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus meer dan 1.400 films élk systeemBeta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE DE RRL5TERSE FRUIT") PE.RS CITROENEN VOOR ETIENNE, APPELSIENTJES VOOR 3RN 1e jaargang nr 27 - 17 december 1982 - 25 fr. j m .„-Jm "«m Naar aanleiding van een smartelijk verkeersongeval op 29 november jl. waarbij een meisje van amper 19 jaar op slag werd gedood door een vrachtwagen ter hoogte van de Graanmarkt doet Burgemeester D'Hae seleer in een open brief een patetische oproep tot alle inwoners van de stad Aalst om een mentaliteitsverandering inzake de verkeersproblema tiek, waar men op dit ogenblik gekonfronteerd wordt met een vloed van problemen en een grote onverschilligheid van iedereen. Deze «Open Brief aan de moeders van lange Brief van een groep bezorgde moe- Aalst» is in feite een antwoord op een ders waarin hun angst voor de veiligheid De kostprijs en de duur van de restauratiewerken van het Huis Van Langen- hove zijn één van de (stille) schandaaltjes van de afgelopen legislatuur. De diensten van financiën zouden theoretisch reeds lang in dit gebouw onder dak moeten gevonden hebben, maar de verhuis van de burelen van de gehuurde kantoorruimte aan de Hopmarkt naar de Kapellestraat is nog steeds niet in het gezicht. Op de gemeenteraad van woensdag jl. diende men nogmaals 2 miljoen frank te lenen wegens herzieningen op reeds uitgevoerde werken. Twee punten uit de agenda van de jongste gemeenteraad van woensdag 15 december jl. zouden wel eens voor moeilijkheden kunnen zorgen bij de aanduiding van het nieuwe schepenkollege dat voorzien wordt op 4 januari 1983. Enerzijds dient de gemeenteraad kennis te nemen van het besluit van de Be stendige Deputatie van Oost-Vlaanderen waarbij het bezwaarschrift dat VU- raadslid Willy Alloo indiende tegen de uitslag van de jongste gemeenteraadsver kiezingen niet aanvaard werd. Willy Alloo tekende ondertussen hiertegen beroep aan bij de Raad van State, maar het ziet er naar uit dat deze klacht niet voor medio januari zal kunnen behandeld worden door de Raad van State, zodat het nog onzeker is of het nieuw Schepenkollege en de nieuwe gemeenteraad vóór eind januari de wettelijke eed kunnen afleggen. Ondertussen onderzoekt men of er juridische bezwaren zijn tegen de installatievergadering van 4 januari eerstko mende. Een bijkomend probleem is het feit dat de schepenen De Bisschop en Van den Eede (beide PW) officieel hun ontslag indienden op 1 januari 1983. Dit ontslag komt ook ter sprake in de laatste gemeenteraad van het jaar, waarbij naast de akteneming ook voorzien wordt in de verkiezing van nieuwe schepenen. Of de huidige SP- en VU-koalitiepartners akkoord zullen zijn met de aanduiding van een nieuwe schepen voor enkele dagen of voor enkele weken is immers weinig waarschijnlijk en twijfelachtig. Misschien zullen wij volgende week, na de gemeenteraadszitting zelf. meer informatie hierover kunnen geven. (MP) Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wpykode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieen (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlirhtïnrjen en inschrijvingen H. TALLOtN. Parkiaan 93. AALST *21.21 90 van hun kinderen uitgedrukt werd en waarbij aangedrongen werd om aan deze veiligheid dringend iets te doen. De moeders vroegen zich af of het verantwoord was dat nog zwaar verkeer toegelaten werd in de omgeving van de scholen. Men heeft de Grote Markt ver keersvrij gemaakt (goed voor herbergbe zoekers en herberguitbaters) maar men heeft een dodelijke ring rond ditzelfde centrum aangelegd» aldus de verontrus te moeders, die zich meteen afvragen of het doorgaand verkeer en het zwaar ver voer niet langs de grote ring kunnen om geleid worden. Zij vinden het bovendien wraakroepend dat men blijkbaar wel ge dacht heeft aan de belangen van café uitbaters en café-bezoekers, maar niet aan de schoolkinderen. In de open brief wordt ook de schuld vraag gesteld; is het de chauffeur, de overheid of de politie die verantwoorde lijk is Burgemeester D'Haeseleer meent noch tans dat angst en verdriet het antwoord op deze vraag niet mogen ingeven. De schuld geven aan de chauffeur, is vol gens hem vooruitlopen op het onder zoek, en is meer dan pijnlijk voor die man, die in shocktoestand opgenomen werd in een ziekenhuis en door het ongeval mis schien voor het leven getekend werd. Ook de overheid is volgens de burge meester niet schuldig. Een voor modern verkeer* ongeschikte historische stad is immers het grote zorgenkind van veel burgemeesters, veel verkeerskommis- sies en veel demokratisch verkozen gemeenteraden geweest. Volgens Louis D'Haeseleer werd het verkeer in Aalst trouwens in de laatste jaren aanzienlijk veiliger. De Leopoldlaan en de Boudewijnlaan werden verbonden en zo ontstond een grote ring rond de stad, die veel zwaar verkeer uit het centrum weghoudt. Op initiatief van het stadsbestuur werden er veel lichten aangebracht, ofschoon ook de burgemeester beseft dat er nog veel kan verbeteren o.a. op de Boudewijn laan. Anderzijds werd ook de bebouwde kom afgebakend en werd de snelheid be perkt. De verkeerskommissie heeft op haar beurt een vloed van detailproble men opgelost. Ook werd er twee jaar lang hard gestudeerd en gewerkt aan een verkeerssituatieplan voor het centrum «dat tot mijn spijt het spel van de demo- kratie niet heeft getrotseerd». Vervolgens wijst de burgemeester op de oprichting van de jeugdverkeersbriga- des, waar in het begin wel wat scepticis me van bepaalde ouders diende over wonnen te worden. «Tevergeefs heb ik gewacht op vrije initiatieven van moeders om de jeugdverkeersbrigades te vervan gen door of aan te vullen met een moe derbrigade, een brigade van mensen die nu per se hun kinderen precies voor de schoolpoort willen afzetten en het veilig oversteken van andere kinderen be moeilijken». Zo gaat de brief verder. Ook de school in de omgeving van het onge val heeft geen dergelijke initiatieven ge nomen, terwijl terzelfdertijd wagens aan de verkeerde kant van de Kapellestraat staan te wachten en het aldus voor an dere kinderen onveilig maken. Vervolgens wijst de burgemeester op zijn aktie die hij voerde voor de zwakkere weggebruikers, waarbij hij in de eerste plaats de kinderen op het oog had. Alle scholen ontvingen terzake een doku- mentatiemap. Inmiddels deed de politie in de scholen kontrole op de uitrusting van de fietsen waarvan de resultaten ver bijsterend waren fietsen zonder rem men. zonder lichten, zonder bel. enz. De kinderen zelf rijden soms met drie, vier naast elkaar, bromfietsen worden soms opgefokt, volwassenen geven soms zelf het slechte voorbeeld, enz. Alles bij elkaar vind de heer D'Haeseleer het dan ook meer dan een wonder dat er in de laatste jaren volgens de politiesta tistieken in Aalst geen dodelijke onge vallen gebeurd zijn met kinderen onder de 16 jaar. Om dit alles vraagt de burgemeester een mentaliteitsverandering van IEDEREEN. Vervolg blz. 2 j /Handbal Voetbal Tennis Ski Koolstraat 159^. Schoolstraat 54 'T" 5 9300 Aalst ■s 053/21 25 56 Een sportzaak met ERVARING. Freds Videoclub Molendries 21Aalst ■s 053/78 77 35 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst s 053/21 43 35 Open 9 u.-1 2 u. en 14 u.-1 7 u. zaterdag 9 u.-1 2 u. «2123/09 Naar jaarlijkse traditie heeft de Persbond van de Denderstreek zopas opnieuw haar waardering uitgesproken over de houding van politici uit de Aalsterse regio, dit ten overstaan van vrienden, politieke tegenstrevers en de bevolking in het algemeen. De appelsienprijs voor 1982 werd aldus toegekend aan Jan De Neve, Schepen van Openbare Werken van de stad Aalst, dit voor "zijn konsekwent beleid, zijn hard nekkigheid in het verdedigen van bepaalde projekten en zijn dossierkennis die tot uiting kwam in het vervullen van zijn mandaat." Tevens kreeg hij de symbolische prijs "omdat hij zich durfde opstellen boven de enge partijpolitiek en omdat hij op Aalst een onuitwisbare stempel heeft gedrukt." De citroenprijs 1982 werd toegekend aan CVP-raadslid Etienne Bogaert omwille van "zijn cassante taal in de gemeenteraad, waarbij veel geïnsinueerd maar weinig bewezen werd. Bovendien werd zijn optreden gekenmerkt door een intole rante houding te opzichte van andere dan eigen opvattingen." Figuren van het jaar Voor de eerste maal sinds de uitvinding ervan, werden in 1982 twee "figuren van het jaar" gekozen. Enerzijds werd de alom gekende ex-politicus Bert Van Hoorick aangeduid wegens de publicatie van zijn suksesrijke memoires onder de titel"In tegenstroom". Anderzijds werd eveneens Rein D'Haese, konservator en stuwende kracht achter het Daensmuseum en het archief van de Vlaamse Sociale strijd met dezelfde prijs vereerd. Pikant detail is wel dat de benoeming van deze persoon als hulpkonser- vator wegens de personeelstop aan de stad Aalst, door de hogere overheid niet aanvaard werd. (M.P.) Gemeenteraadsleden zijn niet altijd een getrouwe weergave van de bevolking zelf. Arbeiders, huismoeders en gepensioneerden zie je niet zo dikwijls zetelenOp merkelijk is des te meer dat in januari een Aalsterse werkloze de eed als gemeen teraadslid zal afleggen. SP-verkozene Patrick De Smedt zal op dat ogenblik werkzoekend zijn, zij het wellicht met vrijstelling van stempelkontrole om in het Stedelijk Trefcentrum werkzaam te zijn. Momenteel is hij tewerkgestelde werkloze bij de Stedelijke Jeugddienst. Hij vraagt geen verlenging meer aan, o.m. in het licht van de wisselende bestuursmeerderheid. (PD.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1