mm Verdienstelijk Eendracht houdt lang stand COMAR SPORT groot - kleinhandel Match van de week iferksten 3 - Nieuwerkerken 3 STANDPUNT Even nakaarten over Eendracht- Beveren Een waar gebeurd sprookje SWARTEBROECKX LOUIS Beker van België Specialisatie Zakenkantoor FRANS DAÉLEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIELJWERKERKEN 77 10 00 Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen. Kasbons Spaarverrichtingen enz. 1 Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST alle verzekeringen beleggingen persoonlijke leningen hypotheken 100 Tel. 053 78 67 65 ZavElbaan 68.9300 AALST Sporthallen weldra overbodig Nieuwe Gazet van Aalst 14 januari 1983 15 ful—HUIMI loed en inzet volstonden niet voor Eendracht Aalst om het klassever- schil te kunnen wegoerken. Beveren was ongetwijfeld de betere ploeg in de sembinatie en creëerde zich wel enkele doelkansen maar kon ligenlijk nooit overtuigen. Urbain Braems klaagde na de wedstrijd over ie harde aanpak van de Aalsterse jongens maar had hee! waarschijn- niet teiterkt hoe Santbrichts fsrrera pakte toen hij alleen op doel vlak erg veel werk vraagt om at te stop pen. Toen Schönberger wat uit de greep van Sergant geraakte scoorde Beveren zijn enige doelpunt. Trainer Heylens toonde zich na afloop niet ont- lijk niet Offensief kwam Aalst niet zo goed uit de verf omdat het middenveld de aan val niet kon steunen. Schönberger, Schoofs en Theunis is inderdaad een klasrijk middenveld dat op defensief goocheld «Gans het elftal heeft zich bijzonder ingespannen. De inzet was totaal en na het doelpunt hebben onze jongens de armen niet laten hangen en in hun kansen blijven geloven. Ik heb Alain Van Kemseke niet vervangen omdat hij niet goed presteerde maar deed dit om er offensief nog iets beter uit te komen. Spijtig dat ik Yangara moest missen. Hij had dinsdag tegen S.K. Aalst een goede indruk nagelaten en kon tegen Beveren misschien wat meer vaart in Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING, de aanval gebracht hebben. Hij kwetste zich donderdag op training en zal heel waarschijnlijk voor drie weken out zijn. Het publiek steunde ons deze maal ook geweldig, laat ons hopen dat dit in de toekomst nog meer zal gebeuren. Dit bekertreffen is ook een enorm goede voorbereiding op de tweede helft van de kompetitie. Wanneer we zo op Be ringen spelen maken we ongetwijfeld een kans. Beringen kan niet rekenen op hun beste speler Van Gils die geschorst is, wat ontegensprekelijk een handicap is voor hen». (JVL) door EDDY DE BOLLE: «Voor ons was het van daag eigenlijk een beetje de kat uit de boom kijken. We lieten Beveren komen om zo op de counter te kunnen spelen. Beveren speelde echter zo sterk dat we moeilijk tot een counter konden komen. We hadden te veel werk op verdedigend vlak zodat we onze aanvallers moeilijk konden steu nen. Ai bij al zijn we eervol uit de beker ge stapt en heeft Beveren toch eigenlijk niet zoveel kansen kunnen afdwingen tegen ons, wat toch bewijst dat we op een goede prestatie kunnen terugblik ken». MARC STEYAERT :«lk vocht in het verle den reeds meerdere malen een duel uit met Erwin Albert. Het is een tegen stander die me wel ligt, maar het is een gevaarlijke spits die men geen metertje vrijheid mag geven. Spijtig dat hij de beslissende voorzet gaf dat het doelpunt tot gevolg had. Alhoewel ik het dom vind dat Weih- rauch volledig vrij om hem het scoren te beletten. Dat is het tikkeltje profes sionalisme dat bij ons nog ontbreekt, maar vandaag is er toch met enorme inzet en karakter gespeeld wat zeer positief is». GEERT VAN ROY«Voor ons was het erg moeilijk spelen. Het middenveld kon ons onmogelijk meer steun geven en wij moesten knokken tegen een voor zichtige viermansverdediging. Jas pers en Baecke gingen niet.vee! mee in het offensief en lieten ons geen metertje vrijheid». (J.V.L.) Er waren eens... elf sterretjes aan het sportfirmament die een duel moesten uit vechten tegen een aantal, in kwalitatief opzicht, even grote broers. Deze laat ste lagen in de voetbalmelkweg wel op de hoogste orbiturale baan, maar een verrassing was niet uitgesloten. Beide teams oefenden driftig in het vooruitzicht van hun rechtstreekse confron tatie en ook de respectievelijke supportersclannen raakten in de ban. Hei uur U naderde. Een samengepakte, deinende massa begroette de "gladiatoren" met breed uitwapperende vaandels, roffelende trom en schetterend bazuingeschal. De arena waarin gestreden werd was van een frisse, biljartlaken groene mat her schapen in een vale spekgladde glijbaan. Had de regenzwangere hemel zijn tranen reeds gespuid om het verlies van één der beide titanen Was dit het slechte voorteken De in het zwart getooide kamprechter gaf met snerpende fluitsignalen zijn wensen te kennen. Het gevecht was in alle hevigheid losgebarsten. Nu eens ineenkrimpend van de pijn, dan weer triomferend om een juist geplaatste te genstoot. De muzikale omlijsting, vermengd met flarden geschreeuw, verloor zijn partitu- rale structuur en zwol aan tot een kakafonisch geheel. De ooh's en aah's werden langgerekter naarmate de minuten verstreken en de kansen tot de fatale doodsteek zich vermenigvuldigden. Ondanks het grijsgrauwe decor fonkelden de elf sterretjes in alle hevigheid. Elk binnen zijn eigen, afgebakend territorium. Tot de vermoeidheid in de rangen sloop. Eén ogenblik van onoplettendheid, één seconde concentratieverlies... het betekende meteen het einde. De smetteloosheid van hun op maat gesneden witte pakken vervaalde, zelfs onder de artificiële lichtbundels. Men slaagde er niet meer in om ideëenrijke patronen te borduren. De inspiratie was zoek; de transpiratie restte. Niet omhangen met de lauwerkrans van roem en eer maar toch geboekstaafd in de annalen van voetbalmoed en tomeloze inzet. De veldslag was gestreden en... verloren. Het sprookje uit. (R.G.) Eendracht Aalst - SK Beveren0-1 Het doelpunt de kopstoot van Weihrauch zit. (E.L.) Eendracht Aalstnog gauw samen op de foto vóór de grote slag. (OJ) Ondanks de bekertonner te Aalst kan men voor deze provinciale kra ker nog meer dan vierhonderd toeschouwers warm krijgen. Een druile rige regen ten spijt kregen deze mensen een spectaculaire en met zes doelpunten gekruide partij te zien. De thuisploeg nam onmiddellijk het initiatief in handen en dit bleef niet zonder resultaat. De Pril mocht op de 26' de openingstreffer netten terwijl tien minuten later Van Keymo- len de voorsprong verdubbelde. De bezoekers, die deze overweldigen- °P d® 66' was det de start even moesten verwerken, kre- mocht ongehinderd binnentrappen en gen na dit tweede doelpunt meer vat op de sc°r® a'dua tot het I!, 5^ het gebeuren. Er lag trouwens een herleiden. Kerksken was nu meer op de meer constructieve lijn in de opbouw, tegenaanval aangewezen. Da ook de- Vlak voor de rust werd dit uitgedrukt in ze speelwijze vruchten afwerpt, bewees een tegendoelpunt langs De Petter. De Pnl to®" hlJ d® bezoekende Port'®r Kwam Eendracht, na die mentale op- een vierde "fal het naklke" ?af Dit kikker, gemotiveerd op het terrein; in de ^oelptrit werd echter nie gevalideerd^ 48' zorgde Impens voor een koud stort- Tijdens de slotfase zette Nieuwerkerken bad (3 - 1een alles-°f"niets offensief in. Op de 80 Vreemd genoeg leek dit de gasten nog konden Anmand Spittael en de zijnen meer te inspireren. Op zoek naar de nogmaals juichen toen De Petter beide aansluitingstreffer en de eventuele ge- ploegen in evenwicht b achi (3-3). lijkmaker kwamen er kansen voor De pen '°9'sch Y1,R Saedeleer. De Petter en Steenhoudt. da9 propagandavoetbal. (R.G.) In een rondschrijven aan de pers maakt Prosper Van Calenbergh, voor zitter van volleybalvereniging Kangoe roes Aalst, van de gelegenheid gebruik om zijn gal te spuien over de onrechtmatig hoge huurprijs van een sporthal. Deze omzendbrief werd trou wens medeondertekend door verte genwoordigers van Hovoc Hofstade, en Kuklos Aalst. Hoe zit de vork eigenlijk in de steel Sedert negentien december 1982 trok Minister van Onderwijs, Daniël Coens, de prijs van één uur overdekte sport (in casu volleybal) op naar 300 fr. Voor provinciale clubs, wat de drie voornoemde teams nog steeds zijn, blijkt dit een onoverkomelijke, finan ciële handicap. Deze mensen moeten namelijk ook nog rekening houden met een aantal vaste uitgaven zoals aansluitingen bij de KBVB, verzekerin gen en last but not least de trainers. Zelfs in economisch moeilijke tijden ^willen deze nog altijd boter bij de vis (wie kan het hen kwalijk nemen). Wij kregen even inzage in de boeken en stelden vast dat Kangoeroes een schuldenlast van. 34.000 fr. met zich meedraagt. Kuklos moet het met amper 1000fr. minder stellen. Deze rekeningen moeten binnen een periode van drie maand vereffend zijn (1 januari-31 maart 1983). Volgens Prosper Van Calenbergh zul len de onkosten voor het volgende sei zoen nog meer de hoogte ingaan. Een jaarlijks budget van 200 tot 300.000 fr. zou alvast niet verbazing wekkend moeten zijn. Gelukkig hoeven deze 'sportonder- drukten' aan de stad geen vermake lijkheidsbelasting te betalen. Dat kan ook nauwelijks als je weet dat er nooit één enkele frank aan inkomgeld ge vraagd wordt. Hoe wil deze eerbare Minister nu dat de jeugd zich op een gezonde en spor tieve manter ontwikkelt Wat baten sporthumaniora's en andere initiatie ven indien de weg naar de vervolma king afgesneden wordt Het brede publiek krijgt op deze manier zelf niet eens de kans om de «zelfbeleving» van een welbepaalde sporttak te ondergaarï. Men jaagt de amateur, in de zuiverste zin van het woord, weg van de velden. Er blijft enkel nog plaats voor professionelen die de taal van de harde valuta spreken. Minister Coens is bezig, misschien onbewust, om op dergelijke wijze elk nieuw idee in de kiem te smoren. Wel dra lopen de sporthallen leeg en wat er clubs zoals Kangoeroes, Kuklos en Hovoc dan nog rest is de herinnering aan een sportief verleden. Herinnering die echter ook zal verva gen in de vluchtigheid van de tijd. (Renaat Gits) Eendracht Aalst - SK Beveren0-1 Erwin Albert ken slechts één degelijke aanval opbouwen. Hier wordt hem de bal nfnocnnont rlnnr Dp^annhnm. (E.L.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15